7955
Jogosítvány
  • Hassan B
    #6275
    Nekem pont a kapubeálló hátra nem ment jól, persze vizsgán ki is húztam pont azt, de azért simán megoldottam. Szlalomnál meg csak figyelni kell, nekem az ment simán...
  • tigeroo
    #6274
    áh ma nem nagyon ment a szlalom :Dd

    az a baj hogy az oktató kiméri az egész manővert, magamtól nemnagyon csinálhatom.

    nála be kell tanulni hogy a bólya helyzete után mikor merre milyen gyorsan kell kanyarodni...ami végülis jó, csak egy órán még nemtudtam megjegyezni, 1x neki is mentem a padkának is :S
    remélem holnap menni fog. bár nyugtatott hogy ez a legnehezebb, a hátra kapubeállás pl. egész jól ment mult héten. remélem menni fog :)
  • Hassan B
    #6273
    Szabályok szerint biztosan kötelező részt venned a tanfolyamon, mert hiába gyakorlatilag teljesen egyforma a KRESZ, elméletileg mégis vannak különbségek.

    A vizsgához kötelező a részvét a tanfolyamon( elv. vezetniük kell, hogy ki van jelen ), ezt az egyre gyakoribb ellenőrzések miatt be is szokták tartani... de manapság már ki tudja mik vannak.
  • Seten
    #6272

    Az oktatóval - ha ismerős - megbeszélheted, hogy írjon ki vizsgára anélkül, hogy a tanfolyamra kellene járni. Azért kérj tőle tesztlapokat és csinálgasd előtte. :)

  • TheRock18
    #6271
    a rossz hír az,hogy minden kategóriánál külön le kell rakni...
    szép is lenne,ha B után lerakhatnám a C-t úgy,hogy csak a külön C-t kérdezik :D
  • pmatE90
    #6270
    Sziasztok!
    Affelől érdeklődnék olyantól, aki többet tud nálam hogy; A1 kategóriájú jogsim van, és van e lehetőség arra, hogy a B kategóriás KRESZ-oktatást kihagyva (természetesen B-s kreszből levizsgázva) menjek gyakorolni? Abból gondolom, hogy elvileg az A1 és a B kategória KRESZ-je egyforma (?), így csak vizsgázni kéne belőle. Meg lehet valahogy ezt oldani?
    Üdv: pmatE90
  • TheRock18
    #6269
    jah..nyílván egy motoros balesetnél nem próbálom levenni róla a sisakot,mert lehet,hogy csigolya,vagy gerinctörése van...
    kivéve,ha nem kap levegőt,vagy vér jön a szájából,mert akkor a fulladás elkerülése miatt muszáj..
    sajnos vannak helyzetek,amikor átkell lépni a szabályok felett,különben meghal valaki
  • [HUN]FaTaL
    #6268
    Nekünk is elmondták, hogy csak akkor nyúljunk a sérülthöz, ha teljesen biztosak vagyunk a dolgunkban, inkább hagyjuk minthogy nagyobb kárty csináljunk. Nyílván egy artériás vérzést lefogok azért.
  • TheRock18
    #6267
    ennyi :)

    am meg,aki az autópályán szenved balesetet,ahhoz már rohanhetsz defibrivel..ahhoz mást a hullaszállító jön,és csomagolják..jobb esetben a rohammentő viszi be...

    nálunk amúgy is úgy tanították annó,hogy a meglévő kárnál nagyobbat ne okozzunk,és csak akkor segítsünk,ha ez lehetséges
  • [HUN]FaTaL
    #6266
    Igen, nem tanítják. Legalábbis 2005ben még nem tanították. A külön vizsgádon esetleg.

