7955
Jogosítvány
  • gotchaaa
    #4595
    Pénteken reggel 8kor lesz a rutinvizsgám, remélem jól sikerül, a lejtőn való megállás-elindulással van egy kis problémám még...
    Amúgy elég rosszul lett időzítve a vizsga, csütörtökön leszek 18, jó lett volna este kicsit szétcsúszni.
  • BECKHAM7
    #4594
    műszakit? símán
    nekem az egyik az volt.... tudtam h A vagy B de nem tudtam melyik, hát megjelöltem az egyiket és a másik volt....
    műszakiból az abszolút legjobb A kétkörös hidraulikus fékkör egyik fékköre nem működik.... blablabla

    amúgy van kedvenc kresz-vizsga kédésetek?
  • Sanyix
    #4593
    hát hídon sztem nem, mert záróvonalnak KÉNE lennie rajta. Bár lehet ez ilyen beugratós, mert aki ez tudja lehet azt mondja nem, pedig de mert a hídon lehet, csak a záróvonal miatt nem lehet, de az meg nem a hídhoz tartozik.
  • Csabesz6
    #4592
    Én?Műszakit?:D LOL
    Szabad-e előzni hídon és aluljáróban?
    Filóztam há' mondom mé ne lehetne, de mondom magamban beszeltünk egy csomot erröl, meg hogy át szabad e menni agyalogosnak ilyen helyeken.Szoval kicsit összezavart, és benyomtam a NEMet végül:D(igent kellett volna)
    Ennyi.
  • BECKHAM7
    #4591
    Nekem is 8 lett!
    de.... ki nem sz*rja le? megvan kész...

    Grat Csabesz6! am mit rontottál? műszakit?
  • Csabesz6
    #4590
    Egyik volt osztálytársam most jött negyedszerre...
    de most sikerült neki:D.
    Jah, és köszi:).
  • gotchaaa
    #4589
    Az szép, nekem sikerült 8 hibapontot összeszednem.
  • Csabesz6
    #4588
    Jolvan, 75/74:).
  • Csabesz6
    #4587
    1 óra múlva KRESZ vizsga.
  • Morphin
    #4586
    közúton akarsz vele menni?? akkor kell. minimum egy M kategória
  • passatgt
    #4585
    35ccm-es kétütemű motorra kell jogosítvány?
  • Csabesz6
    #4584
    gratu.hasonló jókat nekem is:D.
  • BECKHAM7
    #4583
    Az szép!
    Átmentemm!! Jeee
  • Csabesz6
    #4582
    Nekem jövő kedden 7:00.Korábban nem lehetne?:|
  • gotchaaa
    #4581
    Én csak háziorvosnál voltam.
  • mardal
    #4580
    Hello

    A jogsihoz milyen alkalmassági vizsga kell?
    Csak háziorvosnál vagy kell menni máshova is?
  • BECKHAM7
    #4579
    Csütörtökön lesz a Kresz vizsgám 9:10től wáááá
    remélem átmegyek...
    ti mikkel készültetek rá?
    én igazából most mivel vége a tanfolyamnak csak a vizsgaprogira támaszkodhatok...abban 90%ban át is megyek
  • Szikorszka
    #4578
    helyes :)
  • gibson9
    #4577
    Hát elhihetitek tanultam belőle.. Mostmár kicsit másképp állok így mindenhez.
  • Morphin
    #4576
    hát igen, sajnos néha kellenek ilyen életre szóló tanulságok...
    hála istennek nem történt komolyabb bajotok!
  • [HUN]FaTaL
    #4575
    Legalább (legalábbis remélem) tanultál belőle, épp bőrrel megúsztátok, és, ha megint lesz jogsid többet nem fogsz ittasan vezetni.
  • gibson9
    #4574
    hát hülye voltam.. :S Ittasan ültem a kocsiba (pedig józanul mindig aztmondtam hogy soha) Mindenesetre most nagyon bepörögtünk és beültünk a kocsiba és szakadt az eső is, aminek következtében megis csúszott a kocsi és felborultunk. Szerencsére mind3an megúsztuk, de a kocsi totálkárosra tört. A jogsimat elvették és most várom, hogy mennyi időre vonták be. Gondolom ez függ a véralkoholszintemtől is.
    Nem vagyok rá büszke.. :(
  • Morphin
    #4573
    ennyire rossz voltál??
    miért vették el v mi történt?
  • gibson9
    #4572
    azta.. hát ez komoly.. és most itt nem elsősorban a pénzre gondolok :S Úgytűnik egy darabig nem lesz jogsim..
    Köszi szépen a segítséget!
  • Tufa
    #4571
    más okból 18 hónapra elvették nekem.

