7955
Jogosítvány
  • DJ Skyline
    #4875
    Ámokfutó tanulóvezetőt fogtak el Berettyóújfaluban. most így fél füllel azt hallottam a híradóban hogy 3 autót tört össze, és hogy bizonyítani akarta azt hogy tud vezetni. mert megbukott :D
  • degenerator
    #4874
    "A korlátozott - Innen már csak a korlátozás nélküli A kategóriába tudunk feljebb lépni. Feltétele 18 éves kortól a fentiekben már említett, két éves, A1-es kategóriában szerzett gyakorlat, illetve 20 éves kortól a két éves A korlátozott kategóriában szerzett gyakorlat. 21 éves kortól gyakorlat nélkül jelentkezhetünk a tanfolyamra. "

    szóval gyakorlatilag két évig kell nyomni 125ösön, mielőtt 250esre nyergelhetnék?
  • degenerator
    #4873
    ezek az árak reálisak?
  • BECKHAM7
    #4872
    250 cc vagy 20akárhály kW-ig jó...

    am megvolt a rutin vizsgám(B) jeee
  • Szabi1991
    #4871
    hogy érted hogy korlátozottat ? :O
  • degenerator
    #4870
    A korlátozott jogsit akarok letenni. tudtok a fővárosban egy iskolát, ahol reális áron kioktatnak mindenre, és nem is húznak meg ötször?
  • Csabesz6
    #4869
    :)
  • Morphin
    #4868
    erősen kuplungfüggő is a dolog szvsz...
    én szeretem ha hosszú úton jár és lehet neki szépen adagolni :S 1.7dti astrámét nagyon megszerettem. de például a Lagunánké sem rossz az 2.0benzines, és finom nagyon a kuplungja. ezzel ellentétben régi f astrát is vezettem ami szétvolt hullva és a kuplungja nagyon nehéz,nyomni kell hátbol is már és egyből fog ahogy kicsit is kiengedem...elsőre le is fulladtam vele pedig több mint 1 éve vezetek nap mint nap (mint mondtam elég ramaty volt az egész kocsi, valszeg emiatt)
  • HiPPoNaX
    #4867
    Legalabb nem lesz meglepetes egy benzines a vizsga utan :D Vicces amugy, egy CDI Kangooval sokkal hamarabb sikerult lefulladnom, mint barmelyik eddigi benzinfustolovel, amihez eddig szerencsem volt.
  • Csabesz6
    #4866
    Jah, okés:).
    Én tapasztaltam, a tanuló autómon...:DDD
  • Morphin
    #4865
    nemis neked akartam az előzőt sry...hallottam énis h fulladósak, de még nem tapasztaltam.
  • Csabesz6
    #4864
    ...és mindezzel tisztában vagyok.És az új common rail (közös nyomócsöves) dízelek fulladósak, nyomaték ide vagy oda
  • Morphin
    #4863
    egy oka van a lefulladásnka a nyomaték...(amiben ugye a dízelek eléggé jeleskednek, még lóerő hiányában is)
    és nem mondanám az új dízelekről sem h nyomatékhiányosak...max a kis 1.6 alattiak (azokat legyártani is kár szerintem)
  • Csabesz6
    #4862
    Mert így van.
  • Gabor1990
    #4861
    Miért is?
  • Csabesz6
    #4860
    ezeket a cr dízeleket pont hogy könnyű lefullasztani:D
  • DJ Skyline
    #4859
    stressz, nyomás ami rajtad van, idegeskedés és máris lefullad az :) persze ez megint ember függő hogy ki mennyire reagálja túl. de az ilyen nagyobb volumenü dolgoknál rommá tudom magam idegeskedni. pulóverem is átizzadt, ilyen még sosem volt. (mondjuk megint egy hülye idő van, egyik héten pilóver + kabát, ma meg ingben mentem, kabátot vittem de minek.) más a pályán tologatni a mecsbokszot és más kint a forgalomban lavírozni. pláne hogy sok a tahó meg a balf×sz. eddig meg csak benzines autókat vezetgettem :D azokkal is csak az első 1-2 elinduláskor fulladtam le, és onnantól semmi. a 30 éves BMW-vel sem fulladtam le.
  • Szabi1991
    #4858
    a dízelt "nehéz" lefullasztani :DD

