7955
Jogosítvány
  • shad0w
    #4915
  • Tufa
    #4914
    nekem pl a sport swiftnél 98as az előírt. egyszer próbaképpen raktam bele párezer forintért 95öst, utánna öröm volt 98asal menni. érződött rajta rendesen...
  • Bandi 18
    #4913
    Nem volt összefüggéstelen :P. Csak arra akartam rávilágítani hogy attól hogy új még mehet 95-el is mint ahogy te is írtad
  • Morphin
    #4912
    megint teljesen összefüggéstelen amit írtál
    a legeslegújabb kocsikat is gyárthatják úgy h tökéletesen menjen a 95sel. ráadásul ez a motor lehet 50cm3től a végtelenig, ergo tök8 mekkora lökettérfogatú.
  • Szabi1991
    #4911
    de... csak olyan minimálisan amit nem érzel meg az autódon... viszont ha egy Veyronba töltened, lehet kapnál + 20 lóerőt, de ott meg azt se éreznéd meg :DD
  • Bandi 18
    #4910
    Mindig tanul valamit az ember :). Mert eddig azt hittem hogy minden kocsi ami benzines annak elég a 95-ös, haverom focusa ami 1 éves azt is 95-el itatja. Mondjuk az csak 1.4-es :)
  • Gabor1990
    #4909
    Az ajánlottnál magasabb oktánszámút lehet, de nincs értelme, mert úgyse lesz nagyobb teljesítmény.
  • shad0w
    #4908
    az ajánlottnál magasabb oktánszámú benzint nyugodtan lehet tankolni, alacsonyabbat nem ajánlott. mondjuk ha az ajánlott 98as helyett 95öst tankolunk, akkor a nagy sűrítés mellett előfordulhat, hogy a benzin-levegő még a gyújtás előtt berobban. ilyenkor van ún. kopogásos égés, ami azért nem annyira jó...
  • Morphin
    #4907
    tök8...igaz nem 10+milliós kocsi, de egy középkerestű családnak nem olcsó ez a kocsi sem.2ezres közönyomócsöves benzines...már csak azértsem teszünk bele 95öst ^^
    a tisztánlátás végett, amerikában 90alatti oktánszámúak a benzinek,mint kábé nálunk 20éve 82es asszem meg 85ös ilyenek vannak...2-3éve még szlovákiában is lehetett kapni 92est ^^ (bár lehet még ma is árulják)
    amcsiban most 4dollár/1gallon, ezelőtt 3évvel meg 1 dollár volt.
    sucks
  • Bandi 18
    #4906
    Hát igen mivel kisebb az oktánszám és éppen ezért valahogy nem ég annyira nem értek hozzá pedig anno a finomítóban mondták hogy miben más :D. De ez azért fura hogy csak 98-al megy... Szerintem a szalonnak kutas haverja van...
  • Morphin
    #4905
    de számít...újabb autóknál igen. mi lagunánk pl. 98assal megy...(95öst nem ajánlják hozzá és tapasztalat szerint nemis megy vele annyira)
    régi szarok meg mennek mindennel.
  • Bandi 18
    #4904
    Ja benzint. Az meg hogy milyen oktánszámú nem számít.
  • degenerator
    #4903
    95öst?
  • Sawyer2
    #4902
    A négyüteműekben meg külön olaj van és tiszta benzint kell belerakni.
  • degenerator
    #4901
    és a négyütemüek?
  • Zsolti9014
    #4900
    a kétütemű motorok benzin-olaj keverékkel működnek, melynek aránya általában 1:40 vagy 1:50. Ezt a benzinkutas elvileg megcsinálja neked, de ha nem, akkor otthon is bekeverheted.
  • Morphin
    #4899
    attól függ hány ütemű a motorja...semmi köze az üzemanyagnak ahhoz h milyen a "motor" felépítése!
  • degenerator
    #4898
    az endurok milyen üzemanyaggal működnek? azt olvastam néhol, hogy keverékkel. ez pontosan mi? mert kutaknál nem láttam kiírva.
  • Zsolti9014
    #4897
    ITT nézz szét!
    Sokat olvashatsz a Népítéletek közt más autókról is természetesen.
    Mindenképpen nézesd át a kiszemelt autót hozzáértővel, mielőtt megveszed.
    Népítéletek közt a négyes Golf átlaga a leggyengébb a Golfok közül, de természetesen nagyon rossz és kifogástalan példány is akad minden autóból.
    Ha pedig nagyon tetszik, és régóta szeretnéd, valamint keret is van rá, szerintem összességében egy jó autó.
    De olyannal kell konzultálni, aki tőlem jobban ért hozzá. :D

