7955
Jogosítvány
  • Firerock
    #4715
    mer nincs igazam?
  • gotchaaa
    #4714
    Azért ezt gondold át mégegyszer szerintem.
  • Firerock
    #4713
    de ha ezt bevezetik január elsején pl és én decemberbe kezdem meg a tanulást akkor én még a régi rendzserbe leszek benne!igaz?
  • Firerock
    #4712
    és szerintem nem a kezdő vezetők miatt vannak a baléesetek hanem a vén F*szok miatt akik 2-vel mennek és akiket meg kell előzni
  • Firerock
    #4711
    "Kondorosi Ferenc tervei szerint"
  • Morphin
    #4710
    de ha nekem már megvan több mint 1 éve...akkor engem is visszaminősítenek kezdő jogsisnak?? asszem picsán is rúgnám mindet most rögtön. amúgy ez kb olyan hosszú életű rendelet lesz h a gyorshajtóktól elveszik a kocsit...vannak emberek akiknek nem érdekekük ez a rendelet, aztán kb megy is a kukába, a kidolgozásért meg felveszi a Kondorosi a lovettát. ennyi
  • Nagy01
    #4709
    ,,Próbajogosítvány fiataloknak

    Ma az államok mindenütt szigorítják a vezetői engedély megszerzését. Magyarországon a kezdő vezetők korlátozása, például az éjszakai, az autópályás vezetés tiltása vagy az erős autók kizárása nemigen kapna társadalmi támogatást a javaslat kidolgozói szerint.

    17-25 év között próbajogosítvány jár

    Ezért a 17 és 25 éves kor között érvényes próbajogosítvány lesz a megoldás. Szabálysértések esetén 6, 8 vagy 10 pontnál ugrana a jogosítvány Kondorosi Ferenc tervei szerint, bűncselekménynél (pl. ittas vezetés) azonnal, a delikvens kezdheti újra a tanfolyamot.

    A jogsiszerzéshez meg kell felelni egy pszichológiai vizsgálaton is, amely nem teszt, hanem szimulációs játék lesz. Itt a kockázatfelmérés hibáit és az agressziót kívánják kiszűrni. A módosítások a Közlekedéstudományi Intézet kutatási eredményeit is tartalmazzák. Meglepődtek az intézet szakértői, amikor egy magas rangú politikus beállított hozzájuk tanácsért. Nem szoktak hozzá, hogy döntési pozícióban lévő emberek érdeklődjenek a munkájuk iránt."

    Ez már biztos,hónapok kérdése, mondjuk itt nincs felnőttekről szó de még azt is bevezethetik..

  • Nagy01
    #4708
    Én már elmúltam 17, szeptember 26-án lesz a kreszvizsgám, és ha minden jól megy akkor október vége fele már meglesz minden, akkor rám is fognak vonatkozni ezek a szabályok? ( egyébként németo+ sok más országban 18 éves korig van felnőtt kiséret).
  • Firerock
    #4707
    2009.04.10-én leszek 17
  • BECKHAM7
    #4706
    elvileg úgy lesz h 2009-től ún. ideiglenes jogsit kapsz, amit kisebb szabálysértés miatt is elvesznek!

    amúgy mért nem mentél szülői engedéllyel 17 évesen?
    én még nem vagyok 17, csak 26-án leszek és mehetek vezetni(gyak), utána pedig vizsgázni, csak alá kellett íratni egy papírt a szülőkkel....
  • Firerock
    #4705
    remélem hogy így lessz
  • Higany
    #4704
    Gratulálok! Amúgy én már múlt hét hétfő óta várom, hogy meghozza a postás a jogsimat.
  • [HUN]FaTaL
    #4703
    Urban legend, tervben sincs ilyesmi legalábbis nem hallottam róla. Németeknél van ilyen (ezekszerint az Íreknél is). Egyébként semmi értelmét nem látom ennek. Most őszintén: mit tud csinálni, aki melletted ül? Semmit.
  • ChuckyHUN
    #4702
    Hát, Sikeres forgalmi vizsgát tettem^^ Szóval már cska ügyintézés és semmi nem tart vissza:)
  • Tufa
    #4701
    urban legend. Írországban van ilyen...
  • Firerock
    #4700
    vagy ez nem így lessz?nyugtassatok meg
  • Firerock
    #4699
    ezt ma halottam
    hogy 2009-től olyan jogsit kapsz hogy csak úgy vezethetsz 2 évig hogy egy olyan személy ül melletted akinek 2 minimum 2 éve van jogsi
    és szerintetek ha én elkezdtem(a kreszt,mert 2009.jan 4. én leszek 17 és 3/4ed) 2008-ban még akkor én még beleférhetek a simajogsiba?
  • Zsolti9014
    #4698
    Milyen az a tesztjogsi?

