7955
Jogosítvány
  • Morphin
    #4675
    lol azthittem te vmi nagy kilóméter-guru vagy ^^ meg minimum 25 éves... hát akk ezt benéztem, nembaj énis "csak" 18 vagyok. meg azthittem kocsi jogsi lesz, de akkor csak robogó (én nem tenném le még1x külön...nagy átbaszás,de te már benne vagy )
  • ChuckyHUN
    #4674
    14 vagyok:)) 8éves korom óta motorozok:D persze csak itt az utcában:)
  • kas123
    #4673
    ha 17 év kihagyás nem számított akkor 1 hét nem oszt nem szoroz :D
  • ChuckyHUN
    #4672
    Én ma voltam 1. rutinon, a muksó már beírt vizsgáéra, azt mondta nem elssz semmi baj :)) remélem városi is így fog menni:D csak most nyaralás miatt egy hét kicsúszik :((((
  • gotchaaa
    #4671
    Ma lesz a 4. forgalmim, de mostanra eljutottam odáig, hogy fejben sikerült összeszednem azokat a hibáimat, amelyekért az utóbbi 3 órán leordították a fejemet.
    Szóval remélem jól fog menni.
  • HiPPoNaX
    #4670
    Igazabol az a kerdeses, hogy sajat hibabol bukott 5x, vagy azert, mert egyszer sem fert bele a "napi limitbe". Ha az elobbi, akkor inkabb tanuljon Pesten, mert a pesti forgalmat egy videki kisvarosban nem fogja megerezni es igenis kell a gyakorlas. Ha viszont a biztos tudas megvan, csak a vizsga hianyzik, akkor lehet a videki vizsgan gondolkodni, kulonben szvsz nem eri meg.

