7955
Jogosítvány
  • karribi
    #7115
    de szerintem még így is alulbecsültem az arányt
  • karribi
    #7114
    szerinted miért fizet többet egy pesti a pécsinél??
    mert pesten napi 2000 autóval találkozol 20 centis körzetben, pécsen/pécsett meg 300-zal
    pusztán ezért... számolj csak utána.. még így sem fizetsz annyival többet...
  • trigonometrikus
    #7113
    én nem is hallottam ilyet, hogy pesten többet kell fizetni a biztosításért, ilyen tényleg van?
  • mamutvadasz
    #7112
    Mert pesten sokkal nagyobb a forgalom, sokkal több "veszélynek" van kitéve az autód, ezáltal nagyobb a biztosító kockázata... Ezeket statisztikákból látni lehet, hogy Budapest környékén sokkal több kárkifizetés történik, mint vidéken... Ezért kell többet fizetni itt. Én szerencsés helyzetben vagyok, mert, bár pesten élek, vidéken van az állandó lakcímem, így a biztosítás sokkal olcsóbb...

    De attől még, hogy a biztosító fizet(feltéve, ha hagynak betétlapot) meg kell normálisan tanulni vezetni...
  • Jimboo23
    #7111
    Ez akkor is unbdorító miért nem lehet egy tetves betétlapot otthagyni hibáztam bocsánat de vállalom a felelöséget!Amikor meglett a jogsim apa nem is engedett úgy vezetni kb 3 hónapig hogy ne üljön mellettem mentünk mindenfelé autópályán is! a 30 óra az vicc! Semmire nem elég a szigorítással teljesen egyet értek!De a biztosítokon se ismerem ki magam se a cscon se a kötelezőn!Nem is értem az egész rendszert hogy miért fizet többet egy pesti egy pécsinél meg ilyenek!
  • gerge93
    #7110
    ha jelentkeztem jogsira, de még nem fejeztem be, sőt igazából még csak jelentkeztem, mert nem tudtam elmenni az előzőre(mer még nem vagyok 18 és apának alá kellett írnia, de ő meg csak pénteken jött haza), de november végén indul a következő és csak januárba vizsgázhatok elméletből akkor rám még az előző azaz amikor jelentkeztem adatok(pénz meg h 1-2 év után újra vizsgázni stb.) vonatkoznak? (még kifizetni nem kellett, de a szerződés már megvan, de nincs rajta ár meg semmi csak, h jelentkeztem B jogsi tanfolyamra)
  • trigonometrikus
    #7109
    hát az ilyen cserbenhagyásos parkolások nagyon feltudnak idegesíteni engem is, szerencsére még velem ilyen nem történt de van ismerösöm aki járt mág igy, rendörségi feljelentés, és nagy mákja volt, mert ahogy beletolatott a másik auto a fejsték nyoma rajtamaradt, meg volt egy két szemtanú is, szal hamarabb meglett a bűnös...
  • mamutvadasz
    #7108
    Én valami olyat hallottam, hogy bevezetnének egy kétszintes vizsgáztatási rendszert, ami abból áll, hogy vizsga után 1-2 évig vezethetsz, viszont utána újra kell vizsgáznod...emellett minden díj a 3-, 4-szeresére változik, ezzel ösztönzik az embereket, hogy vegyék komolyan a vizsgákat, ne az legyen, hogy nem baj, majd a következőre megtanulom...

    Másrészt nekem már régóta van jogsim, elég jól is vezetek...és nagyon nem tetszik, ha valaki "megveszi" a jogsiját... Amúgy meg kevésnek tartom azt a 30 órát, amit le kell vezetni, annyitól még csak vezetni tanulnak meg, de közlekedni nem!!
    A rutin pályán eltelt idő is kevés szerintem. Hány emberrel találkozni, aki nem tud parkolni, és itt most nem arról van szó, hogy sokáig tart mire beáll, hanem, hogy közben meghúz még 1-2 parkoló autót... Ez nagyon nem tetszik...
  • Vash2
    #7107
    Nem tudom, hogy igaz-e, de hallottam valami olyasmit hogy januártól változtatások lesznek a jogosítvány megszerzésében.
    Tudtok erről valamit?
  • Pepsi Twist
    #7106
    nekem kb 12 éve van jogsim :D és tegnap is vezettem meg ma is :D
  • Sickness
    #7105
    grat
    nekem még csak ma a volt rutin de sikerált.
  • matthias92
    #7104
    megjött a jogsim a mááái napon.
    áá, nagyonjó, ma is meg tegnap is vezettem :D
  • matyi0323
    #7103
    Jó félreértés ne essék, én sem akartam szidni az összest, meg persze mindenki úgy közlekedik ahogy tud, de azért van köztük jócskán pár láma..
    #7086: Igen ezt a KRESZ témát én is jó dolognak tartom, sőt ha rajtam állna még a gyalogosoknak is részt kellene venni legalább egy pár órás tanfolyamon, mert azért ők is tudnak "mesés" dolgokat művelni...

