7955
Jogosítvány
  • [HUN]FaTaL
    #5075
    Ez a világon mindenütt í]y van.
  • Sanyix
    #5074
    mi a szarnak 6x ugyanabból levizsgázni? Bár ez magyarország...
  • 5w0rdf15h
    #5073
    Csigavérnél csinálom és egy Steyr-en tanulok. :)
  • 5w0rdf15h
    #5072
    Van kressz ugyanúgy, C-ből, sőt még E-ből is. Ami még szebb hogy a kressz mellett van még szerk.üzemeltetési ismeret és munkavédelem vizsga is a kresszel egy időben. Ezen kívül van a biztonságos üzemeltetés (szóbeli gyakorlati vizsga) illetve a rutin és a forgalom. Az E kategóriánál is szinte ugyanígy van, csak munkavédelem vizsga nincsen. A B kategóriához képest pedig az EÜ vizsga ami nincsen.
  • [HUN]FaTaL
    #5071
    KRESZ kell, minden kategóriánál újra, vizsga is kell belőle. Az elsősegély marad ki egyedül.
  • Sanyix
    #5070
    hogy a rákba? Hát nemkell se kresz oktatás, se vizsa, se elsősegély, csak rutin meg forgalom. Így hogy kerül ugyanannyiba?
  • Gerob
    #5069
    Gondolom Pesten csinálod, melyik suli? Milyen autóval tanulsz?
  • 5w0rdf15h
    #5068
    Most fejezem majd be a C-t és utánna jön az E. :)
  • Zsolti9014
    #5067
    Gyakorlatilag olyan, hogy próbajogsi, nincs. Kezdő jogsinak hívják úgy tudom.
    (de ez logikus is, hiszen számomra a próba és a kezdő fogalmak közt nagy eltérés van- a próbánál arra gondolnék, hoy még nem végleges, valaki még ellenőriz, vagy még kell vizsgáznod, holott erről szó nincs. az más kérdés, hogy ha valaki kezdő jogsival okoz balesetet, mennyivel más az elbírálása - ezt nem tudom).

    Ennek egyetlen korlátozása valóban az, hogy nem vontathatsz. Ez ugyebár két év.
    De külföldön vezethetsz, mikor betöltöd a 18-at. Legalábbis én határozottan így emlékszem.
  • Narusco
    #5066
    hát köszi a válaszokat, ugy látom ahány ember annyi féle válasz :D
  • Gerob
    #5065
    Sziasztok!

    Egyet nem értek, ha most csináljátok a B-s jogsitokat (gondolom a társaság nagyon nagy része ebbe a kategóriába tartozik) és valamelyik résszel nem vagytok tisztában, valamitől paráztok (például parkolás), akkor miért nem kéritek meg az oktatót, hogy szánjatok több időt arra a területre???

    Én most csinálom a nehéz-pótkocsit (E kategória), a rutin nagyrészt csak tolatás, nem egyszerű. Ha valamiben nem vagyok biztos, akkor megkérem az oktatómat, hogy mutassa meg, ő hogyan csinálja, lássam a gyakorlott embert.

    Nem kell lapítani! Kemény pénzeket fizettek be az autós sulinak. Ezért nyugodtan tehettek fel kérdéseket-kéréseket!

    Van esetleg valaki még E kategóriából itten?

    Sanyix!
    Sajnos az A függetlenül attól, hogy van-e B-d, vagy nincs ugyanannyiba kerül! Helye válogatja, de a 110-120 ezret simán veri!
  • DJ Skyline
    #5064
    vontatni nem lehet, ennyi vonatkozik a friss jogsisokra
  • [HUN]FaTaL
    #5063
    Nem azokra sincs.
  • Morphin
    #5062
    a próba jogsi két év gyakorlatot jelent...de ha már elmult 18 akkor vezethet egy hónapos jogsival is külföldön...
  • Szabi1991
    #5061
    csak a próba jogsisokra van külföldi tiltás...
  • [HUN]FaTaL
    #5060
    Nem. 18 éves koráig nem vezethet külföldön. Hogy miért? Mert ha balesetet okoz nem tudják felelősségre vonni.
  • Bandi 18
    #5059
    Ez az adott ország jogszabályától függ. Valahol 18 éves kortól lehet jogosítványt szerezni de valahol csak később. Csak ettől függ.
  • Narusco
    #5058
    lenne egy kérdésem:

