7955
Jogosítvány
  • Pepsi Twist
    #6555
    áhh nincs kedvem most írni de írhatnék 1 keveset a jettáról és a ventorol :D
  • TheRock18
    #6554
    okés :)
    mikor mondtad,hogy hullaszállító..."nah mondom ez tuti valami új 3-as bömös kombival jár" xD
    am van új vento is :)
    bár a vw nem semmi :)
    anno megcsinálták a golfot...és annak volt a lépcsőhátú változata a jetta
    ma már van golf kombi,meg jetta kombi..ami ugyanaz :D
    ez a vento is tiszta régi passat,meg 3-as golf keverék :)
  • Pepsi Twist
    #6553
    ami a logomba van :)
  • TheRock18
    #6552
    kössz :)
    régen asszitem a lesötétített,fekete kombik a "hullaszállítónk" :D
    legalábbis nekünk a 306sw-t úgy csúfolták :)
  • Norbi1990
    #6551
    Aláírás :D
    "VW Vento Owner"
  • TheRock18
    #6550
    mé mivel jársz?
  • Pepsi Twist
    #6549
    nem tom engem sose engedtek be mikor indexeltem, lehet azé me hullaszállítóval járok :D
  • TheRock18
    #6548
    am meg,jó látni,mikor 2 elakadásjelző villantással megköszönik,ha meg nem..akkor "kurvaanyád,meg rohaggyonleaverdád" stb.-ket szoktam mondani :D
  • TheRock18
    #6547
    am meg,én mindig beengedem,aki indexel..kivéve,ha 600an indexelnek,mert ők a belsősávban előre másztak és kiderült,hogy a végén betontorlasz van xD
    nah olyankor nem engedek be senki :D
  • milk4
    #6546
    Ez hülyeség,apám mindig indexel és beengedik és mi is beengedjük mindig az autókat ha indexelnek.
  • Hassan B
    #6545
    Azért azt nem hiszem, hogy egy GPS-el eltévedsz... van hogy elnézel ez-azt, de egy valamirevaló GPS elég hamar visszavezet az eredeti útvonalra. Én is használok GPS-t, ráadásul motoron, szóval csak hallgatom, mert nincs rögzítőm, de ha kisebb nagyobb kerülővel is, mindig elérem a célomat.
  • TheRock18
    #6544
    hát te lehet,hogy így vagy vele
    én nem ezt tapasztaltam,hanem pont az ellenkezőjét
    ott kirakod az index-et és beengednek...
  • Pepsi Twist
    #6543
    én megtanultam hogy pesten nem szabad indexelni ha sávot akarsz váltani és az autó mozgásával sem szabad jelezni mert ha látják rajtad hogy sávot akarsz váltani (index, húzodsz az a sáv felé etc...) akkor direkt oda mennek hogy még véletlenül se férj be :D

    szóval hírtelen és kiszámíthatatlanul kell sávot váltani :D
  • TheRock18
    #6542
    elhiszem
    én nem a vezetéstől félek...hanem az eltévedéstől
    bár van gps-em,néha az is hülye :D
    pesten eltévedni...elég gázos...tiszta üzemanyag pocséklás:S
    volt,hogy a m3 bevezőtnél egy felüljárót elnéztem...2 órás "kirándulás" volt,mire apám eljött és megkeresett,valahol kint zuglóba...közbe meg a 13-ba tartottam volna xD
  • autoszimulator
    #6541
    Én is vidéki városban élek, s ott tanultam vezetni, a városi rutinomat is ott szereztem. Viszont sokat járok pestre, és bár én vezetek ott is vígan, nem zavar az ottani morál, de tény, hogy teljesen más stílust kell felvenni, hogy eljuthass A-ból B-be, főként ha nem vagy ismerős arra felé. Itt felénk a beengedés, elsőbbségek, biciklisek, buszsofőrök, valahogy minden más, mint pesten. Szó szerint pofátlannak kell lenni, hogy egy rossz sorolást követően visszamehess a neked szükséges sávba, mert indexelhetsz, kicsit húzhatod a kocsit, nem fognak beengedni, mindenki csak azt mondja, na még én elmegyek mellette, majd a következő. Akibe meg nincs annyi agresszió, hogy első, kicsit bizonytalan, be nem engedő elé beteszi a kocsiját, akkor ott várakozik, vagy megy kört a városban. Ezt nem szeretik a vidékről ritkán feljáró emberek, és persze félnek, hogy eltévednek. Egyszer hallottam egy kifogást, amely a villamost célozta meg, nem tudom, szerintem azért annyira nem nagy kihívás a villamosok kerülgetése :D
  • GregSB
    #6540
    Naja ez is igaz...

