7955
Jogosítvány
  • maffioso
    #7235
    akkor máshogy mondom...előtted hirtelen és indokolatlanul fékeznek akkorát hogy nem birsz már megállni, te vagy a hibás nem tartottál elég nagy követő távolság, és ilyen bárkivel megeshet és ilyenkor akötelezővel kitörölheted
  • SaliLali
    #7234
    Érdekes kérdés, ez engem is érdekel.Kicsit utána néztem:Idézem:"-az autótulajdonos kárát casco biztosítása térítheti meg. Amennyiben a vadásztársaság bizonyul vétkesnek a balesetben, úgy minden felmerült kárt neki kell megtérítenie.-" Tehát ahol vadveszélyt jelző tábla hatályán belül történik akkor jó magam vagyok a vétkes.
    "Ha valaki érvényes vezetői engedéllyel rendelkezik, nem hajtott a megengedettnél gyorsabban és nem volt ittas,és nincs kihelyezve vadveszélyt jelző tábla akkor nem hibáztatható."
  • moruf
    #7233
    És ha elütsz egy vaddisznót, akkor ki a hibás? A vaddisznó, vagy én? Olyankor fizet a biztosító?
  • SaliLali
    #7232
    De mi van ha én belém jönnek és mégis rám varják az egészet akkor jó ha van casco, legyen miből megcsináltatni az autómat.:-)
  • fishsticks
    #7231
    De ha belémjönnek, annak semmi köze a casco-hoz, az a kgfb-re tartozik. Azért mondom, hogy a casco az arra vonatkozik, hogyha én megyek bele valakibe.
  • maffioso
    #7230
    jo csak tudod nagyon sok esetben nem csak rajtad mulik az hogy most épp meguszol valamit vagy épp belédjönnek
  • fishsticks
    #7229
    Igazából a casco az akkor fizet, ha te töröd össze az autót. Most akkor ha nem bízol magadban, vagyis nem tudsz vezetni, nem érzed az autót, béna vagy, vagy paranoiás, vagy bármi, akkor köss casco-t, de én inkább megtanulok vezetni :) elég nekem a kgfb is :)
  • SaliLali
    #7228
    Akkor neki megéri hogy biztonságban tudja a kis járgányt...ez a másik variáció...
  • maffioso
    #7227
    öregapámnak kombi fábiája van és kötött:P
  • SaliLali
    #7226
    Ez így szokott lenni aki megteheti hogy komoly autót vásároljon, aki megteheti hogy nagy köbcentis autot vezessen kvázi tud bele tankolni, az valószinüleg félti az azt így akár casco-t is köt a kötelezője mellé...
  • moruf
    #7225
    Szerintem nagyon ritka, hogy valaki még Casco-t is köt a kötelezője mellé. Szerintem azok tartoznak abba a szűk rétegbe, akiknek drága autójuk van, és megtehetik, hogy kiadnak még jó pár ezret Casco-ra.
  • fishsticks
    #7224
    Jaja, pontosan így van ez! Nem érzi az autót, és emiatt eléggé nagy potenciállal veszélyforrás. Kevés jó sofőr van sajnos És éppen emiatt meg eléggé sok baleset is van... Kíváncsi lennék egyszer egy statisztikára, hogy akik balesetet okoznak, azok közül mennyinek volt casco is a kötelezőn kívül. Mert ugye sokan az alapján kötnek kötelezőt is, hogy minnél olcsóbb legyen, aztán ha véletlen okoznak valamit, akkor meg a károsodott szív. Szóval az a kérdés, hogy vajon aki tudatosan készül a baleset lehetőségére (vagyis van casco-ja), annak a kötelezője is valami nagyobb biztosítónál van?
  • maffioso
    #7223
    én csütörtökön vizsgáztam, pénteken nem adják ki amugyse, és hétfőn mentem érte
  • [HUN]FaTaL
    #7222
    Ha jól emlékszem 5 munkanap múlva mehetsz érte oda ahol kreszből vizsgáztál, de lehet hogy csak 3 munkanap, rég volt már. :)))
  • Rolesz
    #7221
    Sziasztok!

    24-én délután vizsgázok forgalmiból (eü megvan) a vizsgaigazolást várhatóan mikorra kapom meg? Mert szeretnék kérni időpontot előre az okmányirodába.
  • huntemannwelt
    #7220
    És erről most rögtön eszembe jutott az a South Park rész, amikor a nagypapi elmegy kocsikázni a gyerekekkel, és útközben ledöntik a fél várost:) Aztán az öregektől elveszik a jogsit, fellázadnak, és csak az útszéli kifőzde bezárásával sikerül megbénítani őket.
  • Mark007
    #7219
    Egyetértek. Az egy dolog, hogy nem tud parkolni, de ha nem tud, abból következik, hogy nem "érzi az autót", szóval forgalomban sem valami biztonságos..
    De ilyen úgysem lesz. Ha parkinson kóros, vagy 80 éves emberek simán kapnak jogsit, akkor ilyesmit úgysem változtatnak.
  • [HUN]FaTaL
    #7218
    Tudtommal semennyire. Az életkor befolyásolja.
  • trabiubi
    #7217
    Sziasztok!

