7955
Jogosítvány
  • Pepsi Twist
    #6515
    és ha mondjuk tanyán akar a fiatal ember megtanulni vezetni pont azért mert körülötte akiket ismer senkinek nincs jogsija? ez se működne
  • Pepsi Twist
    #6514
    sehogy, alkalmatlan vagy a vezetésre
  • Dzsega #6513
    ohhh... ezt nem tudtam.
    kár. jobb lenne ha mindenki mellett kéne valakinek ülnie.
  • Bandi 18
    #6512
    Ez csak akkor van ha 18 alatti vagy.
  • David2
    #6511
    ilyen szabály Mo-n nem létezik
  • Dzsega #6510
    van rá jó szabály csak mindenki szarik rá. Egy évig nem vezethetsz úgy, hogy nincs melletted olyan aki min5 (vagy 3, nemtom) éve rendelkezik jogsival!
  • justin
    #6509
    A rendőrös forgalomirányításhoz:
    Ha a rendőr két vállával párhuzamosan mész tovább (oldalt áll, "csak egy lábát látod), akkor az olyan, mintha telezöld lámpa lenne (bármerre mehetsz a kereszteződésben). Ha felemeli a karját, akkor az olyan, mintha sárga jelzés lenne. Ha 90 fokban kinyújtja a karját akkor a csak a leengedett kar felöl érkezők fordulhatnak balra és a kézjelzéstől függően a rendőr előtt vagy mögött kell elhaladni.

    LE korlátozás azért sem jó ötlet, mert kis teljesítményű autóval is simán meg lehet halni. Sőt, ha egy előzést nézünk, akkor még könnyebben is.
  • Kinga19
    #6508
    van aki azt mondja h egyek előtte szerintetek h küzdjem le az izgulásom
  • Kinga19
    #6507
    kétszer megbuktam kresszen:(pedig itthon csak 72 pontosokat csináltam meg emlékesztem is 1 csomóra de volt h egyszerüen lefagytam nagyon izgultam sztem az volt a baj
  • Pepsi Twist
    #6506
    X lóerős? há ma is ez van a motorokkal :D azt annyi kiskapu van mint az állat :D benne van a forgalmiba hogy 1.8D 65 lóerő azt ki tudja le ellenőrizni ott azonnal a rendőr hogy az most 1.8as-e vagy 2.0TDi... ez hülyeség...

    és nem a friss jogsisok okozzák a balesetek többségét hanem az olyanok akiknek van 1-2 éve jogosítványa (ez nem nevezhető frissnek) és ők már úgy érzik hogy mindent tudnak és ezért kicsit lájtosabban vezetnek
  • KAMIONOS KOGYO
    #6505
    De istenem most azzal,hogy feljebb viszik a korhatárt,vagy korlátozzák,hogy hány lóerős kocsit vezethet mit érnek el??? SEMMIT!!!

    Attól még ugyanúgy ők fogják okozni a legtöbb balesetet!
    De miért is? Mert nincs rutinjuk,gyakorlottságuk!

    Inkább egy pár hétig/hónapig kellene őket gyakorló pályára küldeni,minden nap és akkor talán lenne egy kis "rutin".
  • Narusco
    #6504
    nekünk meg úgy, hogy ha lapján van a rendőr akkor stop, ha élén akkor mehetünk :D
  • Prince23
    #6503
    Inkább a motorosok! 20-
  • TheRock18
    #6502
    és itt megint a gazdagok fognak kibújni...
  • GregSB
    #6501
    Naja, de tény (statisztikailag kimutatott), hogy a frissjogsis "Janik" okozzák a legtöbb balesetet.

    Megoldás lehet még hogy államilag korlátozzák hogy pl 21-22 éves koráig max X lóerős kocsit vehet/vezethet csak valaki.
  • Pepsi Twist
    #6500
    ui.: bár nem tom 100lóerős autón mit kell még korlátozni :D
  • Pepsi Twist
    #6499
    "Sztem az lesz jó megoldás amit pl a Ford már fejleszt: a szülők be tudják majd állítani hogy ha a gyerek vezeti a kocsit akkor max mennyivel mehet, hány lóerőt használhat ki, stb."

    baromság, akkor inkább vesz magának saját verdát :D
  • GregSB
    #6498
    "..vagy, esetleg egy jó erős korhatár emelést,..mondjuk "B" -re 25 év alatt nem is lehetne menni, akár..."

