7955
Jogosítvány
  • Philip00
    #6355
    Én egy Fiat Coupe-t kaptam érettségi ajándékra, nem tudom ki ismeri de nagyon jó kis autó:), nagyon szeretem
  • Csabesz6
    #6354
    krach az:D
  • Hassan B
    #6353
    Hát tetszik az V-ös Golf, de én japán autót fogok majd hajtani. Faternak van egy 8 éves 1.6-os Avensis-e, ami garantálom hogy most többet tud és tovább fogja bírni mint az ötös golf. Még szemezek a régi Vectra-val is, de inkább egy Corolla Liftback lesz...

    Visszatérve a Golfra, az 1.9-es TDi tavaly volt 4.6 milla, annyit ha tehetném se adnék érte. Inkább vennék 3 - ból egy Mustang-ot, 1.6-ot meg félretennék benzinre...
  • Sly9119
    #6352
    Jó szxr hiteletek van akkor :D
  • TheRock18
    #6351
    "kicsit" mi?..
    csak duplája lett a törlesztőnk..de sebaj :D :S
  • Sly9119
    #6350
    Nem fontos hogy sok zsetonja legyen, csak már készülődött venni ingatlant, autót és egyéb ilyen dolgot, az jól jár mert olcsobban jut hozzá, a hitelesek akik már benne vannak szívnak kicsit
  • TheRock18
    #6349
    sajnos a válság miatt,apám még inkább félti a zsetont...nehogy beüssön a crack..vagy mi :D
    egyenlőre dolgozgatok,de az a baj,hogy amit keresek is,azt is elköltöm :S..tehát,még várni kell
    a válság,annak jön jól,akinek van sok zsetonja...
  • Sly9119
    #6348
    Pedig most kell kocsit venni, mert engedékenyebbek az eladók a válságra való tekintettel, na meg ugye amugy is ócsó :-)
  • TheRock18
    #6347
    egy 2001-es A3-asra pályázok,de kituggya mikor lesz belőle valami :S olyan 1milla még mindig...tehát még van mit gyűjteni xD,majd 1-2 év múlva :D
  • Sly9119
    #6346
    Gratulálok, forgalmat mégjobban fogod élvezni ;-)
  • Sly9119
    #6345
    Ha 5 miliobol kéne vennem kocsit...Hmm :) CLK Mercedes 3 milioig, többi meg menne a fenntartásba :) vagy már annyiba van S osztály spec tesómnak S osztály van, csak neki elvették a jogsiját, így én leszek a sofőrje :D S400 ;-) 2002 igen jó lesz, de azért a GOLF IV met is szeretni fogom ugyérzem :-)
  • tigeroo
    #6344
    na megvan a rutin!

    a kapubeállók + a keresztezésben megfordulás annyira még vizsga előtt sem ment!

    jön a vizsgabiztos...hát baszki ha ti láttatok olyan laza csávót

    össze-vissza káromkodott hogy mi meleg van meg szál faszba jönne legszívesebben stb:D
    mondom a biztonsági berendezéseket aztán mondta hogy jóvanjóvan üljünk befele:D
    akkor: "mondj egy számot egytől tízig" akkor csak kamilláztam hogy mi van mondta "jó letelt az idő 4-es" müszerfalon kelett bemutatni az olajszintet stb
    aztán mondta hogy még1 számot mondjak, gyorsan megláttam az emelkedő számát a vizsgalapon: mondom 5ös

    minden zsír volt. én voltam az első vizsgázó ma. amugy unta az egészet a biztos...beírta, elköszöntünk, az oktató meg hazahozott!

    zsííír :D
  • Zsolti9014
    #6343
    ebben is van igazság.
    én magamnak egyelőre biztos nem vennék új autót, mondjuk a Swiftünket újonnan vettük, már 2 éves, de nem bántuk meg.
    Én meg egy 1.0 Unót hajtok, ő már 16 éves. És ezres autót is lehet sportosan vezetni! :D
    Mondjuk ha Volkswagent akarnék venni, lehet hogy "ugyanazt" megvenném Skodában. :)
    Persze kedvenc autóim közt van a Golf II.
    Egyébként ha váltanom kellene az Unóról (ami majd lehet továbbtanulás miatt elmegy), akkor lehetséges hogy a Fiatnál maradnék. A régebbi Bravo pl.
    Persze az új Bravo TJet sem rossz gép lehet.
    De bármikor bevállalnék egy Swiftet is. Régit, vagy akár újat. (tisztában vagyok a régi hibájával, a gyenge kaszni...de attól függetlenül jó gép).

