7955
Jogosítvány
  • Mark007
    #7395
    Ügyes vagy..És még büszke is rá..Ha már száguldani akarsz, miért pont faluba? Ott többen látnak vagy mi?....
  • Hassan B
    #7394
    Örülök, hogy büszke is vagy rá, következő alkalomnál kívánom, borulj is. (azt hiszem már említettem párszor...)

    Mellesleg FAIL. Mindennel foglalkoznak, amiből pénzt lehet lehúzni, már pedig az ötvenest gyakran hajtják papír nélkül. = $$$
  • Pepsi Twist
    #7393
    huligánok XDD ASD:ASD:ASD:AS

    én 1x 650es cbr-el mentem át 160al falun :D bár a sünök 50esekkel nem foglalkoznak max akkor ha 50es simsonnal vagy valami 50esnek kinéző valamivel 110-120al előzöl országúton :D vagy bárhol
  • ZTM
    #7392
    Vigyázok azé, faluba semmiféleképpen nem megyek, csak földút meg erdő néha, nameg ha muszáj akkor átmegyek a főúton, de ez ilyen 50m-es táv, és nem forgalmas részről van szó, tehát ha rendszerezni kéne 5 percenként 1-2 kocsi vigyázok eléggé, főleg a többi huligánhoz képest, ők faluba nyomják 50-250-es mocikkal jogsi nélkül(azé az durvább)...
  • Mark007
    #7391
    Te tudod. Csak tudd, hogy ha elkapnak, akkor nem olcsó egyszrészt, (tehát jogsi ára min.), plussz 2 évig akkor nem tehetsz jogsit..
    Földúton okés, nincsenek mások..De akár faluban sem szerencsés, ha nem ismered a kreszt...
  • ZTM
    #7390
    Ugyanmá nem nagy ügy(jó persze lehet monjuk városban más a szitu, én vidéken lakok ahol nem sok rendőr jár), segédmotor, és földúton járok vele, főútra csak akkor megyek ha szükséges pl 2 földút közti átkötő!És az se nagy távolság!
    Ja meg általában többen motorozunk, vannak köztük jogsisak is szval ha forró a helyzet ők megálnak és "fedezik" a többieket.

    Hassan B:
    Na a lényeg, akkor bőven ráérek nyáron is elkezdeni, mondjuk mégis jobb ha pl 3hónap alatt lesz meg mint 6.(egyébként szeptemberben leszek 17)
  • Hassan B
    #7389
    Rossz esetben is max 3 hónap mindennel együtt. 2 alatt is be lehet fejezni, ha jó helyre mész(meg persze ha másfél hetes KRESZ oktatást kapsz, nem 3-4-est).

