7955
Jogosítvány
  • TheRock18
    #6715
    igen,pont ezaz,hogy az 1 fontosabb apró hiba és bukta van... :S
  • Fehercsoki
    #6714
    Én holnap megyek,kicsit félek mert annál a feladatnál amikor fel kell gyorsítrani 30-35re és vonalnál megállni(nálunk egy lánc és volt már aki belement:P),na ott kanyar előtt kéne váltani 2esbe de nincs elég hely,mert szinte pont a kanyartól kell indulni.
  • matthias92
    #6713
    megvoltak az első forgalmi óráim. eszméletlenül élveztem őket :)
  • Doog
    #6712
    Sziasztok!
    Én ma megyek rutin vizsgára. Esküszöm jobban izgulok mint KRESZ vizsgán.xD
    Pedig ez egyszerű, csak a legkisebb hibákért is megbuktatnak...:l
  • tigeroo
    #6711
    pf

    én holnap meek forgalmi vizsgára most remélem meglesz

    (multkor már távolságiről jöttem mikor megfeletkeztem két 30as tábláról XD)

    van M-es jogsim
  • Hassan B
    #6710
    Elindultam boldogan, hogy nekem van már egy M kategóriám, így kaphatok ideiglenest. Elkéri az ügyintéző a papírjaimat, mondom szeretnék ideiglenest, aszondja: "nem lehet, törvényt hoztak hogy nem adhatunk". Mondom jól van, akkor leadom a mostani jogsimat, aztán egy-két hét múlva kiküldik az újat. Ügyintéző: "á, azt nem lehet, ezzel kaphatja majd meg az újat, ha bejön érte. (MIVAN?!) Három hét múlva telefonáljon, megmondjuk, hogy megérkezett-e, nem garantálom...(MIVAN???!!!)" És ha még nem lennék elég boldog: "Mivel nem töltötte be a 18. életévét, szükség lesz valamelyik szülőjének aláírására...negyed hatig még itt vagyunk..." (ANYÁD!)
  • autoszimulator
    #6709
    lol ezt miért?
  • Hassan B
    #6708
    Okmányiroda: ideiglenes vezetői engedélyt nem tudunk adni, egy hónap múlva jöjjön be a jogosítványáért... - ANYÁDAT.

    Igen... magyarország... szeretlek...
  • Pepsi Twist
    #6707
    vezetéstechnikailag inkább motor :D
  • TheRock18
    #6706
    levegőben lóg a quad,vagy legalábbis lógott sokáig...
    mert nem tudták,hogy autó,vagy inkább motorhoz rakják
  • Pepsi Twist
    #6705
    jólvan, ez rendesen műszakiztatva mintha 1 rendes motor lenne csak épp 4 kereke van, rendszám minden apja fasza van, idáig csak arra használtam hogy a sarki boltba elugorjak vele de ha lehet rendesen utcára használni (idáig is lehetett csak nem volt jogsim) akkor azzal fogok járkálni :D még is csak 3-4 literrel járkál :D
  • Hassan B
    #6704
    Hát amiket most olvastam róla, én ezt vettem ki belőle. De érdemes elolvasni a #6694-es hozzászólásban lévő cuccot, az a második oldal környékén azt írja, hogy a megfelelően vizsgáztatott és bejegyzett(majd rendszámozott) quadokhoz B kategóriájú jogsi kell. Lejjebb viszont azt írják, hogy a 15 lóerő alattiakhoz A kategória kell, de a nagyobb teljesítményűről nem ír.

    Nekem az az érzésem, hogy Magyarországon erre még mindig nincs rendes törvény...
  • Morphin
    #6703
    Úgy látszik, te sem olvastad végig...

    "Csak azt lehet rögzíteni, hogy valaki belemegy a sárga jelzésbe, de hogy 50 kilométerrel megy, annál lassabban megy, azt nem tudjuk, és főleg azt nem tudjuk, hogy hány méterre a kereszteződés előtt kapta a sárga jelzést" – mondta Nagy László, közlekedési szakjogász.
  • [HUN]FaTaL
    #6702
    Nem fog látszódni mert sebességet nem mér.
  • Fehercsoki
    #6701
    Igen a kreszben ez van,de nem olvastátok végig:"A rendőrség videofelvételekkel rögzíti a szabálytalankodókat, így szerintük nem lehet félreértés." Így látszódni fog hogy meg tudtál volna állni vagy nem.
  • Morphin
    #6700
    Ennyi...50 ropi elég felháborító.Aki befizeti meg is érdemli...
  • [HUN]FaTaL
    #6699
    Legalább villogna előtte akkor a zöld mint az osztrákoknál..

