7955
Jogosítvány
  • Sly9119
    #6315
    Ja pénz miatt így van, annyit tennél max hogy kihuzod a kocsiból ha nagyon nagy a baj.
  • TheRock18
    #6314
    nálunk jó arány volt 15ből 3 bukott...tehát 5:1-hez...
    ez a pénzre megy csak,amúgy...sok értelme nincs...segíteni úgyse mernék soha,egyből mentőt hívnék,oszt cső
    olyan kérdéseket tesznek fel,hogy tanulás nélkül is tudsz válaszolni
  • Sly9119
    #6313
    10 ből 9 :D
  • Hassan B
    #6312
    Nem biztos. Amikor én csináltam akkor 9 embernek zsinórban megvolt( azért tudom mert közvetlen előttem voltak és ismerem őket ), pedig nem mondhatni, hogy nagyon felkészültek lettek volna, ahogy én sem, de simán átengedtek. Persze ez csak a vizsgabiztos természetétől és hangulatától függ.
  • Sly9119
    #6311
    Grat, hát annyira hogy bemegy pár ember, valaki el fog hullani :D
  • Hassan B
    #6310
    Gyaknál az első 4 kötelező, a maradék 4-ből 1 kötelező.

    Műszakinál a gumik, a fényjelző- és világító berendezések, a kormánymű és a fékek kötelezők, a maradékból egy kötelező.

    http://addat.hu/1871d0a4/Rutin-B_feladatoktetelek.rar
  • Philip00
    #6309
    Váá megvan elsőre a forgalmim, most már csak eü vizsga van.
    Az EÜ vizsga az parás?
  • tigeroo
    #6308
    hi!

    rutinnál valaki elmondaná a tételeket?
    mik a kötelezők stb?

    a biztonsági ellenőrzésnél van 10. tétel, ott cask az első a kötelező? (a naponta 1. elindulás előtti)

    van több pl. ablaktörlő folyadék, kerékcsere, azokból kell húzni a maradék 9ből?
  • szurop
    #6307
    Nem is kell. A papírral, amin rajta van a régi kat meg hogy melyik új kerül bele, azzal már lehet. Nekem a hivatalban mondta a csaj.
  • TheRock18
    #6306
    okés...megpróbálhatod,max. hülyének fog nézni a csaj,hogy mit képzelsz :D
  • Hassan B
    #6305
    Hát ez érdekes... én első jogsinál(M) csináltattam ideiglenest, amit azonnal megkaptam( persze nem ingyér volt ). Most lassan befejezem a B-t, haverok azt mondták hogy most is lehet ideiglenest.
  • Sly9119
    #6304
    Igen, ugyan az a helyzet , mondták nekem is vagy Edelény, vagy Putnok, remélem, mert már menni kéne, csak nem akarom hogy lekapcsoljanak, tuti lecsekkolnak 1-2 héten belül :D .

    Putnokon se kellett időpont, mentem jöttem hamar végeztem.Bár lehet furcsán néztek amikor az igazollást kértem ki , hogy kocsi kulcs nálam van :D közbe csak haver vezetett :D
  • TheRock18
    #6303
    most nézem,nem is laksz tőle messze :)
    am én miskolci vagyok,de szikszóra mentem..mert ott nem kell időpont..1 hét múlva ki is hozta a postás :)
    tehát mindenféle képpen kisebb városban csináltasd :)
    barcika is jó am
  • Sly9119
    #6302
    Bizony nincs, utánna jártam, csak kategória bővítésnél , illetve ujra igénylésnél vagy hosszabbításnál van :-) De azért reménykedek a Hétfőben Keddben de szerdán már nagyobb a remény :D
  • TheRock18
    #6301
    nincs olyan,hogy ideiglenes...legalábbis első jogsinál
  • Hassan B
    #6300
    Van, hogy 3 nap alatt kiküldik, szóval az egy hét nem olyan gyors. A leggyorsabb mód az ideiglenes, azt ott helyben megkapod.
  • milk4
    #6299
    Grat!
  • Sly9119
    #6298
    Na, sikerült minden vizsgám elsőre ezen a héten szerdán reggel adtam be a kérelmet az okmányirodába, egy kis városban, azt mondták hogy ott gyorsan intézik, 1 hét alatt kiküldik, hát, meglátjuk, már nagyon várom.
  • DonSzykla
    #6297
    Aki esetleg most kezdi a jogsiját annak tudok esetleg segiteni a 2009-s kresztesztet lelehet ingyen tölteni csak regisztrálni kell az oldalra itt a link: http://soldier-site.ath.cx/details.php?id=654

    És amik rajta találhatok:

