7955
Jogosítvány
  • Ferrer
    #5835
    De én kemény akarok lenni, és kocsival akarok száguldozni.

    Az elég baj, ha alá kell írni ilyen papírt.. Ha nem sajnálnám, a vizsgabiztost is megkínálnám.
  • Gabor1990
    #5834
    Sztem inkább maradj a biciklinél és száguldozz azzal.

    Amúgy ha jól emlékszem vizsga előtt alá kell írni egy papírt, hogy nem téptél vagy ittál.
  • Bandi 18
    #5833
    Időben kell lefeküdni XD
  • Ferrer
    #5832
    Jajj gyerekek, a repülőgépvezetőknek is ajánlják h igyanak kicsit vezetés előtt. Csakugyan segít fokozni az éberséget.
    De ha ennyire ellene vagytok, nem tudtok valami tippet adni, amivel jobban teljesíthetnék reggel 5-6 órakor meg napnyugtakor? Én ugyanis ilyenkor tanulok vezetni, és nem látom a fejlődésemet, meg úgy érzem főleg reggel, mintha zombi lennék végig... :P
  • shad0w
    #5831
    :DDDDdd topik legjobb hsz-e
  • kas123
    #5830
    szia
    Ha ezt komolyan gondoltad, akkor a legjobb amit tehetsz, hogy felhívod az oktatódat és azt mondod neki, hogy "köszönöm hogy eddig segített a felkészülésben, de mostantól én inkább gyalog szeretnék közlekedni.
    Üdv
  • [HUN]FaTaL
    #5829
    Természetesen nem.
  • Ferrer
    #5828
    Sziasztok!
    Ha az oktatás során az oktató minősül vezetőnek, akkor tehát a tanulónak szabad egy kis itókát fogyasztania óra előtt? Talán növelhetném kicsit az éberségemet :)
    üdv
  • SpeedXHUN
    #5827
    hogy sikerült?
  • kas123
    #5826
    csak szépen, odafigyelve
    mivel csúszós az út jobban figyelj a fékezésre
    még jobban kell kerülni a hirtelen manővereket
    figyelni kell a sok baromra akik nem tudnak vezetni
    + mivel (nálunk) esik a hó, figyelembe kell venned h a bicajosoknak a szemébe megy a hó, ezért még meglepőbb dolgokra képesek :)
    (szval ha 1 öregasszonykát látsz a bicajon akk 4x jobban figyelj oda)

    a gyalogos átkelőhelyeknél / iskoláknál / parkoknál stb mégjobban kell figyelni mert bármikor jöhet vmi és ugye ha nem engedsz át 1 gyalogost a zebrán aki lelépett akk cumi + ha elütsz 1 gyereket az se jó pont :D

    sok sikert :)
  • N1ggA
    #5825
    de jóóó, ma megyek forgalmizni. Kurva jó az idő :D
  • Csabesz6
    #5824
    :D
    engem múltkor megállítottak szomód határán..."gyónapot, közúti gépjármű ellenőrzés"
    'nyád...kis buzik "vám és pénzügyőrség" feliratos, zöld nissan navarával.
    ma meg egy fincsi defekt.
  • Norbi1990
    #5823
    Nem tudom :D
    Még nem éltem át ilyesmit :)
  • kas123
    #5822
    mert ha téged állított volna meg, akkor mi történt volna?
  • Norbi1990
    #5821
    Nekem is majnem :D
    A Mögöttem lévőt állították meg (hálistennek)
  • akyyy
    #5820
    lol, megtörtént életem első rendőr megállítása:D
  • akyyy
    #5819
    hát az vagy kamionsofőr, amihez kell jogsi, meg még kitudja mi. plusz valszeg nemzetközi árufuv is ( bár nekem is kellesz az:S ami nem gnd, de még ez is plusz pénz.)

    vagy elmész üzletkötőnek.
  • Morphin
    #5818
    jah valami DHL,vagy GTR, szal ilyen csomagszállító...értem.már te vezetsz,vagy hogy van ez? ezekszerint nem egyedül mész...
    én olyasmit vállalnék,amikor nagyobb dolgokat kell vinni,nem furikázni,hanem fuvarozniés napi 2-3hely...mondjuk pest-szeged táv az úgy egész jó...de az hogy rohangáljak egyik helyről a másikra, mint egy hülye postás,az nekem nem hiányzik.
  • akyyy
    #5817
    bepakolni kocsiba és vinni a csomagot, csak az a "rossz", hogy messze kell menni. Miskolchoz jópár terület hozzátartozik, én tegnap pl salgotarjánba meg hatanba voltam, ott kellet adogatni a csomagokat. és minnél többet kell. 60 kb. a minimum, persze mondták hogy els két hétbe ha 30-at csinálok, már jó
    tegnap 77-et csináltunk a sráccal. de mondta hogy néha besikerül a 110, az már nagyon jól fizet is.
    persze ez a 77 nem azt jelenti hogy 77 helre bementél, bemehetsz 200ba is ha csak 50 helyen vannak otthon. fizetőst meg nem tud átvenni szomszéd.
  • Morphin
    #5816
    mer hol vagy? mit kell csinálnod? mi a munkakör? én valszeg abba hagyom a fősulit...szeptemberig dolgozni akarok valamit! szal most épp munka"kereső" vagyok...(ha csak a munka nem talál rám!^^)
  • akyyy
    #5815
    pont ez az hogy amit ők csinálnak, döbbenet:D
    2 napja vagyok ott kb. és valami őrült tempót diktálnak. Te sem hinnéd, hiába gondolod hogy "áh, nem tartom be a kreszt, evvan....", ők erre még rátesznek egy lapáttal:D