    Pénteken vizsgázom forgalomból, eddigi gyakorlásom folyamán mindig a köcs*g csalogos miatt buktam meg. Most lehet szidni, de mikor 1.5 percet állok a zebra előtt, hogy eldöntse jön-e vagy nem, aztán mikor elindulok akkor lép le a zebrára és közli az oktató, hogy " tudom mennyit itt vártál, de msot megbuktál volna", akkor elkap az ideg. :)
  • maffioso
    #7102
    Nekem 4-től volt mindig 7ig, kb oktober végén kezdtem v november elején, és decemberi utso vizsgaidőpontra végeztem, aztán amint tuttam kezdtem a rutint, február elején vizsgáztam és március 20-on valahányadikán jött ki a jogsim
  • DJ Skyline
    #7101
    jaja, 3 óra. "imádom", holnap is 6-ra megyek a keletihez, 9-ig ott vagyok hétvége fokkal jobb, akkor 10-től egyig vagyok. bár akkor meg felkelni nem tudok reggel
  • [HUN]FaTaL
    #7100
    3 órát tartanak egyben, így jön ki a 28 óra, 9 órát tanulsz egy héten. Egyik héten az egyik óra 4 órás és kész is a 28 óra. :)
  • gerge93
    #7099
    akkor #7098 semmis vmit félre hallottam ezekszerint. bocsi
  • gerge93
    #7098
    azt még leírnád, hogy hhogy csak 1,5-2 hét az elmélet oktatás, mert nem értem h jön ki a 28 óra? am ha tényleg csak annyi akkor nem megyek vele sokra ha a holnapira elmegyek, mert január 15(ezekszerint) előtt nem kezdhetem el a gyakorlatot, mert 17évet még benem töltöttek 17. évük előtt 3hónappal kezdhetik el leghamarabb a gyakorlatot.
  • [HUN]FaTaL
    #7097
    Kreszre is érvényes, 1 hónap szünet van.
  • [HUN]FaTaL
    #7096
    17. szülinapodra biztosan nem fejezed be, mert:

    - 16,5 éves kortól kezdheted az elméleti tanfolyamot
    - 16 és háromnegyed éves kortól mehetsz vizsgázni belőle
    - 17 éves kortól mehetsz rutin vizsgára

    És utána jön még a forgalom. Az EÜt azt megcsinálhatod közben amikor akarod.

    A gyakorlati órákat pedig az oktatóval egyezteted.
  • DJ Skyline
    #7095
    *a hét összes munkanapján...így pontosabb. :)
  • gerge93
    #7094
    jajó oké köszi(csak most olvastam)
  • gerge93
    #7093
    igen autó-oktató választást azt tudom, hogy lehet, de akkor hacsak a novemberire megyek akkor is betudom fejezni márciusra, ha oktatóval lehet megbeszélni, hogy mikor mehetek gyakorlatikra ügye? mert már nem fog az agyam. Egész nap ezen gondolkozok számolgatok, hogy hogy jön ki. :D
  • DJ Skyline
    #7092
    gyakorlati órák akkor vannak, amikor te ráérsz, és az oktatónak is van időpontja. ha van rá lehetőség (van időpont, és te is ráérsz), akkor a hét minden napján lehet gyakorlati oktatásra járni. egy óra 45 perc, egy alkalom pedig általában 90 perc szokott lenni. a rutin az 9 óra, a forgalom meg 20 óra. én a forgalmat azt letoltam 2 hét alatt, mert volt nekem is időm, meg az oktató is tudott időpontot adni. az elméleti oktatás meg kb másfél-2 hét. az hogy mikor kerülsz vizsgára az kérdéses, kresz / rutin vizsgára egy hetet kellett várnom, de pl a forgalmi vizsgára már kettőt. ja és nem tudom mennyire egységes, de dec 15 és jan 15 között nincsen vizsgáztatás. ez nem tudom kreszre is érvényes-e. én C-s jogsit csinálgatom, és mondták, hogy ezen az 1 hónapon nincsen rutin / forgalmi vizsga. de szerintem érdemes elkezdeni a holnap induló tanfolyamot, hétvégén nem fogsz te egész nap ott ülni, pár órát vesz el az idődből. :)
  • Fehercsoki
    #7091
    A gyakorlati órákat mindig az oktatóddal beszéled meg(ha meg lesz a kresz vizsgád akkor majd választhatsz oktatót és autót).
  • gerge93
    #7090
    Kéne egy kis segítség, mert kicsit belezavarodtam. Ma voltam jelentkezni jogsira és kérdezték, hogy melyik tanfolyamra szeretnék menni indul egy holnap és 1hónap múlva is, de ami holnap indul az kedd, csüt, szombaton van oktatás ami 1hónap múlva hétfő, szerda, péntek. Én azt mondtam, hogy a jövő hónapit, mert nem akarom, hogy hétvégém belelógjon. Itthon néztem, hogy "min. 28óra az elmélet tanfolyam része" na itt mi az a min.? a másik, hogy 29+1 óra vizsga a gyakorlat és itt, hogy van héten 3x- i alkalom mint elméletnél vagy hogy. Végülis engem az érdekelne, ha november végi tanfolyamra jelentkezek akkor betudom- e fejezni a 17. sznapomra? (márciusban lesz)Én számolgattam, hogy az elméletet jan végére fejezném be(nemtudom, hogy ünnepek miatt mennyi kimaradás lesz), de kb január végére február elejére fejezném be az elméletet és azt nemtudom, hogy gyakorlati 29óra az mikor van, mert nemhiszem, hogy hét, szerda, pén en lenne a gyakorlat is, mert 5-6-7 emberrel mire végeznek.. de ezt csak gondolom lehet hogy hülyeség. lécci írjatok még ma, mert akkor még elmehetek a holnap induló tanfolyamra. köszi