    Teszt könyv.
    Véletlen tesztlapok ”B” kategória.
    Tesztlapok ”A,B,C,M” kategória.
    ”C,E” kategória Szerkezet és Üzemeltetési tesztlapok.
    ”C,E” kategória Munkavédelmi tesztlapok.
  • tom235
    #6296
    C kategóriából fogok majd kresz vizsgázni. Nincs ehhez valahol normális teszt gyakorló program? Az autósiskolánál volt ilyen lemez 2500-ért feltettem, de csak B kategória van és 4, azaz négy darab C-s tesztsor, hogy a rosszseb egye meg őket, pedig a nő azt állította, hogy még E is van rajta. Annak nyoma sincs.
  • krissye
    #6295
    hy
    ma vizsgáztam le A1-es KRESZ-ből
    qrva joó
  • TheRock18
    #6294
    nekem,vagy nekünk jó fej elméleti oktatónk volt..röhögtünk minden oktatáson,kajak élveztem azt a 2,5 hetet...nagyon jól magyarázott és vitt humort is az "előadásába" :)
  • Dodo55
    #6293
    Pff...

    Akkor még szerencse, hogy elkezdtem nemrég.
    Amúgy statisztikák alátámasztják, hogy a friss jogsival rendelkezők okoznak és vesznek részt a legkevésbé balesetekben.

    Én még csak a kresz oktatáson vagyok túl(köszönhetően az NKH-nak, aki 1 hét időhúzás után 2 hét múlvára adott időpontot), de van valami a dologban, legalábbis úgy érzem én 2 szempontból is megtanultam a kreszt.

    Az egyik ugye, hogy 0 és 1 hibapontos vizsgákat nyomok, persze ez csak egy dolog.

    A másik az, hogy ha megyek az utcán, gyalogosként is könnyen felismerem a helyzeteket, kapásból tudom kinek hogy van elsőbbsége, stb.

    Ez azért van valószínűleg, mert az autósiskolában ahova járok elég jól tanítanak, megtanították azt is, hogy kell átmenni a vizsgán(szivatós kérdések, stb), de a fő hangsúly akkor is azon volt, hogy az életben minként kell majd alkalmazni a kreszt. Minden anyagrészhez mondott az oktató valami rohadtul vicces, de életszerű, és megjegyezhető kis történetet, volt hogy megtörtént eseteket.

    Mivel nem ismerem a többi autósiskolát, így nem akarok azokról véleményt mondani, de szerintem van színvonalbeli különbség köztük, és szerintem én elég jó helyre mentem.

    Úgyhogy inkább az oktatás minőségét kéne felmérni minden iskolában, és ahol nem éri el a megfelelő szintet ott változtatni rajta.

    Persze a kresz vizsgát is át kéne alakítani, konkrétan egy gyakorlati oktató mondta nekünk, hogy a vizsgán annyira félreérthetőek, és szopatósak a kérdések, hogy szerinte ez biztos azért van, hogy minél több embert húzhassanak meg.

    És ebből következik sajnos, hogy valószínűleg sok autósiskolában ezért a kresz oktatáson a vizsga szerinti kreszre mennek rá jobban, nem pedig arra amit majd az életben kell alkalmazni, mondom nekem szerencsém volt, ahova járok itt jutott idő erre is - arra is.
  • TheRock18
    #6292
    pfúú tee
    úgy tudom,hogy Ak v. B kategória kell rá,mert a hatályos jogszabályok értelmében 2009.május 1-jétől már az újonnan vásárolt quad-okra vizsga kell és így kap rendszámot,majd a fent említett kategóriákkal vezethető...
    egyszer,ha lesz pénzem szeretnék egy 250ccm-es quad-ot :)
    a május 1-je előtt vásárolt quad-okat,pedig bizonyos időn belül rendszámoztatni kell,kivéve,ha verseny quad,vagy pedig nem közúton használod
  • Hassan B
    #6291
    Egy bizonyos súly/teljesítmény felett már most is személygépkocsinak minősül a quad, nem? Vagy attól még nem lehet B-vel vezetni?
  • TheRock18
    #6290
    nem :(
    de remélem,hogy a quad-ra engedélyezni fogják
  • krissye
    #6289
    hy mindenkik
    kérdeznék vmit
    az igaz h bé-s jogsival lehet a közeljövőben 125ccm-es mocit hajtani?
  • Bandi 18
    #6288
    Még mit nem :D. Már bocsáss meg de szerintem hülyeség, mivel aki gyakorlott sofőr annak nem kell új KRESZ vizsgát tenni, mivel olyan idióta kérdések is vannak benne ami az életbe nem használsz. A főbb szabályokat meg szerintem mindenki ismeri.
  • Bandi 18
    #6287
    Lehet így akarják szabályozni hogy kevesebb autó legyen az utakon, vagy kevesebb üzemanyagot pöfögjünk el.
  • TheRock18
    #6286
    remélem semmi
    de a jogsi szerzésen tényleg kéne szigorítani...nem árban
    hanem minőségben
    ne kaphassanak oly könnyen jogsit...de én minden jogsist visszahívnék és 5 évente egy KRESZ vizsgát tehetnének
  • Darukezelő
    #6285
    "A jogosítvány megszerzése után egy-két évig vezethetnének a járművezetők. Egy bizonyos idő leteltével újabb vizsgán bizonyíthatnák a felkészültségüket. Amennyiben a szakoktatók előtt is előírásszerűen vezetnének, úgy véglegesítenék a vezetői engedélyüket."

