7955
Jogosítvány
  • Csabesz6
    #4635
    Én is kettőkor megyek:D
    3.alkalom
    Levezetek rutinpályára, ott egy óra, utána egy óra városban.
  • gotchaaa
    #4634
    Ma 14:00-tól lesz az első forgalmi vezetéses órám, vicces.
  • Sawyer2
    #4633
    Nem úgy van hogy csak tennie kell egy újító vizsgát és utána csinálhatja tovább? Nekem ez rémlik...
  • HiPPoNaX
    #4632
    A sikeres kreszvizsga utan maximum 2 eved van befejezni a tobbit, ugyhogy ha tobb telt el, akkor bizony ugrott a penzed.
  • Zsolti9014
    #4631
    ITT 2 évet írnak, de nem tudom, csak kerestem.
  • Bandi 18
    #4630
    Elnézést ezt rosszul tudtam . Én abból indultam ki hogy a főúton mindenhol kint van a tiltó tábla (felénk 8-as út)...
  • Bandi 18
    #4629
    Előről kell kezdeni ha jól tudom két sikeres vizsga között max 1 év telhet el.
  • Alex789
    #4628
    Sziasztok!Kb. 2-2,5 éve kezdtem el a jogsit amit sikeres kresz és rutin vizsga után különböző okok miatt abbahagytam!Szeretném most megint elkezdeni és az lenne a kérdésem hogy folytathatom-e ahol abbahagytam vagy ugrott a pénz!?Kérlek segítsen valaki aki tisztában van ezzel!Előre is köszönöm!
  • Zsolti9014
    #4627
    azért ez így nem igaz, főútról nem lehetnek kitiltva.

    Bizonyíték:
    ITT

    De pl. autóúton, autópályán már valóban nem közlekedhetnek.

    Loki Ferrais #4624:
    Egyébként a kérdésre válaszolva: én Babettával egy seggel max. 50-60 km-t mentem.
    Haveromék ettől nagyobb távokat tettek meg robogóval.

    Jogsi nélkül NE motorozz közúton!
  • Zsolti9014
    #4626
    jogsi nélkül az utcából sem mennék ki.
  • Bandi 18
    #4625
    Robogóval hosszú útra ? A főutakról ki is vannak a robogók tiltva (segédmotor 50ccm alatt)
  • Loki Ferrais
    #4624
    És zsolti volt már mikor hosszabb útra mentél vele vagy egyik haverod?(persze jogsi nélkül)?
  • Zsolti9014
    #4623
    engem kismotorral még nem állítottak meg, igaz nem robogó, Babetta.
    De barátaimat sem zaklatták valami sokszor.
  • gotchaaa
    #4622
    Ne vezess robogót jogsi nélkül.
  • Loki Ferrais
    #4621
    Helló!
    Akinek van valamilyen robogója közületek , az elmondaná hogy a robogósokat sokszor állítják meg az igazoltató rendőrök vagy kevésszer? Tanácsokat szeretném kérni. Köszönöm
  • Tufa
    #4620
    nekem sedan omegám volt miután meglett a jogsim, 1 évig, azon tanulhattam a parkolást rendesen, igy most a swift sportal nincs gond :)
  • Morphin
    #4619
    hmm úgy van ahogy mondod...de eléggé autófüggő. nekem G Astrám van.elég nagy a segge ráadásul eleje lentebb van...nemsok mindent látok tükörből(koccantam már így neki egy oszlopnak,igaz este és még a festéknek se lett baja)
    most meg még full sötételés is van rajta szal este csak tükör :X
    +teherautókon nem kicsit nagyobbak a tükrök, azokkal apám szerint is pofon egyszerű a vezetés.
  • Tufa
    #4618
    úgy más, a hátrafordulós tolatást én soha nem használom (bár lehet megszokás, de nagy 2-3 tonnás céges furgonjainkban sem tudok hátrafordulni mert nincs hova... :) ). Tükörből egyszerűbb és gyorsabb is
  • Horse sense
    #4617
    háháá..ugy néz ki, a hét végén vagy a jövő hét elején jön meg a jogsim....hála a jó magamnak.....XD...most már csak egy olcsó kis autó kell majd, hogy ne anyámékét vigyem el:)
  • Morphin
    #4616
    nem a tükörről van szó...hanem a tényleges hátrafordulásról
  • Tufa
    #4615
    nem csak tolatásnál kell hátranézni :P
  • Morphin
    #4614
    engem meg azért baxtak meg rutinon, mert állítólag nem néztem hátra eleget...(végig hátranéztem, akárhányszor tolattam...na mind1 korrupció)
    amúgy én már második rutin órán forgalomba mentem XD tankolni kellett,pedig háttértudásom se volt nagyon előtte (Wartburg a pusztában egyszer)
    ettől eltekintve h tankolgattam meg elmentünk egyszer egyszer ide-oda nem nagyon mentünk azért, hisz első a rutin vizsga!!
  • Zsolti9014
    #4613
    nem ide akartam kilyukadni, de igazad van.
  • Bandi 18
    #4612
    Engem is megbuktattak első rutinon mert nem tudtam 30cm-re beállni a padka mellé, másodikra csont nélkül ment minden. Szóval a rutin az nem a világ :D a forgalomban kell jól teljesíteni az már elsőre sikerült szerencsére
  • Zsolti9014
    #4611
    épp ezért van a rutin. hogy olyanok ne nagyon kerülhessenek az útra, akik ugyan lehet hogy elmennek A-ból B-be, de pl. két kocsi közé nem tudnak beállni. persze ez sem mindenkire vonatkozik, kivétel mindig van.
    persze úgy lenne jó mint régen, hogy van egy óraszám ezen belül rutin és forgalom aránya az oktatótól függ, és van egy vizsga, elkezdőik a rutinpályán, ha jó, akkor forgalom. de ugye akkor nem tudnának 2 vizsgadíjat beszedni.
    ugyanígy az elsősegély is lehetne a KRESZ-be integrálva.
  • gotchaaa
    #4610
    Amúgy az az érdekes, hogy van egy gyerek, akivel egy iskolába járunk, Ő már több mint 2 éve vezetget, aztán rutinon meghúzták...Jobbra előre kapubeálló, először rossz sávból akart fordulni, onnan még visszatolathatott, aztán második próbálkozásnál ráhajtott a padkára.
    Igaz, vizsga előtt mondta, hogy pont ettől a feladattól tart a legjobban...
  • Zsolti9014
    #4609
    én rutinon egyszer voltam forgalomban, felhívott, hogy hamarabb kellene menni, kijön értem. ideért, aztán aszongya akarsz vezetni? mondom: miért? lehet? erre ő: persze. Aztán útközben: lépjünk oda, nehogy megelőzzenek. Meg hogy ne engedd el még most a gyalogost, sietünk.

