7955
Jogosítvány
  • matyi0323
    #6915
    :)
    Ilyen vezetési dolgokban nagyon nagyra becsülöm az angolokat! Nem tudom jártatok-e már angolban, de ha tehetitek egyszer menjetek ki kocsival.. Eszméletlen a vezetési stílusuk, az a tolerancia, segítőkészség.. (Y) Le a kalappal előttük!!!
  • Darukezelő
    #6914
    Az még csak egy dolog, hogy valaki agyilag zokni, a nagyobb baj, hogy a vezetési "kultúránkba" jobban be van épülve az, hogy nem figyelünk a másikra, szarunk rá, mintsem az, hogy valaki béna, tehát mondjuk szőke. Olyan parkolási módszereket szoktam néha látni, hogy csak nézek. És ez nem azért van, mert nem tud parkolni az illető (persze az is közrejátszik sokszor), hanem mert szarik rá, hogy hogyan parkolt be. Sokan b×sznak igazítani rajta, vagy csak odab×sszák az autót, oszt' jól van, az már lényegtelen hogy elfoglalta X autó helyét. Ez a(z egyik) baj itthon, hogy nem figyelünk egymásra, hanem csak megyünk előre. Aztán az már lényegtelen, hogy az amit csinálunk az már lehet a környezetünknek nem biztos, hogy olyan jó. A másik probléma a sok közül az, hogy türelmetlenek is vagyunk egyben. Mindenki csak rohan, megy mint az őrült. Sokan úgy nyomják a gázt piros lámpa felé haladva, mintha az zöldet jelentene. De nem tudom hova, mikor minimum még egy fél perc, míg zöld lesz...Most előbb ért oda a piroshoz, aztán? Nem értem a logikát ebben. :D Kell venni egy terepjárót, elejére hátuljára gallytörő, aztán izmozzon az aki akar. :D Tényleg néha azt érzem, hogy itthon a vezetés az valami túlélő harc, nem egy kényelmes, kulturált, civilizált cselekedet. Nem tudom, hogy más országokban hogy képesek az emberek a normális vezetésre, hogy tudnak egymásra odafigyelni az emberek. Úgy látszik mi erre képtelenek vagyunk, és leszünk. Tisztelet a kivételnek.
  • matyi0323
    #6913
    m2 :D "embtűindexbenkettesszámmal" :D
  • Csabesz6
    #6912
    milyen az a 100 newtonméteres parkoló?:DDDDDDDDD
  • matyi0323
    #6911
    Gyökkettővel:D:D:D ez jóó :a:s::d
    A szőkékről annyit, hogy sajnos egyre több van belőlük.. még ha kívülről nem is, de belül rengeteg van! Talán még aki hajnál szőke arra ráfogod.. de mikor a 30 éves csávóka rád tol egy 100nm-es parkolóban..:D:D ahol rajtatok kívül egy hangya sincs..:D
  • Csabesz6
    #6910
    csak ne kiabáld el:)
  • Pepsi Twist
    #6909
    lehet rajítani :D lásd engem XD én levezettem nem tom hány KM-t utcán és nem tom hányat a pusztába és nem tom hányat a versenypályán de 1 párat tuti :D ventoba 200ekm van 20ekm-el vettem pályán is mentem már pár kört és a pusztába is elégettem már pár telitank üzemanyagot :D

    és még nem volt balesetem :D 1x 1 szőke letépte a lökhárítóm me balfasz volt ennyi :D
  • Hassan B
    #6908
    Ha gyökketővel átgurulsz valakin, az is halálos... :D

    Lényeg az, hogy tapasztalat nélkül ne akarj májerkodni. Ha már beletettél egy autóba 1 - 200 000 kilométert, utána talán jogosan lehet bátorságod hozzá, de akkor sem kell.

    (és akkor majd mindjárt jön Pepsi barátom, hogy ő már 6 évesen is gyorsulgatott, csak nehogy egyszer egy villanyoszlopról hámozzák le...)
  • Csabesz6
    #6907
    ja
  • [HUN]FaTaL
    #6906
    Még 30-al is lehet halálos balesetet okozni...
  • Csabesz6
    #6905
    50-nel is tudsz nagy galibát okozni
    (pl halál)
    de nem kell 50 se...
  • matyi0323
    #6904
    :)
  • TheRock18
    #6903
    majd légyszives mikor mész egy olyan 50-nel nézz már ki oldalra...meglátod,hogy nem szívesen ugranál ki..ennél a "semmiségnyi" sebességnél...ha előre nézel még 100 se tűnik soknak...
    amúgy,ha elsuhan melletted egy autó 40-50-nel...arra már azt mondod,hogy száguld...mert,ha annyival telibe vágnak téged,mint gyalogost,akkor onnan már zsákba visznek el...autón belül minden lassabbnak tűnik..
  • Hassan B
    #6902
    Nem a végsebességről van szó, van ahol 50km/h is lehet túl sok.
  • Hassan B
    #6901
    Neeem... pedig kéne nekik... :D Jól gyorsul ám ez... más kérdés, hogy 130 felett az embernek már halálfélelme van benne.

