7955
Jogosítvány
  • Morphin
    #4755
    de ez nem jogosítványt reklámoz LOL...vmi futárcég lehet sztem, szónincs jogsiról.én az álláslehetőségről asszociálok erre...de lehet csak élénk a fantáziám ^^
    ui.: na elviszem a kocsit, megitatom a pacikat mert eléggé megvan csappanva a gázolaj szintem reggel meg mire megtankolok pfff és sokan is vannak, ráadásul sietek
  • Gabor1990
    #4754
    Én is és minden elsőre sikerült, holnap leszek a városi felénél
  • Csabesz6
    #4753
    Nah holnap megyek a 20.21. órámra.Jövő héten még megyünk párat, hogy még gördülékenyebb legyen, aztán lassan ..."beszélhetünk vizsgáról"....
  • gotchaaa
    #4752
    3-14 nap alatt

    Én június eleje óta csinálom.
  • Viktor9202
    #4751
    Köszi szépen :):) Megpróbálom. Minden nap megcsinálom vagy 2-3 szor és október közepén van a vizsgám. Annyi időt sztem elég gyakorolni
  • Higany
    #4750
    Én 7 perc alatt csináltam meg a vizsgán és 4 hibaponttal! Úgyhogy simán meg lehet csinálni!
  • Morphin
    #4749
    olvasod olvasod, és egy idő után már a képről v szóösszetételekről is tudod melyik kérdésről van szó, és tudod a választ egyből ne izgulj...de azért vizsgán majd olvass át minden kérdést legalább 2-3szor!! van idő...meglehet csinálni 10-15perc alatt is, de ha van sok idő akkor minek siessen az ember, be cool !
  • BECKHAM7
    #4748
    ne törődj vele mennyivel mentél át.... ki nem szarja le?
    lényeg h megvan... am nekem 75/68 lett szal majnem ua.
  • gotchaaa
    #4747
    Én féltem...
    De azon kívül, hogy tanfolyamon figyeltem, meg leírtam mindent, nem sokat foglalkoztam vele, azon kívül persze, hogy csináltam neten próbateszteket, amiken rendszeresen megbuktam.
    De tanfolyamon csináltunk két próbavizsgát is, mindkettőn átmentem, meg a vizsga is meglett elsőre, bár 8 hibaponttal, nem vagyok rá túl büszke.
  • DJ Skyline
    #4746
    de tartottam tőle kicsit. sokat gyúrtam a teszt cd-n, átnéztem az összes kérdést, meg sok tesztet megoldottam és sikerült a dolog elég jól, 72 ponttal. nekem ma kezdődött a rutin, furi volt :D kuplung csúsztatgatása, haladjunk vonal mellett de ne nagyon távol (ugye ez a bizonyos 30 centi), meg tolassunk vissza, pici szlalom a vonalon. holnap folyt. köv.
  • Viktor9202
    #4745
    Ti nem féltetek a kresztől ?:S:S Folyamatosan gyakorlom a könyvről a programról, de egyszerűen nem akar menni :S:S
  • gotchaaa
    #4744

    Engem nem érdekel a színe, csak tarthatnám már végre a kezemben.
    Ha minden jól megy, akkor még egy hónap kb.
  • Higany
    #4743
    Kézhezkaptam a jogsimat! Tök gáz a színe! Nem tudom melyik buzeráns találhatta ki, hogy rózsaszínű legyen, de dögöljön meg az ilyen! Szerencsére nem én fogom nézegetni, hanem a rendőrök. Mindenkinek sikeres vizsgákat kívánok és balesetmentes vezetést!
  • Csabesz6
    #4742
    Én holnap megyek:).Suli után egyből.
  • gotchaaa
    #4741
    Útburkolati jeleket alig vettem észre.
  • Morphin
    #4740
    még tökéletesebb a forgalmi vizsgához
    vizsgabiztos nem lát semmit (mondjuk te se )
  • gotchaaa
    #4739
    Sötét + szakadó eső= tökéletes körülmények a forgalmi vezetéshez.
  • Morphin
    #4738
    úgysem vezetik be ezt a faszságot...pár éve híresztelték h feltolják 21re a B jogsi korhatárt...HOL VAN???
  • Bandi 18
    #4737
    Miért az mit befolyásol? Ablaktörlő van a kocsin XD
  • Higany
    #4736
    JUhhé! Ma meghozta a postás a jogsimat! Csak ne lenne ez a sz*r idő.
  • Nagy01
    #4735
    Nem, nem igaz, mivel a jogsid csak február környékén lesz a kezedben:)( vagyis az új szabályokhoz fox igazodni) Akiknek pedig már megvan a jogsijuk azokkal nem tudom hogy mit fognak csinálni... ,,küldje vissza, 7napon belül kiküldjük a próbajogosítványát":D?
