7955
Jogosítvány
  • Csabesz6
    #5035
    :D én meg MÁR nem használhatom a "szakadt" ladát
    szegénykém...
  • Szabi1991
    #5034
    de jó volt az első havas ökörködés

    asszem jövőre tényleg veszek vmi szakadt ladát.. bár akkor már inkább vmi hacsi kéne..
  • DJ Skyline
    #5033
    gratula a besorolás késve nekem is alá lett húzva :)
  • BECKHAM7
    #5032
    Pénteken sikeresen átmentem a forgalmi vizsgámon
    oktatóm szerint szar vb-t kaptam, de sikerült!!
    2 hibavonalat kaptam vagy mit...azt húzta be az öreg h "besorolás késve" és "piros sárga felkészülés" nem tom hol lehettek, de nem is érdekel, átmentem kész

    egybk én voltam az első vizsgázó, 9kor, és utánam mindenkit megbuktatott a jóember!
    egy necces helyzet volt, de sikerült megoldani..

    úgyh csütörtökön kapom a vizsgaigazolást, és irány az okmányiroda
  • Morphin
    #5031
    hát igen manapság már egy zsírúj bömbi sem menő vagy akár audi, hiszen mindent lehet lízingelni^^ (szokta volt mondani egy régi sulitársam,ki már akkoris mindenhez értett)