    Akkor viszont nincs megoldás. A probléma forrása hogy nincs rutinjuk. Rutin viszont csak úgy szereznek, ha több évet vezetnek forgalomban. Ördögi kör :)

    Annak sincs semmi értelme, hogy pályán többet gyakoroljanak. Csakis forgalomban tudnak tapasztalatot szerezni. Sőt, még az se mindegy hogy melyik városban csinálják meg a jogsit + hol gyakorolnak. Vidéki ismerősöm azt csinálja ha pestre jön, hogy lerakja a kocsit a külvárosban és BKV-zik, mert ő fél bejönni a városba :))) Én meg csak nevetek rajta.
  • TheRock18
    #6539
    csak nem "brazil" volt?
    múltkor mit láttam?..CSODÁT xD
    egy kormos tanuló autóban ült xD
  • Pepsi Twist
    #6538
    :D
  • Pepsi Twist
    #6537
    amik kint vannak táblák azok csak a biciklisekre vonatkozik meg a görkorisokra illetve a deszkásokra :)
  • Kandurex
    #6536
    Én láttam olyan fazont is aki ment 16. -ra KRESZ-re, mondanom se kell, két kilós rezes lánccal a nyakában és selyem ingben és "krokodil" bőrszerkó csizmában,... érdekes jelenség volt
  • Norbi1990
    #6535
    Hát asszem ideje lesz újra átolvasnom a KRESZ könyvemet :D
  • Hassan B
    #6534
    fail... ha nincs zebra akkor az útkereszteződésben...
  • Norbi1990
    #6533
    Ha van akor ott mennek nem? :D
    Ha meg nincs akkor úgy jártak :D
    De a gyalogosoknak a zebrán szabadna csak átmenni az úton az szabályos.
  • Zsolti9014
    #6532
    átmenni a kereszteződésen. hol van ott zebra? :D
  • Dick Riddick
    #6531
    Nem árt tudni, helyszínelésnél lesz mire hivatkozni. :)
  • Hassan B
    #6530
    eléggé elvakult ember vagy, már bocs... inkább gördeszkával járj, ne 200+ lóval.
  • Norbi1990
    #6529
    Ez hülye kérdés volt, mert a zebrán kell átmennie és ugyanaz vonatkozik rájuk elvileg mint a gyalogoskra :D
  • Fehercsoki
    #6528
    Gondolom azért hogy tudd hogy mire kell számítanod hogy viselkednek a bicajosok.
  • Pepsi Twist
    #6527
    "Nők egyébként gyengébben teljesítenek ezen a vizsgán."

    teljesen egyet értek, én 1 hiba ponttal mentem át mert 1 olyan kérdés volt hogy biciklisnek hogy kell átmenni a kereszteződésen (vagy valami hasonló régen volt nem emlékszek)

    a.: kezét kiteszi, szétnéz és áthajt
    b.: kezét kiteszi, szétnéz, megáll majd elindul
    c.: leszáll a bicikliről és áttolja a zebrán

    c volt a jó vagy valami hasonló faszság, de ez engem hol érdekel mikor én autóval megyek? o.O
  • Dick Riddick
    #6526
    A legtöbben azért buknak meg KRESZ-vizsgán, mert az égvilágon semmit, vagy csak nagyon keveset tanultak rá.
    Egyébként az egész KRESZ végtelenül egyszerű és logikus, egyszer átolvassa az ember és megérti. Egyszerre csináltam az A és B vizsgát, a B hibátlan lett, az A-ban 2 hibám (teljesen jelentéktelen) lett.
    Nők egyébként gyengébben teljesítenek ezen a vizsgán.
  • Zsolti9014
    #6525
    Szia!
    Előtte próbáld meg kialudni magad rendesen (tehát lehetőség szerint hajnali 1-2-kor már ne az SG-n legyél ;) )
    Ha már egyszer 72 pontra tudod, akkor bízz magadban.
    Reggelit ne hagyd ki, esetleg csoki, szőlőcukor.
    És valahogy győzd meg magad róla, hogy menni fog. A vizsga előtt beszélgess valakivel, tereld el a figyelmed róla, aztán amikor beülsz, semmi mást nem kell tenned, mint a kérdéseket figyelmesen elolvasni, átgondolni, időd az elég kell hogy legyen rá. És ha már biztos vagy magadban, akkor jelölj. Ha esetleg egy kérdésre nem tudod a választ, vagy bizonytalan vagy, akkor se pánikolj, ahogy jön a követkeő kérdés, onnantól csak arra koncentrálj, ne azon emészd magad, hogy valamit lehet hogy elrontottál.

    Sok sikert! Menni fog az.
  • matyi0323
    #6524
    Amit nyitottál topikot, abban nézd meg a tanácsokat:DD
  • Higany
    #6523
    Tökéletesen igazad van!!!!!!
  • Hassan B
    #6522
    Legnagyobb tévedés... ilyen Mo-on egyáltalán nincs. Annyi van, hogy 18 alatt külföldön nem vezethetsz és kész.
    Nem tudom ezt hányszor hozzátok még fel...
  • Pepsi Twist
    #6521
    hát baszod ha má kresszen többször megbukik amit józan paraszt ésszel meglehet csinálni csak gondolkodni kell akkor simán átmész, és ha valaki erre nem képes akkor szevasz tavasz jogosítvány
  • Philip00
    #6520
    A paraszt:D:D te egy állat vagy:D
  • Dzsega #6519
    Vagy te vagy faterod cseszik rá ez esetben

    nincs olyan megoldás ami mindenkinek jó.
  • Pepsi Twist
    #6518
    há de nem?
  • Csabesz6
    #6517
    :DDDDDDDDDDDDDDDDDDD kész
  • Pepsi Twist
    #6516
    na meg ha mondjuk elmegyek kocsival megdugni a csajom 17 évesen akkor jöjjön velem fater/muter azt lent malmozzon addig a kocsiba?