    #4667: eleg korrekt oktatom volt, ha erdekel, privizhetsz ram is (Buda)
  • kas123
    #4669
    inkább menjen el 1 kisvárosba, ahol 10x könnyebb a vizsga (lehet h nincs annyi autósiskola, de mindenhol megtanítják vezetni)
  • shad0w
    #4668
    [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1045759949&no=4642]#4642[/URL]
  • NZiM
    #4667
    Budapesten, ahol tengernyi iskola van...
  • ChuckyHUN
    #4666
    hun laksz? komárom esztergom megyében én most a KÉSZ nél csinálom, habveromék a SZINT nél csinálták, zt mondják hogy egy kalap kaki a sZINT
  • ChuckyHUN
    #4665
    EÜ az marad. az 5 évig jó asszem, ha nem örökre.
  • NZiM
    #4664
    4 éve. 2004 ben kezdtem az egészet, talán nyáron... Sikerült a KRESZ másodikra, elsősegély elsőre, rutin elsőre, és aztán 3x vágtak egyik helyen 2x egy másikon forgalmin. Azóta semmi.
    Szerintem ez ujrakezdős helyzet, csak ugy tudtam hogy az elsősegélyem az érvényes marad, mert az ilyen külön is érvényes valami (asszem).
    Valami iskolát tudtok e mondani ahol érdemes?
  • ChuckyHUN
    #4663
    A KRESZ-nél 2 évig azt hiszem újra lehet tanfolyamzoni+ vizsgázni és nem kell fizetni.
  • Bandi 18
    #4662
    És mikor volt az utolsó sikeres vizsgád? Mert asszem két sikeres vizsga között 2 év telhet el maximum, ha több akkor előröl kell kezdni...
  • ChuckyHUN
    #4661
    Az elsősegély az sztem jó, de a kocsira jogsit hányéves kortól lehet kezdeni?
  • NZiM
    #4660
    Sziasztok.
    Szeretném a véleményeteket kikérni, szeretném elkezdeni a B-s jogsit (egyszer már elkezdtem, csak forgalmin 5x megvágtak, elbénáztam és pénz híján hagytam elévülni :( ). Tudtok-e Budán ajánlani jó iskolát, ahol korrekt oktatás megy és nem milliós összegekért... Nem kell csilivili iskola, de tanítsanak meg vezetni, most szeretném ha sikerülne.
    Még egy kérdés. Az előző alkalomból (kb. 4 éve) ami elsősegélyes papírom megvan az nem évült el ugye jól tudom?
  • ChuckyHUN
    #4659
    K9öszi, és teljesen igazad van, Apukámnak egy Yamaha FJR 1300asa van, és már bejárta/bejártuk/szüleim bejárták majd' fél európát^^ Remélem minden rendben lesz:) Nagymotorra pedig nem csak 21 évesen teheted le a jogsit,. Ha más motoron (nem smkp) van 2 éves tapasztalatod, magyarul 2 éves jogsidf akkor teheted le.
  • Morphin
    #4658
    potenciális szervdonorok^^
    apumnak van egy 6os Fazer-e,de sajnos csak ritkán tud mocizni, én meg amig 21 leszek (asszem akkkor lehet lerakni legnagyobb kategoriára) addig hanyagolom a nagy mocikat...most 1 éves az autójogsim, sok dolgot éltem már át a G Astrámmal és örülök h mindezidáig baleset nélkül.(lekopogom gyorsan)
    amúgymeg ha lenne nagymotorom és jogsim akkor se mernék mondjuk 250el menni(bár apu szerint oly mind1 h 100al esik el vki v 200al...meg szerinte síkúton miért ne lehetne menni 2kiló felett :S nemtom én majd csak akkor ha már rendesen megtudok ülni bármilyen nagy mocogányt^^
    na további balesetmentes autózást/motorozást és sikeres vizsgákat ;)
  • ChuckyHUN
    #4657
    Ha azt mondom, hogy vér helyett benzin folyik az ereimben, és motorozásba születtem, akkor már érthető? :))
    Nem dicsekszem, tudjátok akkor kell vigfyázni mikor már ugy érzed, hogy tudsz miotorozni.. Na akkor halnak meg sokan :S
  • Morphin
    #4656
    AUTÓvezetéshez béna ^^ lehet hogy jól tud motort vezetni :P nem mind1 azért...én mind2ben jó vagyok érzésem szerint,bár én ugy látom h vannak dolgok amihez születni kell
    (ilyen pl az hogy ki hogyan érzi a mechanikus dolgokat...autó,motor stb...)
  • kas123
    #4655
    haverom is k/rvarégóta motorozik, de a vezetéshez atombéna :S:S:S
  • Magnumrolcsi
    #4654
    .
  • ChuckyHUN
    #4653
    Kedden megyek először rutinra:D nem elsz probléma, már 6éve motorozom:))))
  • kas123
    #4652
    K*rvanagy különbség van a 30as tábla és e között.
  • Magnumrolcsi
    #4651
    "Ott elmondta h észrevette, hogy többször is a megengedett sebességkorlát fölött voltam, de jól csináltam, mert ha a többi kocsi 60nal megy akkor én sem döcöghetek 50nel."

    Ez olyan, hogy ha 30as tábla van és mindenki 40el megy akkor Te sem mehetsz 30al.
  • kas123
    #4650
    hmm nekem is megvan már a jogsi (fél éve kb)
    kreszvizsga: 15 perc alatt végignyomtam és kiírta a 69 pontot :), ezen megörülve fogtam a telómat és lefényképeztem :).
    -vizsgabiztos emelkedett hangnemben: "többet ilyet ne csináljon".
    -válaszom: "többet ide nem jövök"

    -elsősegély vizsga: csávókám elesett motorral, és vérzik a lába, milyen vérzés ez és mit csinálok...elmodntam neki, a b kérdést nem is kérte.
    A velem vizsgázó csaj meg sz@rt se tudott, így súgnom kellett neki. A VB a végén mondta neki h majd odakint köszönje meg nekem a segítséget.