    ha én most tettem le kb 1 hónapja B kategóriás jogsit 17 évesen, meddig nem vezethetek külföldön?
  • gotchaaa
    #5057
    Parkolásnál nekem is nagyon kellemes volt a kétnapos fagyott hóra ráállni..
  • DJ Skyline
    #5056
    semmit
  • megalodon
    #5055
    Köszi a biztatást!
    Hát 2.xra menni fog,föleg ha jattolok is egy kicsit!:)
    Amugy az is rossz volt hogy majdnem vége volt az utcának és nemvolt még hely igy aztán amit megláttam gondoltam az jó lesz.
    Ténylegesen csak az dühit,h.csak jan.ban tud kérni vizsgát az oktató.Addig meg se vezetés semmi:(
    +jövöhét csüt.megyek elsöseg.böl vizsgázni mert nemfogadják el ami van nekem(alapfoku munkahelyi elsösegélynyujtó).
    De legalább kocsim már van:)
  • Zsolti9014
    #5054
    Tudom, hogy könnyű mondani, de FEL a fejjel!
    Majd másodszorra megy.

    Különben én is inkább Tesco vagy Interspar parkolóban parkoltam, szegély mellé ritkábban, tolatva meg egyszer csak.
    De a vizsgán sikerült. Csak először elfelejtettem behúzni a kézit. :D
    De szerencsére nekem jutott eszembe hamarabb. Pont olyan helyem volt, amilyet megálmodna az ember magának. Szép nagy, de nem túlságosan- éppen jó.
  • BECKHAM7
    #5053
    Huh..szegény....sajnálom

    Nekem is parás volt a parkolás előtte, de a vizsgán pont szerencsém volt és egy szép nagy helyet sikerült tslálnom

    a padkától féltem én is, de ott sikerült szépen! vizsga előtt elmentünk megnézni a vb általános útvonalait, 1x végigmentünk, aztán rögtön vizsga...
    vb érdekes fazon volt...


    am van vki itt aki Vácon vizsgázott?
  • megalodon
    #5052
    Na igen! Most már mindegy.
    vizsga elött egy nappal parkoltunk ténylegesen 2kocsi közé,persze az nem volt fényes aztán elkezdte magyarázni,hogy hogy kell csinálni,értettem is na de ennyi erövel elmagyarázhatnám neki amivel foglalkozom,hogy állítsa be a nyomdagépet.Érthetö,de megcsinálni már kell kis gyakorlat.
  • Bandi 18
    #5051
    Ha csak 1x parkoltatok akkor nem a vizsgabiztos és nem is a te hibád hanem az oktatóé!!! Amikor én tanultam vezetni minden útvonalon parkoltunk, és ha látta hogy nem megy többször is, tolatva meg hogy csak úgy orral beállni, sőt kanyarodó útpadka mellé is.
  • megalodon
    #5050
    És adtál valami zsebbevalót elötte neki?
  • Sanyix
    #5049
    Egy A(moci) korlátlan jogsi megszerzése úgy, hogy b-s már van mennyibe kerül körülbelül? És van valami extra tudnivaló vele kapcsolatban?
  • DJ Skyline
    #5048
    nem tudom, csodálkoztam én is. mentünk visszafelé, épp a parkolásra alkalmas környéken mentünk, oktatóm burkoltan megkérdezte menjünk még valamerre? mondja a fazon hogy nem kell köszönöm. rákérdeztem én is azért, hogy parkolás nem kell? ember nem mond semmit, oktató meg annyit hogy majd máskor. jó hát ha nem akkor nem
  • megalodon
    #5047
    Jó persze egyszerü-ha már gyakoroltad,na de tegnap csináltuk 1.x +az ember nem ugy születik,h.kapásból tudja.
    Van ismerösöm aki aztmondja,rutinpályán szinte ugyanez van csak bólyával.Na én bólyát se láttam akkor.És akkor is,a bolya az nem egy kocsi ami elöttem+mögöttem van és jobban kell vigyázni rá.
    Neked nemkérte a parkolást?Pedig a vizsgalapon kötelezö feladatként van!
    Mindegy majd2xra.
    Csak mondom az a gáz,hogy az csak Jan. :/
  • DJ Skyline
    #5046
    szívás, sajnálom. :\ lehet az volt a baj hogy kicsi volt a hely, mondjuk a padkára vigyázni kell, mondta oktató hogy ne nagyon másszak rá mert vizsgabiztos meghúz. mondjuk érdekes, vizsgán nem kérte a parkolást a biztos bácsi. fostam is, hogy mi lesz akkor ha parkolni kell, sajna nem sokat gyakoroltuk. de legalább van időd gyakorolgatni, a trükkje meg egyszerű.
  • megalodon
    #5045
    Na ja megvolt,bár nem ugy ahogy kellett volna!
    Ugy lesz ahoyg már volt róla szó,2x-ra megkenem.
    Az volt a baj amitöl tartottam.A parkolás.Talán még jó is lett volna de már az volt a baja,hogy picit felmentem a padkára és hogy az auto orra tul közel volt az elöttelévö kocsi seggéhez.
    Amugy a vezetéssel semmi baja nem volt.
    De azt nem értem,ha a parkolás kötelezö feladat akkor olyanoknak hogy van jogsi,amit már nem egyszer láttam,hogy megáll a kocsi nö kiszál balról,krapek jobbról cserélnek és a hapsi áll be!? Mennyit kell perkálni a v.b.-nak? Majd meg is kérdezem az oktatót.
    Amugy a legbosszantóbb az egészben,h.az oktató aztmondta,h.most dec.ben már nem lehet vizsgát kérni,senki sem tud.sok a vizsgázó és kevés a v.b-os.Csak jan5.én tud kérni! Faxa.Kocsi megvan jogsi még várat legalább2hónapot.
    éÉs mivel nem tudja mikor lesz vizsga a pótórákat se tudja hogy lenne.Faxa.
    majd a saját kocsimmal addig is gyakorolgatok faterommal parkolni 2kocsi közé és legközelebb nem köthet bele semmibe+még kis zsé...

