7955
Jogosítvány
  • Firerock
    #6115
    5k-t kibírok ha csak pénzbüntetés van:D
  • Csabesz6
    #6114
    Várd meg, kibírod:)
    Inkább várjál 1-2 hetet, minthogy egyből beszopd, pláne hogy most a fakabátok töltik fel az állam(khm politikus) kasszát...
  • Firerock
    #6113
    mia büntetés?
    meg persze,nekik hivatalosan azt kell mondaniuk
    oktatóm aztmondta hogy városon belül mehetek,csak ne legyek egyedül csak olyannal akinek már több mint 2éve van jogsija
  • Bandi 18
    #6112
    És ha jogsi nélkül kapnak el akkor egyből be is vonhatják :). Mi annó felhívtuk a rendőrséget és ők mondták hogy nem lehet, és büntetnek érte.
  • Firerock
    #6111
    havernak 4hét alatt jött meg a jogsi
    annyit nem tudok várni
    szerintem hétvégén kivezetek a nyaralónkba
  • DJ Skyline
    #6110
    nem tudom, nekem annyit mondott az okmányirodában a nő, hogy a papír nem jogosít fel arra, hogy autókázzak. szerintem ha eddig vártál a jogsival, akkor az az 1-2 hét már nem idő, amíg megkapod. :))
  • Firerock
    #6109
    nekem azt mondták hogy hivatalosan nem fogadhatják el,gyakorlatilag mindenki elfogadja.
    ha elkapnak és felmutatom ezt akkor milyen büntetést kaphatok max?
  • DJ Skyline
    #6108
    tudtommal nem, meg kell várnod míg megkapod a jogsit.
  • Firerock
    #6107
    ha most elmegyek az okmányirodába akkor azzal a papírral amit kapok vezethetek?(hivatalosan,gyakorlatilag)
  • DJ Skyline
    #6106
    gratula. 1-2 hét kb
  • Firerock
    #6105
    sikerült a forgalmi:D
    ha pénteken bemegyek az okmányirodába akkor mennyi idő amíg megjön a josgsi kb?
  • Firerock
    #6104
    torrenten van csomó
    2007 áprilisit töltsél
  • Zetorg
    #6103
    kresz tesztet tudok letölteni valahonnan?
  • kas123
    #6102
    14kor van műszakváltás szal 13:00tól 15:00ig nem jo vizsgázni sztem, sokan jönnek mennek melóba :), de ha tudsz vezetni akkor ez nem probléma
  • Firerock
    #6101
    14:10kor fogok viszgázni
    az jó szerintetek?:D
  • Firerock
    #6100
    keddre nyolc mm esőt monda köpönyeg ide ahol lakok:d
  • Banano
    #6099
    Imátkozzál hogy országos eső lesz mivel akkor nem járkálnak a nyanyák/biciklisek és alig van kocsi,én pont kifogtam ezt az időt és át is mentem mindenből elsőre.:P
  • cucma
    #6098
    inkább egy imát mondj el :D meg a város összes biciklijének szúrd ki a kerekét!
  • Firerock
    #6097
    szerintetek forgalmi viszga előtt megéri energiaitalt inni?(1et vagy 2-t?)vagy inkább kávét?
  • HiPPoNaX
    #6096
    A legszebb az, hogy nem volt semmi szivatas a dologban, engedtek tovabbi vizsgakra. Bar mondjuk a pszichomokus eloszor nem akarta elhinni, hogy a no ertelmisegi :D Hala a jo egnek a 7. bukas utan feladta...
  • Higany
    #6095
    Hát aki kresz-ből megbukik az meg is érdemli, hogy megszivassák!
  • HiPPoNaX
    #6094
    Igen, van. Legalabbis a gimis angoltanaromat behivtak a pszichologushoz az 5. kresz bukta utan.
  • szurop
    #6093
    Most ugye nekem meg van az A1 jogsim 1,5 éve. Most meg szerzem az a korlátozottat. Utast a motoron jövő nyáron vihetek a korlátozottal vezethető motoromon? Az A1 2,5 éves lesz, a korlátozott meg 1 éves.
  • Varenga
    #6092
    asszem kresz is ugyanez...
  • DJ Skyline
    #6091
    sracok arrol tud valaki valamit, hogy kresz bukasok utan van-e pszichologiai teszt? mert azt tudom hogy rutinon van 5 bukas utan ha minden igaz.