    Mindenesetre a linkelt oldallal próbáltam segíteni.
    Sok sikert!
  • szbm
    #4896
    Oké, köszi! :)
    OFF. Golf IV-eset megéri venni? Most hallottam, hogy elég sokat kell szervizbe mászkálni vele... Vagy csak akkor, ha meghajtom nagyon?
    nagyon tettszik a kocsi, és elég régóta olyat akarok.... Előre is köszi a választ!
  • Gabor1990
    #4895
    Na már én is várhatom a postást:D
    Nekem 2 hetet mondott a nő az okmányirodába, de remélem hamarabb megjön.
  • Szabi1991
    #4894
    igen, okmányiroda.. ott fényképezés, aláírás.. majd 2-3 hét és jön a postás... nekem 2ésfél hét volt :/

    de miután már a kezedbe lesz a kis rózsaszín kártya, már nem számít hogy 2 vagy 2ésfél hét.. :DDD
  • szbm
    #4893
    És a kerületi okmányirodába kell vinni ugye? Mennyi idő alatt postázzák, vagy az változó? Oktatóm kb 1 hetet mondott, régebben meg 2-3 heteteket hallottam.
  • Szabi1991
    #4892
    grat a vizsgához...

    3 munkanap, az kedd :/
  • Szabi1991
    #4891
    3 nap ;)
  • Nagy01
    #4890
    Nekem kedden lesz a rutinvizsgám.Egész jól megy , ma pl foglalt volt a rutinpálya és 1órát mentünk a városban:D.Mondjuk már elejétől fogva én vezettem le / vissza a pályára:D.De azért a napi 1 lefulladás mindig összejön valahol :D.
    Remélem sikerülni fog!:)
  • Gabor1990
    #4889
    Grat!
    Nekem is ma lett meg:D
  • szbm
    #4888
    Ma sikerült a B kategóriás jogsi. :)
    Azt szeretném kérdezni, hogy mikor lehetne bemenni az igazolásért a Petzválba? Jövőhét szerdára feldolgozzák már?
  • degenerator
    #4887
    34 a max, nem?
  • Sawyer2
    #4886
    Ez konkrétan szerintem nem mert meghaladja a 25 kw-ot. 39 lóerős. De szerintem hozzá lett nyúlva, mert ez a motor alap állapotban 33 lóerő (24.1 kw) és a vezethető lenne.

    Attól függ ennek mennyi van a forgalmijára írva.
  • degenerator
    #4885
    az A korlátozott jogsi jó egy ilyenre?

  • Bandi 18
    #4884
    Hát gondolom visszapillantó kell rá sőt ahogy látom világítás sincs rajta ami szintén kell. A műszaki meg attól függ hogy volt-e már egyáltalán műszakin rendszámmal rendelkezett-e. Árat nem tudok mondani mert még nem vittem műszakira semmit sem csak zöldkártyára a kocsit.
  • degenerator
    #4883
    ne szóljatok le a kérdésért, de, ezekre nem kell visszapillantó, vagy mittomén, index?

    a műszakiztatás kb mennyibe kerülhet?
  • Bandi 18
    #4882
    Ha van rá jogsid meg le van műszakiztatva akkor igen
  • degenerator
    #4881
    egy átlag crossmotorral, mondjuk ezzel, a forgalomba is mehetek?
  • Szabi1991
    #4880
    lehet csak lopott autókat üldözött a haverjaival...
  • DJ Skyline
    #4879
    nem tudom mi vezérelte az embert mikor kitalálta hogy akkor most jól elmegyek és bebizonyítom hogy tudok vezetni. kinek bizonyítja be ha nincs ott vele senki :D
  • Zsolti9014
    #4878
    az állatja!
    inkább ment volna mégegyszer vizsgázni, így meg nem lesz jogsija egy jó ideig, talán soha. bár nem biztos, hogy nem fog anélkül vezetni...
  • gotchaaa
    #4877
    Jólvan..
  • Morphin
    #4876
    pff zsindexnek aztán hihet az ember...ha fehér volt a srác akkor vagy gyp-s, vagy atomkocka antiszociális utolsólebujból jött senki, ha pedig "familiárisan hiperpigmentált" akkor megértem^^ bizonyítáni ákárt á kis csáládjánák...