    Na ez szerintem nagyon nem jó ötlet, 25 évesen? 18-25 között alapozódik meg a legtöbb emberben az alap rutin a vezetéshez (attól függően mennyit vezetnek) ekkor még sokkal fogékonyabb mindenki a tanulásra. Bele sem merek gondolni hogy milyen sz@r lenne 25 évesen először volán mögé ülni, 0 rutinnal...

    Szal ez szerintem nem lenne jó megoldás, tele lenne az út 25+ éves zöldfülűekkel, akik sokkal nehezebben tanulnak.

    Sztem az lesz jó megoldás amit pl a Ford már fejleszt: a szülők be tudják majd állítani hogy ha a gyerek vezeti a kocsit akkor max mennyivel mehet, hány lóerőt használhat ki, stb.
  • Hassan B
    #6497
    Csak ez nem igaz... van hogy "egy lábát látod" mégsem mehetsz, mert ha oldalt áll, de felemeli a kezét, akkor ÁLLJ van..
  • Fehercsoki
    #6496
    Megbuktam kreszen:S


  • 5w0rdf15h
    #6495
    Nagyon egyszerűen magyarázták meg nekünk anno, ha a rendőr egyik lábát látod csak akkor szabad, ha mindkettőt akkor tilos, ennyi :D
  • Kandurex
    #6494
    azon nincs mit nézni, ha, szembe, vagy háttal vagy feltartott kézzel áll, akkor kussba vagy, egyéb esetekbe mész
  • Viktor9202
    #6493
    Sziasztok. Tudna nekem valaki valamilyen oldalt linkelni, ahol a forgalomirányító rendőri jelzéseket át tudnám tanulmányozni? Előre is köszönöm
  • 5w0rdf15h
    #6492
    Véletlenszerűen osztják be őket a vizsgákra, szóval kicsi az esély hogy ugyanaz legyen :)
  • [HUN]FaTaL
    #6491
    Nem biztos, teljesen véletlenszerű. Nekem az első forgalmin ugyanaz volt, de teljesen véletlen.
  • matthias92
    #6490
    szerintem nem. nálunk legalábbis nem ígyvan.
  • Hassan B
    #6489
    Nem vagyok benne teljesen biztos, de szerintem nem. Ha mégis, akkor én rosszul járok forgalmin... :D
  • tigeroo
    #6488
    az igaz hogy ugyanaz a vizsgabiztos lesz forgalomban mint aki rutinnál volt?
  • Pepsi Twist
    #6487
    1.8T
  • Philip00
    #6486
    Amugy meg 2.8 vr6 gondolom ugye? te tuti nem gyári:)
  • Philip00
    #6485
    Hehe:D sejtettem hogy valami ilyesmit fogsz reagálni, pedig odairtam hogy csak vicceltem...
  • Bandi 18
    #6484
    Ott is csak egyes szakaszokon nincs korlát.
  • TheRock18
    #6483
    lehetni lehet bárhol..csak nem szabad :)
    kivéve,ha geci gazdag vagy,mert akkor tök mind1 :)
    inkább menjetek ki a német autópályára,úgy tom ott nincs korlát :D
  • Kandurex
    #6482
    Ti hol találtok Magyarországon olyan utat ahogy 260 -al lehet menni? :) A Hungaroringen kívül? :)
  • Pepsi Twist
    #6481
    mondom 260 fölött bőven nem tom pontosan mennyi me 260ig van órám :D
  • milk4
    #6480
    235paci csak 260-at bír?A Daewoo-nk megy 170-180-at 1.4-essel.
  • Pepsi Twist
    #6479
    ja, az a 110 bőven 260 fölött :D
  • milk4
    #6478
    Persze,mert a te súlyoddal max 110-el megy:D
  • Pepsi Twist
    #6477
    am én sosem fogom így végezni :)
  • Pepsi Twist
    #6476
    több is akad :D