    Egyébként az előtted szóló leírta a korhatárokat, ha majd belevágsz, sok sikert.
  • Sanyix
    #4697
    A vicc az, hogy a táblák nagy részét soha többé nem fogod látni viszont, vagy olyan helyen aminél tábla nélkül is lehet tudni mi a szitu.
  • Firerock
    #4696
    szevastok
    szeretnék jogsit(NORMÁLISAt,nem ilyen tesztjogsit)megoldható az alahogy hogyha ápr.10-én leszek 17?
    szóval ha elkezdem még idén a kreszt akkor még lehet normális jogsim?
    persze úgy hogy amikor lehet mindent megcsinálok
  • [HUN]FaTaL
    #4695
    eü 14től de értelmetlen
    kresz tanfolyam 16,5 éves korodtól
    kresz vizsga 16 és háromnegyed éves kortól
    rutin vizsga 17-től
    forgalom rutin után :)
  • Tufa
    #4694
    eü-t megcsinálhatod jóval korábban is csak nincs értelme (nem sokat számít úgysem az az 1 hét amíg lemegy). Azt már M kategóriához is kell, tehát 14 éves korodban vagy valamennyivel előtte lehet..
  • DJ Skyline
    #4693
    a tájékoztató lapon nekem az van hogy B kategóriára 16 és 3/4 éves kortól kezdheted el lerakni a kreszt, de a rutint csak 17 éves kortól. eü meg értelem szerűen ezzel együtt megy, tehát nem tudom hogy jogsin kívül lelehet-e tenni csak az eü-t mert úgy van kedved, nincs jobb dolgod délután szerintem nem kell mert a megfelelő oktatás, vagy ha esetleg nem olyan suliba jársz
  • GTheo
    #4692
    Hali!
    A jogsihoz kell, eü, kresz és városban vezetés !?! Melyiket hány éves kortól lehet elkezdeni?
  • BECKHAM7
    #4691
    nemhiszem, mivel ilyen vizsgaigazolást csak másik héten kapsz, aztán meg mehetsz okmányirodába és onnantól számolhatsz minimum egy hetet, szal én inkább másik hét pénteket mondanék!
  • ChuckyHUN
    #4690
    Szerintetek, ha pénteken vizsgázok M kateg. vársibol akkor jövöhét péntekre meglesz a jogó?
  • DeenQa
    #4689
    3hét.
  • Higany
    #4688
    Sziasztok! Nekem mindegyik vizsgám sikerült elsőre, de ráment a nyaram és persze a kötelező vezetési óraszámon felül még 8 óra. Vagyis kb. 140e volt az egész. Múlt héten, hétfőn adtam be a papírokat a jogsi kártyához, de még nem jött meg. Tök idegesítő ez a várakozás! Mennék már vezetni! Sok sikert mindenkinek és no para! Egy kérdésem lenne! Kb. mennyi idő alatt küldik ki max. a kártyát? Köszi! Csákó!
  • DJ Skyline
    #4687
    na, sikeres lett a vizsga, 75/72, 3db kérdést rontottam el.
  • ChuckyHUN
    #4686
    Én nem is gyakoroltam... csak órán figyeltem.. EÜ sima... Kresz 32/35....
    Pénteken váZSi ViZSga szóval mostmár nem para:d
  • BECKHAM7
    #4685
    én pont a CD segtségével mentem át! még könyvem sincs
    azon begyakoroltam, figyeltem az órán, és 75/68 azt szevasz
  • Morphin
    #4684
    cd sajna szart se ér...sok minden nincs benne ami a könyvben benne van. én részben ezért buktam anno.vizsgán egy olyan képet rontottam 3pontosat amit soha életemben nem láttam.köv vizsgára a könyvből készültem és mindent átrágtam 4-5ször azt csókolom. hajrá és sok sikert!
  • DJ Skyline
    #4683
    kösz, az még nem is bonyolult. igazából nagyot bukni csak a lélegeztetésen lehet azt mondta a vöröskeresztes mókus. hogyha nem tisztítod ki a száját, meg nem hajtod hátra a fejét, akkor megköszönik hogy itt voltál. meg talán még a Rautek-ben hogyha nem méred fel a terepet, akkor is. (bevan-e szorulva a tag, van-e sérülés). hát a két kérdés az érdekes, tele a könyv különböző témákkal :D ez a "Mit teszel, ha elsőként érsz egy baleset helyszínére." még nem is bonyolult. nekem holnap lesz kresz vizsgám (B. kat.), kicsit izgulok de nem aggódom. a teszt cd-n lévő kérdés csomagon (Tesztkönyv) másfélszer átrágtam magam, vannak még buktató részek de nem vészes. amiket nem szeretek az a megállás/várakozás meg a x+1 féle kiegészítőtáblával bíró táblák. leginkább a mikor várakozhatok itt című kérdések meg ilyenek és alatta az idő hogy pl 9h-16h.
  • gotchaaa
    #4682
    Igen, és van még a Rautek-féle műfogás.
    Utána van az elméleti rész, nálunk úgy volt, hogy húzni kellett egy kártyát, amin volt két kérdés. Pl. Mit teszel, ha elsőként érsz egy baleset helyszínére.
  • DJ Skyline
    #4681
    és mi van az eü vizsgán? a bábút kell fújkodni meg valakit stabilan oldalra fektetni, mi van még?
  • szbm
    #4680
    Batyin a Zebra autósiskola elég jó oktatókkal van megtömve. :)
  • ChuckyHUN
    #4679
    Nah, Mamegint 2h rutin, szerdán rutinvizsga, utána már cska 6 óra városi meg vizsga
  • sovatalevi
    #4678
    sok szerencset
  • ChuckyHUN
    #4677
    jah, m kateg. Tudom, érdemesebb lett volna várni mgé 1 évet midenki ezt mondja, de végüli haverral majdnem együtt csinálom, stb... amúgy nagy kilométerguru vagyok^^ Biciklizek amíg nincs jogsim, 2-3 év alatt 2000+km itt a környéken az említett haverommal mindnet bejártunk egynapos utakon:) a lényeg az hogy mindig jol érezz(t)ük magunkat, és továbbá isez lesz, cska kategóriaváltással:)
  • kas123
    #4676
    yah, te kismocira vizsgázol?