7955
Jogosítvány
  • maffioso
    #7355
    hát szerintem ez hülyeség, csak a zéro toleranciával veszik el a jogsit az tuti
    nekem már féléve elkéne h vegyék, de még csak most fogják
  • matthias92
    #7354
    Folyton hallok olyan baromságokat, hogy ha így meg úgy megyek ott helyben elveszik a jogsim...
    stoptáblánál megállás nélkül átmenni? távolságival lakott területen? már olyat is hablatyoltak hogy a veszélyes útkanyarulat táblánál ha nem lassítok, vagyha hasamalá fogom a felezővonalat... ezekből mik igazak?
  • fery02
    #7353
    Sziasztok. Hallottam, hogy január 1-től 60 új KRESZ szabály lesz bevezetve.
    Valaki tud valami oldalt, ahol ezek egyenként fel vannak sorolva?

    Mert mindenhol csak ömlesztett leírást (leginkább cikket) látok és szerintem közel sem 60 szabály szerepel bennük.
  • matyi0323
    #7352
    Rúgd fejen....
    Ahogy már mondták 9 órán simán megtanulod...
    Én pl. 9. órán már vizsgáztam...( igaz teszem hozzá előtte már évekkel vezettem, attól, hogy nem volt papír..tehát nem ott mondták, hogy: " eeeez egy ótóóó") aztán 1 hetet vezettem forgalomba és vizsga... Persze ez rajtad is múlik mennyire vagy ügyes/figyelmes, mennyire van "érzéked" hozzá..
  • Pepsi Twist
    #7351
    hát nekem sikerült keresztbe tenni a verdát kijáraton :D 60 helyett 90 volt azt kidobta fater BMW-je a seggét :D aztán jó pár méterig keresztbe mentem míg nem lett egyenes :D
  • Mark007
    #7350
    :S Ebben már látszik, hogy csak szivatás..Pont lejáratnál mérnek? haggyukmár..
    Ha rendes úton mérnek, akkor oké. De most Autópályán úgyis méssz 130-al.
    Marha nagy veszélyt okozol, ha a lejáraton még nem lassítassz le teljesen...
  • Kandurex
    #7349
    60e
  • Kandurex
    #7348
    na csak meg büntettek...60 helyett 88 -al "száguldoztam" autópálya lejáraton...istenfaszát!
  • Peter1
    #7347
    Sziasztok,
    Egy ismerősömet kb. 2 hete valószínű, hogy lefényképezték kb. 95 km/h-val lakott területen. A rendőrök nem álították meg. A kérdésem: szerintetek csak pénzbírság lesz a büntetés vagy eltílthatják a vezetéstől is?
    Válaszotokat előre is köszönöm.
  • Hassan B
    #7346
    Ja, nekem hivatalosan 30 órából megvolt az egész(R+F), vizsgákkal együtt. Gyakorlatilag annyit sem vezettem.
  • Pepsi Twist
    #7345
    nekem 2 óra volt a rutin a többit beírta :D átmentem elsőre :P forgalmi is ugyan ez volt ott 6 óra volt ténylegesen a többit beirkálta :D
  • Mark007
    #7344
    Nem ordibál meg semmi, nyugodt..túlságosan is lehet..
    De ma elmondta a műszakit, aztán mentünk. Mond egy feladatot, pl. jobbra kapuba előre.
    Megcsinálom a négy kötelezőt, de ha már nem egyenletesen megyek a szlalomnál, akkor az már rég nem jó..
    És a legegyszerűbben úgy jutok a 5. feladathoz, ha ott meg is fordulok a kanyarnál. Nah, ha ezt valaminél fogva elfelejtem, akkor már megbuktam.
    Pedig tudtommal tökmindegy, milyen úton jutok a feladathoz, nem? Csak meg kell, hogy csináljam.
  • maffioso
    #7343
    faszság az egész bazd pofán a gecibe a hülyefejüt:D nekem meg sztem szinte mindenkinek megvolt 9 orábol, de ilyen nincs h ilyenekér buktassanak
  • Mark007
    #7342
    Rutinvizsga sikerült valakinek 9 órából?
    Én már túlmentem rajta, 14-nél fogok vizsgázni..
    De nem tudom..oktatóm kedvenc mondata a most megbuktam..
    ha a szlalom végén nem 45°ban állok meg, az már bukás?
    Ha a gyorsító előtt, nem a bólyával egy vonalban állok meg, az is? Nincs leirva, ő viszont ezt mondja..
  • Rob02
    #7341
    Van pedig ilyen és már túl is vagyok rajta sikerült elsőre!
    Amúgy nem volt gáz! Kaptam egy B kreszt(55kérdés)+C 25 kresz,25 munkavédelem és 25 szerkezeti! Elég sok volt de sikerült az a lényeg!
    Már csak a BÜ van és mehetek rutinra!
  • Hassan B
    #7340
    Eddig nem is hallottam, hogy azokat lehet együtt, mivel a C-hez kell a B is. Ha a C elméletét tudod, akkor már a B nem nehezít rajta sokat... később majd gyakorlatnál gázosabb lesz.
  • Rob02
    #7339
    Sziasztok!
    Mennyire gáz a BC vizsga együtt?
    Csak mert holnap vizsgázok elméletből!
  • Hassan B
    #7338
    Vót nekem M jogsim is meg minden szar...
  • mucsácsó
    #7337
    Nahjha. Vagy ha netán egy baleset éri egyszer, ott tuti ő lesz az, aki elviszi inkább a balhét...aztán még a gatyája is rámegy a sok bírságra...
  • Mark007
    #7336
    Ehez ész kell tényleg..
    150k a jogsi. Egyszer kell kifizetni. De valószinű neki olcsóbb is, mert plusz órát bizti nem kell vennie, ha már vezet..