    Akkor kezd amikor 17 leszel, és akkor nincs halasztgatás... előtte szerintem teljesen felesleges.
  • Mark007
    #7388
    Most tulajdonképpen jogsi nélkül vezetni? Sok sikert...
    Nincs 6 hónap.. én novemberben kezdtem kresszel, most meg 26. óránál járok gyakorlatinál..
  • ZTM
    #7387
    Na lassan elkezdhetném a jogsit, március után mehetnék, én most azon gondolkozok megéri-e?
    Ha elkezdem akkor fél év mire meglesz a jogsi:/
    Mondjuk autó nincs de van simson:)
    És már unom hogy a főúton azt figyelem jön-e sün...
    Szval elkezdeném én de nem tudom hogy jó-e ez így mert akkor néhány hónap biztos lesz a vizsgák között vagy megy folyamatosan?
    Mondjuk nem kérdeztem hogy mennyi idő pontosan a jogsi de ha nyár elején kezdeném a kreszt akkor mégsem iskolaidőben kéne még azzal is foglalkozni, és meglenne a kresz vizsga még nyáron(gondolom) utánna ősszel már a jogsi is a kezemben lenne...
    Nem arról van szó hogy előbb jobb lenne a jogsi mert hát 17 éves korom előtt úgysem lesz, de ha így belegondolok sok azé az a 6 hónap:/
    Inkább kezdjem el minél előbb vagy ráér nyáron is?
  • shad0w
    #7386
    én is utáltam bp-t, mikor pár évvel ezelőtt csak ritkán jártam fel. most, h -bár még nem olyan régóta, de- második éve ott élek egészen megszerettem. úgy mint várost is, hiszen nagyon szép tud lenni. persze vannak nagyon undorító és félelmetes környékek, de ez nem igazán tartozik e topic keretei közé.
    a közlekedés viszont másik dimenzió az ország többi területéhez képest, ez tény. brutális dugók tudnak kialakulni és ahogy haladsz egyre beljebb úgy hatványozódik az ön és közveszélyes hülyék száma. ezt nehéz megszokni, de nem lehetetlen alkalmazkodni. mondom ezt úgy, h korábban egy apró karcolás sem volt az autón, budapesten belül pedig már ennyi idő alatt is többet sikerült összeszedni. legutóbb pl a hatoson befelé egy taxis nem vett észre a holttérben és szorított le az útról úgy, h egy útszéli bója bánta. lényeg az, h pesten muszáj agresszívnak lenni, azzal együtt, h mindenki megy mint a hülye, sokkal inkább elnézik azt is, ha te viselkedsz a forgalomban úgy mint egy hülye. érzik h közéjük tartozol és még csak szét sem verik a fejed ha bevágódsz eléjük vhol úgy, h csak satufékkel tudnak megállni, mert ez teljesen mindennapos :P
  • Pepsi Twist
    #7385
    én 850est vezettem B vel és rendőr is megállított... semmit nem mondott...

    #7382
  • DonSzykla
    #7384
    Qvad-okra és is ki váncsi lennék hogy mivan akkor most velük meg milyen sazbályok vonatkoznak rályük addig csak anyit találtam roluk:

    Idézem:

    Amennyiben a meghajtómotor hengerűrtartalma az 50 köbcentit nem haladja meg, tervezett végsebessége nem nagyobb, min 45 kilométer per óra, valamint nem nehezebb, mint 350 kilogramm, akkor a segédmotorkerékpárra vonatkozó szabályok az irányadóak. Ha a jármű bármely paramétere ezeket meghaladja, akkor már szigorúbb kategóriáról, a motorkerékpárokról beszélünk

    Vagyis akkor ha a felsorolt adatok egyeznek akkor "B" jogsival is vezethetö, és ha ennél az adatoknál több akkor "A" jogsi kell hozzá ?
  • Norbi1990
    #7383
    Aki szabályosan közelekedik azt egyszerűen leszorítják, ledudálják anyáznak stb :)
  • Pepsi Twist
    #7382
    nekem van egy Polaris 850XP Quadom, rendszámos és B kategóriás jogosítvánnyal vezetem városba + még rendőr is állított meg "jó napot közúti ellenőrzés" indokkal és minden rendben volt...

    szóval sztem B kategóriával vezethetőek :D
  • maffioso
    #7381
    mert eddig nem is lehetett kvadolni a városban, de idéntől már szabad, rencám a kvadra, de nemtudom milyen jogsival
  • Kandurex
    #7380
    Nah, sikerült, először vezetnem BP -n, pár órát, eddig valahogy elkerültem a fővárost,...jelentem, BP két fogalom van, a piros és zöld, minden más KRESZ szabályt el kell felejteni.

    szvsz, évről - évre, ahogy járok fel, egyre unszimpatikusabb ez a város, közelébe se ér, Pécsnek, Debrecennek vagy Sopronnak, se az ország bármely pontjának, igénytelen, mocskos, büdös, és az emberek hozzá állása (kivétel erősíti a szabályt) vagy jelleme is bőven hagy maga után némi kívánni valót.