    Nem tudjátok, hogy a jogsi "öregsége" mennyire befolyásolja a biztosítás kötésnél az árat? Vagyis, ha 7 éve van jogsim, vagy mondjuk csak 3, akkor az jelentős különbség-e?
  • huntemannwelt
    #7216
    Most láttam egy béna-sofőr-parkolni-próbál-videót, és felmerült bennem a kérdés, hogy az ilyenekért miért nem veszik el a jogosítványukat? Akkor kapnák vissza, ha megtanulnak parkolni. A díjakból még bevételt is lehetne csinálni, és kevesebb autó is törne össze. Szerintem nem állapot hogy milyen balf@sz emberek ülnek autóba nap mint nap.
  • maffioso
    #7215
    jaja sajnos van már resuzás a vizsgán, nekem még nemvolt bár én oktatásra se jártam, elolvastam akönyvet és elég volt
    de valszeg azzal a gézlappal turkálj a szájában amit az orrára teszel, akkut helyzetben nem csak egy lesz nálad, itt elég egy
  • Mark007
    #7214
    Jaja, így van. Nekem 19-én lesz vizsgám, erősen hiszem, hogy nem fog sikerülni:D
    3 alkalom van, elsőt ki kellett hagynom, szal eléggé félig-meddig megy :S

    Legegyszerűbb hogy megkérdezed amit nem tudsz az oktatótól. Biztosan elmondja.
  • gerge93
    #7213
    van egy bábú és rendesen mindent észlel ha nem jól fújom bele a levegőt akkor a hasába megy vagy pl ha erősen megnyomom reccsen szal bordatörés 2x lehet törni utána húznak és van egy skála amin belül kell legyen a 30ból 15legalább meg ilyenek
  • gerge93
    #7212
    állítólag lesz mert okt 31- től 1. újraélesztés 2. stabilfektetés 3. a. tétel húzása gyakorlati bemutatás(pl artériás vérzés kötése stb) b. elméletben elmondani(csak fordítva előbb mondani aztán csinálni) nekünk most ezt mondták, hogy ez lesz.
  • Fehercsoki
    #7211
    Úgysem buktatnak meg,és szerintem nem lesz újraélesztés.Nálunk fel sem merült az hogy esetleg lesz újraélesztés,sőt nekünk semmit sem mondtak róla a tanfolyamon.
  • gerge93
    #7210
    kéne egy kis segítség
    nov. 30.- án megyek elsősegélyből vizsgázni és lesz biztosan újraélesztés és azt nem tudom, hogy ügye meg kell nézni a száját, hogy van- e benne ételdarab vagy kitörött fog vagy ilyesmi és hogy mivel kell a szájába nyúlni, mert kapunk egy gézlapot és azzal (azt kell majd az orrára tenni és azzal) vagy szabadon ujjal? lehet kicsit hülyén hangzik csak nehogy ezen csússzak el.
  • Csabesz6
    #7209
    smile lemaradt :DDD
  • Csabesz6
    #7208
    ok, kemény
  • Pepsi Twist
    #7207
    én a mai napig bevagyok sózva és állandóan csapatom :D
  • Csabesz6
    #7206
    Adok én nekik, még hogy csapatás.És a tararam tararammal mi lesz, mi?He, nézzenek oda:DD
  • matyi0323
    #7205
    Várok, nem az..!
    De az oktatóm nyugodt szívvel mondta, hogy ezzel már vezethetek..
    Amúgy persze, hogy ha tudom, hogy nem lehet és vártam "ennyit", akkor ez a pár nap ide-oda már nem lényeg..
    De így még nyugodtabban várom ki a maradék 5 munkanapot. :):D:D:DD
  • Pepsi Twist
    #7204
    má bevannak sózva azt csapatni akarják :D
  • [HUN]FaTaL
    #7203
    Én sem értem, hogy az a pár nap mit számít.
  • Csabesz6
    #7202
    Van már jogosítványod?
  • Dean Winchester
    #7201
    várjál hát :D de sose értetem az uj jogsis embereket :D pár hónapot kíbirt jogsi nélkül akkor most azaz 1-2 hét mit számít?:D
  • matyi0323
    #7200
    Kössz szépen. Akkor az előbb igen nagy szerencsém volt.. nem találkoztam egy sün-el sem :D:D
    De akkor várok 5-6 napot.. valóban megéri. :)
  • Hassan B
    #7199
    A rendőr jogsi helyett maximum a fémjelzett téglalap alakú papírt fogadja el, de azt sem mindegyik.

    Ha van fölös 150 kilód, akkor bátran. Spanom letesztelte, rosszul járt, megkapta a feljelentést aztán fizettek mint a katonatiszt....

    Az egésznek nagyon egyszerű oka van( persze azon kívül, hogy téged szopathassanak ): van egy adatbázis, amiben a rendőr ellenőrizheti a jogsidat, hogy valós-e, érvényes-e. Amíg ebben az adatbázisban nem szerepelsz( márpedig amíg kézhez nem kapod a jogsit, addig nem szerepelsz ), addig nem vezethetsz.

    Az oktatód vagy nagyon tudatlan, vagy jól ki akart ba**ni veled...
  • maffioso
    #7198
    én nagyon jol tudom h azzal nem lehet vezetni, az nem jogositvány
    ha elmész az önkormányzatra akkor ott kapsz is majd egy papirt amire rávan irva h nem helyettesiti a jogositványt és nem használhato vezetésre
    szal egyértelmüen nem
  • [HUN]FaTaL
    #7197
    Nem vezethetsz csak a rózsaszín kártyával (jogosítvány).
  • Fehercsoki
    #7196
    Úgy tudom hogy azok a papírok nem helyettesítik a jogsit,nem hallottam még arról hogy valaki a vizsgalappal vezetett volna.