    Még durvább a GTi. Egyszer vezettem egyet, a 8kg/LE-jével elég veszélyesen megy. Városon belül az aztán mindig a sor elején van. :P
  • Darukezelő
    #6900
    Hát meg már 130-nál se mehetnél gyorsabban elvben. :) Majd ha eljutsz a rutin pályára, és a gyorsulós feladatot fogod csinálgatni, majd akkor látni fogod, hogy az a 30-40 km/h is mekkora egy sebesség. És nem kell ahhoz 150-nel menned, hogy halálos balesetet hozz össze. Függetlenül attól, hogy most elütsz valakit, vagy te maradsz ott egy fán. Nem akarom az ördögöt a falra festeni, nem erről van szó, csak jóval kisebb sebességgel is lehet végzetes dolgokat elérni.
  • matyi0323
    #6899
    :D:D:D:D:D
    Egy opellal azért nem lehet valami hatalmas száguldást levágni:D:D Jó persze menni lehet vele normálisan, de egy 150 annyira nem vészes..többet meg úgysem megy :D:D
  • Kandurex
    #6898
    Megjelensz az utcán és mindenki fejveszetten menekül a leállóba mi? :D
  • Hassan B
    #6897
    Az én swiftem csak 860 kiló...
  • Morphin
    #6896
    azért ha már példának említesz egy M5öst, nem tudom pontosan, de közel 2tonna az a masina^^ meg úgy kb minden BMW másfél tonna fölött van.(amíg egy suzuki épp hogy eléri az 1 tonnát) sokat számít. a terepjáró nem rossz ötlet,csak sokat eszik,meg drága.láttam horváto.-ban autópályán egy Touareg vs. Fabia frontális mutatványtpersze a VW-nek (szinte!) semmi baja,az első sárvédője a Fabia hátsó ülésénél volt.nem sok túlélési esély van ilyenkor pl. és visszaemlékezve a Fabia szabálytalankodott,mert a VW saját sávjában volt.de ez nem 100.no mind1...lassan megyek suliba.sajna vonattal^^
  • Pepsi Twist
    #6895
    ááá ügyes nem vagyok csak mindenki vigyáz rám :D
  • ZTM
    #6894
  • ZTM
    #6893
    De te gondolom ésszel nyomod tövig a pedálokat, ezért nem volt baleseted, remélem nem is lesz és erre csak azt lehet mondani hogy ügyes vagy:P
  • Csabesz6
    #6892
    ez meg omg XD
  • Csabesz6
    #6891
    pf
  • Pepsi Twist
    #6890
    ha már vezetési stílusnál tartunk :D én is csak a pedálokat nyomkodom de azt tövig :D és még sosem volt balesetem és nem is lesz mivel tudok vezetni, max más nem mert bénázik és nekem jön...
  • ZTM
    #6889
    Na látjátok, én ezért tervezem, ha lesz jogsim és pénzem, valami komolyabb terepjárót mondjuk Land Rover Defender 110-et vásárolok, aztán arra gallytörő, és valamilyen szinten védett vagyok a májerkedőktől:D BMW m5 vs gallytörő frontális ütközésnél:D
    Osztálytársam is BMW-vel nagyzol, neki M3 vagy M5-ös lesz(vagy inkább kell), hát én féltem tőle, persze én a terepjárókat szeretem, a sárba dagonyázni nagy élvezet, ő meg benyom a pofámba egy 300KM/h-val driftelő M5-ös videot, és elkezdi, ilyet nem tud a Land Rover meg hogy majd ő is megcsinálja...
    És ekkor fordul meg a fejembe mi lesz ha pár év múlva jön velem szemben ő és keresztbefordítja előttem az autóját mert már kiszakad a dobhártyája a hangos zenétől, és pont a csajával van és ugye májer 4ever:(
    Veszélyes dolog!
    De ha 1x baja esik egy hülyegyerektől a szeretteimnek vagy nekem vagy a leendő kocsimnak, rokonoméktól kihozom a John Deere-t azt lezúzom a kocsiját!

