7955
Jogosítvány
  • milk4
    #6195
    Gondolom biztosra akart menni xd
  • [HUN]FaTaL
    #6194
    300at?:D

    Nem vett véletlenül "Balek vagyok" feliratú pólót 50ezerért?:D
  • milk4
    #6193
    Ismerősöm 300e-t fizetett a vizsgabiztosnak(előre kifizette),és utána közölte,hogy akkoris átment volna hogyha nem fizeti le.
  • [HUN]FaTaL
    #6192
    Hát valami ilyesmi lehet. Aki nem képes önerőből, vizsgabiztos lefizetése nélkül megcsinálni a jogsit, az menjen inkább a rétre kapálni, ne az úton közlekedjen.
  • solo
    #6191
    Azt kell adni amit a kresz könyvbe megtanultál:]


    Ez a baj, hogy léátni istentelen hülye emebreket az utakon, akik nem is tudom hogy kaptak jogsit..Esetleg Így?: D
  • Sly9119
    #6190
    Sziasztok, közeleg a forg.vizsga, és nekem elég fontos volna a jogsi, és biztosra szeretnék menni, mennyit kell mostanában adni a biztosoknak hogy ne nagyon figyeljenek rám vizsga közbe? "egy visszautasíthatatlan ajánlat?" nem a Keresztapásra gondoltam :D HUF?
  • justin
    #6189
    Köszönöm!
  • Morphin
    #6188
    fél év az egy szezon...sőt vmivel több is. fél év alatt meg annyit nem veszt az árából egy 250es.szvsz nem érdemes egyből nagy lóra ülni...ettől függetlenül sok pozitiv példa van,de nem általános.sok sikert^^
  • justin
    #6187
    Véleményem szerint lehet "okosan" közlekedni bármilyen motorral - legyen az robogó vagy nagymotor - és lehet eszetlenül. Én egy 600-assal szeretnék kezdeni és nem azért, mert vonz a sebesség, hanem azért, hogy ne fél évre vegyek egy 250-est (simán ki lehet motorozni ennyi idő alatt).
  • Seten
    #6186

    A Kawasaki Ninja 250R is durva lenne első motornak.

    Robogóval hogy állsz? Mármint azzal mennyit mentél?

  • Norbi1990
    #6185
    Hungaroring-en nyílt napon szerintem kilehetne próbálni normális körülmények között :)
  • Banano
    #6184
    Am. nekem 5éve van robogóra jogsim , vagyis 14éves korom óta, és most jöttem rá h hogyan is kell "használni":D.
    Jó ez túlzás de régebben megpróbáltam betartani a kreszt, sőt be is tartottam amióta megvan a B-s jogsim azóta valahogy nem érdekel h h megyek a kismocival:/ mert tudom h nincs rajta rendszám és olyan nagy baromságot azért mégsem lehet vele csinálni ezért néhány behajtani tilos táblát kihagyok, plusz úgy megyek h éppppencsak ne üssenek el az autók, majd még gond lesz ebből érzem.
    Hozzáteszem kocsival ilyet nem csinálok,főleg h nem az enyém , és nem 60k-ba kerül.:P

    Egyébként én is gondolkoztam h megyek majd egyszer a NAgy "A"-ra , csak még nem igazán jöttem rá h minek közútra 1000cm3+ os gép , és félek h 50cm3-ről rögtön 600-ra váltani szerintem nem túl egészséges,mondjuk még nem tanyáltam az 50-essel kop kop , de valszeg nem tudnám megállni hogy ne "próbáljam ki".
  • Banano
    #6183
    Simpson
  • Morphin
    #6182
    a hondákkal vigyázni kell...észrevétlenül adják le a pacikat,aztán csak meglepődik az ember ha baj van. ettől függetlenül jó kis mocogányok!(mondjuk egy 250es még nem tud nagy bajt csinálni,de sosem árt az éberség)
  • DonSzykla
    #6181
    Akkor legyen 250 de amúgy nem azért a 600 Hondát választódtam mert olyan laza gyerek vagyok hogy ha 1x nagy akkor legyen nagy , hanem mivel nem igen értek a motorokhoz így a külsejük alapján döntődtem és az tecet meg.
    De hogy most körbe néztem a 250 között, azok közül is a Honda CBF 250 néz ki jól.
    Se a Kawasaki Ninja 250R, a Suzuki GSX-R 250, és a Yamaha YBR 250.
  • Zsolti9014
    #6180
    Az sem baj ám, ha az ember előbb 50-esen megtanulja mi az a motor, meg hogyan kell vele közlekedni. Aztán tapasztalatszerzésnek 125 vagy 250, majd párezer km után jöhet a nagyobb, erősebb.
    Lehet ám motorral 40-nel is akkorát esni, hogy nyoma marad, ha az ember buta és/vagy rutintalan.
  • solo
    #6179
    600 as pont jó arra, hogy első durvább utadon meghalj:S


