7955
Jogosítvány
  • Szabi84
    #7915
    Köszi! Csak egy nagy baj van nekem C-E kéne:SS
  • Crumeron
    #7914
    Ment pü.
  • Szabi84
    #7913
    Nemsokára Kresz vizsgám lesz, van valahol dugiba gyakorló kresz program, amivel vizsgázunk? Torrenten nem találtam normálisat.
  • Crumeron
    #7912
    Kia Ceedel, de ha nem tudjuk betolni, akkor 2006 körüli Poloval kellett volna vizsgáznom

    A másik legjobb, hogy itt Komáromban ahol tanulok úgy megy, hogy rutin órákat kéne venni rutinpályán, de itt az a szokás hogy első rutin órán már városba vezetsz, és így megy le az első 8 óra. Utolsó órán voltam olyan rutin pályán, amit mi magunk építettünk egy városi kollégium udvarán.
    Azon mentem két karikát vasárnap, és ma volt vizsgám:D
    Tehát rendes rutinpályán is most voltam először a vizsgámon:D
  • Zsolti9014
    #7911
    széép! :D
    ilyet még eddig nem hallottam/láttam sehol. vizsgabiztos nagyon ... ööö... "kedves" volt, príma hozzáállás! ...

    Neked ellenben gratulálok, mert azért az ember vizsgahelyzetben alapból is feszült szokott lenni, erre meg rájön még, hogy másik oktató, autó nem megy, stb... és így is sikerült. Csak így tovább. Aztán ha a jogsi megvan, csak ésszel, okosan, ügyesen, türelmesen. ;)

    Milyen autóval vizsgáztál?
  • Crumeron
    #7910
    Hali, szoktam olvasgatni a topikot és ma volt egy vicces helyzetem rutin vizsgán.
    Azzal kezdődött, hogy nem is saját oktatóval mentem vizsgázni, és úgy volt, hogy nem is az oktatóm kocsijával, de aztán odaadta, hogy menjek azzal vizsgázni.
    A másik oktató meg hozta az ő kocsiját, ha esetleg gond lenne.
    Hát lett is, ráadásul utolsónak vizsgáztam és vizsgabiztos már ment volna haza:D

    Tehát:
    Kötelező ellenőrzések elvégzése, gumik, fényjelző berendezések hibátlan, na akkor ellenőrizzük a kormányt és a féket.
    Kocsit indítanám be erre nem indul. :D
    Faszán lemerült az aksi.
    Oktató: Bikázzuk be
    Vizsgabiztos: Nincs rá idő
    Oktató: Ok, akkor hozom a másik kocsit azon vizsgázunk
    Vizsgabiztos: Na ne szórakozzunk már
    Oktató: Jó akkor toljuk be
    Vizsgabiztos: Én nem tologatom

    Na mondom most buktam meg, de aztán csak betoltuk, és sikeres vizsgát tettem, de ezek után biztos egy életre megjegyeztek a Tatabányai KPM-nél :D
  • Tomsawier
    #7909
    A cím a következő:

    Somogy megyei Kormányhivatal
    Közlekedési Felügyelőség JVUO

    7400. Kaposvár, Vásártéri u. 2.
  • milk4
    #7908
    Elvileg okmányirodába kell mindent vinni magaddal(vizsgalap+elsősegélykártya+személyi).De,inkább hívd fel a sulidat,az a tuti.
  • Tomsawier
    #7907
    Megvan mindenem (kresz, rutin, városi, eü). Mikor vizsgáztam városiból még nem volt eü-m, ezért a vizsgabiztosnak nem tudtam átadni. Kaposvárra, de pontosan milyen címre ill. osztályra kell eljuttatnom a vöröskeresztes igazolásomat, hogy megkapjam a vizsgaigazolásomat, amit majd be kell vinnem az okmányirodába?
  • Petka
    #7906
    Én úgy tudom, hogy hivatalosan kell a PÁV, de külföldön azt se tudják, hogy mi az...
  • tviktor91
    #7905
    Szerintem semennyire...én is akartam Ak-t,de rájöttem h fölösleges ha 1éven belül ott az A,amit már 20.5évesen el lehet kezdeni tudtommal.
  • matyi0323
    #7904
    Köszi.
    Sg-n is tudok olyat aki ugyan ezt csinálja, ő állítása szerint is csak B kell, vagyis neki az van. Ismerősnek is.. semmilyen más papír nincs mellé.

    De azért majd megkérdezek valami hatósági szervet.. nem lenne jó egy x ezres bírság.. :)
  • maffioso
    #7903
    én nem hinném, de ne vedd kézpénznek
  • matyi0323
    #7902
    Neeem. :D
    Nem az árúról kérdeztem, hogy kell-e papír, az természetes.

    Hanem nekem a B kategóriás jogsi mellé kell-e valami PÁV, vagy GKI ( vagy fogalmam sincs mik ezek ).
    Félreértettük egymást, de lehet csak én téged. :)
  • milk4
    #7901
    A max össztömeget(3500kg) az autó nem haladhatja meg és asszem kell valamilyen papír,ami igazolja,hogy nem lopott áru stb,ha pl több doboz cigit szállítasz akkor nehogy az legyen hogy te loptad vagy csempészed.

