7955
Jogosítvány
  • Fehercsoki
    #7675
    Mennyit vártál rá?És okmányirodában mit kellett leadni?
  • Rob02
    #7674
    Na ma végre meg is jött a jogsim!
  • Fehercsoki
    #7673
    A vizsgalapomon rajta van hogy 2019ig érvényes az orvosim,viszont a papírt már beadtam az autós iskolában,szóval nincs meg.
  • Fehercsoki
    #7672
    Az okmányirodába az orvosi alkalmasságit is vinnem kell?
  • maffioso
    #7671
    én is csak gyanítom hogy így van, mert másképp sok macerát vetne fel, meg haverom leadta anno, szal ebből gondolom hogy kettőt nem hagynak érvényben
  • matyi0323
    #7670
    Ezt nem tudtam, hogy nem érvényes.. nem is néztem igazából.. csak láttam, hogy 2 kártyája van. : )
    Tehát bocs, hogy hülyeséget mondtam. : )
  • Fehercsoki
    #7669
    Meg van az Eü. vizsga,volt kártyám csak elvette!
  • Fehercsoki
    #7668
    Illetve a vizsgalapom hátuljára ez került rá(szerintem rá van pecsételve,nem kézírás):
    korl: eu.ig.nincs
    Most ez mit jelentsen?
  • Fehercsoki
    #7667
    Mint írtam most szerdán vizsgáztam,sikeres volt,viszont a vizsga elején beadtam minden iratom(személyi,lakcím kártya,vizsgalap,Eü. kártya) na már most mindent visszakaptam kivéve az Eü. kártyát.Ez miért lehet?Majd a közlekedési hatóság visszaadja?
  • [HUN]FaTaL
    #7666
    Ezt mondtam.
  • maffioso
    #7665
    én ugy tudom h csak akk nincs ha elsőre adják ki azt a kategoriát
  • [HUN]FaTaL
    #7664
    Akkor, ha hosszabbítasz igen. De amikor megszerezted a jogosítványt, akkor nincs ideiglenes papír.
  • maffioso
    #7663
    opcionális, beadhatod, de miután kiküldték a másikat az első már nem érvényes
  • matyi0323
    #7662
    Ha van motorra, akkor azt nem veszik el.. ergo utána 2 kártyád lesz.
    Havernak is úgy van. : )
  • Mark007
    #7661
    őő,
    Ha van pl. motorra jogsid, és most csináltad a B-t, akkor asszem kapsz vmit, amivel motort használhatod. De kocsit akkor sem fogod tudni.
    Újitásnál más, ott lehet ideiglenes papirt kapni.
  • maffioso
    #7660
    én ugy tudom nekem adhatnak majd ideiglenes papirt mert nem első alkalommal adnak jogsit, illetve ujitásnál is ez van
  • Fehercsoki
    #7659
    Nekem sajnos nem minden sikerült elsőre,ezt én legfőképp annak tudom be,hogy jó pár hónapot kihagytam,illetve amikor vezettem akkor is kb. 2 óra(1 dupla)/2 hét,mivel az oktatómnak sajnos nem volt túl sok ideje.De a lényeg hogy végre meglett:)
    Egyébként köszi a válaszokat.
  • Rob02
    #7658
    Én múlt héten szerdán vizsgáztam és nekem is 3 napot mondtak!
    Most hétfőn voltam vizsgaigazolásért meg okmányirodában úgyhogy most már csak meg kell várnom hogy kiküldjék!
    (BC kategóriát csináltam egyszerre és minden vizsgám sikerült elsőre!)
  • TaRka0107
    #7657
    Ja.... hogy már nincs, tesómnak még volt:D
  • Mark007
    #7656
    ez is le lett irva már 100szor, nincs ideiglenes papir. Amig nincs jogsid, addig nincs vezetés.

