7955
Jogosítvány
  • Zsolti9014
    #4555
    értettem elsőre is, azért volt ott az egyezményes ":D"
  • Morphin
    #4554
    de én 190cm és 110 kg vagyok...egy 50ccm csak szenved alattam, ezért sem való hozzám. Remélem így érthető
  • Zsolti9014
    #4553
    olyan ember nincs, akinek nem való az 50 cc :D
    csak mindenknek más formában (robogó, Simson, chopper, stb.)

    De egyébként én is belevettem már a 10 éves tervembe a nagymotor-jogsit, de előbb még egyetemre kell menni, azt elvégezni, munkát keresni, wháháderossz :(
  • Morphin
    #4552
    a kis darázs
    hmm én előbb leraktam a moci jogsit(M),tavaly pedig az autóra is, de kicsit megbántam...elég nagy darab vagyok, nem nekem való az 50ccm.Ehhez képest bejártam Dél-Szlovákiát meg Pest megyét egy enduro Simsonnal^^ én majd ha már kereső ember leszek akkor visszatérek hobbi szinten a 2kerékre is.Apunak van mocogány Fazer de engem most annyira nem vonz a motor, amugyis csak max 250est vezethetnék...
  • BECKHAM7
    #4551
    Az egy 03' Yamaha TZR
  • Morphin
    #4550
    pörgetni kell mint állat^^ gondolom kétütemű :(
  • BECKHAM7
    #4549
    vmelyik "A" kategóriára pályázott!
    amúgy nekem is 50-es mocim van, 6 sebességgel... és nem nehéz váltani, 1-2 alkalom és ráérez az ember! ugyanaz szinte mint a kocsiban, kulung,váltó... igaz fordítva működteted a 2őt(kéz-láb, láb-kéz)
  • Zsolti9014
    #4548
    ITT viszont találtam egy nagyon jó kis oldalt, ahol autósiskolákat lehet keresni, jogszabályokat olvasni, kategóriákat ismertetik, stb. ezt még bannerba is ki lehetne tenni, ha lenne.
  • Zsolti9014
    #4547
    én kérek elnézést, figyelmetlen voltam.
  • HiPPoNaX
    #4546
    Gondolom a csaj valamelyik A kategoriara palyazott, csak ugye a rutinpalya kozos azokkal, akik M kategoriat tesznek.
  • Zsolti9014
    #4545
    érdekes valóban :D azért én tudom sajnálni őket.

    de:
    ha a csajnak volt autós jogsija, akkor minek akart M-kategóriát, hiszen az abba tartozó járműveket az autóssal vezetheti


    egyébként életemben először vezettem tegnap olyan motort amelynél lábbal kell sebességet váltani. 50-es volt, 4 ütemű kis chopper. 4 sebességes, második váltásnál már rá is éreztem, nem volt rossz, pedig kínai gép.


  • BECKHAM7
    #4544
    Mikor mentem h megszerezzem első jogsimat "M" es kategóriában volt ott egy csaj a gyakorlásnál. Ő úgy ment oda, hogy soha életében nem ült motoron, de ő meg akar tanulni vezetni azt, és megszerezni a jogsit. Autóra volt jogsija, szal nem volt 18 meg ilyesmi, olyan huszonakárhályéves volt. Nagyon béna volt persze, vicces is volt látni... állandóan lefullasztotta-oké mindenki így kezdi- meg bénázott össze vissza. 1!!! nap volt h megtanulja a rutin pályákat, ami persze nem sikerült neki. Volt h odaadtuk a robeszt neki h azé menjen is a pályán, legalább próbálja meg, hát állítom h azzal jobban élvezte a motorozást! Én átmentem mindenből elsőre, vele nem tudom mi lett. Aztán 2 évre rá egyik ismerősöm szintén ment "M" es jogsira és még mindig ott volt a csaj!! Hát vannak akiknek idő kell...

    Érdekes kis sztori gondoltam megosztom veletek! Szóval nincs baj ha béna az ember, mindig van nála rosszabb is!
  • Zsolti9014
    #4543
    azért nagyon sok ember kezdi úgy a tanfolyamot hogy még nem vezetett. figyelj nagyon az oktatóra, de ne görcsölj, és jó lesz minden, plusz ha van autótok, akkor valakivel aki tud vezetni, az elindulást gyakorolhatod, de csak udvaron vagy valami. közútra ne menj úgy, mert te is rá...hatsz, meg aki megengedte az is.
  • gotchaaa
    #4542
    Köszi.
    Az első vezetésem volt szánalmas, még soha nem vezettem autót...Majd lesz még jobb is, remélem.
  • Zsolti9014
    #4541
    mármint mi?

