7955
Jogosítvány
  • Philip00
    #6435
    így van
  • Philip00
    #6434
    így van
  • Philip00
    #6433
    Nem feltétlenül a 25 év alattiak okozzák a baleseteket
  • justin
    #6432
    Az idióta vezetési stílus nem korfüggő.
  • Kandurex
    #6431
    Pont ezt a részét szűrném, ki, a: "nem értek egyet"

    egyszerűen ezek a feltételek, hidd el nekem, nagyságrendekkel kevesebb baleset lenne

    ..de ez csak szvsz,
  • Philip00
    #6430
    Ezzel meg abszolút nem értek egyet, ha valaki jól vezet miért ne vezetne korábban? akkor Hamiltonéknak sem lenne jogsija még, pedig rá aztán tényleg nem mondhatod hogy nem vezet jól bár nem ugyanaz nyitott kerekű forma autót vezetni, de akkor is...
  • Philip00
    #6429
    onnan tudod hogy anyuci, vagy apuci fiacskája nem alkalmas vezetésre, mellesleg, ezen oktatással biztosan nem tanul meg senki vezetni, max levizsgázni azt majd kint tanul meg forgalomban és sztem tök mind1 hogy pl kreszen hányadiknak ment át, hiszen ha megbukott akkor újra kellett mennie, tehát akkor is elsajátította az ismereteket, csak nem elsőre. Van olyan ismerősöm aki nem át egyből és jól vezet semmi balesete nem volt( Bár hozzá tenném balesete mindenkinek lehet hiszen nem kell hogy feltétlenül te legyél a hibás) és van olyan aki mindenből elsőre és nem mondhatni hogy jól vezet, tehát ilyen téren ezt nem lehet és nem is szabda kiszűrni
  • Kandurex
    #6428
    ...vagy, esetleg egy jó erős korhatár emelést,..mondjuk "B" -re 25 év alatt nem is lehetne menni, akár...
  • Kandurex
    #6427
    Most nem arról van szó, hogy szekálni akarok bárkit, de a közlekedés nem játék semmilyen téren, rengetegen halnak meg az utakon, és sajnos erősen közrejátszik benne a vezetésre felkészítés, valamint a mentalitás amit bele kellene verni a jelöltekbe.

    Valami piszok nehéz vizsga rendszert javasolnék, ami el venné a kedvét anyuci - apuci fiúcskájának, vagy csak az egyszerűen alkalmatlan sofőrök kiszűrésére.
  • Philip00
    #6426
    Gratulálok, de ha jól vezetsz azt remélem ugye tudod, hogy nem annak köszönheted hogy kreszből elsőre átmentél vagy ilyesmi...
  • Kandurex
    #6425
    Természetes.
  • justin
    #6424
    Nem szigorítani kéne, hanem az egész oktatást megreformálni, hogy akik kikerülnek forgalomba azok tényleges tudással tegyék azt. Jelen pillanatban csak kiegészítő (vezetéstechnikai) tréningek jelentik a megoldást erre.
  • Philip00
    #6423
    Értem, akkor remélem nem lesz semmi ilyesmi és életed végéig vezetsz majd;)
  • Philip00
    #6422
    Grat;)
  • TheRock18
    #6421
    tood én olyan vok(sajna),hogy amit nem tudok megcsinálni egyből azt abbahagyom..nálam ez ilyen (erre születtem/nem születtem dolog)
    valszeg,ha buktam volna bármiből is,ma sem lenne jogsim:S egyszerűen elment volna a kedvem
    ha csinálnék egy balesetet,lehet akkor se vezetnék többet
  • Csabesz6
    #6420
    Én igen:)
    Nem mintha bármit is számítana.
  • Philip00
    #6419
    Te mindenből eslőre mentél át?
  • Philip00
    #6418
    Persze tudom, nem is haragból írtam vissza, csak írtam hogy mivel két éve csinálom annyira leszarom, érted, mivel annyira örülök hogy megvan:), persze amikor megbuktam kreszből akkor tökre kivoltam igy vissza gondolva
  • Philip00
    #6417
    Természetesen fontos a kresz ismerete, de nálam eléggé speciális volt az egész vizsga, mivel én válogatott sportoló vagyok alig tartózkodtam itthon, állandó versenyek nem igen volt időm tanulni, nem véletlen, hogy majdnem kicsúsztam 2 éves határidőből. Mellesleg a kreszben is vannak hülyeségek sztem amit a forgalomban senki nem tart be, pl stop, a Kresz szerint meg kell állni a vonalnál. De van nem egy olyan helyh a megállsz a vonalnál akkor még semmit nem látsz az útkereszteződésnél, tehát ez forgalminál úgy van hogy megállsz, tovább gurulsz 1 métert, hogy megint megálljál és megvárod míg eltudsz indulni, szted ez okos jó dolog? és ez csak egy példa
  • Kandurex
    #6416
    Nem tudom, de elég ijesztő amit írtok,....így buktam, úgy buktam,...én piszok szigorú lennék ilyen esetben
  • Norbi1990
    #6415
    Engem forgalmiból 2x húztak meg. Rutin és elsősegélyből csak 1x, KRESZ-ből elsőre átmentem.
  • TheRock18
    #6414
    nem rosszból kérdeztem vazze.. :)
    soha nem néztem le azt aki nem egyből csinált meg mindent...mert kresz oké..lehet bukni belőle még 3x is
    elsősegélyből is
    de aki rutin és forgalomból 3x bukik...azt sztem felejtős az utakról
    mert,hogy valaki 1x megbukik az lehetséges...kreszre pl. nem tanult,fáradt volt stb.
    meg a gyakorlati vizsgán a vizsgabiztos a pénz miatt megbuktatja...de kétlem,hogy valakit 3x meghúznak pénz miatt
  • Hassan B
    #6413
    A KRESZ ismerete azért elég fontos, bármilyen menő gyerek is vagy... azért grat hozzá, majd egy kis szerencsével talán elkerülöd azt a balesethelyzetet ami a helyzet rossz-, vagy fel nem-ismerése okozott.
  • Philip00
    #6412
    Hát ilye nszempontból nem, de őszintén szolva leszarom, csak a kresszen buktam egyszer mert semmit nem tanultam rá, de mind1 mert meg van és jó lesz zuzni a fiat coupe-va:)
  • Morphin
    #6411
    nekem is elsőre megvolt minden,kivéve a kresz,a rutin,meg a forgalom viszont 1x buktam mindegyikből...
  • TheRock18
    #6410
    akkor csak nem minden :)
  • [HUN]FaTaL
    #6409
    Nekem volt, kérdezte oktató legyen e. Mondtam hogy legyen, tökmindegy merre megyek. Volt éjszakaim is. Kimentünk Gyálig az M5-ön és lakott terület felé vissza.
  • Philip00
    #6408
    ÁÁ Pesten azt leszarják, én nem is vezettem távolságit, csak beirta mintha az egyik orán vezettem volna, pedig akkor is csak kb 5km-erejéig mentem fel az autópályára.
  • Philip00
    #6407
    Igen elsőre minden kivéve a kresszt, ott egyszer buktam 11 hibaponttal, de most már nem bánom:)
  • TheRock18
    #6406
    elsőre minden?
  • Kandurex
    #6405
    elsőre? :)
  • Norbi1990
    #6404
    Pesten sztem nincs. Legalábbis nekem nem volt.
  • tigeroo
    #6403
    gratulálok!

