7955
Jogosítvány
  • Hassan B
    #6755
    Annyit azért valószínűleg majd voltozik, hogy most már tényleg, CSAK 50ccm -ig lehet, nem pedig 80, 125, 180 stb... Ha műszakiztatni kell azt is, akkor nem igen lesz átverés. Persze még így is megoldható, hogy az 50-es blokkot lecseréled valamivel nagyobbra, de egy gyárilag 125ccm-s robogó már nem lesz 50-esként bejegyezve.
  • [HUN]FaTaL
    #6754
    varjálás

    Esetleg variálás. Nem volt, és szerintem nem is lesz, marad 50ccm.
  • tigeroo
    #6753
    aham értem. akkor bizniszelek majd :D
  • Hassan B
    #6752
    Nem kell komolyan venni őket. Nekem azt mondták amikor bementem, hogy 3 hét múlva telefonáljak, addigra meglesz. Hétfőn( tegnap előtt, leadás után egy héttel ) felhívtam őket, hogy megjött-e. "Ó igen, már múlthéten itt volt..." [ még egy ANYÁD... ]

    Szóval a lényeg, hogy nyugodtan hívd fel őket egy hét után, legfeljebb nem lesz ott.
  • tigeroo
    #6751
    na ma voltam az okmányirodában jogsi bővítés miatt, 2-3hetet mondtak mire megérkezik az új
  • Bandi 18
    #6750
    Igen még mindig. De humorosba is feltetted már ezt a kérdést...
  • #6749
    Szasztok! B-s Jogsival még mindig csak 50ccm-et lehet vezetni? Vagy volt már valami varjálás? Esetleg maradt a 80as mocik 50 es papírokkal story?
  • [HUN]FaTaL
    #6748
    "Gyermekszállítás" (160/a. ábra), az iskolabusz elején és hátulján elhelyezett tábla az álló jármű környezetében kíséret nélküli gyermekek közlekedésére figyelmeztet. Az így megjelölt, az úttesten álló iskolabuszt - a gyermekek be-és kiszállásának időtartamában - kikerülni vagy az iskolabusz mellett elhaladni tilos."

    Persze és majd ott baszom a rezet a busz mögött, hihető. :D
  • Higany
    #6747
    Új KRESZ-szabályok ősztől!
  • Hassan B
    #6746
    Már közben szerkesztettem, mert nálunk (TB, KFF) csak hétfőn, szerdán és pénteken vannak, de úgy tűnik Szabolcs jó hely, ott minden nap.
  • autoszimulator
    #6745
    péntek
  • Hassan B
    #6744
    Ha holnap pénteket pótolnak, akkor 8-13h-ig, ha más napot akkor 8-15h-ig. És nem vizsgalapot beadni mész, hanem vizsgaigazolást kikérni.
  • tigeroo
    #6743
    de holnap munkanap van azért kérdezem
  • TheRock18
    #6742
    ez olyan,mint a többi hivatal...hétvégén nem dolgoznak :)
  • tigeroo
    #6741
    hi! ha holnap megyek a szabolcsi közl. központba akkor is beadhatom a vizsgalapomat???

    az oktatóm szerdán azt mondta hogy 3 munkanap múlva...de hétvégén kiadják a papírokat?
  • David1992sg
    #6740
    köszönöm a tanácsokat, majd 1 órakor lesz a vizsga aztán írok, hogy sikerült-e
  • TheRock18
    #6739
    jah tényleg igazad van EZ FONTOS!
  • Pepsi Twist
    #6738
    tükröket nem szemmel kell nézni hanem a fejet is mozgatni kell hogy a vizsgabiztos lássa hátulról :D
  • TheRock18
    #6737
    1.nyugi,csak lazán
    2.beszélj jó sokat,mikor kérdeznek,lássák,hogy vágod
    3.alkalmazd amit az oktatód mondott/tanított
    figyelj a táblákra,tükörre,lámpákra,gyalogosokra,sebességedre...
    mit mondjak még?
    Egy kalappal! :)
  • David1992sg
    #6736
    Sziasztok!
    Holnap vizsgázom forgalmi vizsgából. Kinek van valami tippje ezzel kapcsolatban?
  • Fehercsoki
    #6735
    Am van itt olyan aki kecskeméti rutin pályán vizsgázott?
  • TheRock18
    #6734
    volt jogsim,csak nem volt nálam
  • Norbi1990
    #6733
    Én nem mentem volna jogsi nélkül, kezdjük ott :D
  • TheRock18
    #6732
    te is belettél volna...
    mikor azzal fenyegetnek,hogy visznek a kapitányságra,megbüntetnek sok-sok pénzre és elveszik jó időre a jogsidat,sztem te sem ugráltál volna örömödben...az a pali
  • Norbi1990
    #6731
    Vagy látták, hogy bevagy fosva :D
  • TheRock18
    #6730
    jó a kibeszélő készségem :D
  • tatamama22
    #6729
    mák.
  • TheRock18
    #6728
    egyszer elhagytam minden iratomat :) xD
    de visszaadták
    mivel elhagytam a papírjaim a diákommal,bérletemmel együtt így kocsival jártam suliba :D paráztam,nehogy megállítsanak,hogy nincs jogsim :D
    végüls 3 nap múlva visszadták az összes iratomat,csak a pénz vették ki belőle...
    am mindegy,pesten megállított a rendőr jogsi nélkül,megakartak szívatni,végül meggondolták magukat,és elzavartak :D