    Ha elkapják, akkor meg kb 200k-t kell fizetnie, jobb esetbe csak pénz büntetést kap.
    Ez hol éri meg?
  • Csabesz6
    #7335
    Akkor duplán felelőtlen.
  • matyi0323
    #7334
    Nem volt neki soha, nem is állt szándékában soha, hogy csináljon, ezután sem nagyon lesz több szándéka hozzá.. :/
    26 éves. Tehát még elég fiatal. :)
  • Csabesz6
    #7333
    Haverodnak volt valaha jogsija, és elvették, vagy sosem volt neki?
    Mennyi idős?
  • mucsácsó
    #7332
    Hát hallod elég merész a haverod akkor :D:D Én kifejezetten fosnék hogy félreállítana egy sün... Nem lehet tudni előre... A másik meg igen, amit korábban is említettetek, hogy akármi baleset ér téged, akkor mégnagyobbat csattanna rajtad az ostor valószínűleg...hiába, soha nem tudni előre, akármilyen jól vezet vki... lehet hogy nem is rajtad múlik.
  • matyi0323
    #7331
    ÖÖÖ.. haverom 7. éve vezet jogsi nélkül. Még sosem állította meg rendőr. ( és nincs ismerőse.. ). Úgy van vele, hogy egy jogsi 150k, annyi bírságot meg nem szabnak rá ki úgysem. Ha meg igen akkor is.. kicsi rá az esély, hogy megállítsák az elkövetkezendő 7 éveben is :D:D:D
  • [HUN]FaTaL
    #7330
    Jaja, eléggé FAIL. Én már 2005ben sem kaptam, első jogsisoknak nem jár. Ha lejárt a jogsid és vársz az újra, akkor természetesen adnak.
  • mucsácsó
    #7329
    Hát elég jól ki van találva ez az egész jogosítványos dolog úgy ámblokk... :) De hiába húzzuk a szánkat, valószínűleg így a legjobb [legbiztonságosabb inkább] mindenkinek.
    Egyébként nem is tudom hol olvastam már múltkor a neten, hogy mennyire sokan vezetnek itthon jogosítvány nélkül...nem is gondoltam volna, nekem eszem ágában nem lenne, meg nem is mernék tényleg...de gondolom ezeket lefülelik előbb-utóbb.
  • matyi0323
    #7328
    Pontosan. Mai törvények olyanok, hogy hiába van jogsid, ha nincs nálad olyan, mint ha nem is lenne... Nem hivatkozhatsz arra, hogy otthon van. ( Mert régebben még lehetett... )
  • mucsácsó
    #7327
    Húh, hát az úgy hiányozna még most pluszba tényleg... :) Jogsi nélkül vezetésért pár év eltiltást szoktak kiróni tudtommal...meghát ugye pénzbírságot is...szóval akkor gyakorlatilag olyan mintha nem lenne jogsid...létezni létezik, csak nálad nincs, de ezt egy rendőr pont lesz*rja.. :)
  • Tomászító
    #7326
    hát el tilthatnak, de nem felétlen, lehet csak pénz bírság is
  • gerge93
    #7325
    és ha jogsi nélkül vezetünk akkor el is tiltanak a vezetéstől, nem?
  • matyi0323
    #7324
    Azzal a lappal NEM VEZETHETSZ hivatalosan. Ezt 100%-san biztos forrásból tudom mondani. Igaz vezetni vezethetsz, de ha megállít a sün és semmi ismerős meg semmi közöd hozzá, hanem csak egy átlagos polgárként kezel, akkor 150 darab ezresedbe fog kerülni. :)