    de úgy tudom pesten többet kell melózni ( bár több a fizu, de ott tudsz találni másik , jobb állást is)
  • Morphin
    #5814
    Jó Reggelt! ^^ Isten hozott a megvilágosultak világában...(a KRESZ lóf4szra se jó)

    amúgy mi a helyzet a fuvarozói dologgal?? meló?
  • akyyy
    #5813
    asszem topik -fav, mert amiket eddig láttam, semmi nem érvényes a kreszre:D szörnyű.
  • kas123
    #5812
    "- kormányzás kanyarban (ez mér hibavonal? hogy lehet kanyarban kormányzás nélkül menni"

    ez azt jelenti hogy nem az ívre rakod rá a kocsit, hanem amikor már menne át a másik sávba a kocsi akkor rántasz a kormányon egyet (tehát szögletesen kormányzol)

  • Ferrer
    #5811
    Jaj dehogy, a vizsgám egy hónap múlva, most még csak a minősítő lapot nézegetem, h mire kéne még jobban odafigyelnem az órákon :) de hát ezeket nem tudom értelmezni..
  • Csabesz6
    #5810
    "és elkezdi mutogatni nekem az öklét, és mondja, hogy ízirájder öcsém, ízirájdeer!":DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
    Meghúzott?
  • Ferrer
    #5809
    El tudná vki mondani, mit jelentenek mégis ezek a forgalmi vizsga minősítő lapon? :)

    - kormányzás kanyarban (ez mér hibavonal? hogy lehet kanyarban kormányzás nélkül menni..?)
    - mi az a visszatartó fék, amit használni kell ott, ahol lehet és szükséges? motorfék lenne?
    - sikertelen még "gyalogosok-jelzéseik" is. Én itt nem tudok másra gondolni, csak hogy kiáll az út szélére egy gyalogos, és elkezdi mutogatni nekem az öklét, és mondja, hogy ízirájder öcsém, ízirájdeer!

    Persze majd remélhetőleg átbeszélem ezeket az oktatómmal is, de most hajt a kíváncsiság :D
  • megalodon
    #5808
    6.án igényeltem és ma mentem érte,nem postán kértem.
    tehát 10munkanap
  • megalodon
    #5807
    Nna mentem is kb 80 km-t apámmal!
    Meg bejártuk a vizsgautvonalat.:)
  • SpeedXHUN
    #5806
    hány nap volt mire megjött?
  • megalodon
    #5805
    NNa végre a kezemben a jogosítvány! :)
    Nemsokára megyek is furikázni :)
  • Firerock
    #5804
    váá
    holnap kresszvizsga,szurkoljatok
    ma 12 kísérletből 12-őn átmentem csak nem baszom el
  • Ferrer
    #5803
    Köszi! Csak lennék már túl azon a qrva forgalmi vizsgán.
  • Higany
    #5802
    Sok sikert a továbbiakban!
  • Ferrer
    #5801
    Hát ja, megvettem a tesztkönyvet, és miközben a tanár úr pofázott, azt töltögettem ki. És jól csináltam, 75-ből 71 lett, amit igazából bántam is nagyon, mert csak 2 kérdésből jöttek össze a hibák, amiket azért rontottam el, mert szinte az összes kérdést el se olvastam, csak mentem a válaszokra :D

    Most már 8 órát vezettem, holnap reggel jön az újabb 2.
  • megalodon
    #5800
    Igen? Így gondolod??
    Nembaj a lényeg hogy tudom nem vagyok az. Max vannak dolgok amikhez fingom sincs és nem szégyellem megkérdezni.Még ha emiatt hülyének is néznek.
    Amugy meg kapok választ bármilyen kérdésem van nem? Ez meg azt jelenti,hogy rendesek,segítőkészek az emberek.
    Ennyi!
  • 5w0rdf15h
    #5799
    "Még a végén totál hülyének állitom be magam"

    pontosan ezt csinálod egyfolytába...
  • megalodon
    #5798
    Én pont most szereztem meg a B.kat. és egyenlöre elég ez is nemhogy még a motorra :)
  • megalodon
    #5797
    Bakker jolvan tisztáznom kell a dolgot. Még a végén totál hülyének állitom be magam :D
    Engem személy szerint nem érdekel jelenleg,hogy motora üljek vagyis jogsit szerezzek rá. Egyik ismerösöm szeretne és megkért hogy ha van olyan ismerösöm,lehetöségem,hogy motorra jogsiról érdeklödjek tegyem már meg. Gondoltam itt felteszek pár kérdést az ö félelmei,kétkedései,tudatlanságai közül de nemakartam ugy irni minden hozzászólásomat,hogy "egy ismerösöm arra kiváncsi..." Ezért a magam nevében irtam.
  • kas123
    #5796
    akk h kérdezhetsz olyat h kell e rá rutin meg forgalmi vizsga?