    a bónusz ráér még ^^ még csak 18 vagyok...(fizikailag)
  • SpeedXHUN
    #5030
    Sokan így csinálják,de aztán kezd el Te is a bónuszpont gyűjtését:D
  • SpeedXHUN
    #5029
    A biztosítás húzós tud lenni.
    De aki talál vmilyen munkát és nagyon szeretné az autót az fenntudja(főleg ha nincs gyereke még max egy barátnője:D)
    Viszont megkell gondolni ki mit csinál,látni is h most van a pénzügyi válság mennyien becsődöltek a részletre vett új csili vili autóval.
  • Morphin
    #5028
    *pest-től
  • Morphin
    #5027
    vidéki nagyfater nevére kell iratni^^
    enyém apuén van. és 10km-re lakunk pesten, és már vidékieknek számítunk, lényegesen olcsóbb a fenntartása így, bár csak 1,7es...de akkoris számít
  • Zsolti9014
    #5026
    azért friss jogsival fiatalon nagy köbcentis kocsi fenntartása nem egy egyszerű dolog. pénzügyileg. emellett lehet hogy alkatrészre nem kell olyan sokat kiadni, de 21-22 év alatt főleg a biztosítás nagyon sok, nyilván ccm függvényében.
  • SpeedXHUN
    #5025
    E30 at nem nehéz fenntartani(mondjuk,ha normál állapotú).
    E28 az gyönyörű darab,sajnos ritkaság az eladó szép állapotú belőle:(
    Ja a td nem lenne sztem túl jó választás,mert nyomnád neki nagyon:D
    Vmi hathengeres benzinesre gondoltál mi?:D
    Amúgy a 4 hengeres bömöst sem szabad lebecsülni:D
    Nálam a következő e36 m3 lesz vagy e36 328i de csak olyan 5-6 év múlva addig gyűjtöm a pénzt:D
    Max a legtutibb lenne behozni külfödlről,de az kib*szott drága( a behozatal):(
  • megalodon
    #5024
    Hát igen,de remélem nem kell mennem 2x-ra :)
  • DJ Skyline
    #5023
    hm, leginkább most E28-ra hajazok, de nem utasítanék vissza egy E30-at sem, vagy úgy a komplett cápa szériát :D csak sajna a fenntartás már más tészta. pl egy régi hetest fenntartani, hát ingem gatyám rámenne. vagy egy 635CSi-t egy régebbi ötös (520i pl) még belefér a dolgokba. igazából nekem szinte az összes BMW tetszik (vannak kivételek persze, na meg nem véletlenül nyitottam a BMW topikot. :D), így bármelyiknek örülnék. de ami most a cél az az E28. valamelyik nap találtam egyet itt a környéken, majd lefotózom. 524td, elég jó állapotban van, bár én benzinest szeretnék.
  • SpeedXHUN
    #5022
    Nem akarok offolni,de milyen bmw-nek örülnél,ami elérhető lesz neked pár éven belül,melyik tetszene igazán?
  • SpeedXHUN
    #5021
    Még szép,hogy eljön.
    ÉS amint eljött az idő írj nekem is:D
  • SpeedXHUN
    #5020
    21 évre akarják emelni,csak a kérdés az,hogy mikor vezetik be.
    Amúgy igazad van azért fizetsz ki 100 ezer ft ot,hogy meglegyen,nemhogy állandóan megbuktassanak.(jó persze akinek tényleg nem megy az ne csodálkozzon én se mennék vele szembe szívesen az úton).
    Eddig soha senkitől nem hallottam volna,hogy van olyan aki "berág" arra hogy pénzt adsz.Talán a legjobb 5let,hogy elsőnek nem adsz kis zsebpénzt,de ha megbuktat legközelebb már adsz.
  • DJ Skyline
    #5019
    még arrébb vagyok ettől, de eljön nem soká ez az idő is. :)
  • SpeedXHUN
    #5018
    Sajnálom,reméljük sikerül neki:)
    Amúgy csaknem bömössel tolod te is?:D
  • megalodon
    #5017
    21év?? Mármint h.az felett lehet csak jogsi?
    Háát a boríték jol hangzik de kitudja,lehet h.pont azért buktatna meg mert adok és pont olyan vb-t fogok ki aki nem korrumpálható.
    Meg az a gáz,h.nagyon elment a cash a kocsi miatt,örülök ha fizuig tudok kaját venni
  • DJ Skyline
    #5016
    haverom negyedszer fog belevágni a forgalmi vizsgába. kb egyszer bukott meg ténylegesen úgy, hogy bénázott, többi két alkalommal a vizsgabiztos kötött bele apró szir-szar dolgokba. mondta hogy most negyedszer már valószínű megkeni a vizsgabiztost, függetlenül attól hogy hogyan fog menni. szerencsére nekem elsőre sikerült, de tényleg csak szerencsére. vizsgabiztos normális volt, persze ő is talált kis arpó szarokat, miért ne alapon, de nem húzott meg.
  • SpeedXHUN
    #5015
    Azért nem harapnak,de be kell látni tényleg szoktak buktatni még akkor is ha jól tolod.
    Ha nagyon tutira mész,fizess egy kis zsét boritékba.
    Amúgy a 21 éves korhatár jön jövőre?
  • DJ Skyline
    #5014
    Zách-nál vezettem én is. :)
  • megalodon
    #5013
    ki hol vezet??
    Én zách utca.
    Hibapont nélkül??
    Jó lenne!:)
    Amugy arra gondolok,a biztosok is emberek,ha elmondom,h.van már kocsim és jólenne a jogsi mer majdnem 1éve korán kell kelnem melóba menni(3:20kor és kb este8mire hazaérek) csak van benne annyi jóindulat hogy segitsen.
  • gotchaaa
    #5012
    4 haverom vizsgázott ugyanannál az oktatónál az utóbbi 2 hétben, elsőre átmentek, hibapont nélkül..
    Én szerdán megyek.
  • Morphin
    #5011
    jah és mindegy milyen helyről van szó...vizsgabiztosból nincs ám olyan sok az országban/pesten.ezért van az h olyan kevés a vizsgaidőpont...ráadásul azis már-már aranyáron van,+órákról nem beszélve...
    és még1szer mondom tök8 milyen jol vezet az ember, egy szarházi köcsög vb+palizható oktató kifogása rossz ómen^^ de hát sok a szerencsés ember...meg a jóllakott VB
  • Morphin
    #5010
    Ahol én voltam, ez mindennapos, havert is megbaszták, csak úgy...most érted nem azt mondom hogy tökéletesen vezetek,mert úgy senkisem tud,de amikor tényleg látszik h: te baszdmeg kell a pénz húzzuk meg... eset van, és annyira pofátlanok h az hihetetlen.ráadásul ha nem fullos csaj vagy,akkor esélytelen h egyből átmenj mindenen...ezis tény, van pár nő ismerősöm akikről tudom hogy jól vezetnek,és mégis megbaszták őket 2-3szor minimum(nem hülye csajok)...na mind1
    amúgy ez a hely az Újpesti Aut*klub...ami elég színvonalas hely...és még csak olcsónak sem mondható.
  • mate317
    #5009
    Az járja, hogy a nagyon olcsó autóssulik csinálják ezt, hogy mégse legyen olyan olcsó a tanulónak.

    De én eddig csak jófej vizsgabiztosokról hallottam, akikkel meg találkoztam azok is rendesek voltak.

