7955
Jogosítvány
  • Morphin
    #6795
    4ütemről van szó...egy 125 2ütemű bőven lehet 30-40lovas is...
  • Hassan B
    #6794
    A 11 kW majdnem 15 lóerőt jelent, ebbe igencsak belefér a 125ccm, amik általában gyárilag 10-13 lóerőt tudnak, ha felfúrtad és bejegyezték, az már a te bajod. Természetesen nem azt mondom, hogy nincs ami meghaladja, de többség belefér.
  • ZTM
    #6793
    Sziasztok!
    Az A1-es típusú jogosítványról érdeklődök!
    Ugye ez 125ccm és valahol az van írva hogy 11kW-ot meg nem haladó teljesítményű:/ ebben azt nem értem hogy ez most hogy van, mi ez most?125ccm-es motorok álltalában nagyon nem 11kW alatt vannak:S
  • Hassan B
    #6792
    Tudom, onnan másoltam.

    És arról tud valaki biztosat, hogy bevezették-e már?
  • Higany
    #6791
    Voltmár! Már belinkeltem 1x!
  • Hassan B
    #6790
    Ezeket akarták most, nem tudom, hogy bevezették-e már, szerintem még nem, de valószínűleg így lesz.
  • TheRock18
    #6789
    engem meg az érdekelne,hogy miben változtak a KRESZ szabályok?
    tényleg büntetnek a sárgán való áthajtásért?
  • Darukezelő
    #6788
    Hali.
    Segítségetekre lenne szükségem, a kérdésem az lenne, hogy Budapesten hol lehet C-s jogsit letenni? Leginkább most tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy hol érdemes, vagy hol nem érdemes letenni. Csigavér, Majsai, nagyjából ezeket találtam, de nem tudom milyenek. Pár volt osztálytársam anno a Csigavérnél próbálkozott a B-vel, de nem hallottam jót az oktatókról...Bár ahogy nézegettem itt inkább a B-s jogsi a domináns, de hátha tud valaki segíteni C ügyben. Köszi.
  • [HUN]FaTaL
    #6787
    Első órán nem is voltunk a rutinpályán. Kis mellékutcákban gyakoroltunk, utána hazavittem a kocsit. Oktatómmal nálunk is mindenki így ment.
  • #6786
    Jaja ebben semmi újdonság nincs. Amúgy nem tudja senki egy tanulóvezetőről, hogy most meg van-e a rutinja. Sztem pont a nevéhez is illik. Mivel nekem volt rutinom, ezért az oktató úgy gondolta, hogy ne húzzuk az idót 2 órás karikázgatásokkal a rutin pályán és húzzunk ki gyakorolni a forgalmat.
  • Hassan B
    #6785
    Szintén... első rutin előtt már kivittem az autót, aztán óra után még elmentem a másik tanulóért, aztán haza. (nem egyedi dolog volt, oktatómmal szinte mindenki így ment...)
  • [HUN]FaTaL
    #6784
    Csak ha nem visznek forgalomban sokkal lassabban tanulod meg a dolgokat. Én még rutin előtt voltam forgalomban, meg mindig mi vezettünk a rutinpályához.
  • Fehercsoki
    #6783
    Pedig amíg nincs meg a rutin vizsga nem mehetsz forgalomba...
  • #6782
    Én meg jogsi előtt, már sok évvel vezettem autót, nem is a rutin meg a forgalom miatt aggódtam. :D Viszont az oktató már az első rutin órán a forgalomba vitt:D Na az nem volt 1szerű, még annak ellenére sem, hogy elvileg jól tudtam vezetni és pont amiatt is vitt ki.
  • #6781
    Nem erősebb, hanem pofátlanabb kutya baszik:D
  • Pepsi Twist
    #6780
    nálam olyan volt pár nappal ezelött hogy országúton megyek 90el jön a mentő azt kicsit oda léptem 120-130al azt nem ért utol XD
  • tigeroo
    #6779
    btw nem fogok vezetni míg nincs meg a jogsi.
    van ismerős a hivatalban, majd kokettálok vele
  • tigeroo
    #6778
    nem másabb. ugyan úgy figyelek a szembe/mögöttes forgalomra, gyalogosokra.

    igaz, hogy most nyáron vezettem autót először a rutinpályán (direkt nem akartam jogsi előtt vezetni mert nem tudtam volna ellenállni)
    azóta hála az oktatómnak voltam pár távolsági vezetésen (100km oda-vissza stb.)
    amikor olvasta az újságot szembe jött egy mentős, mire felnézett a hangjelzésre az ujság mögül énmár 30al mentem kb. az útpadkán...
    csak bólogatott :D

    ahol lehet ott tempósan menni, a szabályokat ha kell átlépni (pl. minek indokolatlan korlátozás még az útnak sincs semmi baja?), figyelni másokra, előzékenynek lenni, kb. ebből áll szerintem a közlekedés.

    mondjuk, nagyvárosban szerintem vért izzadnék. ott tényleg "az erősebb kutya baszik" elve működik...
  • #6777
    Ahogy spongya bob mondaná: "Ügyes vagy rex! ÜGYES FIÚ VAGY!!" *.*
  • Pepsi Twist
    #6776
    omg először ültem életembe manuális váltós motoron azt semmi bajom nem volt :D simán mentem váltottam bla bla bla...
  • #6775
    Hát nekem fordítva lessz így, de sztem ha meglessz a moci, akkor miután vagy 2 éve nem ültem váltós motoron, sztem ,úgy fogom kezdeni mint a hülyegyerek 4 évesen a biciklivel. Csak el ne essek, illetve dőljek
  • Hassan B
    #6774
    Adatbázisban biztos nincs benne( ha van, akkor is büntetnek ), a rendőrbácsi szép nagy összegű csekket fog átnyújtani, vagy feljelentést. Arról nem tudok, hogy bevonnák az újat, max ha ittas is vagy...