    benyósnál egy kis hiba, amit persze nem korrigálsz azonnal, és leállt a motor.. a dizel azért jobban bírja.. :D

    szutyok dizel pandát pl. "nem bírtam" lefullasztani :/
  • DJ Skyline
    #4857
    de, miért?
  • Szabi1991
    #4856
    nem dizel az az Opel ? :O
  • DJ Skyline
    #4855
    hát akkor most van időd lazítani :) azért kicsit foglalkozz a kresszel, hiába lett majdnem hibátlan nekem a kresz vizsga, élőben tök más az egész szitu. mondjuk a forgalmi elején megint más ez az egész, még mindíg az autóra figyelgetsz, ne fulladj le, sikerüljön a váltás, stb stb stb. jó persze, ember függő kinek hogyan megy, mennyire tudta elsajátítani a dolgokat a pályán. én nekem pl hiába ment minden jól a rutinon, forgalomban az első 2 napon lefulladtam nem 1x, de nem is 2x. most már okés a dolog, "szerencsére" dugóban jövök megyek mikor megyünk vissza a pályára, dugó pedig a legjobb az elindulások, megállások, váltások gyakorolgatására.
  • Viktor9202
    #4854
    á-á. Már az egészségügyi is megvan :P:P Decemberbe kezdem a rutint úgynéz ki. Január 5. utáni első vizsgán vizsgázok, mert akkor töltöm a 17. életévemet
  • DJ Skyline
    #4853
    grat, 4-ből egy kész :D mikor kezded a rutínt?
  • Varenga
    #4852
    köszi már nagyon várom, hogy meglegyen, EX kupé és 5gen, azthiszem ez így pontos :)
  • Viktor9202
    #4851
    Meglett a kresz vizsga :D:D:D El sem hiszem
  • Csabesz6
    #4850
    Neked meg hajrá az EG/EK(?) kupéhoz:)!
  • Varenga
    #4849
    hajrá-hajrá srácok, nyomjátok a vizsgákat és sok sikert hozzájuk, de(!) utána ésszel vezetni, mert itt nincs "restart".....
  • Csabesz6
    #4848
    Köszi, minden megvolt elsőre:).
  • Szabi1991
    #4847
    grat
  • Viktor9202
    #4846
    Holnap vizsga, és megbukok
  • Zsolti9014
    #4845
    gratulálok minden sikeres vizsgához.
  • Csabesz6
    #4844
    köszi:)
  • [HUN]FaTaL
    #4843
    gratula :)
  • Szabi1991
    #4842
  • Csabesz6
    #4841
    Megvan az Eü is, holnap irány az okmányiroda...
  • BECKHAM7
    #4840
    Elvileg azt rögtön vissza kellene kapnod! csak egy M betűt ír be meg vmi számot azt szevasz....nem kell neki sok idő hozzá...
    am. én is nemrég csináltam A1-et...
  • Szabi1991
    #4839
    neeem :)

    a vizsga után visszaadták a fényképes papírt, bekellet menni a közlekedési hatósághoz (asszem ez a neve), ott odaadták a "hivatalos vizsgalapot", azzal mentem el az okmányirodához, fényképezgetés.. adatok kitöltése.. majd 3 hét múlva csengetett postás.. :D
  • Sawyer2
    #4838
    És utánna egyből mentél az okmányirodába? Mert nekem majd vissza kell mennem a közlekedési hatósághoz.
  • Sawyer2
    #4837
    Nekem csak a minősítő lapot meg a személyit adták vissza. Ez érdekes.
  • Szabi1991
    #4836
    én forgalmi vizsga (B) után egyből visszakaptam a vizsgalapom :O
    (kis összehajtható, fényképes, Kresz-en adták)