    -rutin: Szakadó esőbe volt a vizsga. Egy kis bungalló szerűségbe kellett bemenni, ott húzni 2 kártyát (így választottuk ki a választható feladatokat). Elmondtam neki h milyen főbb dolgokat ellenőrzünk indulás előtt (mivel látta h vágom, nem kérdezett bele részletesebben). A végén elregéltem neki a kerékcsere folyamatát és mentünk is a kocsiba :).
    Szépen megcsináltam a kötelezőt utánna az y megfordulást és átmentem :D.
    a vizsgabiztos a végén "ma messze ön volt a legjobb".

    -forgalmi: ismét esőben, kikaptam a legszigorúbb vizsgabiztost akit lehetett(láttam a vizsgalapját, és 7 emberből 1 ment át addig nála (+ előttem vezetett 1 srác, és visszafelé már az oktatója vezetett vissza :)). Körbenézette velem a kocsit, utánna elindultunk. Laktot területen kívül azt vettem észre, hogy 100nál van a sebességjelző :D, nxeltem egyet és lassítottam. Majd a városba a főúton 65ről lassítottam le 55re. A könnyen bevehető kanyarokat 3masba csináltam. A kötelező feladatokat simán teljesítetem és úgy 25 perc után mondta a VB, hogy térjünk vissza a vizsgaindulási helyre. Ott elmondta h észrevette, hogy többször is a megengedett sebességkorlát fölött voltam, de jól csináltam, mert ha a többi kocsi 60nal megy akkor én sem döcöghetek 50nel. Így gratulált és további balesetmentes közlekedést kívánt :).

    ennyi az én jogsis történetem :)
  • gotchaaa
    #4649
  • Csabesz6
    #4648
    Jah, köszi:).
  • shad0w
    #4647
    mindkétszer jogosan szólt be, de a lényeg h azért megvan, grat!
  • Csabesz6
    #4646
    rutin
    Igaz, a napi elsö elindulas elötti ellenörzeseknek, mintha skizofren lettem volna.Basztak rám:D.
    1.Van ugye a 3.ig felkapcs. majd index, lassit, lehuzodik.Én nem toltam neki 3.at, mondom eleg rövid eza szakasz.Megállunk...vizsgbiztos:"ebben hátul van a hármas?"...apád:D.Miafasznak toljak neki harmadikat, ha már ugyis lassitani kell...
    2.Egyszer y megfordulás elött igazitanom kellett egy kis rükverccel, és akkor nem neztem hátra.Nézzünk hátra!(ez jogos volt.Najo lehet az 1. is az volt:D)
    de megvan.
  • MeTaL
    #4645
    Budapesten van ez az autóiskola amit mondtam, körútnál.
  • Tufa
    #4644
    csigavérrel elsősegély nélkül(merthogy megvolt már) 3, max 4 hét alatt meglett a jogsim tavaly. tuti csigák? :) (és az egész volt aszem 69 ezer ft vizsgadijjakal együtt)
  • shad0w
    #4643
    azt mondjuk hozzátehetted volna h melyik városban :)
    fehérváron én is tudok, ha kell valakinek :D

    btw, grat!
  • MeTaL
    #4642
    Ma volt forgalmim, átmentem. Elsőre. Ha valaki le szeretné rakni a jogsit, vagy ismerőse, és kell egy nagyon jó tanár, akinek van humorérzéke stb. az írjon privit. Nem kell csigavérezni, mert azok valóban úgy is haladnak tanulás közben mint a csigák :) úgyhogy csak privi :)
  • gotchaaa
    #4641
    Ha odafigyelsz a tanfolyamon, akkor nem.
  • Psx2
    #4640
    Helo!!Egy kérdés!!!Az egészségügyi vizsga nehéz???
  • Csabesz6
    #4639
    :D
  • gotchaaa
    #4638
    [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1045759949&no=4539]#4539[/URL]
    --> [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1045759949&no=4540]#4540[/URL]
  • Csabesz6
    #4637
    És az milyen?:D
  • gotchaaa
    #4636
    Na, ez az első forgalmi vezetés kb. úgy sikerült, mint az első rutinórám.