    Ahogy seten mondja, valami durva kis 25 ös, netán abból is egy poweres, bőcen elég 30-40 ló....Azzal megtanulhatod, hogy milyen ha néhanapján kicsit sok gázd adsz..Elkezd mászni a segge, de nemtudsz akkorát esni ugye mint egy gixxerrel:/
  • Seten
    #6178

    "600-nál mert az az ideális kezdőknek"

    Nem, nem ideális. 80-100 LE túl sok egy kezdőnek.



    "viszont nem is igen gyönge hogy hamar megund"

    Nagy szavak ezek. :) Előbb pár ezer km-t le kellene nyomni egy 125 vagy 250-essel.

  • Morphin
    #6177
    jogos,sry...kavarom már én is, a motoros téma után
  • DJKonya
    #6176
    Köszi.
    Csak olvastam még egy pár hónapja hogy mondta valaki, és nagyon nem lenne jó hogyha csak felügyelettel lehetne vezetni pályán, de így semmi gond:)
  • [HUN]FaTaL
    #6175
    Kezdő jogsival is mehetsz külföldre, ha elmúltál 18. Kezdő jogsi az annyi, hogy nem vontathatsz.
  • DonSzykla
    #6174
    1. Véletlenül írtam el mivel faternak is az volt tudom hogy kell írni, csak példának írtam és hirtelen az jutott eszem be.
    2. Nem akarok nagyobbat 600-nál mert az az ideális kezdőknek és haladóknak egyaránt mert nem is igen erős hogy meg szenvedj az irányítással, de viszont nem is igen gyönge hogy hamar megund.
    3. És jó hogy nem kell hozzá ellő feltétel hanem lehet menni letenni elsőre a nagyra.
    4. Tényleg nem ültem még az életbe motoron eddig, de ami késik nem múlik.
  • Morphin
    #6173
    Miért ne vezethetnél...
    kezdő jogsi (2év) csak annyi,hogy külföldre nem mehetsz,meg nem vontathatsz semmit sem(utánfutó stb.)
  • DJKonya
    #6172
    Sziasztok.
    B kategóriás jogosítvánnyal kapcsolatban lenne kérdésem, mégpedig az hogy amíg nekem kezdő jogosítványom van addig tényleg nem vezethetek felügyelet nélkül autópályán?
  • solo
    #6171
    Nekem, kezdésnek jogsinélküli robogózásutánn ponn jó^^
  • Morphin
    #6170
    én soha többet kétütemű^^ inkább akkor nem ülök motorra.(magánvélemény)
  • solo
    #6169
    Jaja, utcára 1000 res fölös, de mondom, mivel én szerelmes vagyok a mito ba/996 ba, Így bitti lesz egy:]Bár, 996 os most is 2-3 b mérik: C
  • Morphin
    #6168
    én meg olyat tudok,hogy simán elvolt a srác 600asokkal,750ese is volt...1-2éves rutin. aztán gondolt egyet,vett egy 1000RR-t aztán Mátrában szalagkorlát...(nyílt lapocka törés)túlélte,de moci meg ruha kuka...(bár moci alkatrésznek még talán jó) szval...szerintem ilyen teljesítményt csak pályán szabad használni. ott kevesebb az esély a másik ember veszélyeztetésére is.(ami az egyik legfontosabb)
  • solo
    #6167
    Hát, figy, leÍrtam valahova egy történetet,szal most csak nagoyn röviden. Csávó első motornak 0 rutinanl k7 gixxert vett camponaban.
    Kinn gyakorolta parkolóba...Volt egy hupli az aszfalton, elég zsorsan ment, megdobta a motort, reflexből berántotta az elsőféket, orrabukott-.-"
    De én utcára max 996 os ducattit vennék, féleg mert kÍvűlről ugyan az ugye mint a mito.Én szerelmes vagyok abba a motorba, szal az lesz most nyáron sztem, ha lesz della.Mito evo:] 996 meg nagoyn ritka mo-n de ahogy adódik alkalom veszek egyet:]
  • Morphin
    #6166
    tanulni mindenképp,de azért sztem ami úgy a mindennapokra jó,és esetleg hosszabb távra azok a 600asok...ezresekkel nem az a baj,hogy sz*rok,hanem hogy nem tud ellenállni neki az ember, hogy ne húzza tovább a szarvát...aztán ebből és a rutintalanságból ered a sok baleset...(sajnos)
  • solo
    #6165
    Sok az is...250 es 4 ütemű először: O
  • Morphin
    #6164
    először...nem SimPson (az egy rajzfilm) hanem Simson...minek akarsz te Gixxer-re ülni ha egy Simson nevét sem tudod leírni
    másodszor...ilyen nincs,hogy kell előtte rutin.21év azt csók...
    harmadszor...a rutin jelen esetben nem azt jelenti,hogy te mennyit vezettél(hisz mondhatsz amennyit akarsz,sőt lehet még motoron se ültél),hanem azt hogy milyen idős a jogosítványod!
    ennyi.ne akarj szervdonor lenni egyből,jó lesz neked egy 4-600as moci is!
  • solo
    #6163
    Nah, akkor ok, én is azon goldolkoztam..
    Csigás szarról elég sokat hallottam, főleg rosszat:/
  • Norbi1990
    #6162
    Papp Autós iskola :)
    Én ott tettem le.
  • solo
    #6161
    Hi all, úgy néz ki, nembuktam semmniből, de ez majd 23 -án derül ki.
    És, most teszem majd nyáron az a1 et.Van valakinek tippe, hogy csepel környékén, szal bp-n hol van télleg korrekt autós suli, ahol nem azért bukok meg 4x mert le akarnak húzni, korrekt az oktatós, stb?


