7955
Jogosítvány
  • Sawyer2
    #4835
    Nem.

    Na sikerült a forgalmi vizsgám. (A1) Nem volt semmi gond. Az ugye normális hogy a vizsgabiztos nem adta vissza a vizsgalapomat? Gondolom azért kell majd visszamenni ha már beírtak.
  • Csabesz6
    #4834
    ez nekem jött?:D
  • Szabi1991
    #4833
    sok sikert ;)
  • Sawyer2
    #4832
    A kresz miatt ne aggódj. MEgcsinálod a tesztkönyvet és emlékezni fogsz rá. Én a műszakit el se olvastam könyvből, csak megtanultam a kérdésekre a válaszokat kb 20 perc alatt.

    NEkem holnap forgalmi vizsgám. Annyira nem félek. Csak a gyalogosokkal van bajom.
  • Csabesz6
    #4831
    :D érzem hogy ezzel fogok szívni:D
    milyen baba?:D
  • Szabi1991
    #4830
    az Eű az semmi.... amikor én vizsgáztam, voltak olyan csajok, hogy azt se tudták hol kell fújni a babát... megkapták a papírt.. :)

    bár igaz hogy amikor lehajoltak, pont a tanárral szembe voltak xD
  • Csabesz6
    #4829
    Kedden EÜ, aztán HA átmegyek:D, akkor irány surány intézni a maradékot...
  • Csabesz6
    #4828
    Kedden EÜ, aztán HA átmegyek:D, akkor irány sirány intézni a maradékot...
  • Varenga
    #4827
    nekem 8 perc volt, szintén 3 hibával 1pontosokat csesztem el......jó volt-rég volt :)
  • Viktor9202
    #4826
    A 3 pontosoktól nemfélek meg az első 20 kérdéstől, inkább a műszakitól :S
  • Szabi1991
    #4825
    gondolom a progi megvan, gyakorolj sokat, és meglesz ;)

    2x végigvettem minden kérdést (tesztlapot), amikor kijöttek vizsgán a kérdések, gyorsan elolvastam és már nyomtam is, 15 perc volt a kreszvizsga.. :DDDDDD

    asszem 3 hibapontom lett (1 képest félrenyomtam :p)
  • Viktor9202
    #4824
    Pfff. Szerdán kreszviszga Rettegek h átmegyek e
  • Zsolti9014
    #4823
    egyébként a felsorolásom célja pusztán felsorolás volt :D
    mivel itt többen is írták, mit vezettek már, úgy gondoltam én is leírom. és én sem szeretnék vitatkozni veled, megbántani alakit meg kiváltképp nem :D
  • Zsolti9014
    #4822
    na, ezzel például 100%-ban egyetértek. :D
  • Szabi1991
    #4821
    amúgy a forgalmi vizsgám az olyan volt, hogy megvolt a vizsga útvonal, és mondta az oktató, mint a GPS hogy merre fordulgassak...

    10 perc volt összesen, amikor elment a vizsgáztató, lebaszott az oktató hogy hova siettem, mert átlagba 20 perc egy kör... pedig szabályosan mentem... :DD
  • Szabi1991
    #4820
    én az első városi vezetésemen paráztam kicsit... most már alig várom hogy mehessek vhova kocsival -.-
  • 5w0rdf15h
    #4819
    abszolút nem vita miatt hoztam fel a dolgot, hanem amiatt, hogy az ember vezetési stílusa úgy fejlődik a legtöbbet ha minnél több fajta és típusú autót kipróbál.
  • Zsolti9014
    #4818
    három ponton vitatkoznék:
    1. nem mondtam egy szóval sem, hogy igazán nagyon jó sofőr lennék
    2. az hogy ki mennyire tud vezetni, kibaszottul nem a lóerőktől függ, persze viszonyítási alapként nem elhanyagolható ez sem. De elsősorban a kilométerek számítanak.
    3. Azért az új Swift 92 LE-vel nem egy gyenge autó. ;) Persze nem is egy Ferrari.

    Egyébként az imént is említett Uno a saját autóm, de lehet hogy 10 emberből 6 el sem tudna vele indulni, nemhogy vezetni, amíg hozzá nem szokik.

    Valamint még annyit, hogy hiába vezetek én kisautókat, van olyan ismerősöm, aki kétezres omegával kezdte és hát nem én okoztam személyi sérülést autóval...hanem ő.

    Véleményem szerint nagyobb tudás kell egy ezerkettes Lada vezetéséhez, mint egy soklóerős, újabb géphez, kiváltképp télen.

    De abban egyetértek veled, hogy tapasztalatszerzés céljából nem utolsó szempont a teljesítmény sem.
    Morphinnak pedig abban is igaza van, hogy a gázt nyomni a legkönnyebb.

    Addig is, amíg valaki a nagy Audijával, vagy bármivel ami szép, nagy, soklóerős, eljár 10-15 l-es fogyasztással, és nem talál parkolóhelyet magának, addig én havi egy tank benzinnel elvagyok (ja, a tankom is feleakkora), és beállok az ő autójának túl szűk helyekre is.

