7955
Jogosítvány
  • Higany
    #6395
    Aham, köszi a választ. Azt hittem, hogy ccm-ként kell külön jogsit tenni nagymotoroknál. A saját tapasztalat annyit tesz, hogy neked már megvan hozzá a jogsid? Az nagyon sok B-re a 180e Ft! Haver mesélte, hogy BP-en ki lehet hozni kb. 120-ból is. Megkérdezhetem, hogy melyik kisvárosról beszélsz? Csak mert én pl. egy 23.000-es városban végeztem el. Lehet tavaly óta ennyit változtak az árak vagy..? Amúgy meg sok sikert hozzá! Kb. mikorra várható, hogy kézbekapd a kártyát? Van már meg valameik vizsgád? Cső!
  • Hassan B
    #6394
    Igen, pl A1 ről A-ra, vagy B-hez még egy A-t, stb...

    Igen a 150-200-at azt úgy értettem hogy minden benn foglaltatik. Az órák, kezelési költség, okmányiroda, "bérelt" motor, stb. Minden.

    Persze ha esetleg van saját motorod, akkor jóval olcsóbban is meg lehet úszni.

    Az árat saját tapasztalatból mondom, igazából nem tudom. Nekem most a B, alap órákkal, sikeres első vizsgákkal lesz összesen kb 180 E. Persze ez viszonylag kis város, és jól felszerelt autósiskola( tehát nem a legolcsóbb ).
  • Higany
    #6393
    Köszi a sok választ! 29 vagyok, úgyhogy korlátozás nélkülire mehetek. A bővítést mire gondolod? Nagyobb ccm-es motorra? Elég húzós ez a 150-200e Ft. Ebbe az is benne van, hogy az adott autosiskola adja a gyakorló mocit is? Tavaly lett meg a "B"-s jogsim és +órákkal 140e körül volt. Úgy, hogy minden vizsgám elsőre sikerült. Persze, gondolom azért ilyen sok pénzből, mert vidéken vizsgáztam. Még 1x köszi! Csákó!
  • Hassan B
    #6392
    A teljes ár mostanában 150-200 K között mozoghat.

    Van A1, A korlátozással és A korlátozás nélkül. Ha elmúltál 21 éves, akkor lényegtelen a dolog, A korlátozás nélkülit kell csinálni. Ha nem, akkor már egy kicsit bonyolultabb.

    A1-et csinálhatsz 16 évesen( max 125ccm/11kW ). A korlátozottat 18-tól( max 25kW és max 0,16kW/kg ). Ha valamelyiket megcsináltad, akkor a megszerzés után 2 évvel megcsinálhatod az A korlátozás nélkülit. Ha nem, akkor 21 évtől mehet egyből a korlátozás nélküli.

    Kérdésre válaszolva, A korlátozás nélkülinél valószínűleg 400/600ccm-s motoron fogsz tanulni, a másik két kategóriánál pedig egyértelmű.

    Én mondjuk ezt elég hülyeségnek tartom, mert attól, hogy 21 éves vagy még nem lesz tapasztalatod, de hát ez a szabály, ez van.

    Az meg ugye megint nagy szemétség, hogy minden bővítésnél újra teljes tanfolyam kell...
  • Higany
    #6391
    Sziasztok! Szeretném letenni nagymotorra a jogsit, de nem tiszta pár dolog. Pl. mennyibe kerül manapság letenni egy ilyen jogsit, mindennel együtt? És köbcentinként van-e külön jogsi vagy leteszem pl. egy 125 v. 250-es mocin a jogsit és vezethetek ezeknél nagyobbat is? Köszi előre is! Üdv!
  • TheRock18
    #6390
    már nem tom,de,ha nagyon érdekel akkor google :D
    elvileg uniós törekvések vannak,így hamarosan érezhető lesz nálunk is a hatása
  • Pepsi Twist
    #6389
    am ezt hol olvastad?
  • Morphin
    #6388
    A1-nél van 2év korlátozás...akkor nagy A-nál is szerintem.Emlékszem havert megba*szták,mert vitt utast 2hetes A1 jogsival.
  • Pepsi Twist
    #6387
    az jó, csak azért kérdezem mert 1 rokonom novemberbe lesz 17 és akkor lehet veszünk neki 1 jogsit :D
  • [HUN]FaTaL
    #6386
    Tudtommal nem. Ott is van 2 év kezdőjogsi, de majd ha valaki erre jár kijavít vagy megerősít. :)
  • TheRock18
    #6385
    lerakod a "nagy á"-t és egyből még nem vihetsz utast???
  • justin
    #6384
    Kösz.
  • [HUN]FaTaL
    #6383
    Ha 2 éve megvan az A-d.
  • justin
    #6382
    Na akkor én is kérdezek:
    10 éve van B kategóriás jogosítványom és most szereztem meg az A kategóriásat. Motorral mikor vihetek utast?
  • TheRock18
    #6381
    lehet hülyeséget mondok
    de elvileg,olvastam olyat,hogy 2010-ig lehet majd letenni ilyen korral
    és jövőre elvileg duplája lesz már...persze nem biztos,hogy ez igaz is
  • Pepsi Twist
    #6380
    gyerekek ti nyomon követitek az eseményeket...

    meddig lehet 17 évesen megcsinálni a jogosítványt? vagy má nem fognak korhatárt emelni, csak ijesztgették a népet? :D
  • [HUN]FaTaL
    #6379
    Az nem vezetés, hanem járműkezelés.

