7955
Jogosítvány
  • Zsolti9014
    #5995
    Körforgalomban kedvenc amikor befelé indexelnek. :D


    Amúgy van egy ötletem: az indexet feláras extraként kellene árulni. Miért fizessen érte szegény ember, ha utána úgysem használja. :D
  • Varenga
    #5994
    igen, ez sűrűn előfordul és ne kövezz meg(banneredben lévő BMW miatt), de pont ma fogadtam, meg, hogy béjemvésnek többet, nem fogok szívességből elsőbbséget adni, mert már nem az első eset volt, hogy iszonyat paraszt módon vezetnek....és itt nyílván az új BMW-kről van szó
  • Varenga
    #5993
    ohh, ez alap, hogy körforgalom elhagyásnál baszik indexelni a paraszt, miközben harmadikban gurulva várom, hogy indexeljen és nem indexel, ezért vissza kettesbe, kuplung-fék-megállok és a genyó kimegy......ha indexelt volna már én is elhagytam volna a körforgalmat de így, csak most megyek bele....szívás, ezért én mindig irányjelzek pontosan azért, mert tudom milyen szar a másiknak...
  • megalodon
    #5992
    Vagy az van,hogy elromlik és ugye már minden olyan modern,hogy nem tudod kicserélni hanem telefonálni kell a szerelőnek aki számítógépes programmal javítja meg az elektronikát.

    Amugy meg minek is!? Jó drága kocsim van,megtehetem,hogy nem jelzek szarok másra stb... A jogsimat is vettem és?? Közöd!?
    Egy ismerösömnek van egy Audija,multkor mondtam neki halványabb a bal hátsó féklámpád. eközben Faterral bütyköltük az én verdámat mert égőt cseréltünk. Ismerös odajött dumálni és azmondja:"Mit csináltok? Tudod én mikor fogom kicserélni a féklámpát :D "
    Hozzáállás az egész.
    Lányának bevonták a jogsiját,aztán a köv.jogsiért kocsival ment,mert ugyebár apu majd elintézi ha gáz lenne...
  • [HUN]FaTaL
    #5991
    Nem fért el
  • DJ Skyline
    #5990
    pedig a drága autók annyi szarral tele vannak már tunkolva, kormányzási irányt követő fényszóró, esőérzékelő ablaktörlő, tolatóradar, a szokásos 3 betűs dolgok kilométernyi sora, miegymás. :D és pont index nincs
  • [HUN]FaTaL
    #5989
    Magas lesz a villanyszámla / tönkremegy a relé, hovagondolsz :D
  • megalodon
    #5988
    Az meg külön érdekes,hogy minél drágább egy autó,minél jobban széjjel van tuningolva vagy minél wazzecsávóbb a sofőr az ilyen autókban egyszerüen szinte nincs irányjelző. XD
  • [HUN]FaTaL
    #5987
    Körforgalomban rég nem az indexet hanem a szándékot / kerékmozgást próbálom figyelni, viszont én mindig indexelek. Hiába, ilyen a magyar közlekedés. :/ Az a baj hogy sokan akkor kaptak jogsit szerintem, amikor még körforgalom sem volt az országban így aztán fogalmuk sincs, hogyan is kéne használni.
  • megalodon
    #5986
    Az a gáz,hoy sok embernek van jogsija akinek nem kéne ezért vannak a jobbkezes utcákban a balesetek+be nem tartott sebességkorlát,irányjelző hiánya stb...
    Az is bosszantó ha kb 40es tempóval érkezek a körforgalomhoz és látom jön egy kocsi ezért lassítok hisz odabent neki van elsőbbsége és a rohadt anyját nem indexelne hogy nem jön tovább,hanem kimegy. Ezért meg kellett állnom és itt ne értsétek félre nem azon a 15mp-en van a hangsúly,hanem hogy miért nem irányjelzőzik??
    1-Tapló köcsög(ba**a meg az anyját)
    2-elfelejtette (???)
    3-kreszben ez szabály!(nem tanulta meg??)

    Másik eset,hogy elöznek az M3as beveetöjén Bp felé a krapek ugy gondolja ő bizony ki akar menni Ujpalota felé a kijárattól kb 50m-re a belső sávból. Persze irányjelző nélkül,semmi sorry intés vagy ilyesmi...