    Előre is köszi.
  • DonSzykla
    #6160
    Mert én olyanokat is halottam másoktól meg olvastam más fórumon hogy igaz hogy 21 évet kell betölteni hogy letted nagy motorra a jogsit vagyis ( ''A'' kategóriás 25kW fölött-i ) akkor se teheted le mert előtte kell hogy legyen 1 ( ''A korl'' kategóriás 25kW alatt-i ) jogsi és 2-3 év rutin akkor engedélyezik.
    Vagyis ha jól értem pl: 2-3 évig motorozok 1 Simpsonnal vagy 1 robogóval ami ( ''A korl'' kategóriás 25kW alatt-i ) és akkor utána lehet nagyobbra váltani ami ( ''A'' kategóriás 25kW fölött-i ) vagyis 1 Suzuki GSX-R 750 vagy 1 Honda CBR 600 F4i-re.
  • Morphin
    #6159
    hát nemtom...nekem csak kismotor jogsim volt B előtt.de lényegesen egyszerűbb volt mint autóval vizsgázni^^ semmi Y,semmi parkolgatás...nem tudom nagy mocin hogy van a vizsga,de ha vki tud motorozni,akkor nem lehet olyan nehéz...csak a KRESZ betartására kell figyelni,persze amíg vizsga van. :D (ha gonosz lennék azt mondanám,hogy rendszám le,és ami a csövön kifér,de nem vagyok az,ezért mindenki tartsa be a seb.határokat!!)
  • justin
    #6158
    Én most csinálom az "A"-t és 10 éve tettem le a "B"-t.
    A KRESZ részben minimális eltérés van, tehát az nagyjából azonos. Talán a B-nél több üzemeltetési ismeretet kell tudni, de nem vészes. A rutin szerintem motornál kicsit nehezebb, de ha már van motoros előéleted, akkor nem probléma. Forgalmi szerintem autóval egyszerűbb, de ha már autóztál, akkor viszont motorra könnyebb.
  • DonSzykla
    #6157
    Én idén tervezem hogy elmegyek letenni a jogsit de csak azért hogy meg legyen mert nem vagyok 1 kocsi párti, inkább a motorokat jobban kedvelem már alig várom hogy 21 legyek és akkor már mehetek letenni motorra a jogsit szerencse hogy nem kell sokat várnom mert decemberbe betöltöm a 21.
    Meg tudnátok mondani hogy mibe különbözik az autós oktatás a motoros oktatástól?
    Könnyebbe vagy nehezebbe?
  • Zsolti9014
    #6156
    Nem volt ezzel semmi komoly probléma. Inkább azt nézném meg ugyanilyen helyzetben aki felvette és felrakta netre. Neki vajon van jogsija?
    Persze meg lehetett volna csinálni másképp, gyorsabban, okosabban, de a videón kevés húzásból (hátra-előre-hátra-előre és kész), koccanás nélkül megoldotta. Ennyi.