    A vizsgázókkal van a baj tapasztalatom szerint, néhány hihetetlen sokat bénázik.
  • megalodon
    #5008
    Mgvalami,hátha valaki tud rá választ:
    Ápr.ban a melóhelyen volt elsösegély tanfolyan és kaptam papirt is róla h.munkahelyi elsösegélynyujtó,de végülis mindent átvettünk,többet is mint nemrég a jogsi miatt az autossuliban.
    A kérdésem az lenne hogy befizettem a tanfolyamot meg a vizsgadijat is, muszáj megint levizsgáznom? nem elég ha ezt a cégeset bemutatom?
  • megalodon
    #5007
    Aha.Értem!
    Háát aztmondta az oktató,hogy kb 20perc amig menni fog a kocsi a többi adminisztráció stb...
    Hát én is igy érzem,hogy jó,huzogassa a hibavonalakat(de 10alatt:)de csaknem hibázok olyan oltárit,hogy bukta legyen.
  • Morphin
    #5006
    ezt így nem mertem volna kimondani...bár nemtom pesten vizsgáztál-e
    anyum most kezdte a jogsit, még KRESZeznek...de majd azért szeretnék bemutatkozni a vezetési oktatójának, meg vizsgánál is ott leszek sztem.sok köcsög korrupt suttyó,meglátják h vkit ki lehet használni,aztán lecsapnak rá.pl most nézzük azt tudja az oktató h valaki nem olyan ügyes,szól a VBnek (akivel régi cimborák általában) hogy hát nemkéne most átengedni, a VB is kap jutalékot,meg az oktató is a pótórákból...senki ne higyje el azt h az oktatók jól élnek^^ szval igenis vagy kell szólni vmilyen kapcsolatodnak h ne szopassanak le, vagy tényleg mázlistának kell lenni.
  • mate317
    #5005
    Szerintem felesleges félned, mivel elég jóindulatúak a vizsgabiztosok. Engem azért se buktatott meg, mert kanyarba véletlen olyan gyorsan mentem be, hogy nyikorgott a kocsi, erre annyit mondott a végén, hogy ott a sebességem meghaladta a vezetési tudásomat:D
    Tehát felesleges kisebb hibákért izgulni, ha nem csinálsz nagy hülyeséget akkor simán átmész.

  • Morphin
    #5004
    üss el amennyi embert csak tudsz^^
    viccet félretéve, csinálj mindent higgadtan,hisz ez az egyik alapkövetelmény egy jó vezetéshez...mindenki parázik először, de amint beleülsz a kocsiba és elindultok,feloldódsz(vagy nem)
    HAJRÁ
  • megalodon
    #5003
    Sziasztok! 27.én vizsgázom forgalomban!
    Tudnátok valami tanácsot adni?? Megy szépen de azért parázok a vizsgától!
  • DJ Skyline
    #5002
    na sikerült. :) ment jól, mondjuk a vizsgabiztos is rendes volt, kb mindenki átment. még az is aki bődületes hülyeséget mondott, vagy a tétel felét nem tudta. lehetett rajta érezni hogy ő is azon a véleményen van, hogy nem az EÜ vizsgán múlik az ember vezetési tudása. persze ez is része a jogsi megszerzésének, de akkor sem mentősök leszünk hogy mindent tudjuk A-tól Z-ig. holnap irány a Petzvál
  • Szabi1991
    #5001
    babátfujtam, meg azt kellett mondanom, hogy mit csinálok ha vki összeesik mellettem...
  • Morphin
    #5000
    huu rég volt...4-5éve még kismotornál
    én a cukerbeteg öregbácsit húztam.apum cukorbeteg szal ilyen kérdésekből felvagyok készülve.másik meg az h semmi mást nemkell cisnálni azonkivül h stabilizálni az állapotát nehogy megsérüljön,és természetesen hívni a mentőket...
    haver meg vmi építkezésen megsérült embert húzott.(kérdés az h mi köze van ennek az autóvezetéshez )
  • DJ Skyline
    #4999
    aki volt EÜ vizsgán az emlékszik még arra hogy mit húzott ki kérdésnek? kíváncsi vagyok mik azok amik a legtöbbször szoktak szerepelni
  • bacow
    #4998
    Helló anyit kell csinálnod hogy bemész a Petzválba és ott kérsz egy vizsga igazolást ami ingyenes ha ez meg van akkor elmész valamelyik okmány irodába ott kapsz egy csekket azt befizeted amugy ez 4000ft lessz és ennyi uttána már csak vársz a jogsira :)
  • DJ Skyline
    #4997
    én is úgy tudtam eredetileg. :)
  • [HUN]FaTaL
    #4996
    A Petzválba nem kell pénzt vinned :)