    Amire számítanod kell, mivel ittas vezetés volt(tökmindegy hogy enyhe vagy komoly) minimum 6 hónapra bevonják. Ez azt jelenti hogy kötelező jelleggel elkel menned utánképzésre. Ez minimum 100.000 forintos kis "oktatás" lesz majd, ami ilyen idióta csoportos foglalkozás lesz, arról fogtok beszélgetni hogy ki mivel foglalkozik, bűnösnek érzi-e magát, stb, stb. Hülyeség... elméletileg az ittas vezetőknek kb 15-20 óra lesz a tanfolyam amit egybe nyomnak 2 vagy 3 órás oktatásokba.
    Enélkül az okmányirodában nem adják vissza a jogsid sajnos. És jobb ha bőven a büntetés letelte előtt intézed el mivel a bejelentkezést követően kb 2 hét mire tudnak fogadni csak bevizsgálásra (egy pszichológiai és egy kresz teszt lesz, 10-15ezer ft), majd azt követően a tanfolyamra kb 1 hónapot kell várnod(ami ha jól emlékszem 90ezer forinttól kezdődik), és természetesen még az is idő amig befejeződik...

    Ha a munkádhoz bizonyítottan kell a jogosítvány (pl fuvarozó), akkor esetleg van rá esély hogy visszatudd szerezni..
  • gibson9
    #4570
    ittasvezetés.. tudom hogy sok mindentől függ, de úgy körülbelül.
  • shad0w
    #4569
    attól függ miért veszik el, bizonyos esetekben konkrétan lehetetlen
  • gibson9
    #4568
    Vették már el valakinek a jogsiját? Maceráns visszaszerezni?
  • Bandi 18
    #4567
    Annyit tudok hogy egy üveg sör kb 4-5 óra.
  • shad0w
    #4566
    rengeteg dologtól függ, ezt megnézheted, de azért messze nem 100%os. pl az is számítana h mennyit és mit eszel előtte/közben stb.
  • N3ro
    #4565
    Egy elég fura kérdés lesz és talán nem is ide tartozik: Mennyi idő kell ahhoz, hogy a szonda ne mutasson ki alkoholt? Teszem azt átmeek egy másik városba partyzni és iszogatnék másnapra autóba ülhetek vagy maradjon a komfortos vonat ? Gondolom ez függ attól is, hogy milyen állapotra iszom magam, tegyük fel h egy jó kis kedélyes állapotra :P .
    Jogsimat nem szeretném kockáztatni azért kérdezem .
  • Morphin
    #4564
    a legjobb kresz oktató a közút, megtanít arra h melyik táblának nincs értelme
  • szehi
    #4563
    Hali!
    énis "M" kategóriára mentem sőt a kressz megvan + az EÜ tanfolyamomnak is vége tehát abból még a héten vizsgázom...
    szorítsatok!!!
    ti hova jártatok amugy kressz tanfolyamra??
  • Zsolti9014
    #4562
    azzal még csak udvaron. :)
  • Csabesz6
    #4561
    Simsonnnal nem mentél még?:)
  • shad0w
    #4560
  • Zsolti9014
    #4559
  • gotchaaa
    #4558
    Na, a mai rutin már valamivel jobban ment, lassan de biztosan haladok előre.
  • Zsolti9014
    #4557
  • Szikorszka
    #4556
    na ma jött meg a jogsim végre. kihasználták rendesen az időt, ma van a 14. munkanap. szal cool. :)
    szép estét mindenkinek.