7955
Jogosítvány
  • megalodon
    #5955
    Ma mentem kb 20al,vidék,szép lassan megyek,kikanyarodok egy utcából látom jobb oldalt a keritést javitja a csakád 4-5en.Nézem öket nehogy lelépjenek ekkor hátul ülö utasom szól: VIGYÁZZ!!
    Elöre pillantok és a kocsi bal elejével fenéken billentettem egy kb németjuhász méretü kutyát aki olyan gyors akart lenni,hogy mig a fékbe-kuplungba beletapostam már a kocsi jobb elejétől át is szaladt a bal oldalig.kb 30cmel gyorsabbnak kellett vna lennie.:)
    Megállok lett e baja,kinézek semmi gáz el is iszkolt csak picit sántított. Befordulok az elsö utcán jobbra majd szarakodok a váltóval meg le is fulladtam...:-S És csak picit meglöktem egy kutyát,kissé letaglózott. Szerencsére 2perc mulva már OK volt minden.
    El se merem képzelni mit érezhet aki halálra gázol egy embert...
  • megalodon
    #5954
    Nagyon helyes!
  • Ferrer
    #5953
    Nem, már nem akarok mindenáron lecsapni az autósokra, és mindenáron a közutak hülyegyereke lenni, mert kezdek a tanulókocsim ura lenni, és lenyugodtam.
  • Firerock
    #5952
    de mégis szebb ez:)
    ez olyan mint a higiéniai személyzet=takarítónő:D
  • Bandi 18
    #5951
    Az az :D. Ilyen hülye nevet. Egyszerűbb lenne a "többet fizetsz" jelige :D.
  • Firerock
    #5950
    obdzsektív felelősség:D
  • Bandi 18
    #5949
    A rendőr nem hülye :D (Bár ezt sokan cáfolják), legrosszabb esetben bevonják a jogsid, de bünti mindenképpen jár érte ami a mai, hú mi is a neve valami felelősséges izé-mizé :D miatt rohadt sok.
  • krisz940122
    #5948
    tegyük fel hogy van egy jogsim kocsira.ugye akkor vezethetek 50 es motort.és veszek egy 125 ös aprilia rs-t.megállít a rendőr.mit fog hozzá szólni?50 es papírokkal 125 ös motort.azért írtam aprilia rs-t mert abból van ötvenes is és hátha azért nem szólnak érte mert azt hiszik 50-es. vélemény?
  • megalodon
    #5947
    Most már igen:)
  • megalodon
    #5946
    Nem válaszoltam még :) XD
  • Morphin
    #5945
    és?
  • megalodon
    #5944
    Írt nekem priviben egy tag,h.50cc valamire mennyi egy jogsi! :) Lehet hogy a Ferrer gyerek,csak más néven! :))
  • AndeeWolfy
    #5943
    Ezek nagyon jók :D
  • cucma
    #5942
    Aranyköpések gépjárműoktatóktól

    1. Indulás előtt legközelebb győződjön meg róla, hogy bent ülök-e a kocsiban.
    2. A frontális ütközés nincs benne a tananyagban.
    3. Kérem, tolatásnál ne térdeljen fel az ülésre.
    4. A bekanyarodási szándékát legközelebb ne a hátsó ablaktörlővel jelezze!
    5. Mivel KIT nem tudott eljönni, így ma is magának kell vezetnie.
    6. Az előzésnek nem az a lényege, hogy kikerüli az Ön előtt haladó autót, aztán a szembejövők őszinte megdöbbenésére hosszan egymás mellett haladnak.
    7. Nagyon jól látja, hogy a sebességváltó feladata az, hogy a motor ne 12000-es fordulatszámon működjön, mint az elmúlt húsz percben... De ezt jó lenne a gyakorlatban is bemutatni.
    8. A gyalogos a legocsmányabb állatfajta, mert mindig azon töri a fejét, hogy mikor ugorjon az autó elé...
    9. Igen. Valóban. Ebben a tükörben akár sminkelni is lehet, de nem ez az elsődleges cél...
    10. Ne hullámozzon már itt az úton, nem hoztam a tengeri betegség elleni gyógyszerem!
    11. Kedves! A szlalom célja nem ugyanaz, mint a bowlingé...
    12. Már nem vagyunk gyalogosok. Nem a járdán közlekedünk...
    13. Legközelebb ne kérje meg a vizsgabiztost, hogy nézze a hátsó ablakon át, hogy merre kanyarodjon tolatásnál, miközben maga előre néz ...
    14. Ne Úristenezzen! Isten most értem imádkozik, hogy egyben hazaérjek...
    15. Veresegyháza óta nem nézett a jobb oldali visszapillantó tükörbe...
    nézze már meg, hogy megvan-e még!
    16. Mi lenne, ha használná a pedálokat és nem én vezetnék maga helyett?
    17. A STOP tábla nem javaslat, hanem parancs!
  • cucma
    #5941
    Ma sikeres rutinvizsgát tettem B-re :D

