7955
Jogosítvány
  • milk4
    #6635
    Mi egyszer Opel Astra F-ben hátul 4en:D
  • Norbi1990
    #6634
    Mi egyszer Polskiba 5-en voltunk :D
    Nem volt vmi kényelmes xD
  • Morphin
    #6633
    Mi Renault 5-ben ültünk 6an...érdekes volt...pöpp kis kocsi
    (még 4ember is épp hogy elfér benne)
  • Zsolti9014
    #6632
    egyszer Fiat Unóban ültünk 6-an. :) Csak imádkoztam hogy ne legyen semmi.
    Több ilyen nem lesz :D
  • Zsolti9014
    #6631
    igazán nincs mit, erre van a fórum :)
  • Pepsi Twist
    #6630
    persze tudom :D de kicsit röhejes volt hogy végig nézett az autón azt ilyen kérdő fejet vágva nézett rám
  • autoszimulator
    #6629
    az a gond, hogy nem számíthatod ki őket, akármilyen mérlegest elvettek tőlük, ő van ott, ő látja a dolgokat, őt érdekli/nem érdekli, így kiszámolni sem lehet. Valaki túlbuzgó, mindent elkér, valakit nem izgat. Amit nem kér, nem kell nekik adni, nem kell mondani.
  • Pepsi Twist
    #6628
    hát nem a váci úton kéne sétálgatni :D ha meg tanyán akkor a rendőr bekaphatja :D
  • Pepsi Twist
    #6627
    szted figyeli a zsaru ha 4személyes autóba 5en ültök? sík hülyék... nekem a 450000 műbizonylatomból csak 1et kért... megállít a rendőr és adom neki a sötétített ablakos műbizonylatot mondom neki 1 pillanat mindjárt adom a többit azt csak néz rám, végig néz az autón azt azt mondja, hagyja csak elég ez most... :DDD

    lófaszok a rendőrök :)
  • kas123
    #6626
    én már nem tudom h mi van a zsaruknál, de jobban tennék ha a valódi bajokat oldanák meg

    haveromékat azért büntették meg fejenként 5e ft-ra, mert az úton sétáltak és nem a járdán :)
  • TheRock18
    #6625
    szerintetek,nagyon szopathat egy rendőr,ha 4 személyes autóba 5-en ülünk be?
    tudtommal mostanság vették el a mérlegelés lehetőségét a zsaruktól
    ki lehet dumálni,hogy ne büntessen meg?
  • R1200Gs
    #6624
    Szia!

    Köszönöm a részletes választ.
  • Zsolti9014
    #6623
    Neten kerestem, szal lehet lesz aki tapasztalatot is tud majd mondani, de egyelőre ennyit tudok:

    C+E-hez kell érvényes B és C jogsi.

    A C-t úgy csinálhatod meg, hogy:
    kell hozzá a B- ez neked megvan.

    Életkor: 17 és 1/2 életév
    Feltétel: érvényes "B" jogosítvány, kivétel, ha a "B és C" kategóriából együtt vizsgázik.

    Elmélet: 35.000 Ft
    I.részlet: 39.500 Ft
    II.részlet: 39.500 Ft
    összesen: 114.000 Ft

    Vizsgadíjak:
    (országosan egységes díjak)

    * Közleked. ism.: 3.760 Ft
    * Szerk. és üzem.ism.: 3.760 Ft
    * Munkavédelem: 3.760 Ft
    * Biztonságos üzem: 3.660 Ft
    * Járműkezelés: 1.600 Ft
    * Forgalmi: 3.660 Ft

    Összesen: 20.200 Ft

    Tanfolyam teljes költsége: 134.200 Ft


    Ezután csinálhatsz C+E-t:

    Életkor: 17 és 1/2 életév
    Feltétel: érvényes "B" és" C" kategóriás jogosítvány

    Elmélet 35.000 Ft
    Gyakorlat: 40.000 Ft
    Összesen: 75.000 Ft

    Vizsgadíjak:
    (országosan egységes díjak)

    * Közlekedési ism.: 3.760 Ft
    * Szerk. és üzemelt.ism.: 3.760 Ft
    * Biztonságos üzem.: 3.660 Ft
    * Jármukezelés: 1.600 Ft
    * Forgalmi: 3.660 Ft

    összesen: 16.440 Ft

    Tanfolyam teljes költsége: 91.440 Ft


    A PÁV több kategóriára is létezik (I-IV. kat.), ára 8310 forint.
    BŐVEBBEN ITT


    AZ ÁRAK AMIKET ÍRTAM (A PÁV KIVÉTELÉVEL) A CSIGAJOGSI.HU-RÓL SZÁRMAZNAK, tehát különböző suliknál eltérőek lehetnek.
  • R1200Gs
    #6622
    Sziasztok!

    Azt tervezem ősszel elkezdem a jogsit c+e-re. Le tudná írni valaki ennek a menetét, hogyan is szerezhető meg? Jelenleg A,B jogsim van.
    Gondolom először sima C, utána kezdhetem a C+E-t. Kb. most menyibe kerül az egész, páv-al, vizsgákkal, óradíjakkal együtt?
  • Pepsi Twist
    #6621
    nálam is volt hasonló :D csak nálam országúton tanulót előztem tanulóként 70-80al tötymörgött XD mondta az oktató előzzük meg a jól bevált módszerrel, én meg gang vissza azt ami a csövön kifér :D 130nál gondoltam elveszem má ha az oktató nem szól :D
  • matthias92
    #6620
    én meg kapkodni szoktam, multkor 30cal tolattam, képzelhetitek a többieket, akik 10zel totyognak, énmeg hozzájuk képes repesztek...hátramenetben
  • Pepsi Twist
    #6619
    nekem az volt a para mindig rutinon meg városba is hogy nagyon sokszor sőt mindig tenyérrel tekertem a kormányt :D aztán vizsgákra állandóan arra figyeltem :D de semmi hiba nem lett ^^
  • tigeroo
    #6618
    XD


    nekem forgalomban órákon csak 1-2 gigszer van, amúgy jól megy bele se kell szólnia... (ma pl: fordultam megfele de nemvolt hely és kicsit lassan tettem R-be a kocsit, feltartottam 1 autót + jobbra kis ívben kelett volna fordulni az egyirányún énmeg egyből az úttest bal szélére fordultam, pedig ittis ugy kelett volna hogy jobbszélre bemegyek és "sávot váltok" balra...)

