7955
Jogosítvány
  • Bandi 18
    #6235
    Attól függ hány km, és hányan mentek.
  • Sly9119
    #6234
    Autopálya van végig, 4 pihenővel kilehet azt húzni, nem azt kell nézni hogy friss jogsi...Hülye az ember vagy nem hülye, egyébként igen, DOLGOZNI mennék.

    Köszi a válaszokat mindenkinek, meglátom még hogy lesz 30-35 000 ből azért kijönne az utiköltség?
  • Sly9119
    #6233
    Gondolkoztam a repülőn, szar, mert messzire vissz a céltól... nem pont Brüsszel a cél , hanem attól 200km ...legalább.Busszal meg 26 000 a jegy, és az is máshova visz, 100km el messzebb a céltól. Meg a busz kinyírna engem:S :D
  • [HUN]FaTaL
    #6232
    Ha elmúltál 18, akkor igen.
  • Csabesz6
    #6231
    Azt észrevettem, de nem biztos hogy ez jóra vezet.Bár nekem mindegy, csak óvatosságra intem.
    Btw sztem ezt nem nekem címezted ezt a hozzászólást:)
  • Ronny
    #6230
    na, az önbizalommal itt nincs gond!:)
  • dieselG
    #6229
    Dolgozni mész? :) 1.4 elég takarékos, de nem ismerem a vw motorok karakterisztikájait, így messziről mondva 5-6 literes átlaggal számolj 130as tempóval. Anyám 1.6-os fiatja sajnos 9 litert kajál be 130nál, az én 2.2-es benzinesem megelégszik 6-7 literrel ugyanennél a sebességnél. Repülőn gondolkoztál már?
  • Csabesz6
    #6228
    Friss jogsival Brüsszel?:D
  • Sly9119
    #6227
    Nemrég sikerült kocsit intézni, még a forg.vizsgám ezen a héten lesz, de meglesz ;) kip kopp... :D , nyárigumit valószinüleg fogok venni, "de mán" mert az jó ha van, meg külön alu felnire.

    Ui. nem jövöhéten mennék:) hanem juli 20. , Mennyi lehet a benzin költség? 1.4 es motornál? busszal az út 26 000 be kerülne
  • dieselG
    #6226
    Legutóbb a héten jártam a brüsszeli elkerülőn, nagy dugó szokott lenni arrafele.:) Nyári gumival menj inkább, hosszú úton már láthatóan le fog kopni a téligumi, főleg hogy meleg lesz a jövő héten. Inkább vegyél most nyárit, mint télen új téli garnitúrát és még nem vettél még mindig nyárra valót...
  • Sly9119
    #6225
    Na ezt a választ vártam
    És egy kis off, jó állapotú téligumival, neki merjek e vágni egy külföldi [Brüsszeli](VW GOLF IV 99 tehát nem nagy tempoval) útnak? Nagyon lenyalja a meleg miatt az aszfalt?
  • dieselG
    #6224
    Épp ezt mondtam már évekkel ezelőtt itt is (lehet visszakeresni) hogy kurva sürgősen ki kéne verni a fejünkből azt az orbitális tévhitet hogy külföldön nem lehet vezetni 2 évig. Bocs a nyers stílusért, de most már a fejem fogom az évek óta uralkodó, effajta tévedéstől.

    !!A 2 ÉVES KORLÁTOZÁS ANNYIBAN MERÜL KI, HOGY NEM VONTATHATSZ UTÁNFUTÓT!!
    Ennyi, nem több. Ezt ki kéne rakni bannerba!

    A külföldi korlátozás csak a 18 éves alatti, jogsival rendelkező egyénre vonatkozik. 18. születésnapjától már átmehet a határon autóval. Magyarán ha pl. 19 vagy 23 évesen tetted le a forgalmi vizsgát, akkor amikor a postástól átveszed a jogsit, már aznap roboghatsz a gúnyhatár túloldalán levő rokonokhoz vagy németbe vagy akárhova.
  • Sly9119
    #6223
    http://totalcar.hu/tanacsok/autojogasz/ki60209/

    Ezzel mi a helyzet ? 18 már elmultam
  • Sly9119
    #6222
    Az se számít hogy EU van? :S
  • kas123
    #6221
    2 éves jogsival lehet csak :)
  • 5w0rdf15h
    #6220
    nem
  • Sly9119
    #6219
    Kezdő jogosítvánnyal ki lehet menni külföldre ? EU ban, Belgiumba pl.?
  • [HUN]FaTaL
    #6218
    "A re-animálás szó mond valamit?
    Automata defibrillátort tudod kezelni?"

    Persze adjunk defibrillátort mindenkinek, kötelezően! A 30 ezres trabantba is. Hátha kinyír vele valakit, aki egyébként még élt. Remek ötlet, tényleg.
  • Higany
    #6217
    Neked adok igazat! Nálunk az eü. oktatáson is azt mondta a faszi, hogy ne is nagyon próbáljunk hozzányúlni a balesetet szenvedett egyénekhez. Több okból is, mert pl. az még haggyán, hogy tényleg jobb állapotba kerül az egyén, ha segítesz, de utána ha kiérnek a mentők és a rendőrök, kezdheted azzal, hogy jegyzőkönyvbe veszik amit csináltál. Ha meg felépül az illető, akkor jöhet hozzád panasszal, hogy eltünk x dolog róla. De ez akkor is így lehet, ha pl. meghal az emberke és te vagy ott aki kihívta a szerveket. Akkor is mondhatják, hogy elloptál valamit, ami lehet nem is volt ott, sőt simán beperelhetnek kamú dolgokért. Én ha balesetet látok, max felhívom az illetékeseket, de lehet továbbhajtanék. Szerencsére még nem fordult elő velem ilyen. Persze a normális az az lenne, hogy mindenki segíti a másikat ahogy tudja, de ebben a világban nem kifizetődő segíteni bárkinek is, mert a visszájára fordul a legtöbb esetben!!!
  • Banano
    #6216
    Nem tudom mi az a reanimálás,de szerintem ha nem orrod előtt történt a baleset hanem mondjuk 10perc múlva érkezel oda akkor ott aztán csinálhatsz bármit...
    Mért kéne tudnom kezelni az automata defibrillátort olyanom nincs is ...sőt az a helyzet hogy pontosan még azt sem tudom h hol van az elsősegély doboz a kocsiban,csak annyit tudok h valahol hátul a csomagtartóban de csak úgy pojénból még nem vettem elő,élesbe meg nem is szeretném soha elővenni.
  • Seten
    #6215