    Az ilyen dolgokkal az a baj,hogy néha nekem is eszembe jut,hogy faxnak indexeljek körforg.ban más se szokott szoptat engem,de aztán eszembe jut,hogy pont ezért ilyen a magyar közlekedés ezért inkább kibaxom még ha nem is jön semmi 7ed7határon túl sem.Mert akkor ha már megszerzem a tapasztalatot már nem kell az ilyenen gondolkodni,hanem automatikusan csinálom.
  • kas123
    #5985
    a mai nap eddig totál frankó...
    a, 1 öreg néne lépett le a kocsisor elé, fékcsikorgató fékezések...
    b, 1 kutya jött ki elém kettő parkoló kocsi közül ha 1 másodperccel később lép ki akor tuti elütöm :S, de így egy balrarántás és megúszta
    c, csávókám lefulladt 1 lejtőn és elkezdett visszafelé gurulni...
    d, a jobbkézszabályt nem ismerve egy motoros vágott át előttem, de a fék ereje ismét győzött :D

    szal mára szerintem elég a vezetésből :D
  • Zsolti9014
    #5984
    Így elnézve a topikot, a háziállatok szándékosan szopatnak minket. :D
  • [HUN]FaTaL
    #5983
    Én 110nél kényszerültem a másik sávba hajnali 1kor a 6oson az M0nál mikor egy kutya úgy döntött hogy ő most elém lép :/ De legalább megúszta ő is, én is, két haverom és a kocsi is :) (Btw, mit kereshetett az M0nál egy kutya ott?)
  • Magnumrolcsi
    #5982
    Kb. kilencvennél rántottam félre a kormányt mikor róka koma úgy gondolta, hogy az én sávomba telepszik meg és nézi mi közeledik felé este 22körül. :S Az ignis igencsak jól szerepelt, kellett pár mozdulat mire megint egyenesbe tudtam haladni. Néha még feljön az emléke mikor hétvégente ott megyek este, hogy mi lenne ha hirtelen megint két csillogó szempár bukkanna fel, pedig féléve ennek. Két szélen árok vs róka, vagy elrántanám megint a kormányt és netán fejre állok.
    Őzeket már nem is mondom amik olyan nyugodtan állnak az út két szélén éjszaka. :S
  • mabbak
    #5981
    110 km/h, szemből kamion, balról macska, pont akkorra értem oda, mire ő is. Fékezés nélkül hajtottam át rajta, gondolatban bocsi macsek felkiáltással, de fontosabb a haverom és az én életem, mint a tied. Utólag elemezve a helyzetet lehet, hogy ha satuzok, akkor megúszta volna, viszont lehet, hogy megcsúszok, és akkor árok, vagy kamion. Haverom anyjának nehezebben magyarázom el, hogy mi történt, mint egy macska tulajának.
    Annak ellenére, hogy szeretem az állatokat, 2 kutyám van, nem sok lelkiismeretfurdalást éreztem, mivel tudom, hogy helyesen cselekedtem. Most ha valaki azt mondja, hogy mit szólok ha az én kutyáimat ütötte volna vki el, arra azt mondom, hogy sohasem engedem őket ki az útra. Ha mégis kikerülnének és elüti őket valaki, akkor sem azt fogom hibáztatni, aki elcsapta őket, hanem magamat.
  • kas123
    #5980
    Igen, és ezt nem lehet tanulni. Valakinek vagy a "vérében van" az ilyen helyzetek elhárítása vagy nincs...:)

    Ezzel nem nagyképűsködtem, de ez tény.
  • cucma
    #5979
    "3 szituációt láttunk, melyek során szemléltettük, hogy hogyan élheti túl háromféleképpen a macsek.... :D"

    avagy 3 szituáció, hogy hogy ne türjök össze a kocsinkat... :D

    nézőpont kérdése
  • Zsolti9014
    #5978
    bocs, az egyik macska az kutya volt :D
  • Zsolti9014
    #5977
    hát igen, minden helyzetben fontos a mérlegelés, a jó döntés meghozatala.
    3 szituációt láttunk, melyek során szemléltettük, hogy hogyan élheti túl háromféleképpen a macsek.... :D
  • kas123
    #5976
    pének este kocsikáztunk, sötét utca, 60as tempó, fekete macska az út közepén, amint megvillant a szeme a fényszóróból ráeső fénytől satufék és túlélte :)

    másik, szerda du-tán, megyek, látom h bal oldalt nyílik 1 utcaajtó jönnek ki a népek, amikor már közel voltam 1 ksi fekete kutya kitűzött az útra, a kormányt jobbrarántottam és épp kikerültem :)
  • Zsolti9014
    #5975
    Nemrég egy macskát csaptam el.