    Ugyanígy voltam én is 2 hónapja.. kibírtam azt a 4 nap várakozási időt. :)
  • Tomászító
    #7323
    hát én kaptam ezerötért és olyan megoldásban volt mint a lakcím kártya. mért beszélnék a levegőbe
  • mucsácsó
    #7322
    Okés, asszem ezek eléggé meggyőző érvek voltak, köszike. ;) Akkor marad a várás, egyértelmű. Nyilván akkor ezért nem is kínálták fel ezt az "ideiglenes jogosítvány" lehetőségét, mivel mára már nincs ilyen. Amúgy igen, valószínű hogy vmelyik volt a felvázolt 3 lehetőség közül, ugyanis bajai vagyok, nem olyan nagy város ez..itt mindenki ismer mindenkit kis túlzással.
  • Csabesz6
    #7321
    3 évvel ezelőtt?
    Hányszor buktál te?:P
  • Hassan B
    #7320
    Fail. Az ideiglenes jogosítvány márpedig nem létezik. Első jogsisok számára nem, csak pótlás esetén.
    (igen, 3 évvel ezelőtt én is megkaptam első jogsira is, de ma már nem adnak - azt mondták már akkor sem szabadott volna, de hogy most aztán szigorítottak rajta, bla-bla-bla...)
  • Hassan B
    #7319
    Normális helyen az okmányirodában is elmondják, hogy eszedbe se jusson azzal vezetni. Nem érdemes kockáztatni, mert elég komoly összegű bírságot és természetesen feljelentést kapsz érte. Ha kibírtál már minimum 17 évet, akkor kibírsz még rossz esetben is max 2 hetet.

    Persze hazardírozni mindig lehet, függő, hogy milyen nagyságú városban(/faluban?) laksz, van-e egyáltalán ott rendőrség, stb, stb. Minden estre szerintem kivárható a jogsi kézhez kapása.

    És aki azt mondta, hogy őt nem büntették érte igazoltatáskor, az egészen egyszerűen:
    a) Ismerte a kopót,
    b) Lefizette a sünt,
    c) hazudott, nem is igazoltatták.
  • Tomászító
    #7318
    szerintem azt az 1 hetet bírd ki mert ha pl hátulról beléd megy valaki akkor beszoptad. De amikor csináltattad kérhettél volna idéglenest 1500 ft-ért nekem is az volt. amúgy minimális az esélye h megállítsanak csak hát ha más megy neked azt nem te döntöd el.
  • mucsácsó
    #7317
    Srácok, lenne egy kérdésem. Múlt hét óta sikeresen túlvagyok a forgalmi vizsgán, és most hétfőn voltam bent az okmányirodában igényelni a jogsit. Szóval minden be van fizetve, el van intézve, már csak várnom kell. No és ugyebár adták azt a lapot bent a hivatalban, amit sokan "ideiglenes jogsinak" hívnak, bár ok nélkül, hisz nincs ráírva hogy vezethetnél vele. Odabent is azt mondták, hogy nem lehet ezzel sajnos vezetni, maximum ha minden kötél szakad...merthogy állítólag nem nagyon szoktak ezért feljelentést tenni, hisz mégis megvan a jogsid, csak kézhez nem kaptad még. Több haver hencegett vele, hogy ő már egyből vezetett ezzel a lappal, és hogy "valamelyik rendőr büntet érte, valamelyik nem"...Viszont szeretnélek megkérdezni titeket ezzel kapcsolatosan, hogy mik a tapasztalataitok? Volt aki vezetett ezzel a lappal, és esetleg rendőr igazoltatta volna? Nyilvánvaló hogy kockázatos lenne, de úgy mégis..? Köszi előre is a válaszokat! ;)
  • Pepsi Twist
    #7316
    gáz 5-10%al gyengébb mármint 5-10% veszt az autó az erejéből