7955
Jogosítvány
  • Darukezelő
    #6035
    Ezt már egyszer egy csont részeg haverom is próbálta ecsetelni, hogy nincs semmi a táblákon, tehát ennyi erővel az is lehetne ott, hogy 30kg krumpli. Amúgy ebbe azok kötnek bele, akik próbálják kikerülni a szabályokat, minden hülye tudja, hogy km/h-t vagy mp/h-t kell érteni az alatt, nem tengerészeti csomót, meg ilyeneket. Nem tudom ki az az állat, aki az övet maga mögé köti. :D Nem is próbálkoznék itthon ilyen gyökérségekkel a rendőröknél, "De hát nincs ott semmi a táblán, csak annyi, hogy 30. Biztos úr, mi van, ha 30-nál több nagymama nem közlekedhet az úton? De ennyi erővel 30dkg párizsinál többet nem vihetsz magaddal ezen a szakaszon, nem?"
  • Morphin
    #6034
    emberek!

    mai programom az lenne, hogy elmegyek a Petzvál-ba. mert hát anyum most jogsizott,de nincs ideje elmenni intézni ezt a sok szart(persze okmányirodába nem én mennék majd)
    tehát a kérdésem, hogy ha ír egy meghatalmazást,akkor elintézhetem neki a papírokat?? (mert írta itt valaki,hogy a gyerek helyett a szülő igen,de nemtudom ez fordítva is igaz-e)
  • kas123
    #6033
    én azért kötöm be mert megőrjít a csipogás, amit a kcosi kiad ha nem kötöm be magam :D
    vitzet félretéve :), szerintem is többet használ mint árt :) + már megszoktam így nicns vele bajom
  • megalodon
    #6032
    A rendőrrel nem lenne érdemes ilyenen vitázni,akkor megbüntetne valami másért mert szívozol vele ennyi :)
    +én aért kötöm be magam,hogy ha esetleg ütközök,ne szálljak ki a szélvédőn,ne fejeljem le a kormányt stb.. nem azért mert nincs 3000Ft-om.
    Persze sokan azzal védekeznek,hogy ha nincs bekötve jobban megussza(uszta volna) a balesetet.Lehet,de többségében inkább véd szerintem.
  • Cvd
    #6031
    Az MO nem M-nulla, hanem MagyarOrszág a hozzászólásomban, csak ugyanúgy néz ki leírva. Azt hittem így is egyértelmű, hisz mi értelme lett vona kiemelnem egy konkrét utat?
  • [HUN]FaTaL
    #6030
    M0 autóút, 110km/h (új szakasz 130)
  • [HUN]FaTaL
    #6029
    urban legend és benne van a kreszben hogy km/h..
  • Morphin
    #6028
    én csak kaptam a levelet...de írtam is!
  • Cvd
    #6027
    A magyar KRESZ-ben pontosan benne van hogy az ilyen esetekben km/órában kell értelmezni a számokat. Elég gyenge védekezés lenne ezért hogy a táblán csak szám van de mértékegység nincs. Főleg hogy a maximális sebesség MO-n 130km/óránál semmiféleképpen sem lehet magasabb, tehát ha valaki m/s-ban akarja értelmezni a táblán a számot, akkor is túlcsúszott a dolgon. Még akkor sem védhetné meg ezt az álláspontot ha a táblán valami csoda folytán fixen az szerepelne hogy a megengedett legnagyobb sebesség ott 252km/óra.
    Az öves dolog is kamu, nem úgy szól a törvény hogy be kell kapcsolni valahogy és kész, hanem ha van öv, akkor azzal kell az ülésben az utazót rögzíteni. Ha maga mögött csatolja be akkor nyilvánvalóan nem rögzítette magát. Itt a teljesen egyértelmű idevágó pont:
    " 48. § (5) Olyan gépkocsival, amelynek meghatározott üléseit biztonsági övvel kell felszerelni, továbbá olyan gépkocsival, amelynek hátsó üléseit biztonsági övvel szerelték fel, csak abban az esetben szabad közlekedni, ha a biztonsági övvel felszerelt ülésen utazó személy becsatolt biztonsági övvel van rögzítve."

