7955
Jogosítvány
  • Mark007
    #7875

    "Főútvonalon,lakott területen belül """meghalhatok-e""" az útpadkán"
    Hát..szerintem senki nem tiltja, hogy meghalj, ha éppen úgy tartja kedved:)))

    Amúgy csak jobboldalt tudtommal..De kérdéses..Sok helyen voltam már úgy, hogy egyirányú utca, és bal oldalt álltak az ótók..
  • Ambrus Gergely
    #7874
    Sziasztok!!

    Főútvonalon,lakott területen belül meghalhatok-e az útpadkán, ha egyéb jelzés nem tiltja?

    "40. § (1) Járművel megállni - ha közúti jelzésből vagy a (2)-(5) bekezdés rendelkezéséből más nem következik - csak az úttest menetirány szerinti jobb szélén, azzal párhuzamosan, egy sorban szabad."

    Ezt most hogy kell értelmezni?
    1. Csak az úttesten állhatok meg, (útpadkán nem) ha ott megállok, annak a jobb szélén kell tennem.
    2. Csak jobb oldalon állhatok meg (akár az útpadkán is) bal oldalon nem.

    Köszönöm a megtisztelő választ!
  • skate00
    #7873
    Hy
    Most hoztak, vagy hoznak vmi új törtvényt hogy a Kresz vizsgát le lehet rakni a nélkül is hogy bejárnál volna elméleti oktatásra.
    Erről ki mit tud?
    Olyat hallottam még hogy az elméleti oktatás díját meg majd ráterhelik a gyakorlati oktatásra.
    Kösz
  • Zetorg
    #7872
    kb semmit
    ami rendszámos, ahhoz a megfelelő motor jogsi kell és csak laza talajú úttesten lehet használni. magyarul nem mehetsz vele aszfalt útra.
    50cm3 alatt nem tudom mi a helyzet...

    én is rákattantam, amikor olvastam, hogy lehet rendszámozni, de szart sem ér az egész.
  • SimonCar
    #7871
    mekkora bénák vagytok. csak meg kell tanulni azt a kresz könyvet vezetni a hörcsögöm is tud.
  • Hassan B
    #7870
    Óóó... ez a topik is mehet lassan gumiszobába... emberek. Értelmi szint 0. :D
  • maffioso
    #7869
    szép a hejes-irásod
  • IVU
    #7868
    tudja vki h B-s jogsivan milyen quad lehet vezetni esetleg forgalomban is?
  • somikoma
    #7867
    lehet..
    először gondolkozz, hogy miért "hülyézel" le, mert ha azt mondtam volna, hogy 1 hónap alatt körbegyalogoltam volna a Földet, akkor oké, de így..
  • maffioso
    #7866
    igazad van
  • mike0013
    #7865
    hagyd már...
    nem csak egyfajta autóvezetői iskola létezik, van ahol gyorsabban lezavarják, van ahol lassabban, ennyi, de ezen vitatkozni és ilyeneket írni...
  • maffioso
    #7864
    szánalmas vagy:D
  • Mark007
    #7863
    Most komolyan ezen vitatkoztok?...
    Én úgyvezettem, hogy napi 2 órát. szal elég lett volna a 15 nap hozzá. plusz a vizsgák. eü-t lehet csinálni közben is. Az intenzív kresz meg 1 hetes asszem. Szóval nem lehetlen, de az átlagnak 1,5-2 hónap..
  • matyi0323
    #7862
    ok. akkor neked van igazad, aki 435235934543 évig csinál egy retkes jogosítványt.
    azt nem tudom, hogy te hol élsz..
  • maffioso
    #7861
    5 hét..ja... én nem tudom ti hol éltek
  • matyi0323
    #7860
    nem okoskodok.
    haveromnak is 5 hét volt plusz 4 nap mire kiküldték.. és neki semmi ismeretsége nem volt.


    pepsi rajoljál:DD most az a divat:DD
  • maffioso
    #7859
    lehet hogy az oktatót ismerted de gondolom a kreszt 5 nap alatt adták le...ez nem függ attól hogy tudsz-e vezetni vagy tudtál-e...egyszerüen ne okoskodj ha neked elírva van meg a jogsid, a normális időtartam annyi amennyi nekem volt, max a szünetet tessék levonni..
  • TaRka0107
    #7858
    Igenis rajoljááá!!:D:D
  • Pepsi Twist
    #7857
    most én is rajuljak hogy 18 éve vezetek és csak 13 éve van jogsim? :D amúgy csak szopás ha vizsgabiztos látja rajtad hogy nem ott tanultál meg vezetni mert akkor magasabbra rakja a lécet :)
  • matyi0323
    #7856
    Rendben.
    Amúgy sem szokásom mondogatni, hogy így vezetek vagy úgy.
    Azt csak arra írtam, hogy már beiratkozás előtt is volt fogalmam az autóról.. akkor fogalmazzunk így. :D
  • Csabesz6
    #7855
    Sose mondd, hogy megtanultál vezetni:)
    Jótanács.
  • Csabesz6
    #7854
    Érdekes.
  • TaRka0107
    #7853
    Abban az év októberében kezdte el a jogsit amelyik év novemberében kézhez kapta, nem várt rá egy évet...
  • matyi0323
    #7852
    ????