    Amúgy tuti perre vinném, nem fizetném be a csekket. És valószínű megnyerném mivel mindenki tudja, hogy mit ír a KRESZ a sárga lámpáról...
  • Fehercsoki
    #6698
    Hát ha B-vel lehet vezetni bármilyen rendszámozott quadot az nagyon jó:D
  • Pepsi Twist
    #6697
    van 1 Kawasaki KVF 650 quad-om rendszámmal, de csak hobbi célra használtam, most akkor használhatom B kategóriás jogosítvánnyal?
  • Hassan B
    #6696
    Bármilyet, ami már rendszámozva van, de eddig ilyen nemigen volt.
  • Pepsi Twist
    #6695
    akkor mostantól b+ 650es quaddal járok :D
  • TheRock18
    #6694
    ez egy quadokkal foglalkozó oldal leírása,és szintén lehet vezetni quadot/atv-t rendszámosan,"b"-s jogsival quad
  • TheRock18
    #6693
    itt azt írja,hogy B-vel vezethetem
  • TheRock18
    #6692
    pedig az origo-n azt írták múltkor,hogy bármilyen quad-ot lehet B-vel,de majd minnyá kicsit körül nézek
  • matthias92
    #6691
    legjobb spórolás azlenne, hogy bedobnak egy pirosat, aztán vagy egésznap ég és aki átmegy rajta azt kegyetlenül megbüntetik, vagy csak ezzel jelzik, hogy nem lehet átmenni rajta... hisz minek 2 lehetséges lépésre 2 lámpa? szntem sokkal olcsóbb 1 darab, hogy tilos aztcsaaaa.
  • Norbi1990
    #6690
    Sztem meg lecserélhetik a gyalogosok lámpájára a sima normáls lámpákat :D
  • Hassan B
    #6689
    Vagy kivehetik a sárga izzókat és akkor spórolhatnak a válság idején... kb ennyi értelme van.
  • Pepsi Twist
    #6688
    de, most már átszínezhetik a sárgát is pirosra
  • matthias92
    #6687
    ilyen nincs... ezek már olyan seggfejek, hogy aztsem tudják mire jó a sárgalámpa?
  • Hassan B
    #6686
    És megvan!

    Pedig megkaptam morcibácsit, aki mindenért beszól, ő volt rutinon is. Levezettem a vizsgaútvonalat, aztán még bevitt szűk utcákba is, de nem jött neki össze. A végén csak annyit tudott odabökni, hogy "ne olyan sportosan, fiatalember, nem kell mindig a sor elején menned..."

    Szegény csaj, akivel együtt vizsgáztam, vagyis Ő ment utánam összetörte az autót. Meg bukott mert nem adta meg az elsőbbséget, az oktató megállította, és utána (nem egyből a fékezéskor, hanem 5-10 másodperccel utána) hátulról telibekapta valami marharépa az autót.

    A legszebb, hogy várhatok hétfőig, mert ugye ma már nem adják le a jegyzőkönyvet, utána meg ünnep, szóval...
  • Pepsi Twist
    #6685
    mintha segédmotor lenne :)
  • Hassan B
    #6684
    "Amennyiben a meghajtómotor hengerűrtartalma az 50 köbcentit NEM haladja meg..."

    50ccm alattit vezethetsz B-vel.
  • Fehercsoki
    #6683
    Akkor B kategóriás jogsival vezethetek olyan quadot ami 50 ccnél nagyobb?
  • DonSzykla
    #6682
    http://varos.blogter.hu/333761/aprilis_1_rendszam_a_quadokra_es_a_mopedautokra

    Az elöbbi hozzá szolásból ki maradt.
  • DonSzykla
    #6681
    Én nem igen értek a quad-hoz de ezt olvastam róluk idézem:

    Amennyiben a meghajtómotor hengerűrtartalma az 50 köbcentit nem haladja meg, tervezett végsebessége nem nagyobb, min 45 kilométer per óra, valamint nem nehezebb, mint 350 kilogramm, akkor a segédmotorkerékpárra vonatkozó szabályok az irányadóak. Ha a jármű bármely paramétere ezeket meghaladja, akkor már szigorúbb kategóriáról, a motorkerékpárokról beszélünk vagy is ilyen esetekben már csak 'A' kategóriás jogosítvánnyal használható a quad a közúton.
  • TheRock18
    #6680
    azt hiszem Quad-hoz Ak vagy B kategória megfelel,de csak,ha van rendszám a quad-on
  • Zsolti9014
    #6679
    ja, és ugye emellett a teljesítmény/tömeg aránynak is érvényesülnie kell.
  • Zsolti9014
    #6678
    ezt így nem lehet megmondani, nagyon változó. a 25 kW átszámítva valahol 34 lóerő körül van.
    Ezt teljesíti pl. a Suzuki Burgman 400-as nagyrobogó is, a 600-as Ducati Monster is, de ha minden igaz, akkor a 125-ös AF1 Aprilia is 30-33 ló körül van (bár régebbiek [?] 25 körül is voltak).
  • Fehercsoki
    #6677
    Köszi!A korlátozottnál aza 25kW teljesítmény az hány köbcenti?
  • Zsolti9014
    #6676
    mármint sima A-nál a "már"-t nem úgy értem, mert soha nem is volt, hanem az A1 és A korl. -hoz képest már :D

    Quadot nem tudom.