    14 óránál tartok összesen, még 16 és remélem vége :P
  • Bandi 18
    #5940
    Annyi biztos, hogy annak a nevére jön a levél akié a kocsi
  • megalodon
    #5939
    Nem tudom.Épp azt mondom,hogy majd megtudja ha kipostázzák.
  • akyyy
    #5938
    Te meg már honnan tudod? dikkmá
  • megalodon
    #5937
    Majd megtudod :) Miért fontos ez?
  • szbm
    #5936
    Ha trafipax lekapott, akkor honnan jön levél, és milyen csomagolásba? :)
  • marci555
    #5935
    Helló! Valaki tud véleményt mondani a Gyöngyösi autósiskoláról (18. ker).

    Köszi: Marci
  • SpeedXHUN
    #5934
    ez így igaz.
    Sztem aki teheti egy 2-3 héttel Június előtt kezdje el az elmélettel és akkor talán előnyben lesz a többiekkel az ember.
  • Morphin
    #5933
    Igen,nyáron elég sokan vannak,emiatt az ember nem mindig fér be a vizsgákra...bár ez oktatótól is függ...ha nem lusta,és segíteni is akar,akkor csak rajta áll,hogy mikor jelenti le az adott illetőt vizsgára!
  • SpeedXHUN
    #5932
    Talán a gond az lehet ,hogy sokan nyáron rakják le és elhúzódik az egész neked.
  • tigeroo
    #5931
    hát nekem 3 éve van moped jogsim meg elég sokat motoroztam és alkalmaztam a kreszt...

    szóval remélem nekemis rugalmas lesz majd az autós oktatás!
  • kas123
    #5930
    oszttársam 1,5 hónap alatt megcsinálta
    kresz: 2 hét
    rutin: 1 hét
    forgalmi: 3-4 hét
    +közbe lerakta az eü vizsgát

    Minden vizsgája elsőre sikerült.
    Amikor lehetett ment vezetni. Volt hogy naponta többször is.
    Persze ehez ugye az is kellett, hogy előtte már "tudott" vezetni.
  • Bandi 18
    #5929
    Én is júniusban kezdtem és október végén lett meg
  • cucma
    #5928
    hát alig 3 hónap alatt meglehet csinálni. nekem nagyon rugalmas iskolám van :P
  • tigeroo
    #5927
    hi! a szóbeli érettségik után (junius vége) szerintetek a nyáron letudonám tenni a jogosítványt?
    már van M kategóriás jogsim, most mennék autóból... (tehát elsősegély már meglenne)
  • megalodon
    #5926
  • shad0w
    #5925
    ne akard már lehúzni szerencsétlen gyereket, épp elég neki h ennyi esze van.
  • megalodon
    #5924
    Az úton pusztulunk igen de csak azért mert nem tanulsz meg vezetni és azt mondod hogy tuti gyorshajtó leszel,meg inni akarsz vezetés elött!
    Most nem konkrétan rád értem de az ilyen hozzáállás miatt vannak a balesetek!
  • megalodon
    #5923
    Nemértem miért vág vissza!(vagyis értem,de mégsem)
    Hisz itt mindenki -még ha kissé sértöen is- azt tanácsolja ami neki és mindenkinek a legjobb.
    Ne üljön autóba vezetni.

    (De az ajánlatom még él! :))
  • SpeedXHUN
    #5922
    Ehh most visszavág a srác.
  • megalodon
    #5921
    :)
    ha nem kell a segítség...
  • Ferrer
    #5920
    Te inkább szerezz magadnak egy életet, ahelyett, hogy lejáratsz engem, és kínodban mosolyogsz rajta, mint az átlag hülyegyerek.
  • Ferrer
    #5919
    Az nem a te járműved, helyes mondatértelmezéssel úgy gondolom, rá lehetne erre jönni.
    Dehogy takarodok innen, hát sehol máshol nem segítettek még ennyire.
  • megalodon
    #5918
    Most miért haragszol rájuk?? Látod milyen primitivek! Nem mernek inni vezetés elött,betartják a kreszt meg ilyenek! Ehhez értenek!
    te csak keress meg engem! Még akár kedvezmény is járhat ha nem kell sürgősen a cucc!
  • Varenga
    #5917
    hajjaj, és ha épp metró "járművön" utazom, akkor annak is kiszúrod a kerekeit igaz-e?
    remélem te meg a hülye-buta-naív kérdéseidbe fogsz belepusztulni a kiemelkedő értelmi szinteddel együtt és mostmár tényleg takarodj innen, mert már én sem tudlak itt poénra venni. -.-
  • Ferrer
    #5916
    Hát még én milyen szinten "vok", úgyvan...