7955
Jogosítvány
  • maffioso
    #6955
    hát nemtom nekem, volt osztálytársamnak, és mostani 2 osztálytársamnak is végig elsőr eminden megvolt, de van egy másik srác annak meg 3szorra volt meg a város, és jogosan buktatták meg szal azért nem mindig ok nélkül buktatnak
    persze vannak köcsög buktatások de én sztem ritka ez, egyre kevésbé hallok rola konkrét sztorikat mindenki csak jön h megbukott és mondja mér és tök jogosan...ilyenek h buszmegálloban fordul meg, meg nem indexel sávváltásnál, meg nem néz hátra sávváltásnál stb stbstb
  • Morphin
    #6954
    sajnos de...ha jól tolod is belekötnek,és qrvára nem urban legend...saját bőrömön tapasztaltam...rutinnál is,meg forgalomnál is.(igaz,hogy haverom nem egy műszaki tehetség,de ügyesen tanul...most bukott harmadszorra forgalomban..többi mind elsőre megvolt neki,nem lehet ennyire gyenge sztem)

    swordfish: van valamennyi idő ami után elévülnek az ilyen szabálysértések nem? vmi 3 hónap rémlik
  • maffioso
    #6953
    sztem urban legend...ha jol tolod nem kötnek bele
  • 5w0rdf15h
    #6952
    hát változó a rendszer ://

    haverom apját elkapták kökinél a felüljáron, 2 héten belül küldtek egy papírt hogy eljárás van, meg büntetés, de csekket még nem kapott....ellenben szomszédot elkapták év elején, neki egyből csekk jött 2 hónap után...
  • Fehercsoki
    #6951
    Az mennyire igaz, hogy a vizsgabiztosok hétvége felé buktatnak mert ebből élnek?Pénteken lesz rutin vizsgám.
  • Kandurex
    #6950
    Nem, nem jött a csekk :D miután 3 órája volt, de gondolom ennyi a tétel :(
  • Morphin
    #6949
    már meg is jött a csekk vagy mi? :D amúgy sztem nem egyből 30ezer...
  • Kandurex
    #6948
    Lefényképeztek 3 órája Nyíregyháza autópálya lejárat 70 helyett 90 körül :(

    30 rugó mínusz?

    ...pedig tényleg nem vagyok egy gyorshajtó típus :/
  • maffioso
    #6947
    szal ha odamész egy iskolához és mondod h van kresszed akk megkell h engedjék beirnak vizsgázni stb, először sztem a b-snél probáld, én ugy tudom h ez lehetséges hisz annak kell lennie
  • maffioso
    #6946
    asszem félévéig érvényes a kresz ebben nem vagyok biztos de most még tuti nem telt el annyisem szal szerintem igen
  • Fehercsoki
    #6945
    Most nyáron raktam le a B kategóriás kreszt,még mehetnék A1 kreszből is vizsgázni?
  • maffioso
    #6944
    1 tanfolyamot kell kifizetni csak kétszer kell vizsgázni, haverom most küldte pont igy a1 és autora
  • Morphin
    #6943
    sztem meg nem...max adnak vmi kedvezményt,hogy mind2 jogsit ott rakod le...mivel vannak eltérő dolgok a két kategória KRESZ-ben ezért nem is elég egyszer vizsgázni,ebből kiindulva gondolom azt is külön fizetni kell(az oktatást),de ilyen esetben legegyszerűbb,ha az iskolával beszélsz erről.
  • maffioso
    #6942
    igen
  • skate00
    #6941
    hy
    ha B kategóriát és A1 et is leraknám egyszere
    és akkor csak 1 kresz tanfolyamot kell kifizetni ?