    Látom, meg szóltak is, hogy jobbról, kb. 45 fokos szögben érkezik az útra a macsek. Hirtelen mérlegeltem, hogy el nem rántom a kormányt, mert abból lehet árok is, ez pedig egy régebbi autóban 50-es tempónál sem életbiztosítás, főleg annak aki hátul ül. Satuzni megintcsak nem fogok, mert az sem célravezető. Végül kb. a talpam alatt éreztem a koppanást. A macska továbbszaladt, átugrott egy kerítést, minden. Ha fékezek, lehet pont kerékkel kapom el.
    Szóval jó döntést hoztam.

    Egyébként a lefulladás a kocsi hibája is lehet. Ha kb. egy fél éve odaadtam volna valamelyikőtöknek a kocsit, úgy hogy nem szólok előtte semmiről, hát nem biztos, hogy el tudtatok volna indulni vele. Ezt helyrehoztuk, múlt héten megint más volt a gond. Szóval ha nem tudod, hogy kell reagálni az adott hibajelenségre, kellemetlenséget okozhat.
  • megalodon
    #5974
    Pedig SpeedXHUN-nak leesett..
    Ja biztos emberfüggő ezzel egyetértek.
  • Morphin
    #5973
    látszik nem nagyon tudsz mondatot elemezni,de ez most nem lényeg...én azt akartam írni, hogy a lefulladás is gáz,de az nem csak önhibából eshet meg.tehát faterom új cipőt vesz mondjuk akkor másképp érzi a kuplungot(mint ahogy én is) és emiatt elő-előfordulhat a lefulladás...
    amúgy most már értem mit akartál írni, csak épp azt nem írtad, hogy a kutya "elütéséből" következően baszakodtál a váltóval...mellesleg akkora sokkot nem okozhat ez...de ez meg emberfüggő...

    hogy egy kicsit reklámozzak is, 21.-én lesz Opel nap. Kiskunlacházán!! Opel topikban van lentebb egy flyer, meg infok! 1 napos, kövhét szombat! Opeles, Opel-talan^^ jöjjön nyugodtan!!
  • megalodon
    #5972
    Én meg arra céloztam ezzel az egésszel,hogy friss jogsi ide vagy oda kissé elba*tam egy kutyát és azért szarakodtam,nem azért mert nem megy a váltás,stb..
    Amugy amit irsz elég ellentmondásos:
    "aki két hónapos jogsival lefullad,(ez akár véletlen is lehet,faternál is előfordul ha új cipője van...) vagy éppen szarakszik a váltóval, az mi a fasznak megy ki a forgalomba"
    Tehát faterodnak vagy friss jogsija van és rá is célzol vagy régóta van jogsija de akkor ne vegyen fel uj cipőt??
  • Morphin
    #5971
    én nem az elütésre céloztam...
    aki két hónapos jogsival lefullad,(ez akár véletlen is lehet,faternál is előfordul ha új cipője van...) vagy éppen szarakszik a váltóval, az mi a fasznak megy ki a forgalomba mielőtt kimész ajánlom kezd el gyakorolni,mert így a büdös életbe nem fogsz jól vezetni,ami ahhoz vezet, hogy másokat veszélyeztetsz,akadályozol stb...