  • milk4
    #6026
    Valamelyik topikban már láttam ezt.
  • Morphin
    #6025
    istenem...kaptam vmelyik nap egy email-t.bemásolom.a végén van egy kis szösszenet az öv használatáról! (előre is bocsi,hosszú egy kicsit)

    ,,Megtörtént a francia bíróságon!

    Egy 70 km/h max. Sebességű útszakaszon 250 km/h sebességgel
    Radarba futó autós védőbeszéde a bíróságon:

    Tisztelt bíróság, valóban láttam egy fehér alapú, kör alakú táblát,
    amiben a 70-es szám volt, de nem volt semmilyen
    Mértékegység mellette. Ahogy önök is tudják, az 1837. július 4-i
    törvény kötelezi Franciaországot is metrikus mértékegység
    használatára. Továbbá az 1961. május 3-i 65/501. számú törvény
    kimondja, hogy a hosszúság mértékegysége a méter és az idő
    mértékegysége a másodperc. Én el sem tudom képzelni, hogy a
    Belügyminisztérium nem tartja tiszteletben a Köztársaság
    törvényeit. Tehát logikus, hogy ha nincs odaírva a
    mértékegység, akkor a sebesség alapértelmezés szerint m/sec-ban
    értendő. A 70 m/sec maximális sebesség megfelel 252 km/h-nak. A
    rendőrök azt mondták, hogy 250 km/h sebességgel
    autóztam. Nem is vonom kétségbe a rend őreinek pontosságát. Tehát 2
    km/h sebességgel a sebességkorlát alatt voltam. Így tisztelettel
    kérem bíróságot, hogy adják vissza a
    jogosítványomat, amit egy sajnálatos tévedés folytán vették el a rend
    éber őrei.

    A magyar KRESZ-ben (1/1975 KPM-BM rendelet) sincs mértékegység,
    csak az, hogy "sebesség", ami így logikusan m/sec-ot jelent!
    Másik baki a KRESZ-ben a biztonsági öv, amire csak annyi előírás van,
    hogy be kell csatolni, de az nincs ott, hogy az ember előtt
    vagy mögött!"

    gondolkodtam, ha mondanám a rendőrnek h bevan kötve,csak mögöttem,akkor mit mondana...tuti megmagyarázza és megbüntet...ezen felül én mindig bekötöm szal részemről akár mind1,hogy van ez a szabály...
  • SpeedXHUN
    #6024
    meglepetés lesz ha összegyülik:D
  • Gabor1990
    #6023
    Persze, ha beirogatod a kis füzetbe, ami a jogsihoz volt:D
  • akyyy
    #6022
    és azt meg lehet nézni hány büntetőpontom van eddig?:D
  • akyyy
    #6021
    mer céges kocsi, futár vagyok, minden második utcába ki meg be kell szálni.
  • milk4
    #6020
    És miért nem használtad az övet?
  • Bandi 18
    #6019
    Azt nem a jogsira adják szerintem :D szép is lenne, valszeg valami központi nyilvántartóban van jegyezve.
  • kas123
    #6018
    haveromat multkor büntették meg ugyanezért 3000 ft + 2 büntetőpont
    (az 1 helyett, mert elvileg ilyenért annyit kell adni)
  • akyyy
    #6017
    megbüntetett a rendőr 3000-re, mer nem volt használva az öv.
    kérdésem, hogy kaptam büntetőpontot, ha jogsin nincs semmi? mer nem tudom hogy néz ki az a jogsi aki tele van pontal:D
  • spiderman2
    #6016
    Köszi a válaszokat!
  • 5w0rdf15h
    #6015
    pénteken 12:00-ig vannak
  • kas123
    #6014
    Apud/anyud minden papírt átvehet helyetted és intézheti ezeket a dolgokat.
    Természetesen a jogsikészítésnél a te képed kell + a te aláírásod, de csak ennyi :)
  • spiderman2
    #6013
    Hali!
    Valaki megtudná mondani hogy más is átveheti helyettem az visszaigazolást a Petzválba ha odaadom neki a szükséges papírokat?
    És pénteken is 4-ig vannak nyitva??
    Válaszokat előre is köszi.
  • Csabesz6
    #6012
    BSZ én is 23-i vagyok:D
  • [HUN]FaTaL
    #6011
    16,5, kreszvizsga 16 és háromnegyed év, beülhetsz a kocsiba de 17 éves korodban teheted le a rutinvizsgát (tudom mert így szenvedtem végig, túl korán kezdtem el :D)
  • Bandi 18
    #6010
    A félben biztos voltam ^^
  • SpeedXHUN
    #6009
    16,5 évesen mehetsz elméletre. 17 kor betöltése után ülhetsz az autóba.
  • Morphin
    #6008
    OMG...17től már ülhetsz is a kocsiban és vezethetsz. 16,5 KRESZ oktatás 16,75^^ vizsga asszem, és 17től már mehetsz gyakorolni autóval.a 21év a korlátlan motor jogsira vonatkozik...
  • matyi0323
    #6007
    Aham, mert én meg úgy tudom ,hogy ha megvana jogsid 17éveesen akkor vezethetsz, csak utánfutót nem húzhatsz ( de a vezetés is számomra zavaros volt, mert egyik oldalon azt írják, hogy csak 18 éven felülivel) na de majd kiderül 2-3 hónap múlva..:D
  • Bandi 18
    #6006
    17 évesen kezdheted, de vezetni csak 17.5 évesen lehet, ha jól tudom. De a legegyszerűbb ha megkérdezed az autós sulit. A keverés azért lehetett mert voltak olyan hírek kitolják a korhatárt.
  • matyi0323
    #6005
    Halihó, segítséget kérnek, most hogy is van ez mikortól lehet jogsija valakinek ( személyautóra ), mert én úgy tudtam, hogy 17tól aki betöltötte a 17-et, mert én így akartam, hogy 1992. március 23án születtem és akkor most májusban elkezdeni, mire mondja az egyik "ismerős" hogy az nem fog menni, mert csak 21-től kezdhetem.. akkor most wtf?::O
  • gotchaaa
    #6004