    Ja, és ha már a jogosítvány topikban vagyunk. Találós kérdés: mitől tudna jobban vezetni egy "soklóerős", ha rá is ugyanazok a sebességkorlátozások érvényesek? :D


    Ui: rali Ladában is ültem már, most jut eszembe. :D
  • 5w0rdf15h
    #4817
    nem is azért mondtam hogy villogjon bárki is apuci verdájával, hanem hogy legyen viszonyítási alapja
  • Morphin
    #4816
    ez nem feltétlenül van így...elég sok újgazdag/~csemete végzi az árokban a 10+ millás bmw-vel?? gondolom ők is jó sok rutint szereztek a 300loerővel...
    amúgy az egész vezetésben a gázt nyomni a legkönyebb már nem azért
  • 5w0rdf15h
    #4815
    majd akkor tanulsz meg igazán vezetni ha olyan autóban is ültél amiben van lóerő is :)
  • Zsolti9014
    #4814
    ja és ezek közül nekem legjobb vezetési élmény a Lada, meg a két Fiat. Számomra a legjobb autó a felsoroltak közül a két Swift, a legkellemesebb meglepetés a kis Matiz, viszont a Polo nem jött be annyira. Se külsőre, se belsőre nem tetszett, a teljesítmény pedig szintén nem túl durva -igaz egy tanulókocsi azért elég lestrapált lehet.
    A volt oktatóm azóta már Mazda3 -ra cserélte.
  • Zsolti9014
    #4813
    Én eddig amit vezettem:
    Lada 2101 (1200 cm3)
    Polski Fiat 126p (650 cm3)
    Suzuki Swift Sedan (1300 cm3)
    Suzuki Swift II (1300 cm3)
    Volkswagen Polo (1400 cm3) - tanulókocsi
    Daewoo Matiz (800 cm3)
    Fiat Uno II (999 cm3)
  • Bandi 18
    #4812
    Hehe meghiszem azt hogy jó a G Astra :D De ezeket a régi vasakat vezetni valami hatalmas feeling :D. Én is a trabiba egy corolla után ültem be és hát fura volt hogy izomból kellett nyomni a féket hogy fogjon. :)
  • Morphin
    #4811
    az a maradék 10-20% eléggé sok...pont bukta. szal mindenki olvasgassa azért a könyvet is.

    Bandi18: régi kocsikat énis szeretem,kivéve amivel kín menni...szívesen kiprobálnám a trabantot pl énis. wartyogóval mentem jogsi előtt párszor,kormányváltóssal^^ tetszett nagyon.cska lehetőség nincs az ilyesmire...jó nekem a G Astra ^^
  • Higany
    #4810
    Nekem 2 hétre rá küldték a jogsit.
  • Viktor9202
    #4809
    Amúgy megvan az eredeti vizsgáztató program, ha kekk feltöltöm valahova. A vizsgába 80-90 % ban ezek a kérdések szerepelnek
  • Vpter
    #4808
    Hallod én halál nyugodt voltam előtte,de mikor beültem a kocsiba mintha fejenvertek volna elkezdtem remegni meg minden olyan óvatos voltam h még az oktató is megijedt h én nem ez vagyok:D nem hitte el !igaz énse de már nem érdekel mert sikerült igy már csak papirmunka van hátra!neked mennyi idő alatt küldték ki a jogsit?
  • Csabesz6
    #4807
    én is így voltam vele:D
    aztán lehet hogy én csak azért, mert a nagyon mélyen valahol ott volt bennem hogy ez nekem rohadtul kell:)
  • HiPPoNaX
    #4806
    En izgultam, hogy ne azt huzzam, mert az oktato a vizsgam elott 3 nappal torte ossze valahogy a haromszoget es sanda gyanuim szerint nem lett volna boldog a helyzettol a vizsgabiztos. Szerencsere megusztam, mast huztam :]
  • Bandi 18
    #4805
    Én úgy vagyok vele hogy sokkal jobban szeretek kipróbálni más kocsikat. Pl haver trabantja egy örök élmény meg másik haverom 20 éves Renault-ja amiben szinte kuplung nélkül lehetett sebességet váltani :D
  • Morphin
    #4804
    én nem izgultam sosem.max kicsit,ha olyan szitu volt h nehézkes volt kivitelezni...ez is csak egy eszköz, ha rutin pályán nem sajátitottad el minden porcikáját az adott kocsinak akkor minek mész ki közútra?? érezni kell egy kocsit. én jogsi óta 1 éve majdnem mindennap vezetek.de ha egy másik kocsit kell vezetnem mindig előjön a kérdőjel :S:S rokonok meg család mondja mindig h a jogsim nem csak az én kocsimra érvényes. amiota vezettem egy Ignist meg egy rozzant F Astrát, már nem parázok más kocsiban :D:D tudom h annál szarabb nem lehet már egy autó
  • Higany
    #4803
    Én is izgultam, de a vezetési órák végéhez közeledve már vártam, hogy vezethessek és tök jó volt az egész. Jogsi megszerzése óta sajnos még csak 2x sikerült vezetnem, Kb. másfél hónapja van meg..
  • DJ Skyline
    #4802


    nem tudom ki hogy volt vele, de én minden forgalomban való vezetés előtt úgy izgulok mintha minimum érettségizni mennék :D másnál is így volt ez?
  • gotchaaa
    #4801
  • Vpter
    #4800
    Ezaz megvan a jogsim:D:DD:
  • gotchaaa
    #4799
    Tőlem a vizsgáztató elfelejtett műszakit kérdezni, csak az indulás előtti teendőket kellett elmondanom.
  • DJ Skyline
    #4798
    én műszakin kihúztam az "állítsa össze az elakadásjelző háromszöget" című feladatot
  • BECKHAM7
    #4797
    jaja, kaptam 7végére műszaki házit az oktatótól
  • DJ Skyline
    #4796
    nem vészes, de a műszakit tanuld meg azért tisztességgel, azon is ellehet bukni :)