  • Morphin
    #4734
    nem az a baj h 60-70el megy, hanem h ezzel feltart egy egész sor olyan embert aki épp mondjuk 8óra után nem az országúton szeretné tölteni az idejét. jah és megint a kulcsszó! akik dinamikátlanul mennek...csak azokkal van baj, mert pl behúzódik a felezőhöz, még véletlenül se előzzék ám meg... na mind1
    az én rigolyám az meg amikor engedném be az embert (mert én jófej vagyok) messziről villogok, h menjen már lassítok lassítok, már 0án vagyok, integetek is erre elindul. na az ilyenről próbálok leszokni...ilyenkor dudálni van kedvem h h lehet vki ilyen sügér...tekinget jobbra balra, de azt nem látja h én be akarom engedni
    kamionok: én is utálom őket, autópályás előzés még annyira nem gáz, de egy kétsávos főúton ahol izomból jönnek szembe és ráadásul ugy előznek h akit előznek az kb. alszik és nemhogy kicsit lassítana nem, nyomja neki. szembe persze jönnek, és hát a végkimenetel már csak a szembejövőn múlik(persze kamionosnak tök8 ő 15-20tonna...) más megközelítésből megértem azokat a kamionosokat akik nem figyelnek de mégsem veszélyeztetnek senkit, 8-10órákat vezetni, persze mondhatnánk h ÁLLJ MEG BAROM, aludjáá...ezis egy eshetőség.
    na peace és hanyagoljuk ezt a előzéseslassanmenős témát elvégre is ez jogsi totyik^^
  • Morphin
    #4733
    G Astra 1,7 DTI kéne rá egy lefújószelep még, de a 40ropogós magyar ezres nekem sok egy olyan kis mütyürért, ráadásul lehet később csak idegesítene h minden váltásnál szisszen a gépsárkány
  • Csabesz6
    #4732
    vissza négy, turbó fütyül?
    mivel közlekedsz?:D
    Szuszmákolós országúti vadásszal vagy kisteherrel?:DD
  • Tufa
    #4731
    De nem azt mondom hogy ne előzd meg, de sehol nincs leírva hogy kötelező annyival menned (autópályán persze más a helyzet), de azzal hogy valaki nem 90el vagy 120al megy hanem 60-70el, azzal ő miért lenne veszélyes? Azt magyarázom hogy az a veszélyes aki jampi módon belemászik a seggébe aztán hüledezik hogy befékez előtte és ő alig bír megállni majd jön az életveszélyes autós megszólítás...
    Ismételten, azzal hogy valaki lassan megy, nem veszélyes mert nem veszélyeztet másokat. Oka van annak hogy annyival megy. Lehet bent van egy gyerek a kocsiban, lehet öreg is a vezető, vagy amit gyakran tapasztalok vidéken hogy simán nem lát mert esetleg olyan gyenge az autó világítása. Ha egyedül megyek és az út lehetővé teszi, nem ritka hogy plafonon hajtom a sportot(pedig az gps szerint 200+km/h), ha meglátok egy lassú autóst akkor lelassítok, nem anyázok mert nincs miért(olyan nincs hogy egyik pillanatból a másikra előtted terem egy lassú autós..). Ha van rá lehetőség megelőzöm, ha nincs várok, nem kezdem el tépni a hajamat. Ha meg pl a barátnőm vagy a húgom vagy bárki velem van akkor pedig nem fogok száguldozni csak amennyit lehet, más életével nem szabad játszani..
    Egyébként a kamionos egy más téma. Autópályán rühellem őket, főleg amikor egymást előzik. Bár sok mást is, nuku jobbra tartás és abszolút nem figyelik hogy ki jön a belső sávban..
  • Morphin
    #4730
    vissza négy, turbó fütyül :X én azért megelőzöm a 90el menőt is...én nem értem mindennap szinte a 2/A úton megyek oda-vissza, és 90es tábla van végig. namost mindenki 120fölött megy(akinek van esze és nem akar ott megöregedni), mert ez az út ALKALMAS erre ergo nem értem miért kéne 90el menni. két sávos, teljesen ép útburkolat szal...de viszont sokszor jártam a 4esen le szolnok felé, és ott azért már komolyan kell venni a dolgokat rendesen.tele kamionnal.vannak ezek az uj elkerülő szakaszok mittomén 15-20kmesek (ferihegynél meg vhol cegléd körül) és kivan rakva a 110es tábla, teljesen helyesen mert kétsávos és vadiuj, ezt kéne alkalmazni mindenhol. aki nemtud 110el menni v nem akar az ugysem fog, nemtudom miért kell az ilyen jo utakat igy visszafogni. szerencse h 2/A-n ritkán mérnek.na mind1 az h mindenki a saját példájával általánosit sajnos nem vezet sehova, és a "vén f@sz" tényleg durva volt ^^
    további kellemeset !