    Cégeknél az rendben van, és nem mondtam, hogy árt ha az ember tudja használni. Csak régen valamelyik okos kitalálta hogy tegyenek minden autóba defibrit, azt hittem te is ezt szeretnéd. Országúton és autópályán (mert szerintem ott vannak a legnagyobb balesetek) meg nem sokra mész a cégeknél és egyéb helyeken lévő defibrivel.
  • Varenga
    #6265
    szerintem meg OFF-oljátok a témát, mert úgysem győzitek meg egymást....
  • TheRock18
    #6264
    miért lenne butaság?
    attól,hogy van ilyen is..
    de az amit a kórházakban használnak nem méri fel,hogy dobban-e a szív...
    mit gondolsz,miért mondják,hogy "lépjenek hátra"?
    azért,mert a rendben lévő szívnek nem tesz jót
    de nyugodtan vegyél el sokkolót...ami meg van spécizve...oszt rázogasd magad,valszeg össze-vissza dobogna után a szived
  • Seten
    #6263

    Igen, tanítják. És van jogsim is. Sőt, mivel személy és vagyonőr vagyok, külön vizsgát kellett tennem elsősegélynyújtásból. (és mint említettem, a barátnőm mentőorvos)

    A defibrit meg nem mondtam, hogy mindenki vegye meg, csak nagyon sok helyen (cégeknél, nyilvános helyek) van és nem árt ha az ember tudja használni mert életeket ment (arra találták ki).

    Szóval te is inkább utánanéznél/kérdeznél egy témának mielőtt elkezdesz észt osztani!

  • Seten
    #6262
    Nem baj ha valamit nem ismersz, de akkor nézz utána mielőtt butaságokat írsz róla!
  • [HUN]FaTaL
    #6261
    Ja hurrá, mennyibe kerül? Beszarik az elektronika és ugyanott vagy mint most :D
  • [HUN]FaTaL
    #6260
    Mellkaskompressziót tanítják szerinted? Te nem vagy normális :D

    Neked van jogosítványod?

    Artériás vérzésnél sok mindent nem tudsz tenni, nyomod az artériát hogy ne vérezzen el és hívod (vagy hivatod vkivel) a mentőket..
  • Morphin
    #6259
    fél percembe telt...
  • TheRock18
    #6258
    a defibrilátort olyan emberen próbálod ki,akinek nincs baja..azzal megölheted
    mert szívritmus zavar léphet fel,vagy megállhat a szive...
    tehát nem játék
  • Seten
    #6257

    Jó, akkor legyen ez: mit teszel egy artériás vérzésnél?

    Illetve lélegeztetés: hány mellkaskompressziót és befújást kell alkalmazni?

    Ami pedig az automata defibrit illeti, azzal lehetetlen kárt okozni bárkiben is!

  • TheRock18
    #6256
    hagyjátok már...
    én se nyúlnék egy sérülthöz,mert nem vagyok orvos,ha olyan történne..azonnal hívnám a mentőket..
    aztán megnézném,hogy tudok-e segíteni
    nyílván egy nyílt láb/kar törést felismerek,de nem mozgatnám,mert lehet egy gerinctörés/repedés...és egy életre lenyomorodhat miattam :(
    ilyen dolgok miatt nem kockáztatnék
  • [HUN]FaTaL
    #6255
    De. Én se mernék hozzányúlni senkihez hiába tanították ezeket. Meg nem használod sokáig, el is felejted.
  • Sly9119
    #6254
    Szerintem arra kéne valahogy felkészíteni a népet, hogy ne ájuljanak el, ne féljenek az adott helyzetben, és majd utánna a többi. Nem?
  • [HUN]FaTaL
    #6253
    Aham és gondolod ha szigorítják akkor majd a laikus ember aki fél hogy evvel megöli majd jól hozzányúl és mindent csinál. Esetleg helyszíni szívműtétet ne alkalmazzunk? Mert egy vérzés elállítása, esetleg lélegeztéts még oké, de defibrillátor?
  • Seten
    #6252

    Csak tudod, az ilyen hozzáállás miatt halnak meg emberek tucatjai évente.

    Majd egyszer ha a saját gyereked vagy családtagod hal meg azért mert nem csináltál semmit a mentők kiérkezéséig, na akkor legyen ilyen nagy a szád.