    de jobb is ha rutinon még a pályán van az ember. hallottam olyat hogy majd minden órát forgalomban töltöttek rutin helyett, a vizsga meg bukta.
  • gotchaaa
    #4608
    Nekem 12 rutinórám volt, de egyszer sem vitt ki forgalomba.
  • Csabesz6
    #4607
    Huh marhajó volt:)
    Amikor jöttünk vissza a városon keresztül, ott is én vezettem.Tök jó volt.Aszondja az oktató, "látom van már egy kis rutin":D
    Yeah.
  • Csabesz6
    #4606
    9-re megyek az "első" vezetésórámra:).
  • Varenga
    #4605
    a forgalom vizsgával vigyázz, az szopatósabb lesz (legyen majd zsebben egy 20-as ) amúgy grat!!!
  • Zsolti9014
    #4604
  • gotchaaa
    #4603
    Sikerült a rutinvizsgám!
  • Taibi
    #4602
    Köszönöm!
  • Zsolti9014
    #4601
    A szakoktatók képzése a Közlekedési Főfelügyelet által engedélyezett felsőfokú szaktanfolyamon történik.

    A képzőhelyekre vonatkozó aktuális információkat a Megyei illetve a Fővárosi Közlekedési Főfelügyelőségeken lehet beszerezni.

    Szakoktatói tanfolyam felvételi követelményei:

    *
    alsó korhatár 22 év,
    *
    középiskolai érettségi,
    *
    büntetlen előélet,
    *
    a kizárólag elméleti szakos szakoktatói tanfolyamhoz legalább „B” kategóriás vezetői engedély,
    *
    gyakorlati szakos oktatási tanfolyamhoz - az oktatni kívánt járműkategóriának megfelelő - érvényes vezetői engedély, valamint PÁV II. (pályaalkalmassági) minősítés.

    Képzés menete és képzés befejezése

    A képzés megfelelő oktatóintézményekben történik, az oktatás időtartama gépjárműkategóriánként különböző. A képzés során az oktatójelöltek az andragógia és a pedagógia mellett az elméleti és gyakorlati oktatás módszertanát is elsajátítják. A szakterületeket és az óraszámokat a Közlekedési, Hírközlési és Vízügyi Minisztérium kerettantervben rögzíti. A képzés gépjárművezető- oktatói vizsga letételével zárul.

    A szakoktatónak évente szakirányú továbbképzésen kell részt vennie.


    részletesebben: LINK
  • Taibi
    #4600
    Srácok!

    Valaki tud nekem segíteni az alábbi kérdésben?
    Hogy lehet valakiből gépjárművezető-szakoktató?
    Annyi infót sikerült már összebogarásznom, hogy min. 22 évesnek kell lenni, min. 2 éves jogsival kell rendelkezni és teljesíteni kell a PÁV II-es vizsgát.
    De nem találok egy normális leírást sem az interneten pedig régóta keresem már. Gondolom van valami tanfolyam ehhez. De hol? Milyen suliban? Saját autót kell átalakíttatni vagy az autósiskola ad autót? Mennyit keresnek kb (hivatalosan)? Stb...
    Ha valakinek van valami használható infója az jelleze kérem. :)
  • koma2
    #4599
    Igen holnap 7 20-kor lesz a vizsga. Remélem sikerül.
  • Sawyer2
    #4598
    Üdv

    Énis most készülök A1-es jogsit szerezni. Hétfőn indul a tanfolyam. Milyen egészségügyi alkalmasság kell hozzá? Háziorvoshoz elég elmenni?
  • BECKHAM7
    #4597
    forgalmi előtt úgy tudom nem kell!

    most készülsz forgalmi vizsgára?
  • koma2
    #4596
    Sziasztok! A1 kategóriánál a forgalmi vizsga elött is van ilyen műszaki cucc mint a rutinnál?
    Köszi