    Remélem azért nem lesz ilyennel dolgom!
    Én biztos nem esek a gyorsulás hibájába, mert eleve nem kedvelem a gyors kocsikat:D
  • TheRock18
    #6888
    felőlem legyen,csak messze tőlem és a szeretteimtől...mert,ha 1-2 gyökér miatt bajuk esik...az tuti kocsi után kötöm a kölköt/csávót és végig húzom az M3-ason :D
  • Morphin
    #6887
    Az ilyen "eseményeket" annyi minden befolyásolja,hogy az hihetetlen.Nem lehet rá felkészülni.Sajnos ez a "mindentlehetszarnibele" kormány+világnézet ami itthon uralkodik, csak erősíti az ilyen vérpistiket,hogy igenis szétszívva,esetleg egy kis alkohollal megtoldva kocsikázzanak egyet.Szerintem kár ragozni,ilyen seggfejek voltak,vannak,lesznek...balesetmentes közlekedést mindenkinek...
  • TheRock18
    #6886
    hát ezaz,hogy más hibájából haljak meg én + az utasaim???
    esetleg akkor májerkedek,ha megfelelőek a körülmények és NEM ül senki mellettem az autóban+ sehol egy lélek...ha már rosszul sül el,akkor másnak ne essen baja.
    de akkor barom és apu 5ös bömösébe még bepakol magához 4 embert,aztán kiszánt egy fát...és csak a "profi" sofőr éli túl...az meg is érdemli...
    nah meg az is hülye,aki ilyen mellé beül..
  • Gabor1990
    #6885
    Miért nem hívtad ki mégis a mentőt vagy rendőrt? Akkor biztos megtanulja a leckét...
  • Morphin
    #6884
    Hogy érezd magad biztonságban? Ha nem kamionos vagy akkor sehogy^^ ez van...sok a hülye, szoktam volt mondani.Nem tudsz mit csinálni...
  • Hassan B
    #6883
    Én mostanában rászoktam az éjszakai autózásra. Láttam pár érdekes dolgot. Vannak ugye a kissrácok apuci BMW-jében, nem egyel találkoztam, akik kint máyerkednek, szerintem nulla vezetési tapasztalattal.
    Na meg ugye a tuningerek... itt van pár komoly arc, akik minden hétvégén éjjelenként száguldoznak a városban.

    Nem olyan rég volt hogy éjjel haverral ültünk a buszmegállóban, egyszer csak a kanyarba bevágódott vagy 90-el a 3-mas Bömös, ide-oda csúszott az utcán, aztán elindult egyenesen felénk, majd a tőlünk egy méterre lévő padka pattintotta meg, és egy-két táblán végigsöpörve a szemben lévő árok volt a végállomása. Pár percig megszólalni se tudtunk, aztán leesett, hogy meg kéne nézni mi van a sofőrrel. Két hülyegyerek ült bent és nem lett semmi bajuk( pedig megérdemelték volna ). Mondtuk hogy hívunk mentőt, mégiscsak borultak, meg minden. Erre srác mondta, hogy inkább ne, mert nincs jogsija(:@). Telefonált apucinak, aki éjjel 2-kor -ki tudja honnan- (és mennyi pénzért? ) szerzett egy trélert, és gyorsan eltüntették az autót.

    Most kérdezem én, ilyen dolgok után egy szabályosan közlekedő autós hogy érezze magát biztonságban?


  • Norbi1990
    #6882
    Por-se leszel...
    Kiskanállal szednének ki a kamion alól :S
  • Csabesz6
    #6881
    "gyorsan sosem vezetek majd!"
    ezt azért nem egészen hiszem:)

    by Vincent Vega:D
  • TheRock18
    #6880
    én 1x ültem be haver mellé...és soha többet...nincs életbiztosításom,mert nem érzem szükségét(kopp-kopp) de ilyen esetek miatt érdemes lesz köttetni...mert attól,hogy én egész jól vezetek az átlaghoz képest,attól még más hibázhat...
    múltkor egy hatalmas dombot mentem felfelé...mellettem lévő sávban,pedig 1000-rel jött egy kamion lefelé...és halálfélelmem volt..."nah mondom,ha ez elalszik,vagy véletlenül kitér a saját sávjából..akkor kampec"
    ő jön 120-szal..és felfele tötymörgög 90-nel...mintha 210-zel hajtanék fékezés nélkül egy beton falba
    és ugye tudjuk,hogy egy személyautónak semmi esélye frontális ütközésnél egy kamionnal szemben
  • matyi0323
    #6879
    Nyugi, tudom majd mit csinálok... volt már sajnos szerencsém nissan patrol gallytörőjét megnézni közelről..:/:/
    Akkor megfogadtam, hogy alkoholos állapotban és gyorsan sosem vezetek majd!
  • Morphin
    #6878
    valamilyen szinten, nem árt felnőni a vezetéshez/közlekedéshez!nem játék...a te életedet leszarhatod,meg viccelhetsz vele,de máséhoz nincs jogod. ezt most ellenszenv nélkül írom,tanácsként...mert van pár haverom,aki szerint tök mókás nyomni a pedált...aztán egyszer-egyszer majdnem ráfaragtak.(ha nekik nem is,de a kocsinak nagyon fájt)szal csak óvatosan.a pedált nyomni nem kell nagy tudomány,ez legyen mindig az eszedben.
  • matyi0323
    #6877
    :D:D
    Most járok én is jogsira, így még könnyen beszélek:DDDD
    Remélem első utam majd nem egy lengyelrendszámos kamion alatt fejeződik be..:D
  • Morphin
    #6876
    még mindig közlekedésről van szó...írták is:,,vezetni nem nehéz."

    ezzel kapcsolatban egyszer kérdezte tőlem bátyám,hogy milyen vezetni,nehéz? hát mondtam neki (nincs jogsija), hogy nem nehéz,bele kell jönni. erre mondja,hogy : jah tényleg,végül is csak a pedálokat kell nyomogatni