  • shine111
    #6003
    "B" kategóriás személygépkocsi vezetői tanfolyam - féláron: Topaukció
  • megalodon
    #6002
    jogsit
  • megalodon
    #6001
    Én az ujabb tipusokra gondoltam lehetne mercit is mondani vagy bármit amit tarfejű,tetovált "üzletember" vezet. Bár ilyen alapon bármilyen kocsi szóba jöhet,pl audi akár
    Az ilyennek elöbb van kocsija aztán vesz egy josit is hozzá :)
  • Varenga
    #6000
    jól mondod tezsvírem! amúgy tényleg...státusz szimbólummá vált az új bömös garnitúra, bár még az E36-ig visszamenőleg "kemények" vezetik őket. Bár tegnap az M0-on egy Saab-os vén pöts tolt le 120-nál(!) a belső sávról és ment vagy 160-al....ilyen is van.
  • DJ Skyline
    #5999
    hát nem egyszerű ez a BMW-s téma, mert ugye van a tulok, akiről szó van most, meg van a kultúrált élményautózó. úgy gondolom, hogy a trollok azok csak státusz miatt tartanak BMW-t. valamiért kiváltja az ilyen emberekből a "kussolsz, én megtehetem" gondolatot. sajna a BMW itthon eléggé státusz szimbólum lett. a régebbiek annyira nem, ez inkább az újabb típusokra jellemző. bár ki hogy vélekedik az autójáról, valakinek már az E30 is lehet "agresszivitás forrás" mondjuk akik már egy korosabb BMW-t használnak, azokra azért nem jellemző a trollkodás. E21, E12, E28, E24, E23 típusok például már matuzsálem darabok, ezekre már vigyázni kell. :D ezekből már nem rohangál annyi az utakon, ilyeneket tényleg azok használnak, akik magát a BMW-t szeretik, és nem azt, hogy van egy BMW-m amivel mindent megtehetek. az ilyen autókat már a széltől is óvják a komolyabb tulajok. szóval BMW-s között is több féle akad, de sajnos a trollokat ismerik többen
  • Rainbow15
    #5998
    és még agresszívak is néha... szerintem gyárilag a csomagtartóban van egy AK, hátha kell használni, ha véletlenül rájuk dudál valaki :D
  • SpeedXHUN
    #5997
    Ez így van!
    De én kijelentem a "rendesek" közé tartozom:D:D
  • Norbi1990
    #5996
    Kopik a kallantyú ha sokat használod