    BP - Magyarország többi része
    0 - 1
  • ZTM
    #7379
    Még egy kérdés.
    Quadra milyen jogosítvány jó?
    Unokatestvérem szeretne egyet ha leteszi a segédmotoros jogsit de mondtam neki hogy felejtse el a quadot mert biztos nem lehet egy 400ccm-et segédmotoros jogsival vezetni, jobban jár egy simsonnal vagy ha kell az erő fúrassa fel azt ha megalítja a rendőr úgysem derül ki csak ha nagyon rosszat csinált...
    De pl hallottam olyanról is hogy külön van qudra jogosítvány ez elég érdekes mert eddig egyik iskola honlapján sem láttam!
    Köszi a sok sok választ!:D(Legalább él a topik)
  • matyi0323
    #7378
    Nem lehet 17 éves kor előtt!!
    Mivel forgalomban nem vezethetsz addig, de ha vezetnél is akkor is forgalmi vizsgán úgy kezdi a vizsgabiztos, hogy: Jó napot, kérem diktálja le a SZÜLETÉSI IDEJÉT, anyja nevét, stb.. tehát el se jutnál a kocsiig, már a szobából nem engedne ki. : )
  • [HUN]FaTaL
    #7377
    "Erre azt a választ adta hogy még 17 éves kor előtt le lehet rakni a jogsit fullra forgalmival."

    Nem lehet.
  • Pepsi Twist
    #7376
    vezethet akár 600as motort is csak nem jogosan :)
  • ZTM
    #7375
    Akkor csak jól tudom nemtom mi folyik náluk de valami gixeres informátoruk lehet!
    Kösz a megnyugtató választ!
  • 2Bálint
    #7374
    kamuzik a haverod...
  • Mark007
    #7373
    Rosszul tudja.
    17. év előtt 3 hónappal mehet Kresz VIZSGÁRA.
    Aztán mehet vezetni nyugodtan, DE VIZSGÁT nem tehet, tehát jogsit nem kap, amíg nem lesz 17. Ha olyan az oktató, akkor megcsinálja, hogy elmegy 10 óráig rutinon, ott ugye vizsga lenne, de ők mennek ki forgalomba, és mikor betölti a 17. évet, akkor egymás után rutin meg forgalmi..Ismerősöm így csinálta, azért tudom.

    Motoros részt nem tudom, de tudtam segédmotoros kerékpár az 50ccm..és B-vel csak ségedmotorost vezethetsz. Más kérdés, hogy sokan leszarják, és 125-össel mennek B jogsival..
  • ZTM
    #7372
    Na van egy idevágó kérdésem.
    Egyik haverom Februárban lesz 16 éves és azt mondta hogy még idén meg lesz a jogsia...
    Kérdezem hogy hogy ha 17 éves kor után lehet csak forgalomba vezetni.
    Erre azt a választ adta hogy még 17 éves kor előtt le lehet rakni a jogsit fullra forgalmival.
    Már gondoltam hogy baromság merthát azé mindenhova fel van írva de azt mondta hogy egy oktató mondta neki amikor az autóiskolában érdeklődött az árakról:/
    Minden bizonnyal keveri a dolgokat de én nem tudtam elmagyarázni neki, mondjuk ő abban a tudatban is benne van hogy lehet 125 ccm alatti motorokat is vezetni a B kategóriással, holott az is fel van tüntettve hogy segédmotorkerékpár 50ccm-IG.
    Namost kérdezem a hozzá értőket szval nem akarok hülyeséget mondani senkinek inkább megkérdezem a topiktársakat!
  • [HUN]FaTaL
    #7371
    Nivan? Kétlem, ő fog kihúzni ha elakadsz. :)
  • ZTM
    #7370
    Hát próbáltam nem egyszer, nem becsülöm le, tetszett meg minden de mondjuk nekem minden jó amiben van motor és tud menni!
    Eszem ágában sincs lebecsülni nálam az autó spec a 4x4-nél kezdődik, szóval ami ebbe a kategóriában van nem lebecsülendő!
    Köszi a válaszokat!
  • Hassan B
    #7369
    Nivat nem kell lebecsülni, főleg úgy nem, hogy szerintem még nemigen próbáltad...