  • matyi0323
    #6090
    Hali, erről az autó-teherautó jogsiról érdeklődnék, mert mindeki mást mond.Tehát ha 17 évesen leteszem személyautóra akkor mikor lehet leghamarabb teherautóra? Mikortól mehetek magamba/külföldön? köszi
  • Sly9119
    #6089
    minek próbálkozni ilyennel? o.0 nem hogy örülnél hogy van jogsid, tudsz menni, te meg még játszanál vele? :D Töcsé le vmi játékot gépre, vagy sorozatot, és azt nézd amikor nem vagy tanfolyamon :D
  • Bandi 18
    #6088
    Megbüntetnek sok-sok pénzre, eltiltanak és a jogsid is elveszted.
    Csak elrettentésképpen: osztálytársam tesója és haverja motoroztak. (egymást vitték) Nem volt rajtuk sisak és ittak is. Megállította őket a rendőr és még az utasnak is bevonták a jogsiját, 1,5 éve húzódik az ügy és azóta nem vezetett. Szóval nem érdemes ilyennel próbálkozni.
  • szurop
    #6087
    Ittvagyok. Lett egy cbf 250-em. Van valakinek hasonló tapasztalata, hogy míg én szerzem megfelé a jogsit, néha kimozdulok a mocival, megtosznak a rendőrök, ha netán-netán megfognak? Gondolom a régi jogsit is el kéne venniük, és x időre eltiltás. Vagy nem? Igazából simán megvárom míg meg lesz a jogsim, de olyan jó volna.
  • szurop
    #6086
    Pontosan. De ha ő így van vele, akkor én nem ellenkezek.
  • Morphin
    #6085
    +1
  • Banano
    #6084
    Apud pénze nem számít fogalmazzunk így.
  • Morphin
    #6083
    öö szerintem van benne valami.de elég abszurd lenne ha visszavonnák...egy 250es nem sokkal erősebb mint egy 125ös szal nemtudom mit szarakodsz ezzel,nem lehetsz te olyan idős,hogy ne tudj várni még1 szezont.de ha ennyire gazdagok vagytok hát nekem tök8...azt csinálsz amihez kedved van.
  • szurop
    #6082
    A pénz nem számít. De télleg. És ha nyáron mindenképp motorozni akarok, mért motorozzak 125-össel, ha mehetnék a 250-essel is? Még egy kérdés. Össze kellett vesznem anyámmal, mert állította hogy ha netán elkúrom valamelyik vizsgát, akkor elveszik a régi jogsimat is. Kamu ugye?
  • Morphin
    #6081
    nem...2éves kisebb fajta (kivéve M) jogsi után lehet menni korlátlanra is...tehát ha 16évesen megvan az A1 akkor már 18-on mehet a korlátlan is akár.

    szurop:szerintem várd meg a korlátlant...felesleges pénz és idő foglalkozni az Akorlátozottal
  • Ferrer
    #6080
    Nem csak 21 éves kortól lehet korlátlanra menni?
  • szurop
    #6079
    Sziasztok. Szeretnék mesélni és kérdezni pár dolgot. Utoljára 1 éve, és plusz pár hónapja jártam itt. 19 éves vagyok, van vezetői engedélyem A/1-ből és B-ből. Szeretnék nyáron motorozni, de már nem 125-össel, hanem 250-essel, vesz is apám egyet majd nekem, csak ahhoz jogsi kell ugye, tehát megbeszéltük hogy lerakom az A korlátozottat, majd csak télen lehetne a korlátlant. Beszéltünk egyik magán oktató ismerőssel, nem is tudott árat mondani, mert nem szokott olyan lenni hogy A1-ből A korlátozott. Na bemegyek a városi autós iskolába, ott is azt mondja a titkár, hogy menjek be holnap délelőtt, mert fel kell hívni a központot, mert nem tudja a jogszabályokat, ilyen még nem volt. Nem tudja kell-e elméletre járnom, ha nem, akkor hány órában kell rutint és városit menni. Erre mondom neki, hogy van ilyen az önök honlapján . Hát de az úgy nem biztos, nem tudja az idevonatkozó jogszabályokat, menjek be holnap. Szerintetek mi lesz majd?

    A másik meg, hogy néztem ilyen 400-as, meg 500-as motorokat, elvétve némelyik akad, hogy 24 vagy 25 kilowattos papírral van, mintha le lenne fojtva. De lebeszélt apám ezekről, mert valószínűleg átíráskor az új forgalmiba a normális teljesítményt írják bele, és gáz lesz, mert akkor ugye nem vezethetem. Ehhez mit szóltok?
  • Firerock
    #6078
    nagyon 1ütt vagyunk szellemileg akkor:D
  • Morphin
    #6077
    bármilyen hihetetlen, én is most akartam megkérdezni akyyy-t...fejemben volt már rég...szval én is kíváncsi vagyok rá!
  • Firerock
    #6076
    első mondat végére a kérdőjelet képzeljétek oda:D