    ui: lényege az, hogy a gyakorlati órákra, hogy kell bejárni(időpontilag egyeztetni vagy a heti 3x- i alkalom) illetve mennyi az min. időtartalma a 29 gyakorlati órának ha egyezetetett időpontokba lehet menni?
  • Dean Winchester
    #7089
    azaz tök lényegtelen dolgokat,amit nem is használunk :S
  • Dean Winchester
    #7088
    sajna amúgyse engedik el a járókelőket :D
    régen több évvel ezelőtt amúgy tanították álltalánosba a kreszt :)
    de ja bekéne vezetni!
    csak hát akkor ugye ha autóra akarsz menni akkor nem tudnak annyi zsetont legombolni az emberből :(
    bezzeg olyat tanítanak,hogy ki volt Ady Endre szeretője :DD
  • milk4
    #7087
    *bringást
  • milk4
    #7086
    Hát,én max akkor engedném őket az úttestre ha letennének valami KRESZ vizsgát...múltkor is elbasztunk egy bringát mert FŐÚTRA kibaszta magát anélkül hogy megállt volna(ráadásul még esett is az eső és kb hajnali 1 lehetett)... g*ci jó volt 13órás utazás után 1,5órát tökölni ott a zsarukkal és azzal a f*sszal...
  • Hassan B
    #7085
    Nehogy biciklisek rángassanak ki az autóból hogy megkéseljenek... inkább figyeljetek rájuk jobban. Azért mert van egy-két normálatlan, attól még nem kell a rendesen közlekedőket veszélyeztetni. Azér a kötsögöket akik úgy előzik a biciklist hogy leszorítják az útról, azokat felültetném bringára aztán felküldeném őket péntek délután 4-kor Pest belvárosba...
  • matyi0323
    #7084
    Nem hát:D Vissza 2.-ba aztán ami a csövön kifér:D
    ÁÁ de nem szeretem a bicajosokat.. főleg most mi lesz majd, ha tényleg mehetnek bárhol az úttesten. Egyszer lenne egy kamionra pénzem.....
  • milk4
    #7083
    1.-ben csináltunk egy ilyen tesztet,kaptunk is egy vacak papír "jogsit":D
  • TheRock18
    #7082
    háátööö
    amúgy én bevezetném,hogy 10 éves korban,azért valami biciklis KRESZ-t oktassanak vagy vmi az iskolákban...
    ugyanis sokan nem tudják,hogy a zebrán,ha a biciklin ülve mész át..nincs elsőbbséged...aztán csodálkozol,ha nem akarnak elengedni.. :D
  • Pepsi Twist
    #7081
    olyat is kérdeznek ami autósra egyáltalán nem vonatkozik :D én is pont multkor néztem olyan kérdés volt hogy a biciklis hogy kanyarodik 1 kereszteződésben :D melyik autóst érdekli eZ? :D
  • TheRock18
    #7080
    nekem cirka 2,5 év alatt megkopott a KRESZ tudásom...vagyis az a része,amit nem használok...
    bár a KRESZ-be alapból vannak hülye kérdések,meg 2 értelműek is...
    mostohatesóm éppen KRESZ-re tanul és gondoltam kipróbálom magam :D hát megbuktam rajta :) belebotlottam egy olyan kérdésbe,ami ha ki van egészítve,vagy rendesen van megfogalmazva,akkor könnyű rá válaszolni,amúgy viszont 2 válasz is jó rá...
  • maffioso
    #7079
    énis régit használtam de nemtudom miket hibáztam mert nem nzétem meg de ami más azt is kilehet találni nem egy nagy ördöngősség
  • pontpati
    #7078
    tud valaki KORREKT sulit pesten?
    a forgalmiból van hátra tizenöt órám, és olyan sulit keresek, ahol nem húzzák át az ember fejét. kocsipark nem számít, inkább az oktató legyen jó, nem valami kiégett taxis "lesz@rom"-típus..
    előre is kösz
  • Fehercsoki
    #7077
    Hát nekem lett 1 hibám mert régit használtam:)Persze ettől még simán átmentem,de múlhat ezen a bukás is.the1st-ön fennt van a legújabb.
  • Dean Winchester
    #7076
    jaja meg ott is számol a "másodpercmutató" visszafele