7955
Jogosítvány
  • Csabesz6
    #4955
    hétfőn megjött a jogsim.
    ...és nem voltam SLD-n.:|
  • Banano
    #4954
    köszönööm.
  • Zsolti9014
    #4953
    gratulálok a sikeres vizsgához
  • Banano
    #4952
    Átmentemholnap már meek forgalmira,csak tegnap elfelejtettem szólni:D.
    Egyébként meg ..beülünk a kocsiba vizsgabiztos hátul..nem látom a fejét és mesélem a kormánynak a műszakit:D..nem kellett kiszállni semmi..lámpákat megmutattam hogy mit hol lehet kapcsolni aztán ennyi...
    Aztán jött ám az érdekes szituáció:D..
    Mondta hogy induljunk el, és csináljuk meg a 4 kötelezőt..mondom ok go..nyomom neki nézem wtf fejjel mért nem akaródzik elindulni ez a szar, aztán kiderült hogy a kéziféket bent hagytam vizsgabiztos emelkedett hangon: ,,héé héé kézifék" én meg csak ,,jaa ok" aztán a 4kötelezőt plusz az 5-et megcsináltam hibátlanul..közben az oktatóm terelte a szót nevetgéltek így a vizsgabiztos nem is igazán koncentrált rám:DDD.
  • DJ Skyline
    #4951
    Nov. 6 forgalmi vizsga :| pénteken az utolsó vezetés ami még benne van a keretben aztán lehet lesz még 1-2 plusz alkalom a jövőhéten
  • pista007
    #4950
    Asszem ma meglett a jogsim Ak-ra, már csak egy GS500-as kellene :D
  • degenerator
    #4949
    ez a motorokra nem vonatkozik?
  • SpeedXHUN
    #4948
    De aki idén elkezdi csak a kreszt és lerakja arra már nem vonatkozik 2 évig ez a korhatár emelés,mert 1 év múlva is folytathatjaa rutin meg a vezetést nem??
  • Pepsi Twist
    #4947
    hmm valójában engem nem érint :D én mindenből kimagyarázom magam
  • Zsolti9014
    #4946
    most volt a Totalcar.hu-n egy cikk, megint felmerült a korhatáremelés.

    Egyelőre az új szabályok Nem jönnek...
  • degenerator
    #4945
    sokkal nagyobb dolgok miatt is tüntettek már, eredmény nélkül.
  • Morphin
    #4944
    1.Van elég láma aki tanuljon, és akármilyen furcsa is a jogsizok nagyobb százaléka 20év fölötti...nem mindenkinek a szülei engedhetik meg egyből 17évesen a jogsit, vagy van akinek egyáltalán nem és 18-20éves korára összekaparja valahogy(nekem megvolt 17évesen^^)
    2.Igen
    3.Így van
    4.pont emiatt nem fog egy ország összeomlani, és az 1.ben felvázolt dolog miatt alig lenne ember aki tüntet
    na de elég az OFFból, rosszak vagyunk
  • Pepsi Twist
    #4943
    1. Az autós iskoláknak akkor ki esne 4 év amíg nagyon kevesen tanulnának.
    2. Az országnak kisebb nagyobb baja van ennél hogy itt a korhatárral foglalkozzanak.
    3. Nincs
    4. Tüntetések lennének és akkor az ország kormányzása teljesen összeomlana...

    sztem ennyi :D
  • Morphin
    #4942
    nem emelnek szvsz...akkor terjengtek a hírek amikor én már leraktam h idén januártól lesz 21.aztán semmi nem lett belőle. szerintem nemkell parázni, eddigis 17 volt ezután is annyi lesz. ha nem akkor a megkövezést nem vállalom
  • Pepsi Twist
    #4941
    ti mit tudtok a korhatár emelésről?

