7955
Jogosítvány
  • ladarevolution
    #7035
    Igen, van aki 30 éves jogsival se vezet jól

    Sajnos sokan
  • maffioso
    #7034
    nyilván ahhoz mérten mondja hogy mennyit vezettem ne legyetek már ennyire szőrszálhasogatóak...egyébként megvan még a jogsi nemsokára egyéves lesz, párezer kilométert már sikerült mennem vele és még ilyenkor is érezni h mennyire van hova fejlődni szal a jolvezetés valoban más általánosságban, de tanulohoz képest kell ilyen esetben gondolkozni
  • [HUN]FaTaL
    #7033
    30 óra után nem vezetsz jól, senki sem. :) Majd ha rutinosabb leszel.
  • maffioso
    #7032
    és mégis mivel védekezzek, ha egyszer tudom h nincs igaza?mondjam azt h jol vezetek és fényezzem magam?de ám egy vizsgabiztos se fogja azt mondani h jol vezetsz fiam, meg nem hiszem el h most mész először városban ha balfasz vagy
  • Darukezelő
    #7031
    Ugye nem a vizsgabiztosok véleményére akarsz alapozni 30 óra vezetés után? :D
  • maffioso
    #7030
    nagyon vicces...szerintem is biztos hiányos a gyakorlati tudásom, ha mind2 vizsgabiztos megdicsért, hogy ügyesen vezetek...de én ugy emlékszem h b-vel 8fő sofőrrel együtt és d-ben meg 8 plusz sofőrtől deakk forditva
  • 2Bálint
    #7029
    jah igen természetesen, én is erre gondoltam
  • Hassan B
    #7028
    Nem csak vizsgázni, a tanfolyamon is részt kell venni...
  • 2Bálint
    #7027
    3. kérdés:

    újra kell vizsgázni kresz-ből!
  • 2Bálint
    #7026
    5. kérdés:

    kimenni ki tudsz, de ne csodálkozz, ha az első faluban lekapcsolnak, met nincs rendszámod...
  • [HUN]FaTaL
    #7025
    Igen. Úgy tudom a németeknél van ilyen, nálunk szerencsére nincs ilyen baromság.

    Egyébként meg mi a jó francot tudna csinálni a szülő a másik ülésről? Komolyan érdekelne. 17 évesen szerintem már kell(ene) annyi ész egy emberbe, hogy nem úgy megy mint egy félőrült barom. Sajnos nem mindenkibe szorult ennyi ész. :(
  • Hassan B
    #7024
    Nem. Úgy tűnik nem csak a gyakorlati tudásod hiányos.
  • maffioso
    #7023
    b-nél nem 8fő sofőrrel együtt?
  • lacee09
    #7022
    Ezaz
    én meg odavoltam, hogy kell mellém vki aki betöltötte a 18. évet és van jogsija. köszi a válaszokat
  • matyi0323
    #7021
    A héten vizsgáztam, tehát pontosan tudom, hogy:
    -Ha megvan a jogsid, mindegy hány éves vagy belföldön mehetsz bárhogyan, külföldre csak akkor mehetsz ha TE BETÖLTÖTTED A 18. életéved. ( tehát oda sem kell melléd szülő vagy felnőtt vagy jogsis vagy bármi..)
    - A "B" kategóriás jogsid jó ugye autóra 1+8 személyig, aztán kismotorra 50ccmig, lassú-kerti járművekre.
    - Ezekhez való pótkocsit (autónál ugye utánfutót ) akkor köthetsz, ha a jogsid már minimum 2 éves.
    - Ha balesetet csinálsz 18 év alatt akkor anyud,apud lesz a felelős.
    - Az előbbiekből meg nagy logika kell hozzá:D:D:D, hogy külföldön 18 alatt nem csinálhatsz balesetet..
    Remélem tudtam segíteni.
  • milk4
    #7020
    Csak külföldön van ez,hogy 18év alatt kell egy 18+-os melléd akinek legalább 2éve van már jogsija.
  • lacee09
    #7019
    köszi a válaszokat. am az tuti, hogy nem kell szülő meg semmi, ha megvan a jogsi egyedül is vezethetek kocsit függetlenül a koromtól? mert engem akkor jól félretájékoztattak.
  • [HUN]FaTaL
    #7018
    1. 16,5 évesen kezdheted a KRESZ tanfolyamot, 16 és háromnegyed évesen vizsgázhatsz belőle, 17 évesen mehetsz rutinvizsgára, utána rajtad múlik.
    2. Nem kell szülő, meg semmi baromság, belföldön vezethetsz,, ha megvan a jogsi.
    3. 18 éves korodig nem mehetsz külföldre.
    4. Kismotorral eleve nem mehetsz külföldre, nem rendszámfüggő, de szerintem nincs út a határig amin egyáltalán mehetsz kismotorral. Nem jogsi kérdése, ha külföldön balesetet csinálsz 18 éves korod alatt, nem vonhatnak felelősségre, ezért van ez a korlátozás.
  • lacee09
    #7017
    "18év fölöttinek is kell, hogy legyen jogsia" bocs elírtam
  • lacee09
    #7016
    #7014 mopedeken; 50ccm stb.. azt hiszem azért értettétek
    #7015 ja igen azt kihagytam, hogy kell a 18év fölöttinek is jogsinak lenni. és am ezt állítólag 2009-ben vezették be és aki előtte tette le arra nem vonatkozik.
  • Dean Winchester
    #7015
    ja van közte érdekes ami engem is érdekel :)
    de miért kéne,hogy szülő legyen meletted? ezt alapból hülyeségnek tartom hiszen ha aki meletted ül és nincs jogsija akkor mit tud tenni mikor veled van?:S haigaz ez a jogszabály akkor baromság!
    Amúgy sztem nem kell 18 év feletti személy hiszen haverom is mikor lerakta a jogsit akkor egyből ment és vezett ! (egyedül)
    igaz ez jópár éve volt!