    Pedig már elképzeltem,h.karácsonykor már kocsival megyek a nagyszüleimhez.Faxa.
    Egy világ omlott össze bennem,h.ezmiatt.
    Hát bassza meg h.vizsgán nem lehet ujrakezdeni.Akkor ez hol tanít meg az életben vezetni? Ha nemtudok beállni kiállok keresek másik helyet vagy ujra nekiállok ennyi.És emiatt bukás...
    szopjon le geci alkesz volt látszott a vörös fején neki!
  • Zsolti9014
    #5044
    na, megvolt a vizsga?
  • megalodon
    #5043
    Én holnap vizsgázok!
    Parázok egy kissé,mert ma vezettem utoljára elötte és nem ment valami fényesen,bár remélem csak azért mer éjszakás müszak után 3óra aévás után mentem.
    Megkenni már csak azért se tudnám a vizsgabiztost mert nincs miböl
    Elment a zsé a kocsira(átírás,stb..)
    Az meg szerintem nem normális hogy levezettem 20órát forgalomban és most utoljára csináltuk 1x hogy szegély mellé 2kocsi közé beparkolni. Gáz.nehogy ezen basszam el
    Aztmondta az oktató,hogy vezetni már tudok de a közlekedést kell megtanulni. Kössz 20óra után Bp-et megtanulni para nélkül...
    Hát nagyon remélem,hogy sikerül. Fosok mint állat
    Megyek is aludni 13:20kor kezdek 14órakor remélem megválozik az életem,hogy mehetek majd az okmányirodába..
  • gotchaaa
    #5042
    Sikerült a forgalmi vizsgám
    Bár a hibalapom szépen össze lett firkálva... :D
  • Szabi1991
    #5041
    ki akarja összetörni ? nem autókroszra akarom kivinni...
  • Sanyix
    #5040
    Azt észrevettem.
  • 5w0rdf15h
    #5039
    Minden vizsgabiztos jóindulatú lesz egy kis lóvétól -.-
  • DJ Skyline
    #5038
    inkább a Ladát törd össze
  • Sanyix
    #5037
    "Szerintem felesleges félned, mivel elég jóindulatúak a vizsgabiztosok."

    uhahahhuhauhahuhauhahhuzhuhauhaaa :D
  • Szabi1991
    #5036
    :DDDD