    gondolom már kiveséztétek de azért kiváncsi vagyok... sztem tuti nem emelnek majd elmondom az indokait is :)
  • Morphin
    #4940
    csöndben van nagyon^^ kétesélyes
  • Zsolti9014
    #4939
    Na, hogy sikerült?
  • Zsolti9014
    #4938

    kösz
  • Banano
    #4937
    Beléd is!
  • Zsolti9014
    #4936
    nekem meg német előrehozott emelt érettségi.
    :D

    sok sikert!
  • Banano
    #4935
    Holnap lesz a rutin vizsgám , drukkoljatok!
  • Morphin
    #4934
    Ez hasonló... és 6litert ír 2 személyre...szal 4-5 1személlyel. de nemtök8 aki megteheti h motort vesz nem azt nézi h mennyit eszik.(kivéve aki azzal dolgozik,de az más tészta)
  • degenerator
    #4933
    mondjuk ez
  • Morphin
    #4932
    attól függ milyen.V-blokkos,soros...hány henger, mennyit forog stb...amugy apu 6os fazere(600as soros4es) olyan 4-5-6litert kb.
  • degenerator
    #4931
    egy 4ütemű 650cm3-as motor mennyit fogyaszt?
  • Sawyer2
    #4930
    Én mindenen elősre átmentem így volt a kresz+rutin+forgalmi tanfolyam és vizsga 69900 + 8900eü + 4000 okmányiroda = 82800 ja és mindenből a minimális óraszám.
  • BECKHAM7
    #4929
    nem pesten csináltam, egy Hege-Car nevezetű attósiskolában, nem buktam meg egyszer sem, és eü nem kellett mert már volt M-es jogsim...

    ez az autósiskola ismerősé szóval azért esett erre a választás, nálunk a családban mindenki ott csinálta...meg még ismerősök, rokonok is! szal ismerjük őket..
    A1 kb 70 körül volt, B meg 90 asszem
  • Szabi1991
    #4928
    asszem ~3000-ért van az okmánybélyeg
  • DJ Skyline
    #4927
    ha mindenből átmész elsőre és nem veszel pótórákat :) igazából nem is iskola függő hogy mennyi lesz a vége, hanem ember függő. nekem 69.000 Ft-ba került mindennel együtt, de megbuktam eü-n és máris +3900 Ft. meg még a forgalmi vizsga is hátra van, amihez nem soká elérek. lehet nem árt ha elmegyek még +2 alkalomra, de az meg +9600 Ft :| 1 óra 2400 Ft, és ez 4 óra lenne. és akkor máris ott tartok hogy nem 69.000 hanem 82.500 Ft és akkor még a jogosítvány elő sem lett állítva, az sem ingyen van ha jól tudom.
  • Szabi1991
    #4926
    Pesten, csigánál.. :D
  • Zsolti9014
    #4925
    attól függ hogy hol, mifelénk 130 az alja, mert kevés a suli, nincs miért olcsóbban csinálni. mondjuk azóta már több iskola lett, az ár nem nagyon ment lejjebb.
  • Szabi1991
    #4924
    80 a B-s jogsi :D
  • degenerator
    #4923
    pesten csináltad? vagy buktál? a tiedbe beleszámított az elsősegély tanfolyam?
  • BECKHAM7
    #4922
    az én A1-em 70 volt! augusztusba csináltam....
    szal ez elég occsó
  • degenerator
    #4921
    ebben szerintem az egészségügyi, meg az elsősegély nincs benne.
  • Sawyer2
    #4920
    Na ezek viszonylag olcsóbb árak. Én szolnokon csináltam, ott drágább.
  • degenerator
    #4919
    - "A" kategóriás jogosítvány csak 75.000 Ft-ba,
    - "A korl. " kategóriás jogsi csak 54.500 Ft-ba,
    - "A1" kategóriás jogsi csak 51.500 Ft-ba,
    - "M" kategóriás jogosítvány csak 33.900 Ft-ba
    kerül.

    (Az ár az elméleti tanfolyamot, a gyakorlati oktatás alapóráit és az alap vizsgadíjakat is tartalmazza.)
  • Sawyer2
    #4918
    A1 körülbelül 70-80 körül szokott lenni, a korlátlan 100-110, de lehet több is kevesebb is. De ha 16 évesen megvan az A1 akkor 18 évesen mehetsz korlátlanra úgy hogy kreszt nem kell csinálni és a rutin/forgalmi óraszám is csökkentett. Így kb 20-30, de ez csak akkor ha van 2 éve A1-es jogsid.
  • img
    #4917
    mármint külön hogy

    mennyi az A1

    mennyi a korlálan
  • img
    #4916
    mennyibe kerül az A1 + a korlátlan Jogsi?

    ahoz viszonyítva hogy ahol én lakom ott 45 e be van a M (moped)