  • milk4
    #7014
    "kismotrokon" :D

    5. kérdés
  • lacee09
    #7013
    Hali! Kérdeznék párat:
    Először is az első és legfontosabb kérdés(számomra), hogy ügye a jogosítványt ellehet kezdeni 16évesen 6 hónaposan kezdeni. A kérdés az lenne, hogy ha elkezdem 16,6hónaposan akkor 17 éves koromig eltart mire lerakom vagy rajtam múlik mikor fejezem be gondolok itt arra, hogy 16év 8-9 hónaposan is belehet fejezni?
    Egy másik fontos kérdés: Olyat hallottam, hoyg 18 éves koromig kell, hogy mellettem üljön kocsivezetésnél 18év felletti ez pótolható szülői engedéllyel vagy vmi hasonlóval vagy feltétlenül kell a "bébiszitter"?
    Harmadik kérdés: ha leraktam "B" kategóriára jogsit akkor "A1" esnél már nem kell lerakni a kreszt vagy van vmi teszt akkor is?
    Negyedik: A jogsi megszerzése után való 1 év betöltöttével lehet külföldre menni vagy 18+ 1 év után lehet külföldre menni?
    Ötödik: Ügye kismotrokon nincs rendszám azzal kilehet menni külföldre, mert ott meg úgyemlékszem van rajtuk
    Válaszotokat előre is köszönöm. és bocsánatot kérek a sok láma kérdésért csak ezekkel nem teljesen vagyok tisztába.
  • Pepsi Twist
    #7012
    ha nem Szeged és nem Pest és nem Debrecen akkor könnyű :D
  • matthias92
    #7011
    nem, csak kecsó.
    remélem különösebb probléma nemlesz, rosszul nemvezetek, csak várhatólag egy kicsit bátortalan leszek.
  • Dean Winchester
    #7010
    pest?
  • matthias92
    #7009
    megkaptam a forgalmi vizsga időpontját. csütörtök, 7:20. a csúcsforgalomban. basszus :S
  • Pepsi Twist
    #7008
    a gázt nyomtam :D
  • Gabor1990
    #7007
    Hátulról toltad, vagy hogy?:D
  • Pepsi Twist
    #7006
    én ikarus 280as mozgattam meg tele utasokkal :D az se kispálya :D
  • Csabesz6
    #7005
    lol
  • matyi0323
    #7004
    Logikus, hogy bonyolultabb. :)
    Sok sikert(Y)
    Aztán az legyen előtted, hogy te 40 tonna vagy a másik meg 2 tonna...:D:D
    Tehát előtted nincs akadály..XDXD ahogy fater szokta mondani...(ő is kamionsofőr )
    Amúgy nekem jól ment. Megdicsért az oktató, elsőre beálltam mindenhova, minden ment elsőre különösebb magyarázat nélkül. ( mondjuk előtte már "tudtam" vezetni, csak papír nem volt róla:D, de azért a rutin mégis másabb, mint az, hogy utcán megyek:D )
    De gondolom a kamionvezetéssel nem lesz gondod. ( anno 13 évesen igen könnyem mentem azzal is :D:D )
    Mindenesetre sok sikert. (Y):D
  • DJ Skyline
    #7003
    csütörtökön megyek a harmadik C-s elméleti oktatásra. :) érdekes eddig, de nagyon nem várom a műszakot, meg a műhelybe járást. :D olyan 100+ oldal a könyvben a műszaki rész. viszont sokkal nehezebb és komplikáltabb mint a B, legalábbis én így látom.
  • Sickness
    #7002
    majd megunod
  • matyi0323
    #7001
    Reggel 6-ra megyek megkezdem az első rutin órám. :D:D:D
    Milyen rég várok erre... :)
  • [HUN]FaTaL
    #7000
    TÉK

    :D
  • [HUN]FaTaL
    #6999
    Hm.
  • Pepsi Twist
    #6998
    ja....
  • maffioso
    #6997
    nem, a tanfolyam kresszel és orákkal együtt volt annyi
  • Pepsi Twist
    #6996
    ja 5eFT/órával :D