    egyébként grat a kreszhez.
  • gotchaaa
    #4540
    Hát, ez szánalmas volt.
    :)
  • gotchaaa
    #4539
    Hurrá, megvan a Kresz-vizgsa, hol nap lesz ez első rutin.
  • Szikorszka
    #4538
    Hát az mesés. Vidéken lakom ( Veszprém ), de egyik ismerősömnek ide is elég volt 3 nap.
    Még ezt a hetet kivárom, aztán ha nem jön meg megyek reklamálni, bár igazából nem tudom h hol tudnám intézni. Remélem nem is kerül rá sor.
  • [HUN]FaTaL
    #4537
    3 napot vártam (Pest megye)
  • Morphin
    #4536
    2hetet mondtak, de mutter 1 hét után átvehette személyesen...aznap már mentem is^^
  • HiPPoNaX
    #4535
    Kb 2 hetet vartam ra (Bp)
  • Sanyix
    #4534
    1 hét (budipest)
  • Szikorszka
    #4533
    Vizsgán a kérdések nagy részét átfogalmazzák, számok helyett is másokat írnak, ezért én is megszívtam egyszer. Nagyon figyelmesnek kell lenni.

    Amúgy nektek mennyi idő alatt postázták a jogsit? Mert én két hete voltam okmányirodába intézni a papírokat, fénykép...stb. most ment el a postás és még mindig nem hozta. Kicsit soknak tartom a két hetet. Kezdek aggódni.
  • Morphin
    #4532
    jó kérdéseket kaptál^^
    érdekes én kaptam olyat pl. amit életemben nem láttam 2-t is,nemis tudtam(a cd-n nemvolt rajta a könyvben viszont igen)...még 2 haver volt akkor a vizsgán...ők tiszta alap dolgokat kaptam és át is mentek...vicc az egész
  • Sanyix
    #4531
    Nekem nem volt kresz könyvem, valami warez kresz programból csináltam összesen 6 tesztet, vizsa, 7. percben kész vagyok, 3 hp.
  • Csabesz6
    #4530
    Köszi, amúgy is így terveztem:).
  • Morphin
    #4529
    egy jó tipp QRVA LASSAN CSINÁLD!!! olvass el a vizsgán mindent minimum 3-4szer...én elsőre ugy buktam meg, hogy félreértettem a képet és a szöveget 1-2 feladatnál. kész is volt a baj.kövin 1hp-val mentem át
  • Csabesz6
    #4528
    Grat!Remélem nekem is sikerül majd.:)
    Egyelőre a KRESZ kész, júl. 9-10. körül lesz a vizsga.Múlt héten hozott be lapokat az oktató, első 5 hp, második 6 hp-s lett.Csak nézett, hogy milyen gyorsan kész lettem mindig:).Mondjuk én már a jogsi kezdése előtt nyomtam a teszteket gépen, csináltam/csinálom a kiskönyvben is, meg egyszer elolvastam a könyvet.Ilyenkor jön jól, hogy az ember súlyosan autóbuzi:D.
  • Zsolti9014
    #4527
  • Horse sense
    #4526
    sok sikert hozzá....no para....elsőre mindent:)
  • icepick16
    #4525
    akkor én még jól állok. pénteken már be is jelentenek forgalmira elméletileg
  • icepick16
    #4524
    grat
  • Horse sense
    #4523
    ÁHHH..sikerült minden.....:):):DDX, beszarás, mindek izgultam ennyire, amikor semmi probléma nem volt.....
  • Zsolti9014
    #4522
    nekem az egész tanfolyam össz. 6 hónap volt, 2007.01.17. kezdtem, 06.28. forgalmi vizsga. minden elsőre.
  • icepick16
    #4521
    gyorsabb is lehetett volna, ha normálisan adnak vizsgaidőpontot. 9-én vezettem utoljára és 24-re adtak időpontot (az oktató már 4-én bejelentett). Vicces ami itt megy! 3 hetet várni egy vizsgára!
  • toretto r34
    #4520
    Nem vágja valaki mennyi most a korlátlan motor jogositvány?
  • Zsolti9014
    #4519
    gratula! És időben sem rossz.
  • icepick16
    #4518
    Csigajogsinál 1 hónap és 1 hét alatt megcsináltam a kreszt és a rutint (elsőre)!!!! Tegnap volt a rutin :D
  • Zsolti9014
    #4517
    na, sikerült?
  • Horse sense
    #4516
    Köszi
    Hát remélem, ma amit, meg edig elkövettem hibákat leírtam egy papírra, hogy kicsit jobban rögzüljön az agyamba, meg hogy mire kell odafigyelni.
    De így legalább tudom már.Már csak az a lén yeg, hogy eszembe jusson ott is vizsga közben