    Szerintem ez a 2dolog a legfontosabb.Bár ehhez nem értek,szóval nézz utána jobban a neten.
  • matyi0323
    #7900
    Hali.
    B-s jogsim van, külföldre vinnék Magyarországról árut Merci Sprinterrel, ehhez kell valamilyen más papír?
    ( egy ismerősöm ugyanitt dolgozik, az ő állítása szerint neki is csak sima B kategória van, de mások olyanokat mondanak, hogy kell ilyen-olyan vizsga..)
  • Fehercsoki
    #7899
    A korlátozott jogsit szeretnék hamarosan elkezdeni,és azt hallottam hogy kresz vizsgához nem kell a tanfolyam.Ez mennyire igaz?(B kategóriás jogsim van szóval a kreszel nem lenne baj)Elég sokat tudnék spórolni ha nem kéne fizetnem az elméleti oktatásért.
  • Aquir
    #7898
    ennél azért jobb szokott lenni a helyzet:)
  • Csabesz6
    #7897
    Ne foglalkozz már vele, ez az az alreg, aki auto topikban is szórakoztatott minket:DDD
  • maffioso
    #7896
    Lényeg, hogy az arcod megvan, de a jogsid még nem :D szánalmas vagy kicsit nem gondolod? tolatni se bírsz de te érzed az autót
  • Ambrus Gergely
    #7895
    Nem, de vezettem.
  • Ambrus Gergely
    #7894
    akkor is így vezetek.
    Az autót nagyon érzem.
    Ügyességi verseny más kérdés.
  • maffioso
    #7893
    Te szerintem csak szeretnél így vezetni, lehet kicsit sok volt a cufacufurio, majd ha bebirsz tolatni egy passat-tal akkor beszélhetünk arról hogy kanyarban is érzed-e az autó vonalait.
  • Bandi 18
    #7892
    XD Persze. Hacsak nem ő Benik Balázs maga
  • HollandRules
    #7891
    Ez a tiéd? :O
  • Ambrus Gergely
    #7890
    De vezetni jól vezetek kb igy:
  • Ambrus Gergely
    #7889
    ja csak nehogy megszivassanak, hogy bevisznek egy olyan helyre, ahol ki kell centizni a nagy autó miatt.
    Tolatásból amúgy is szar vagyok, sokszor vakon tolatok.
  • Morphin
    #7888
    Szerintem pedig pont, hogy "nagy" kocsival érdemes megtanulni.Hisz ha a relatíve nagy autót érzed már akkor egy kis autóval is könnyen boldogulsz...fordítva meg ez nem annyira helytálló.Én Octavia-n tanultam...tükör minden autón van szval azért nem kell túl dramatizálni szvsz ezt a kisautó-nagyautó dolgot.
  • Krapo
    #7887
    Én a kisebbet választanám, mert ez is olyan dolog hogy valaki érzi a kocsi szélét, elejét, hátulját vagy nem, tanulható de ha valaki érzi mint például én, akkor felesleges a naggyal parádézni míg a kicsivel könnyebben gyorsabban megvan a jogsim, mert parkolni így is tudok passat-unk van azzal centizek minden nap, de parkoltam már más nagyobbal is, pl.: octavia, 850 kombi mondjuk az elég nagy ;) ! Én a voksom a kicsire dobom !

    Amugy az én kérdésemről valaki info ? (#7881)
  • Ambrus Gergely
    #7886
    Ti hogyan döntenétek?
    ------Kisebb autóval, vagy nagyobbal, de kényelmesebbel, és gyorsabbal.
    Pl. ha egy suzuki és egy Passat között kéne választanotok melyiket érdemes választani?
    Nagyobb autóval is van olyan esélyetek?
  • yugoslave
    #7885
    Ez az a lehetőség ami kizárva :)
  • Ambrus Gergely
    #7884
    magyarul csigavér autósiskola :D
  • Ambrus Gergely
    #7883
    Menj a csigajogsihoz, és ajánlom a Skoda Octavia RS-t
  • yugoslave
    #7882
    Hello!

    Egy hónap és egy hét áll rendelkezésemre, hogy megcsináljam a jogosítványt, melyik iskolát ajánljátok(XIII. kerben élek), hol van erre lehetőség? Lehetséges e egyáltalán ennyi idő alatt megszerezni?

    thx
  • Krapo
    #7881
    Szia !

    Tehát elkezdhetem egyszerre a két jogosítványt csak előbb a B -ből kell vizsgáznom ? Meg hallottam olyanról hogy C-t csak akkor kezdhetem mármint a vezetéses órákat ha töltöttem a 18-at ? ez igaz? És körülbelül mennyi a jogsi kezdésétől a vizsgáig eljutni ? nagyjából csak .. mert augusztusban kezdeném és októberben töltöm a 18-at, hogy ha a -t csak ugy tudom csinálni hogy 18-at kell töltenem addig akkor váronom kell vagy hogy ?

    Előre is köszönöm !
  • Bandi 18
    #7880
    Hello

    Igen lehet egyszerre csinálni, csak előbb a B-t kell letenni ennyi a követelmény.
  • Krapo
    #7879
    Sziasztok !

    Engem az érdekelne hogy most kezdeném nemsokára a jogosítványomat, B+C -t csinálhatok-e egyből ? csigavérnél azthiszem lehet de lehet rosszul informálódtam, tudtok valami infot erről ?

    Köszönöm előre is !
  • vftsforever
    #7878
    Sziasztok!

    Budapesten, a Keleti pu. környékén, hol tudtok korrekt autósiskolát hivatásos C jogosítványhoz? Olyan kéne ahol nem húznak be túlságosan, és nem 0órát vezetek..

    Köszi előre is;)
  • skate00
    #7877
  • maffioso
    #7876
    de főútvonal ritkán egyirányú he:D
    crx forumon a napokban volt téma a büntetgetés csak nem te is áldazotul estél? ami nálunk megy az vicc de szerencsére csak 3ezres birságot kaptam, mert félig meddig jogtalan volt a büntetés...