    amúgy pesten hogy van a távolsági vezetés? kimentek vidékre vagy hogy?
  • Philip00
    #6402
    Na megvan a jogsim:))))
    Hétfőre meg is lesz mert az okmányirodában meglehet gyorsitani, érdemes, aki bp-n csinálja gyorsitsa meg;)
    Szép az élet:)
  • Hassan B
    #6401
    Kadét
  • Higany
    #6400
    Az frankó. Én is kb. ilyen árba találkoztam ezzel a jogsival. Tehát eléggé túlzó Hassan árkalkulációja. Majd talán jövőre lesz rá pénzem, akkor leteszem. Egyelőre elég a "B" kat.-al robogózni meg autókáznom. Úgyse lenne lenne pénzem egy nagymotorra. Kb. mennyit kóstálhat minimum egy 250-400-600-as gyorsasági moci? És pl. az autóhoz képest mennyi a fenntartási költsége? Gondolok itt a biztosításra, meg ilyesmikre. Szép napot mindenkinek! Cső!
  • justin
    #6399
    Én most tettem le A korlátozás nélküli jogsit Bp.-en 88K-ért.
  • Zsolti9014
    #6398
    Most nézegetem én is a nagymotoros, A korlátozás nélküli jogosítványt. Én még csak 19 vagyok, úgyhogy van időm, de később mindenképpen szeretnék egy korlátozás nélküli, amint csak lehet.
    Én viszont neten autós-motoros sulikat keresve nem 150-200 ezer, hanem 75-100 ezer közötti árakkal találkoztam. Persze biztos vannak drágábbak.
    Továbbá érvényes jogsi esetén ebből az orvosi alkalmassági + elsősegyél tanfolyam + elsősegély vizsga ára lejön.
    Egyébként nagymotornak én nem egy 400-600-1000 köbcentis csodát képzelek el magamnak, hanem pl. egy MZ ETZ 250-est. :)
  • Csabesz6
    #6397
    Melyik sulinál vagy?:)
  • Hassan B
    #6396
    A tapasztalatot arra értettem, hogy a B árából következtetek. Ez is egy 24 000-es város, Tata. Talán 180 nincs is, ahogy most számolgatok, de 160 azért valószínű. Mindenesetre, majd a legvégén kiszámolom. Még a forgalmi vizsga hátravan. :D Legkésőbb augusztus közepére talán meglesz, de nem állnak túl jól a dolgok, mert lesérült az oktatóm és más helyettesíti, aki kevesebbet ér rá... :S

    Egy M kategóriám van, még 14 évesen csináltam meg. Egy Malaguti robogót hajtok már jó pár éve, amit nagyon imádok, de igazából nagyobb motort nem szeretnék, nem vagyok oda értük, az 50ccm-el így is megyek 80-90km/h-t... :D