  • maffioso
    #6940
    más is megsérült v csak ő?mert akk másfelet tippelek, ha másnak is lett kára akk akár 3 is
  • Silentke0009
    #6939
    Az egyik barátomnak most vették el a jopgosítványát, mert balesetezett a robogójával (korházba került) és hát ittas volt 3 ezzreléket mértek. Szerintetek hány évre vehetik el a jogsiját?
  • maffioso
    #6938
    sztem fölösleges, mert nemér semmit egy ilyen oktatojáték...a valoságban minden más mint egy szimulácio alatt, arrol nem beszélve h rutinpályán érezni kell a kocsit nem pedig tudni...szerintem
  • Fehercsoki
    #6937
    Igen tudom,csak úgy pluszba gondoltam.
  • Darukezelő
    #6936
    Majd megtanít az oktató, és a szimulátor pedig a valóság névre hallgat.
  • Fehercsoki
    #6935
    Nem tudtok egy olyan szimulátort amivel a rutinpályai és a forgalmi feladatokat is lehet gyakorolni?
  • maffioso
    #6934
    auto mánia topikban menny vissza 1 max két oldalt, ahol sürün látod a logomat ott lesz a környékén
  • Morphin
    #6933
    linket pls...most már kíváncsi vagyok mi történt^^
  • maffioso
    #6932
    aszittem olvastad automániában....hátnem karambol csaksajátkár
  • Hassan B
    #6931
    Alig meglett a jogsid máris balesetet okoztál? :D
    Azt mondják, hogy kezdő jogsisok kb 1 évig nemigen okoznak balesetet, persze ez nem biztosíték, csak statisztika.
  • maffioso
    #6930
    huh elolvastamaz utso oldalt, mivelhogy megtaláltam ezt a topikot...
    előszörismég az elején volt hogy 18 alatt nem büntetnek, hát pénzre nem is, énsekapok elvileg büntetést se szüleim, de a jogsinélkül simozokat ha elkapják akkor a jogsira eltiltást kaphatnak ha jol tudom
    másik, hogy télen vezetni télleg durva,nekem első rutinom a városban volt tükörjégen, hát eléggé néztem h először megyek a városban és akk már egyből jég meg minden, eszméletlen ovatosan mentem,amikor csuszott akk nemisnagyon tudtam h mit csináljak, azota nem volt tél,mire jön meg elvileg nem lesz jogsim ugye...ugy autozok ahogy más motorozik...vége a szezonnak nemsokára:D
    amugy ezt megint faszságnak tartom, hogy balesetet okoztam akkor elvileg én potenciálisan veszélyes vagyok a forgalomra nem? akkor mérnem vették el helyszinena jogsit? most lesz 3 honapja, a fele lement volna az eltiltásnak...eszméletlenül idegesit elhihetitek
  • ZTM
    #6929
    Hát én a zebrás dologhoz annyit tudnék hozzászólni hogy a szőke nők(genetikailag vagy fesett az mind1) még 1x nem álltak meg a zebránál(nekem).
    1x már volt olyan is hogy megyek nyugottan, a csajszi meg a smartal(zebrán az út közepénél tartok) csak úgy suhant el előttem:/Azért ezt már ne, de ha kamion jön azért megvárom a reakcióját, kiállok a járda szélére és figyelem hogy lassít-e ha lassít átmegyek kicsit erőteljesebb tempóba de ha nem akkor nem próbálkozok:D
  • Hassan B
    #6928
    Meg persze azért, mert akinek van, azt leszarják az autósok, lévén "úgyis én vagyok az erősebb"...
  • Higany
    #6927
    Mindez csak azért van, mert halvány lila gőzük nincs az egész KRESZ-ről!
  • matyi0323
    #6926
    Nem baj az...
    Majd már jöhetnek a biciklisek akár az úttest közepén is... Öröm lesz nézni a kamionok elején a hűtőrácsot.. milyen szép színes lesz... :D:D
    DE MEGÉRDEMLIK MAJD!! Erre csak ezt tudom mondani, mert azért már az túlzás amit némelyikük csinál!!
  • [HUN]FaTaL
    #6925
    Én se indulnék el, mert sok barom nem áll meg és képes elgázolni, simán. Egyszer előttem mentek át a zebrán, álltak az autók mindkét irányba úgyhogy elindultam én is. Hát hülye picsa nem behajtott közém és aközé akit átengedett? Majdnem elütött. Na ezért félnek a gyalogosok. :)
  • Csabesz6
    #6924
    jobb;) padavan:D
  • TheRock18
    #6923
    hallod..olyan helyen szoktam lejönni,hogy 600méterről(túlzok) lát már engem...2 sáv van,egyedül jövök...és ő áll a zebránál...de nem indulna el...pedig mindössze 50-nel jövök,ezzel a sebességgel pedig még szépen meglehet állni...
  • [HUN]FaTaL
    #6922
    Jó igen, durva volt, én is figyelek. Akkor már csak a maradék kb 90% nem. Gyalogost mindig átengedek. Persze, hogy nem mer átmenni a gyalogos, mikor kivágodik mögülem a BMW és padlógázzal megelőz, jó hogy el nem üti...
  • TheRock18
    #6921
    hát azért a "itthon egyáltalán nem előzékeny senki" durva...inkább csak a 95%
    mindig figyelek az autóstársaimra...ha esetleg ő áll egy kanyarodóban én meg az egyenesen haladóban akkor beengedem magam elé...meg a buszt is kiszoktam engedi,ha nem megyek túl gyorsan
    a gyalogosoktól viszont frászt kapok...mert megállnak az út szélén..és csak néznek..de az a baj,hogy másfelé..és hiába villogok neki,hogy menjél...ide se figyel..ilyenkor mondom,hogy "anyáád".. :D
  • [HUN]FaTaL
    #6920
    Vagy az egybenyakú kopasznak, aki szintén. :D De tökmindegy milyen autót mondok, mert itthon egyáltalán nem előzékeny senki, odakint meg igen.
  • TheRock18
    #6919
    igen,mert itt ilyen autója,csak a romáknak van... és ők leszarják a fejed :D
  • [HUN]FaTaL
    #6918
    Nem kell olyan messzire menni. :) Nézzél körül egyszer Bécsben, én kimentem haverral a nyáron, megdöbbentő az ottani vezetési kultúra (pozitív értelemben) az ittenihez képest. Érdekes: Nem dudálnak le, ha lassan megyek, mindenki beenged (2x egy BMW, 1x egy Audi Q7) - itthon ilyen nincs, ledudálnak...
  • matyi0323
    #6917
    Angliában - így jobb? mester..
  • Csabesz6
    #6916
    "angolban"