    Én a papirokért másnap mentem, oszt társam meg aznap délután, és neki is odaadták. Holott 1 hetet mondott az oktató. Próbáld meg.
  • TaRka0107
    #7655
    Szerintem csak már nagyon szeretne autókázni... de ahhoz meg adtak valami ideiglenes papírt amit ha bemutatsz a rendőrnek, akkor el kelljen fogadnia.
  • maffioso
    #7654
    nemtudom ezen mit nem lehet érteni meg mér kell forumon kérdezősködni
    aztmondták 3 munkanap akk 3 munkanap mulva menny vissza, péntek az csak 2, sztem érthető
  • Fehercsoki
    #7653
    Ma 9:50kor vizsgáztam,és sikerült(forgalmi),szerintetek mikor menjek be a papírokért?Azt mondták 3 munkanap,péntek az túl korai?
  • gerge93
    #7652
    Köszönöm a gyors választ. Én is olyat hallottam, most telefonálgattam :D
  • Norbi1990
    #7651
    Ha jól tudom akkor a műszaki idejét kell figyelembe venni.
  • gerge93
    #7650
    Hali! Nem pont ide illik, de nem tudom hol kéne megkérdezni. Szóval lejárt a zöldkártyája a kocsimnak, de műszaki még júniusig van rajta. Ilyenkor mivan? mert úgy tudom, hogy egybevonták a kettőt.
  • DonSzykla
    #7649
    Ok köszönöm a válaszokat akkor ez jó hír ( legalábbis a számomra ) mert tavaly raktam le a ”B”-t és hát gondolkozok azon hogy majd később jövőre vagy utána lerakjam az ”A”-t is és hát az egészségügyire nem igen fáj rá a fogam hogy még egyszer meg kelljen csinálnom.
  • [HUN]FaTaL
    #7648
    Busznál (D) azt hiszem újra kell csinálni, mert állítólag nekik többet kell tudniuk, de egyébként így van.
  • maffioso
    #7647
    egészségügyinek is szokták nevezni (eü vizsga), de amugy igy van
  • Mark007
    #7646
    Nem elsősegély nyújtásra gondolsz?
    Ha igen, akkor egyértelmű..ha megvan a vizsga, akkor minek csinálnád meg mégegyszer? :)
  • DonSzykla
    #7645
    Lenne egy olyan kérdésem hogy azt olvastam a neten hogy ha valakinek megvan az alap jogosítványa ( vagyis a ”B” ) és akkor elvégezte az egészségügyi vizsgát akkor később bármilyen más jogosítványt is akar letenni nem kell újra elvégezni az egészségügyit hanem csak az ott kapott igazolólapot kell bemutatni.
    Ez tényleg így van vagy nem?
  • autoszimulator
    #7644
    nem tudom ti hol jártok, de felénk előbb kell integetni a gyalogosnak, hogy igen, mehetsz, mintsem kiugorjon eléd... és én is sokszor inkább megállok a zebra szélén, és várok, hogy valaki megálljon, intsen. De akkor még a szembejövőnél imádkozni kell, hogy megálljon...
    Ettől függetlenül, ahogy a vizsgáztatás ebből az egészből történik, gyász. Főleg, hogy vidéken a tanulók nagy része a városban vezet csak, 40-50el totyog, parkolgat, és olyan hülyeségekért megbuktatják, hogy egysávos úton balra húzódva kanyarodjon balra... Lássuk be, sok cikis szitu nem történhet egy városban, még pesten sem. De aztán mikor kikerül a főútra, autópályára, dupla akkora sebesség kellene, szembejövők, előzés, meg rengeteg alapvető dolog, és akkor ott szerencsétlenkednek.
  • [HUN]FaTaL
    #7643
    A többség pont, hogy nem megy. Még akkor is meglepődnek ha átengedem őket. Sajnos ilyen a morál, ahol ész nélkül mennek az külföld, mert ott ez természetes. Természetes az is hogy a BMW/Audi tulajok nem faszagyereknek tartják magukat, hanem ugyanolyan közlekedőnek, mint az, aki suzukival megy.

    Itt befejeztem. :)
  • Keroz1n
    #7642
    Így van, és akkor van elsőbbséged ha MEGADJÁK,és ezt kéne megjegyezni minden gyalogosnak és autósnak.
  • Zsolti9014
    #7641
    Ebben azért szerintem is igazad van: én gyalogosként szétnézek a zebránál, és ha már barom az autós, és 80-nal tép át a zebrán városban, nem fogok lelépni elé. Nekem lenne igazam, de annak már aligha örülhetnék. De ez életösztön kérdése.
    És valóban sok marha van a gyalogosok közt is.
    Ezért írtam a kölcsönös figyelmet. :)

    Ennek ellenére a zebrán elsőbbségük van.
  • Keroz1n
    #7640
    De azért egy pár marhának sikerült:).
    Nálam nem a fogyasztás a probléma,az a néhány tized nem oszt nem szoroz.Egyszerűen az a probléma hogy ha egy gyalogos meglát egy zebrát akkor megy is körültekintés nélkül,legalábbis a többség,és ha elcsapják akkor az autós a hibás,ami persze néha jogos is ,de azért nem ártana szétnézni szerintem.
  • Csabesz6
    #7639
  • Zsolti9014
    #7638
    valószínű nem is az fog lelépni eléd.

    egyébként ha a fogyasztás a probléma, akkor a gyalogosok által megszállt zebra előtt le a gázról, motorfék... vissza egyet motorfék...
    Zebra után gáz, egyet fel, és haladok nyugisan, nem is biztos, hogy meg kellett állnom. Ja, és ahogy előttem írták, a zebrát nem 90-nel kell megközelíteni.

    És igen, ha több időt szánnánk egymásra, és kölcsönösen tisztelnénk egymást, kevesebb lenne a baleset. És persze én sem állok meg 100%-ban a zebránál, de akkor sem hangoztatom, hogy milyen faszagyerek vagyok, meg a gyalogos mekkora senki...

    Én itt befejeztem.
  • Keroz1n
    #7637
    Igen,de ha látom hogy jön egy autós EGYES EGYEDÜL az úton 60-al akkor ne másszak már be elé gyalogos létemre ha mögötte 200méterrel sincs senki..ennyit lehetne várni.
  • TaRka0107
    #7636
    Szegedről beszélt...