    Egyébként mióta a jogsim megvan (meg egy picivel előtte- 10 éves koromtól) ezeket vezettem:
    Polski Fiat 126p
    Lada 2101
    Suzuki Swift 1.3
    Volkswagen Polo 1.4
    Suzuki Swift II 1.3
    Daewoo Matiz 0.8
    Fiat Uno 1.0
    Volkswagen Golf II 1.3

    ezek jutnak most eszembe, több lehet nem volt még.
    de egyébként ebből jól látszik, hogy igazán bika autót még nem hajtottam. azért a 92 lovas Swift nem gyenge, de az sem erőmű.


    Egyébként nekem 6 hónap volt a jogsiszerzés, úgy hogy minden elsőre ment :D Haveromnak ugyanitt, ugyanakkor kezdtük, egy hónappal kevesebb.
  • TheRock18
    #6342
    szép autó,de szerintem nem ér meg annyit,amennyiért árulják...
    ez kb. az új skoda suberB-vel tom összehasonlítani,az is prémium autó,de annyiért már németet veszek :)
    -
    mellesleg van egy geci gazdag ismerősöm,és mondta neki apuci,hogy "naah fiam,akkor válasz egy autót 5millás határig"..több se kellett a baromnak..5-ös golf...mondom "anyád"..és nem az irígység beszélt belőlem,hanem az,hogy,ha lenne 5 millám,nem golfot vennék :D
    (sorry,nem akartam a golf-osokat megbántani,nekem is tetszik,de ennyit nem adnék értük)
  • Hassan B
    #6341
    Boldog lennék ha az enyém lenne...
    Sajna csak kölcsönautó, unokatestvéremék hosszabb időre mentek külföldre és amíg nincsenek itt addig használhatom majd. Mivel jogsim még nincs meg, eddig sokat nem vezettem, de tetszik, még majd kb egy hónapig élvezhetem. Elég jól megy az 1.9-es TDi...
  • Sly9119
    #6340
    Csak nem Golf V -d van?:)
  • DJ Skyline
    #6339
    nekem úgy volt 3 hónap, hogy 2 hetet várnom kellett a forgalmi vizsgára, mert nem volt időpont. (és az már erőteljesen ősszel volt) amúgy a kresz, rutin oktatás végétől számítva egy héttel később vizsgáztam. és mindent intenzíven csináltam, a kresz volt kb 2 hét vizsgával együtt. aug 25-én kezdtem a kreszt, szept 9-én már levizsgáztam. a rutin volt okt. 6-án, a forgalmi meg nov. 6-án. szóval kb 2 és fél, 3 hónap, ha nagyon intenzíven csinálja az ember. a másfél hónaphoz szerintem szerencse kell, biztos nem lehetetlen, de szerintem 2 és fél, 3 hónap a reálisabb.
  • Csabesz6
    #6338
    :) detto
  • Sly9119
    #6337
    Úgy legyen. Sokmindent ígértek már :-)

    Azt is mondták hogy nem lesz gááááz nem is volt :D
  • Hassan B
    #6336
    Most nincs 300 és csökkenést ígérnek. Remélhetőleg soha nem érjük el a 350-et...
  • Sly9119
    #6335
    Majd akkor vezessen a nép sportosan ha a benzin ára 350 fölé megy:D akkor már lehet hogy tolni fogják a kocsit nem is nyomni neki :-P
  • [HUN]FaTaL
    #6334
    Nem rólad beszéltem, hanem általában. :) Én is elég sportosan vezetek, már, amennyire sportosan lehet vezetni egy 1,4es verdát. :)
  • TheRock18
    #6333
    :) mondják rám,hogy jól vezetek...apám 30év hivatásossal aszondja,hogy nem rossz,de úriasabban is vezethetnék(azaz ne sportosan,lámpától,lámpáig gyorsuljak xD)
    és nem,nincs bömösünk,sőt audink se..sőt semmilyen drága autó :) :(
  • [HUN]FaTaL
    #6332
    Az a baj, hogy nem mindig tudod kivédeni. Nekem eddig még semmi (kopp-kopp-kopp) hálistennek, de az a baj, hogy sok a Jani, aki azt hiszi attól kemény, hogy apuci BMWjével 220al megy a városban...
  • TheRock18
    #6331
    ezzel a pár év tapasztalatommal elárulom neked,hogy nem az autósiskolában fogsz megtanulni vezetni,hanem majd egyedül,kint az utcán...ott derül ki,hogy egy balesetveszélyes helyzetet,hogy mérsz fel,és hogy tudod korrigálni a hibát,és kivédeni az esetleges balesetet
  • Hassan B
    #6330
    Nem lehetetlen, de nekem az a tapasztalatom hogy nyáron nem igazán van annyi kapacitása az autós iskoláknak, hogy minden nap menj. De ez persze biztos helytől függ...
  • Hassan B
    #6329
    Ja... hát úgy lehet. A srác kilép nulla tudással aztán második nap falnak (jobb esetben) nyomja apuci nyolcas audiját...