    velem történt pár napja, hogy kis zsákutcából jövök ki(este fél9),mindenhol jobb kezes van!! balról jött egy fasz,gondoltam kimegyek elé,mert még messzebb van,szép lassan gurultam ki,erre kerékcsikorgás,épp megállt előttem,és nem baszta telibe az ajtómat...én mondom magamban ez lakóövezet,mindenhol 30km/h, így is úgy is nekem van igazam...megyek tovább. elém állt egy fasz,hogy szerinte az ember aki elé kimentem az rám vár.(húú megfog verni??) mondom,még csak 50el se jött,húzzon el innen és ne szóljon bele...csak nem ment el(nem is értem mit keresett ott) erre aki elé kimentem az visszatolatott,nagy irammal kiszállt a kocsiból.(mondom magamban,na mi lesz most) kiszálltam én is meglátta a "kis" testem, megtorpant azt mondja a magáét. mondom mi baja van,hát hogy elsőbbsége volt,meg mit megyek ki elé. mondom elnézést, beültem azt mentem tovább...később jutott csak eszembe,hogy mindenhol jobb kezes van,ergo nem neki volt elsőbbsége...(ez is az ő faszsága,asshole) ráadásul ez az ember bőven 40körüli volt,kugli fejű k0cs0g...az ilyenek miatt én nem akarok meghalni,még én kértem elnézést basszus. este volt nem akartam már ott baszakodni,de megérett a csávó egy nagy pofonra az biztos...
  • megalodon
    #5970

    Tényleg amugy mi van ha pl ezt a kutyát halálra gázolom? Megállok és mi van?? Jön a gada és mit csinál?? Feljelent?? 3an ültöünk a kocsiban és tanusitjuk,h.kiugrott hirtelen+a féknyomból is kiderül a sebesség.
  • SpeedXHUN
    #5969
    Apu!Buksi kiszökött!
    Ha kutyát elütsz még nem akkora para,de a brazilokra figyelj,mert hamar a híradóba kerülsz:D
  • megalodon
    #5968
    Már aznap mikor megvolt a jogsim(pénteki nap) Mentem este vezetni majd másnap+melóba is azzal járok vagy reggel 6ra vagy d.u. ra vagy estére tehát még annyira azért nem vagyok a sürüjében.+szoktam csalinkázni erre arra amerre nincs nagy forgalom,picit bemerészkedve a sűrűbe.
  • megalodon
    #5967
    Én is igy vagyok vele,kell még a tapasztalat.
    Az a röhely,hogy addig se mentem gyorsan mert tudtam,hogy vannak szabadon kószáló ebek a faluban de pont mikor a leglassabban megyek tör ki a bozót mellöl a kutya.:-/
  • SpeedXHUN
    #5966
    Különben a legjobb,ha úgy gyakorolsz,hogy elsőnek mondjuk vasárnap,amikor kevés a forgalom külvárosban,utána már mondjuk hétköznap ebéd után és egyre jobban bemerészkedsz a főutakra,hogy ott milyen vezetni,nem egyből a sűrűjébe.
  • SpeedXHUN
    #5965
    Ez természetes,ezért kell,hogy szokjad a helyzeteken és minnél több helyre figyelj.Lehet,hogy még az autót nem érzed olyan jól,dehát csak 1-2 hónapja van jogsid,szal nem gáz.
  • Norbi1990
    #5964
    De csak arrafele kéne jobban összpontosítanod amerre a kocsit irányítod szerintem. De fél szemmel az ember fél szemmel az út :)
  • megalodon
    #5963
    Na ja,végre valaki aki érti mi történt.
  • megalodon
    #5962
    Pont 3napja volt a filmmuzeumon egy régi kreszt oktató film,vagyis több rész egmás után. Pár dolog elavult de sok nem. Ilyen volt pl hogy az út mentén dolgozó munkásokra (is) figyelni kell mert elsösorban a munkájával van elfoglalva nem a forgalommal.
  • SpeedXHUN
    #5961
    Igen,mert a kutyán(fenevad) járt az eszed,ez még nem gond,,látod ezért kell gyakorolni,hogy bírjad a stresszt és meglátod nehéz szitukban is nyugalmasan fogsz vezetni!
  • megalodon
    #5960
    Miért az út mentén dolgozó ember nem léphet elém??
  • Norbi1990
    #5959
    Az utat kéne figyelned nem az út szélén lévőket :)
  • megalodon
    #5958
    Kb másfél hónapja van jogsim nem évek óta.
  • megalodon
    #5957
    Akkor ba*d meg üss el valamit és majd meglátod milyen érzés!
  • Morphin
    #5956
    megvan a jogsid, és még mindig lefulladsz a kocsival, meg szarakodsz a váltóval?? hány libát adtál a jogsiért?
    gyerekek, ilyen nincs!! valaki vagy tud vezetni, vagy nem...