    szerdán vizsga, remélem meglesz nekemis!!
    hétfőn meg nyiregyházára fogok bevezetni (50km oda) már várom!
    amugy énis ahhoz képest hogy 1 hónapja vezettem először autót rutinon...elég jól belejöttem :)
  • matthias92
    #6617
    kicsit félek tőle,de az oktatóm azt mondta,ő ilyen furcsságot még nem látott, az egész elején nem tudtam joformán kezelni az autót, vizsga előtti napokon meg tökéletesen végig mentem a rutin pályán,mindezt úgy,hogy három-négy órával az előtt,még mindig nem tudtam semmit.
    megfogadtam, ha elsőre átmek városi is, jóideig nótár mary, mulatós, meg komolyzene fog menni a kotsiban.
  • TheRock18
    #6616
    élvezni fogod a forgalmat :)
  • matthias92
    #6615
    meg szereztem a rutint. de két hét szünet városiig
  • Mhosah Myth
    #6614
    Esetleg akkor vehetik el a jogsit, hogyha más autójában vagy testi épségében kárt okoztál. Attól, hogy belecsúszott az árokba még nem vehetik el a jogsit. Haverom belvárosba kb. 80al hajtott egy fának de mivel senkinek semmi baja nem lett így a rendőrök még feljelentést se tettek.
  • [HUN]FaTaL
    #6613
    Helyszínen nem is. Senki nem mondott ilyet.
  • TheRock18
    #6612
    itt azt mondják
    itt sem veszik el
    itt se
  • [HUN]FaTaL
    #6611
    Hát nem.
  • Bandi 18
    #6610
    Akkor még egy példa. Másik ismerősöm. Nem adta meg az elsőbbséget és szarrá törte a kocsiját. Elvették a jogsiját.
  • Bandi 18
    #6609
    Aki balesetet okoz annak elveszik. Nem tudom hogy milyen eljárás indult munkatársam ellen vagy hogyan, de tény hogy elvették neki, mert árokba borult. Lehet hogy a helyszínelők azt állapították meg hogy gyorsan hajtott. Annyira nem faggatóztam.
  • TheRock18
    #6608
    ezért még nem veszik a jogsiját...akkor a haverod hazudott.
    legközelebb ha találkozol egy rendőrrel,kérdezd már meg tőle,hogy aki balesetet okoz,esetleg árokba csúszik..hányszor vették el a jogsiját...
  • Bandi 18
    #6607
    Nem semmi. Télen nyálkás volt az út megcsúszott és bele az árokba, kocsija fejtetőn állt meg.
  • TheRock18
    #6606
    becsúszott?...gondolom alkohol volt a vérében...
    amúgy nem vették volna el!
  • Bandi 18
    #6605
    Hát nem :D. Haveromnak gyorshajtásért vették el, munkatársam pedig becsúszott az árokba azért vették el neki.
  • TheRock18
    #6604
    már jó ideje nem veszik el gyorshajtásért...
    csak ittasvezetésért,meg halált okozó közuti balesetért...nem?
  • Pepsi Twist
    #6603
    cég? az érdekes ügy lesz :D
  • [HUN]FaTaL
    #6602
    Hogyne vennék el, miről beszélsz. :D 50% fölött jó eséllyel bevonják x időre a jogosítványod.
  • TheRock18
    #6601
    félév az elévülési idő...addig imádkozz :D
    amúgy nem veszik el a jogsidat...ha 30-as táblánál 200-zal hajtasz akkor sem
    (bár elvennék) végre véget érne ez az "apunak van pénze,és kifizeti" meg "én nagy kopasz,kigyúrt geci fekete vok és megtehetem"
    ezek már annyira unalmasak
  • akyyy
    #6600
    De csak ha 60 napig nem küldik ki, ha szabálysértés, akkor már nem kell befizetni.

    De az is lehet hogy nem is mértek be meg semmi, nem is mérős kocsi volt:D

    Meg mi van ha tábla se volt, 92-vel mehettem mikor megláthatott utánna meg fokozatosan lassultam ugye. na de majd kiderül mi lesz:D max 60 ezer lesz
  • tigeroo
    #6599
    izé szerdán lesz forgalmi vizsgám az oktatómmal meg nemtudok vasárnapig beszélni...

    valaki elmondaná hogy forgalomban milyen feladatok vannak? meg hogykell azokat megcsinálni (pl. keverem az egyívben megfordulást a másikkal, mert volt olyan hogy lekelett állni a kereszteződésben és ugy fordulni, de van olyan is hogy párhuzamos közelekedésre alkalmas úton bemenni a belső sáv felezővonalához és ugy fordulni, nemde?)
  • Bandi 18
    #6598
    Veled fizettetik meg ez biztos.
  • akyyy
    #6597
    Sztem ha annyira a komoly, a cég falazna nekem céges kocsival voltam. De az is lehet, kaukciomból vonják le
  • Pepsi Twist
    #6596
    ha ügyes vagy kitudod magyarázni, de csak azt a részét hogy a jogsidnak lőttek :D