  • autoszimulator
    #4729
    Kicsit azért sarkítod a helyzetet, nem kell ahhoz 160-al menni, hogy zavaró legyen egy 60-70-el vánszorgó autós. Elég ha csak a megengedett 90-et tekintjük. Lehet te nem előzöd meg az ilyet, hogy tovább tudjál menni normális sebességgel, de azért az emberek többsége ezt megteszi. És egy olyan zsúfolt főúton, mint amerre pl én járok nap mint nap, ezt egy normál autóval, ami nem annyira dinamikus pl, nagyon nehéz és balesetveszélyes ezt megtenni.
    Arról nem is beszélek, hogy itt a kamionforgalom is nagyon nagy, akik aztán valóban nem tartanak semmi követési távolságot, ha utolérnek egy ilyen lassú autóst, és ami még rosszabb, előzgetik is, ezért is van, hogy sokszor szemben jönnek velem az előző kamionok, és nekem kell megállnom az út szélére, hogy elférjenek. Egy 90el menő autót nem kezdenének meg megelőzni!
  • Tufa
    #4728
    Én jobban félek attól aki beáll mögém főúton 100nál és tol holott még vagy 30-40 autó jön szembe... Főleg hogy kb 10ből 8 autó, hogyha én elkezdek fékezni biztosan nem tudna megállni mögöttem.
    Az ilyenektől rettegek és nemegyszer fordult már elő hogy blokkolni kellett és muszáj voltam kirántani a kormányt a sávomból mert a mögöttem jövő kis jampi tolt, ha nem rántom ki akkor pedig rátol az előttem lévő autóra (kb mellettem bírt csak megállni úgy hogy már a másik sávban voltam)
    Ha egy autó lassú azt én továbbra sem mondanám veszélyesebbnek mint amelyik gyors.. Ha 160al érsz be mögé akkor lehet veszélyes. Vagy lehet nem ő az ilyenkor?
  • Zsolti9014
    #4727
    Bandi18 és Morphin: ebben a megfogalmazásban ez már teljesen korrekt, de Firerock hsz.-ében konkrétan a "vén F*sz" kifejezés szerepelt.
  • Bandi 18
    #4726
    Ez így igaz. 2 napja kb egy idősebb ember ment előttem és volt egy-két úthiba ami kb már 10 éve ott van és mindenki átmegy rajta 90-el mert nem dob akkorát. Normális távolságban követtem de akkorát lassult 90-ről 40-50-re hogy alig bírtam megállni mögötte. És most nem az időseket akartam bántani mert nekem 65 éves mamám is jobban vezet mint bárki más. Csak van 1-2 olyan idős/fiatal ember aki nem tudja felvenni a ritmust rendesen.
  • autoszimulator
    #4725
    Főút 50-60al totyogók azért nem kis balesetveszélyt hordoznak magukban...
  • Morphin
    #4724
    félre értettétek...nem azzal van a baj h vki idős. hanem h tipikus hétvégi vezető. szal rutin az így kb. NINCS. mindenki rájött gondolom h ezzel a pár szóval mire akartam utalni...
  • Zsolti9014
    #4723
    Nincs. 73 éves nagypapám álmából felkeltve is jobban és dinamikusabban vezet, mint te az elkövetkező 10 évben bármikor is fogsz, tehát amint a kezdő, úgy az idős vezetőket sem szabad általánosítani.
    Az megint más dolog, hogy a kor előrehaladtával ugyebár romlanak a reflexek, stb...
    Valamint ahogy előttem is írták, az előzés továbbra sem kötelező. Pl. mit teszel, ha szűk úton, folyamatos szembejövő forgalom mellett, biciklis halad előtted?
    Nem előzöl, ugye? Pedig a bicajos is lassú, ugye?
    Más: a lesz szót nem tudom, hogy szándékosan írod-e két sz-szel, vagy sem, csak felhívom rá figyelmedet. :D


    Ezzel nem megbántani akarlak, meg nem is a személyed ellen, csak a hsz.-ed ellen tiltakozom.

    Bocs mégegyszer.
  • gotchaaa
    #4722
    "meg kell előzni"
    Látszik, hogy még nem fogtál a kezedben KRESZ-könyvet...
  • gotchaaa
    #4721
    Nem kell szabálytalankodni, és akkor nem veszik el a jogsit.
  • BECKHAM7
    #4720
    na ezaz... remélem én még beleférek a "normál" jogsiba! sztem kb okt-re meglesz ha minden jól megy, addig csak nem vezetik be
  • gotchaaa
    #4719
  • Tufa
    #4718
    igen. ez nem nídforszpíd hogy mindenhol 200al kell menni, itt kicsit nagyobb tét.
    Ha lehet előzni, majd megelőzöd. Főúton senki nem fog 20al menni, városba is nagyon ritkán találkozok ilyennel.
    Azt meg felejtsd el hogy abból vannak a balesetek hogy valaki túl lassú.
  • Firerock
    #4717
    akkor 20al mennyek a főúton?
  • Tufa
    #4716
    nincs. olyan nincs hogy KELL előzni. Sehol nem kötelező, csak a fiatalok érzik így...