    Nem tudom mi a hihetetlen..
    eésősegély 3. nap vizsgáztam, kresz volt 5 nap, rutin 4 nap-4. nap vizsga, forgalom szintúgy..
    és igen lepapirozták, hogy vezettem x órát, mert ismerős volt az oktató..
  • TaRka0107
    #7851
    Jajó, értem. Nem olvastam el rendesen. Végülis nekem is ez lenne ha novemberbe kezdeném, mert januárba leszek 17.(sajnos):D
  • maffioso
    #7850
    mondom várnom kellett a szünet miatt, és valamikor január végén kezdhettem csak el, aztán nemsokkal 17ik szülinap után volt a vizsga és utána heti kb 2 alkalommal tudtam menni...ebben semmi durva nincs nőjjetek már fel
  • TaRka0107
    #7849
    Az durva ha ilyen sokáig tartott.
  • maffioso
    #7848
    hát nekem el is lett írva pár óra, és elsőre volt minden, és igy tartott ennyi ideig...ha vetítesz igazából magadat csapod be, nem véletlen hogy nem csak nekem nem hihető a sztori...de legyen igazad
  • autoszimulator
    #7847
    2008 október 10-ben voltál először sulinál, és 2009 november 10-én jött a jogsi?
  • matyi0323
    #7846
    nem tehetek róla, ha nem hiszed el.. vezetés jól ment ( nem ott tanultam meg ), nekem valóban annyi idő volt!
  • maffioso
    #7845
    én nem tudom ti időgépet használtok? fölösleges fittizni itt azzal hogy kinek milyen hamar lett meg, amikor ez eleve nem is nagyon létezhet...én november végén kezdtem a kreszt, 3 hetes volt a tanfolyam, akk jött a téliszünet ott is, februárban kezdtem a korom miatt a rutint és március 20 körül jött a jogsi
  • matyi0323
    #7844
    Nem tudom hogy megy... én október 10-én voltam bent először az autós suliban és november 12-én kezemben volt a jogsi..
    aztán, hogy azóta hogy változott a helyzet, nem tudom :DD
  • mike0013
    #7843
    ha 1 hónap alatt nem is, de kicsit több mint másfél hónap alatt simán meg lehet csinálni:)
    nekem így volt... 3 hét kresz, vizsga, 1 hét eü, vizsga, ezután 1 hét rutin jött vizsgával, majd 2 hét a forgalomban és vizsga:) március elején kezdtem, április vége fele megvolt a jogsim. Minden elsőre, viszont vezetni 7 napból legalább 5× mentem...:D
  • Mark007
    #7842
    Mert kresz, meg eü. aztán a vezetés, ami 30 nap, szal csak az 1 hónap. És tuti nem fogsz mindennap vezetni. feltéve ha otthon ülsz, és mindig ráérsz :D
  • TaRka0107
    #7841
    Na mind1, én úgy hallottam hogy van gyorsított és az van meg 1 hónap alatt. Hát például tesómnak egy nyárba benne volt a jogsi, sőt...
  • Csabesz6
    #7840
    1 hónap alatt nem nagyon
  • Pepsi Twist
    #7839
    nincs gyorsított sztem :D ez marhaság legtöbb helyen 1 hónap alatt megvan :)
  • TaRka0107
    #7838
    Szevasztok! Úgy hallottam hogy le lehet tenni gyorsítottan is a jogsit. Ez mennyivel kerül többe mint a normál változat?
  • solo
    #7837
    Jajah.3 pontosakkel oldottam meg: D
  • matyi0323
    #7836
    Nekem 2 hibám volt, 2 kis egypontos lófasz:D
    Mondjuk nekem minden meglett elsőre.. forgalmi vizsgán végig se kellett mennem az útvonalon ( fail, azt azóta sem értem miért xD, pedig nem volt semmi ismerős meg semmi )

    Na de solo fel a fejjel, haver már vagy 7-8x megbukott kresz-en :D