    Nem mindegy! Látod, neked sem ártana egy képzés. :)
    És ugyanígy nincs tisztában az emberek többsége azzal, mi ilyenkor a teendő.

    A re-animálás szó mond valamit?
    Automata defibrillátort tudod kezelni?

    Ha már halott, rontani nem tudsz rajta, de míg a mentők kiérnek, reanimálhatod és lehet neked köszönheti majd az életét!

  • Banano
    #6214
    Akkor már nem mindegy?

    Egyébként pedig igaza van fatalnak, én sem mennék oda a sérültekhez , max megállok és kihívom a mentőket,azt azért csak nem lehet elrontani,és valszeg nem lenne kedvem úgy tovább élni h pont miattam bénult le egy ember mert ott hősködtem mint hogy vártam volna türelmesen a profikra:/..
  • Seten
    #6213

    Akkor egy kérdés: te mit teszel ha találsz egy embert akinek sem légzése, sem keringése nincs (tehát halott).

  • [HUN]FaTaL
    #6212
    Az elsősegélynyújtás szigroításán kívül nagyjából egyetértek vele.

    Legtöbben úgy sem mernek hozzányúlni a sérülthöz, minek erőltetik? Laikusként elképzelhető, hogy megölöd szerencsétlent (akármennyire szigorítják). Találkoztam már enm egy olyan esettel, ahol a mentős szabályosan leb*szta a segítségnyújtót, hogy minek nyúlt a sérülthöz...
  • Seten
    #6211

    Nagyon helyes.

    Ami pedig az elsősegély-oktatást illeti, azt már az általános iskolákban kötelezővé tenném!

  • Higany
    #6210
    Ezt csekkoljátok: Teljesen átalakítanák a járművezető-képzést!
  • Seten
    #6209

    "ne fél évre vegyek egy 250-est (simán ki lehet motorozni ennyi idő alatt)"

    Te csak tudod! :)

  • Csabesz6
    #6208
    nem
  • Sly9119
    #6207
    Még volna egy olyan kérdésem, ha sikeres forgalmi vizsgát teszek, és megyek a papírokat intézni, lehet kérni ideiglenes jogosítványt? Úgy hallottam hogy lehetséges párezer forintért?
  • Sly9119
    #6206
    Na ilyesmi válaszra gondoltam, hát mielőtt vizsgázni mennék megkérdem az oktatómat, hogy lehet-e valamit intézni,

    2. Négy évre azért nem :-) de nyárra igen. - én még pontosan nem tudom mikor kell, de ha kell akkor szólnak és már másnap harmadnap indulni kell :)
    Köszi
  • milk4
    #6205
    Csak nyárra vagy évekre mész dolgozni?Mi júl. 8-án megyünk belgiumba 4évre.
  • TheRock18
    #6204
    szóból ért az ember,ha jó kapcsolatba vagy az oktatóval akkor ezt mond el neki is,ő ismeri a vizsgabiztost is...vagy ha bevállalós vagy,akkor mond meg te személyesen,ha húzza a száját,akkor mond meg,hogy "élet-halál kérdés" és csúsztass neki borítékban! valamennyit...de ezt csak akkor kell,ha tutira akarsz menni...bár akinek a vérében van,nincs szüksége ilyenekre :)
  • Sly9119
    #6203
    Szóval nem mondtam azt, hogy nem volnék képes arra hogy önerőből átmennyek, csak mivel nekem jövöhó közepén mennem kell Belgiumba melózni, ezért biztosra akarok menni, és nem akarom félbehagyni a jogsit se.

    Egyáltalán NEM arról van szó hogy BALF@sz volnék... félreértettétek.
    Sok érdemleges választ nem kaptam.
  • TheRock18
    #6202
    hát..nem egészen
    attól függ,amit majd vezetni fogsz az milyen...
    ha dízelből átülsz egy benzinesbe akkor lesznek kellemetlen pillanataid egy emelkedőn elindulásnál az első néhány alkalomnál :)
    benzinessel amúgy nehezebb levizsgázni,ez saját vélemény,tehát ettől a valóság lehet,hogy különbözik
  • Csabesz6
    #6201
    Igen.Ha nem vagy autóbuzi, akkor igen:D
  • BlastR
    #6200
    Szerintetek mind1 hogy dizeles vagy benzines gépen tanulok-e?
  • 5w0rdf15h
    #6199
    lol egy tizes is elég lett volna bőven :D
  • [HUN]FaTaL
    #6198
    300kból lerakhatta volna motorra is.
  • Banano
    #6197
    Okos lehetett...
    300k-ból kb még 30x próbálkozhatott volna ha esetleg nem sikerült volna neki elsőre.
  • solo
    #6196
    A hülye...Én annyiból inkább gumit vennék a mergánkra xD
    Vagy vennék egy rs 125 öt, mert a mito nejön ki annyiból xD