    Nem ajánlom a jogsi nélküli vezetést. Ugyan én is csináltam, igaz nagyrészt csak városon kívül mentem, de azért így is para...

    És hidd el, hiába motoroztál, hiába van közlekedési tapasztalatod, igen-igen fura lesz. Személyes tapasztalat. Egészen más, mikor már nincs ott melletted az oktató, szóval ne úgy menj neki, hogy "ó, én már motoroztam, profin ismerem a forgalmat", mert annak nem lesz jó vége...
  • [HUN]FaTaL
    #6773
    Ha elkapnak bevonják az új jogsid + pénzbírság. Szerintem nem éri meg.
  • tigeroo
    #6772
    ha jogosítvány nélkül vezetek az kb. mennyire rizikós?

    3 éve van M-es jogsim, napi szinten közlekedtem, mostmár csak magát a jogosítványbővítést végét várom hogy megérkezzen az új (a régit persze mondtam hogy nem akarom még leadni had legyen nálam)

    ki lehet szerintetek ezzel magyarázni, stikában?
    mert nem bírok a seggemen ülni XD holnap is szeretnék vezetni, meg kéne is amúgy (meló lesz), aug 26-ára van bejegyezve a papírom amit kaptam a közlekedési főfelügyeletnél, a rendőrök adatbázisában már benne lehet szerintetek az adatom?

    (legrosszabb esetben) milyen büntetések vannak ilyenkor?
  • #6771
    Ja aha, gondoltam, hogy veszek hozzá ilyen brutál láncot előre, meg hátra, biztos ami biztos!
  • justin
    #6770
    Arra gondolok, hogy azt írtad "városban meg az egyetemen szaladgálni". Mint tudjuk a motorokat előszeretettel lopkodják, főleg ilyen helyeken.
  • #6769
    Ezt most annyira nem értem, mert tartok fegyvert is és annak KELL biztonságos, tárolási hely, mód. Most arra gondolsz, hogy garázsban legyen, hogy el ne vigyék, vagy mi?:)
  • justin
    #6768
    Csak találj neki majd valami biztonságos tárolási helyet is.
  • #6767
    Persze nem is várok tőle csak annyit, hogy alap dolgokat megismerjem vele. De azért mégse egy nyögvenyelős szinyóval akarok a városban meg az egyetmen szaladgálni... Én is így előre gondolkozva a 125 és a 250en gondolkozok, hogy melyik legyen a következő fokozat, ha már meglesz az A-s jogsi is és a mocit is kellő képpen kitapasztaltam, ahoz hogy "kinőjem".
  • efti
    #6766
    azert elvisel a dolog egy ket lepcso kihagyast is ha esszel csinalja az ember. Nalam valahog yigy nezett ki a meretugralosdi: 50, 125, 400, 600, 650, 1000

    Ettol fuggetlenul, nem nagyon fogsz tobbet megtanulni egy 50esre papirozott 80astol mint egy 50estol.
  • #6765
    Tudom! De ha majd állod a pénzügyi részét, a motorok fokozatos váltásának, akkor majd én is végig megyek minden 100 ccm-in és kiprobálok minden tipust...
  • justin
    #6764
    Attól, hogy megvan az A-s jogsid még nem muszáj rögtön nagymotorra ülni.
  • #6763
    Majd lerakom, de előtte azért megtanulnék rendesen motorozni, mert vagyok annyira hülye ,hogyha megvan a nagymocis jogsi, akkor nem kezdek el kis köpcentistől felmenni egészen a nagyig. Így legalább rákényszerítem magam arra, hogy a kicsivel tanuljak.
  • [HUN]FaTaL
    #6762
    Szerintem több értelmes hozzászólásom van az SG-n, mint neked. Rakja le az A-t, aki motorozni akar.
  • efti
    #6761
    Tovabbra is 50 es szerintem meg az is pont akkora marhasag, mint hogy A-s jogsival szekeret hajthatsz. Akinek autora van jogsija csak az legyen szives es maradjon a 4 kereken, ha valaki meg motorozni akar (legyen szo akarmekkora kis vacakrol is) az meg csinaljon szepen A jogsit.
  • Pepsi Twist
    #6760
    én 180as runnerrel járkáltam 50esként :D semmi para nincs :D
  • #6759
    Rendőr ismerős meg azt mondta, hogy nem ez a legnagyobb bajuk, hogy csóri motorost kiszedegessék a forgalomból és próbálják kideríteni, hogy az most 50-es vagy sem. Azt mondta 80-asok még simán beleférnek, mert még a hozzáértő is megmondja, hogy alig van méretbeli külömbség a 2 kategória között. De mondta, hogy azért 125-ösről ne vegyem le a rendszámot és csináljak neki adásvételit, hogy az 50-es, mert az már elég cinkes.
  • #6758
    Az ijen emberek is csak a geci nagy nyelftantudázsukkal tudnak villogni, mert értelems hozzászólásuk a nintsen
  • #6757
    És amúgy ez is miért fáj nekik? Erre van eszük, hogy a szar törvényeiket módosítsák azért hogy a kurva adózó népet megszivassák, de az eszükbe nem jutna, hogy ne lopják el még az annyuk nyugdíját is! Rohadt mocsok geci banda....
  • Pepsi Twist
    #6756
    és a babettát meg a simsont hogy fogják műszakiztatni? többet fog érni a rendszám meg az éves műszaki mint az egész motor :D ha ezt a babettára is bevezetik belelököm a marosba azt kész :D