    A forgalomba helyezés attól függ, hogy csak a műszaki járt-e le, ideiglenesen vonták ki, vagy egyáltalán nem szerepel a nyilvántartásban.
  • ZTM
    #7368
    Hát igen, niva?:D ugyanmá átmegyek rajtaXD
    Á nem, nem akarok befürödni vele, akkor inkább gyűjtök pénzt crossmocira aztán ott felőlem ferrárival is jöhet a rendőr, ha meg meglesz a jogsim biztos kölcsönadnak egy-két terepjárót hülyülni a vadászháznál(vannak kapcsolataim:D)
    Az meg megint szívás lesz ha azoknak sincs papírjuk:/
    Vagy talán enyhítőbb a körülmény ha vannak papírjai de lejárt de van jogsim, ha netán elkap...

    Én spec úgy tudom hogy ilyen autó visszaállítása kb 250eFt
    Az meg megint egy másik ha kivonták vajon véglegesen-e:S
  • milk4
    #7367
    Csak magánterületen szabad jogsi és papír nélkül furikázni.
  • Pepsi Twist
    #7366
    szóval igazából tökmindegy hol megy a csávó ugyan úgy basszák meg mindenhol :D csak mondjuk az erdőbe jön a niva-val a rendőr :D
  • Csabesz6
    #7365
    így van
  • Pepsi Twist
    #7364
    ha föld úton mész jogsi nélkül ugyan úgy megbaszhat mintha főúton mennél :D + a papírok nélkül :)
  • Csabesz6
    #7363
    Elsőre lehet megúsznád, feltéve ha a földúton kap el...ha ki tudod magyarázni, többet nem lesz stb. de ennek sincs nagy esélye.

    Jogsi előtt ugyanígy Ladáztam, én megúsztam mindig.Nagyon óvatosan az ilyenekkel!
  • ZTM
    #7362
    Nemrégiben kaptam egy terepjárót, namost ez mind szép és jó, DE asszem nincs papírja, vagy ha van is, lejárt, és nincs rendszáma sem, ugyebár még nincs jogsim, ezért nem fogom még most vezetni, ami a tervem hogy ha meglesz a jogsim földúton és erdőbe hobbiból szórakoznék vele, oda vinném ahová való terepre.A gond csak az hogy ehhez át kell mennem kb 5-800m közúton (ahol napjába mondjuk csak 5 autó jár, rendőrt még nem láttam:/).
    Illetve vagy 20m főút erdő egyik feléből a másikba, arra se sok rendőr jár.
    Ha meglát a rendőr(kicsi esély de benne van) akkor valszleg épp földútra kanyarodok, vagy utánnam jön vagy nem, nemtom a rendőröknél hogy működik, Octaviával csak nem követ, de a terepjáróval bekockáztatja, akkor megint 2 esélyes a dolog:Vagy megállok vagy rákapcsolok, a terepjárójuk eléggé széles és szar gumik vannak rajta, ha a szántáson át is jön az erdőbe egy szűk ösvényen nem tud.
    Most foglalkozzunk azzal ha megállok, milyen büntetésre számíthatok?
    Bocs a sok írásért, azért jó lenne ezzel tisztába lenni hogy mennyi pénzt tegyek el.
  • CharrDen
    #7361
    Nah sikerült is Egyszerű, már azért is, mert sokkal lassabban kell menni.
  • Csabesz6
    #7360
    :DDD
  • shad0w
    #7359
    még egyszerűbb is, csomó mindenre (felfestések, vonalak...) mondhatod, h nem láttad :P
  • Zsolti9014
    #7358
    kilinccsel előre!!! juhhhúú! :DDDD

    Viccet félretéve, óvatosan, megfontoltan, nyugodtan. Sok sikert!
  • CharrDen
    #7357
    Eh, dejó, ma megyek forgalmi vizsgára, erre havas minden -.-
  • maffioso
    #7356
    szerintem ez hülyeség, csak a zéró toleranciával veszik el a jogsit helyben
    nekem már fél éve el kéne hogy vegyék, de de még csak most állnak neki...ami bosszantó, de ez van