    Baromságnak tartom ezt a részét. A két vizsga között ugyanúgy tud balesetet okozni, vagy gyökérségeket csinálni az illető, mint most, második vizsga nélkül. A brutális áremelésre meg már nem is reagálnék...Így azoktól veszik el a lehetőséget, akik mondjuk most még kitudják fizetni a tanfolyamok árát. Apuci újgazdag kisfia / kislánya meg bármikor beiratkozik jogsira, az olyan családokban nem hiszem hogy a pénz lenne a kérdéses. Kíváncsi vagyok mi lesz ebből.
  • Bandi 18
    #6284
    Nekem is megvan, de öcsém is kb 2 év múlva rakná... De ilyen árak mellett... Mit képzelnek ezek.
  • TheRock18
    #6283
    engem nem izgat,mert megvan pár éve..csak hát tesóm 2 év múlva rakhatná,bár 250-ért...elég necces lenne :S
  • Bandi 18
    #6282
    Hát meg a jó édes... . Az lesz ennek a vége, hogy senki sem fog itthon jogsit csinálni, elmegy külföldre, (most hozzánk járnak jogsit tenni a környező országokból mert olcsó) a hazai autós sulik meg lehúzhatják a redőnyt.
  • TheRock18
    #6281
    jogsit már csak 250rugóért lehet majd szerezni?
  • Bandi 18
    #6280
    Így van. Mivel vannak olyan kérdések amik nincsenek benne egy-egy kategória kérdéssorába.
  • Hassan B
    #6279
    Mindenből külön kell... ha pl egyszerre csinálod a B-t és az A-t, akkor is kétszer kell vizsgáznod (ugyan azon a napon!) KRESZ-ből.
  • TheRock18
    #6278
    Kicsit zavaros,amit írsz!
    Próbálok válaszolni,és vagy lesz benne hasznos infó,vagy nem!
    Nos,akármilyen új kategóriát akarsz lerakni,mindenféleképpen újra kell raknod a KRESZ-t,nem azért,mert ne tudnád,hanem azért,mert formaság,de főleg a pénz miatt...vizsgadíj,stb.
    Az elkezdett jogsit,pedig 2éven belül be kell fejezned,mert a KRESZ vizsga elévül 2 év után.
    Tehát,ha pl 2007 nyarán elkezdted,de pénzügyi,stb. okokból abba hagytad,akkor 2009 őszén már muszáj újra vizsgáznod KRESZ-ből is.
    Egyik haveromnak le kell fizetnie a vizsgabiztosokat,mert átkellett mennie egyből mindenből,ha nem akarta,hogy kifusson az időből.
    18 évesen elkezdte,majd abba hagyta..és 20éves korában jutott eszébe,hogy jah jogsival kéne valamit kezdeni.
    Tehát én még ilyet nem hallottam,hogy 1 v. 2 éven belül KRESZ vizsgával új kategória rakható.
  • skate00
    #6277
    HELP,HELP,HELP,HELP,HELP,HELP,

    Hallottam olyan hogy:: ha megvan a kresz vizsgád és egy éven belül más jogosítványt is akarsz szerezni nemkell vizsgáznod kreszből.

    Én tavaly ilyenkor Agusztusban vizsgáztam M kategóriábol Kresz re,
    Most töltöttem be a 15, és fél évet (és 15,fél kor mehetek A1 re de csak kresz ből és ha betöltöttem a 16 ot akkor mehetek Rutinra meg forgalmira)

    ÉS hogy olyan van e hogy Nekem beirnák a Vizsgakönyvbe hogy Még érvényes a Kresz és abbol nemkell és akkor már csak várnom kéne a 16 év et és akkor meg fojtatnám a jogosítványt rutinnal meg Forgalmival.

    PLs segítsetek Előre is kösz.

  • Norbi1990
    #6276
    Szlalom a legkönyebb :D