  • Hassan B
    #6727
    Másfél év után sem, maximum ha már volt jogsid és elvesztetted.
  • Hassan B
    #6726
    A KFF-hez már másnap bemehetsz, aztán az okmányirodába, ideiglenest nem kapsz, 2-3 hét múlva beballaghatsz a jogsidért( nem küldik ki, mert már van egy, amit le kell majd adnod).
  • tatamama22
    #6725
    gratula!! én 3 éve nem kaptam ideiglenest, adtak vmi papírokat, azzal be kellett menni a legközelebbi okmányirodába (ha jól emlékszem), csináltak egy fantasztikusan előnyös képet, és pár hét múlva küldték a kártyát...
  • Norbi1990
    #6724
    Grat!
    De, még csak a vizsgád lett meg nem a jogsid. Az még kb 2-3 hét, de ha szerencséd van akkor 1 hét alatt kiküldik. Ideiglenes-t nem tudom, hogy adnak-e.
  • TheRock18
    #6723
    3 nap után
    nem nem fogsz kapni ideiglenest
  • tigeroo
    #6722
    meglett a jogsim!!

    a vizsgabiztos azt mondta hogy "megfog halni, ha így folytatja" :DDdd


    pár kihagyott index volt a hibám


    kérdés: 3 nap múlva vagy 3napon belül kell bemenni a központba a papírjaimmal?

    van M jogsim, kaphatok ideiglenes papírokat?
  • tatamama22
    #6721
    na, itt lehet gyakorolni a parkolást :D najó, nem egészen, csak egy idióta kis játék az oldal bal alján.. parkoljatok, nekem nem ment elsőre... gáz?..
  • Hassan B
    #6720
    Azért mert ezek a dolgok rutinon nem vizsgapontok, nem buktathat meg érte. Forgalomban viszont egyből jön a jól ismert "kérem cseréljenek helyet...". :D

    Én is mindig izgultam vizsga előtt, de mikor elkezdődött teljesen megnyugodtam, olyan gyorsan elment az az 50 perc, észre sem vettem.
    Minden vizsgám megvolt elsőre, és alapórával csináltam az egészet, úgyhogy most büszke vagyok magamra.

    És még mindig gyakran emlegetem az ügyintéző nénikéjét, de azért már elég bátran vezetek a papír nélkül is. :D Azt mondják elég szép összegre büntetnének ha elkapnának. de csak ha...
  • Fehercsoki
    #6719
    Ezt meg nemhiszem h hétvégén több az esély:P Nyáron úgyis annyian vannak hogy fölösleges mert maguktól is buknak.
  • tatamama22
    #6718
    hi!
    szerencsére én már túlvagyok a jogsis rémálmon, szeretek vezetni, csak a vizsgáktól féltem mindig rohadtul... amúgy ha tehetitek, vidéken menjetek tanfolyamokra, kb harmadannyi ember buktatnak meg, mint BP-n...
    ja, én is vitatkoztam a vizsgabiztossal, mert én meg átmentem pár gyalogos előtt a zebrán, de már vagy előtte 50 méterrel 20al totyogtam hogy induljanak már és felém sem néztek, azt hittem csak dumáltak úgyhogy mentem tovább, erre "hát meg kellett volna itt állni előttük" én meg mondtam a magamét, ő meg, hogy "nem kéne..." én meg befogtam..
  • TheRock18
    #6717
    állítólag hétvége felé több az esély,hogy megbuksz
    állítólag van egy bizonyos szám,akit megkell buktatni...(gondolom pénz miatt)
    nekem pl. mindkét gyakorlati vizsgám péntekre esett és mégis átmentem 1-ből
    bár forgalomnál (gondolom direkt) útvonalat elhagyva másfelé mentünk
    de mindig bennem maradt az oktatómnak a szavai: "aki tud vezetni,az bárhol tud" :)
  • Fehercsoki
    #6716
    Azért nem buktatnak ennyire,egyik haverom előző héten vizsgázott,nem nézett hátra tolatásnál,figyelmetlen volt,nem kapcsolta be az övet és így is átment,pedig még vitatkozott is a vizsgabiztossal.