    Azért azt tudni kell, hogy a kötelező órák levezetése után sem igazán számítasz tapasztalt sofőrnek, hát még ha le sem vezeted. Aztán még csodálkoznak hogy miért van annyi baleset.

    Én szerencsére egy normális iskolánál vagyok, ahol ilyenek nincsenek. Én is szeretném már a jogsimat minél hamarabb, de azért tisztában vagyok vele, hogy a kötelezőt nem árt levezetni, hiába hogy magát az autót már régóta tudod kezelni...
  • Morphin
    #6328
    akinek nincs suli az mehet mindennap)...heti 5nap...azthiszem napi max 4órát lehet vezetni,vagy vmi ilyesmi (2délelőtt,2délután) de ez nem tuti...szval nem lehetetlen az a 1,5hónap. minden az adminisztráción múlik
  • TheRock18
    #6327
    ha te mondod...
    a mai oktatók,nem vezetettik le a mittom én már ..talán 30 órát...hanem beírják,hogy megvolt..
    én pl. olyan gyakran mentem,hogy heti 2 nap maradt ki...
    a kresz olyan volt..hogy suliból kiléptem,1 utcát átsétáltam,és 15-18ig bent ültem...és ez tartott 2,5 hétig
    amúgy minden hamar lemegy...
  • Hassan B
    #6326
    Hiába vagy akármilyen profi, másfél hónap alatt sosem lesz jogsid...

    Ha gyors tanfolyam, akkor a KRESZ talán megvan 3 hét alatt vizsgával. Akkor kezded a rutint. Ha heti négy alkalmat mész - ami ugye nem túl életszerű - akkor is két hét vizsgával. Na most általában inkább heti 2-3 alkalomról beszélhetünk, így viszont a min 10 alkalmas forgalom is egy hónap és lehet hogy várnod kell vizsgára is.

    Persze ez a nyári időszak, azon kívül lehet gyorsabb is, de semmiképp nem 1,5 hónap.

    Én pl rosszul jártam, mert az oktatóm elég komolyan lesérült, így más helyettesíti, aki viszont ritkábban ér rá, így heti 1-2 alkalom van csak és még 8 van hátra.
  • Hassan B
    #6325
    17 előtt nem ülhetsz autóba, csak a KRESZt és az EÜt csinálhatod.
  • TheRock18
    #6324
    inkább 17 előtt 2 hónappal kezd...
    én is úgy voltam,és még így is várnom kellett 1 hónapot...ugyanis
    3hét volt a kresz..és 1 órát tartottak elsősegélyből,majd egy hétre tették a két vizsgát és így 1 hónapot várni kellett :( :)
  • hungary27
    #6323
    16.5 évestől már el lehet kezdeni ugye?
  • TheRock18
    #6322
    ez összetett...
    én 3hónap alatt raktam le,de csak azért,mert 1,5hónapot halasztani kellett,mert csak 16 voltak akkor...
    de sztem 1-1,5 hónap alatt megvan,ha "profi" vagy :)
  • Csabesz6
    #6321
    sok mindentől függ
  • hungary27
    #6320
    kb mennyi idő alatt lehet "B"-re jogsit szerezni?
  • tigeroo
    #6319
    holnap rutinvizsga ejeee!

    elsőnek vagyok kiirva:D fél 8-kor jön értem az oktató reggel... minden ment ma, a műszaki is. egyedül az előre/hátrabeállás nem ment most annyira (elsőnek), mert 1 hete nem vettük mondjuk...
  • Sly9119
    #6318
    Eltelt 1 hét és még nem jött meg :-(

    Pedig már nagyon kéne ...
  • Sly9119
    #6317
    Bizony...

    Remélem holnap már megjön a jogsim, multhéten szerdán adtam be egy kisvárosban
  • Hassan B
    #6316
    Max ha ég az autó... azon kívül nem éri meg kockáztatni, mert ha gerince sérült akkor ki is nyírhatod azzal hogy kihúzod...