    (én sem vagyok mentőorvos de a barátnőm az, szóval inkább adok az ő szavára mint a tiedre)

  • Sly9119
    #6251
    De van értelme :-) Lóvét beszedni
  • [HUN]FaTaL
    #6250
    Mert nem is érdekel, nem mentős vagyok. :) Semmi értelme az egészségügyinek.
  • Sly9119
    #6249
    Ha egyedül megyek...Ha megyek...:-) Sokmindentől függ, de ha tényleg 30 000 ft on felül van az utiköltség akkor marad a busz+altató kombináció :S Bár belgiumba elég fos biciklivel közlekedni :S Kocsival kényelmesebb volna 1000x.UtazzOlcson.net en nézegetek hátha megy vki
  • TheRock18
    #6248
    hát igen...az éjszaka+autópálya...hát elég szar kombináció,ha ahhoz vagy szokva,hogy éjszaka alszol
    múltkor 4-en mentünk..ebből 3-an elaludtak,mert ugye 4.-ként én vezettem
    elejtettem egy megjegyzést,hogy "áhh de álmos vagyok,majd ébresszetek fel,ha odaértünk"...híííírtelen mindenki felkelt :D xD
    a lényeg,hogy ha éjszaka mész hosszabb,monoton úton..akkor valakivel beszélgess egyfolytába..hogy ne aludj el...mert egyedül el fogsz aludni
  • milk4
    #6247
    Amikor mi kocsival megyünk belgiumba,akkor 3megállásból megvagyunk( ha muter nincs velünk).Apám az kibírja alvás nélkül is,de ha álmos vagy akkor jobb ha megálsz fél órára pihenni vagy sötétedés elött megálsz valamelyik hotelben estére és reggel frissen indusz.(Mi is ezt csináltuk először,mert nem akartunk eltévedni.)Belgium autópályája végig kivan világítva,úgyhogy ott csak esőnél és ködnél kell vigyáznod.Ha városba vagy akkor nagyon figyelj a jobb kéz szabályra és zebránál álló emberekre,mert ha nem akkor simán összetöröd az autódat vagy elütsz egy embert.Mi az utat,általában 13óra alatt megtesszük,de 11óra is lehetséges ha nincs építkezés vagy dugó.
  • Sly9119
    #6246
    na ezt megnézem , hátha van valami köszi mindekinek a választ . ,) Szép nyarat jó forumozgatást szorítsatok nekem azért csütörtökön :D sose lehet tudni mikor lép ki a bokor mögül egy gyalogos, mikor vált a lámpa váratlanul :P :D

  • TheRock18
    #6245
    azt ajánlom,ha mész..akkor vannak ilyen oldalak(vagy mik) ahol utitársat lehet keresni,és akkor lehet osztozni a költségeken
    hátha megy még valaki abban az időpontban brüsszel felé
  • Sly9119
    #6244
    Á vonatozni nem akarok , átkéne szállni stb, bonyolult, :s inkább szorongok a buszon :S vagy még a kocsimba: D
  • Sly9119
    #6243
    Vonatot melyik oldalon kell megnézni ?:-S elvira?
  • Sly9119
    #6242
    Repülő az Charleroi ba visz, ami messze van szintén a céltól Kortrijk tól. És nem igazán tudnának értem kijönni :S ez a gond vele, vonatot még megnézem, de ott hányszor kell átszállni ? :O
  • TheRock18
    #6241
    repülő?
    amúgy meg a vonatozás is egész kényelmes
  • Sly9119
    #6240
    Busszal meg sztem nagyon sz@r lenne menni, meg pakolni se lehet úgy :s, de lehet muszály leszek, addig pihen a kicsi idehaza még szerzek pénzt a fenntartására:D
  • TheRock18
    #6239
    nem fog kijönni 35ből...sztem 100 körül lenne...alaphangon :S (odavissza)
    Budapest-Brüsszel távolság 1370km közúton
    nekünk a kocsi 6-7Litert eszik 100-on ami olyan 2000Ft
    tehát alaphangon 28000Ft+MO/Ausztria/Németország/Belgium autópálya díj meg még stb. stb.
    de ez tényleg,csak a minimum...és akármennyit tankolsz,nem tudsz 1 tankolással eljutni Brüsszelbe,és kint sokkal drágább az üzemanyag az euró miatt...legalább 310-330Ft körül lehet 1 liter benzin...
    tehát jól gondold meg
  • Bandi 18
    #6238
    290-es benzinnel és 7L-es fogyasztással 29.000-ből megvagy,
  • Sly9119
    #6237
    Én mennék csak, 1400 km körül van. :-)
  • Seten
    #6236

    Látod, gőzöd nincs arról amiről írtam de ahelyett, hogy utánanéznél/kérdeznél, inkább okoskodsz.

    Másrészt mellébeszélsz.