    Vezetni az úton tanulsz meg, egyedül.
  • Hassan B
    #6378
    Lehet játszani a fogalmakkal, de csak annyi a lényeg, hogy szükség van az oktató vezetésre, de utána még nem leszel jó sofőr. Tapasztalt vezetőnek általában az számít, aki már legalább 400 000 Km-t levezetett.
  • matthias92
    #6377
    szerintem ott inkább közlekedni tanulok meg, ill. alkalmazkodni a többi vadbaromhoz (hozzátok), vezetni meg akkor, mikor elmagyarázzák a rutinpályán vagy vhol, meg megtanítanak a pedál,etc. kezelésére
  • Csabesz6
    #6376
    jaj hagyjátok már ezt.:D
    tök mindegy
    VEZETNI csak is "kint" tanulsz meg, az úton. Egyedül.
  • Sly9119
    #6375
    Nekem ez volt forg.vizsgán :D azon kaptam magam hogy az Avas tetején vagyok már félig megvan a vizsga, aztán megint ledobta az agyam az ékszíjját, aztán már csak arra hogy fordulok be a kreszparkba és megvan a forg. :D
  • matthias92
    #6374
    engem is vezetni tanítanak, nem jogsit szerezni. azt jóformán bárki megbírja csinálni.
  • TheRock18
    #6373
    legjobb este szeretek,kicsit esősebb időben,nagyon jól tudok olyankor gondolkodni :)
    am veletek előszokott fordulni,hogy vezettek,de közbe egészmáshol vagytok fejben?...
    mert én,ha elgondolkozok,úgy eltűnik minden,mintha álmodnék :) de érdekes módon...ugyanúgy fékezek,sávot váltok,stb. nem okozok balesetet...
  • Sly9119
    #6372
    Jaja, igen jó így egyedül vezetni, bár azért, elég jó oktatóm volt, engem vezetni tanítottak meg ott nem jogsit szerezni :-) Meg is hívom majd egy bambira ha találkozok vele :D
  • TheRock18
    #6371
    gyakoroljál csak! :)
    majd most fogsz igazán rutint szerezni,ha már nem ül melletted az oktató
  • Sly9119
    #6370
    Ma mentem a GolfomIVal vagy 70-80 km között, holnap nagyobb utra megyünk 200km. De jól ment baleset mentesen :-) csak szabályosan...:D
  • TheRock18
    #6369
    mondtam én,hogy gyorsak lesznek
  • matthias92
    #6368
    az még nekem odébbvan. :D
  • [HUN]FaTaL
    #6367
    Én meg a kereskedőtől majd, ha veszek. :D
  • Sly9119
    #6366
    Ülök a kocsiba, olvasgatom a használati utasítást, nézegetem a CDket amik vannak, látok egy üres CDt, mondom felugrok írok rá valamit, ha megjön a jogsi akkor legyen valami uj amit tudok hallgatni, megyek a lépcsőházba na kibe botlottam bele, postásba , félve megkérdezem, nekem jött valami? ... Jött... mondom végree , megjött a jogsi tegnap adták postára , ésma megkaptam, multhéten szerdán adtam be a papírokat az okmányba kisvársba, Putnokon
  • Zsolti9014
    #6365
    tuti vigyázzál! :D
    És legyen benne sok örömöd, szép és jó autó.
    Mondjuk én alapból Fiat-párti vagyok, ezzel nem mondhatni hogy a többséghez tartozom, de még is szeretem az olasz gépeket. Lelkük van. :D
  • matthias92
    #6364
    tegnap volt az első vezetésem... közúton, lakott területen kívül.
    eszméletlen jó volt, bár még szoknom kell az ismeretlen autót.
    Philip00, sajnálom hogy "csak" egy Fiat Coupet kaptál:))) én talán akkor kapok autót, ha anyámék megnyerik az ötöst, lehet még akkor sem! x(
  • Sly9119
    #6363
    Zsanett lett volna :D
  • Philip00
    #6362
    Igen vágom, Anyutol meg Aputol is hallom eleget:), tuti vigyázni fogok;)
  • Csabesz6
    #6361
    csak ésszel:)
  • Philip00
    #6360
    nem, szívó motoros 135 LE, anniy hogy van rajta egy sport kipufogó rendszer a jano dobnál csináltatta a bátyám még. Amikor jöttek anyámék az ajándékkal, mondom ez tuti ékszer vagy oilyesmi és akkor ott volt benne a kulcs....
    Hát majd beszartam az örömtől :) első autónak nagyon király:)
  • Csabesz6
    #6359
    tudod, minden viszonyítás kérdése.
    egyébként érdekes és egyedi darab:)
    turbó?
  • Philip00
    #6358
    Miért? egy fiat coupe egyáltalán nem drága, főleg ha küldöldröl hozatjátok be. érdemes németországbol hozni az autókat és német rendszámon hagyni mert ilyenkor megmenekülünk a regisztrácios adotol, csak egy ismerős kell akinek a cégére irathatod. mellesleg 4 éve vették még bátyámnak használtan és most kaptam meg egyáltalán nem vészes
  • Csabesz6
    #6357
    szegény gyerek...
  • TheRock18
    #6356
    nah...biztos :D xD