7955
Jogosítvány
  • lipovics
    #1794
    Egyaltalan nem gaz.
    Az elejen mindenki nagyokat benazik. Elso forgalmi vezetesem utan, amikor hazamentem es levettem a pulcsim, akkor vettem eszre, hogy ragad ram, annyira koncentraltam.
    Most erolkodes nelkul levezetek 4 orat egymas utan.
    Az elejen mindenki kenguru benzint tankol, lefullad, benan valt, nem oda figyel, elfelejt indexelni, tukorbe nezni, nem tudja megmondani van-e mogotte valaki, elfelejti felkapcsoli a tompitottat, etc, etc.

    Aztan ha van erzeked, akkor a 30 ora vegere megtanulsz vezetni, ha nincs, akkor potorak. Ne aggodj! :)
  • lipovics
    #1793
    Hajra hajra :)
  • CaviaR
    #1792
    Van amikor még az sem ér sokat. Sokszor amikor kel fel a nap, pont belesüt a lámpába, és semmit nem látni belőle mit mutat. Vmit ki kéne találni mert ez így nem túl biztonságos.
  • nick név
    #1791
    nah ma megkaptam a jogsim :D (A1)

    8nap volt mire kipostázták
  • BenceYCE
    #1790
    Hátmég ha a fénysorompónak hiányzott is a napellenzője mint oly sok helyen...
  • Aquir
    #1789
    Htx :)
  • Zetorg
    #1788
    jó szelet!
  • Zetorg
    #1787
    én nem :PP
    mondjuk már elötte gyakoroltam oktató nélkül is...
  • Soaringpilot
    #1786
    Akarom mondani, sok sikert!
  • Soaringpilot
    #1785
    Sok siket!
  • Aquir
    #1784
    holnap vizsga
  • shad0w
    #1783
    Üdv!
    Na ma voltam először vezetni. Egy idősebb férfi az oktatóm, fehér opel astraja van. Hát mitnemondjak, marha béna voltam :) Legalábbis számomra úgy tűnt, hogy az vagyok, de nincs viszonyítási alapom, lehet más még enél is roszabb, bár ezt nehezen tudom elképzelni :)
    Szal egy órán át mesélte, hogy mit hogyan kéne, aztán mondta h na most akkor cseréljünk. Cseréltünk. Na eddig minden jól is ment :) Elindulni, menni egyenesen 3km/h-val 5 percen keresztül. Namost eközben kétszer álltam meg és kétszer mentem 10km/h fölé, de végülis mindegy :) Aztán utána forgolódtunk kicsit, gyorsítottunk erős 60ig, 3as sebességig kapcsolás, megállás stb. Aztán mondta h na akkor menjünk vissza oda ahonnan indultunk, a rutinpálya másik oldalára, és álljunk meg. Úgy megálltam, hogy le is fulladtam, 1esben hirtelen lekaptam a lábamat a kuplungról. Szal megvolt az első lefulladásom is óra végén :)
    Nemtudom, más is ilyen szarul kezdte, vagy csak én vagyok ilyen szerencsétlen? :)
  • Soaringpilot
    #1782
    "Oda meg nem épitenek átjárot ahonnan nem beláthato a vasuti pálya!" Ez nem mindig van így. Szolnokon, a Mártírok útján (hátha ismeri valaki) van egy olyan vasúti kereszteződés, amit csak akkor lehet belátni rendesen, ha már félig rajta vagy a síneken. Nem is szeretk arra járni...
  • Tarajos Sül
    #1781
    Mind 1 Az oktató életét sajnos nem hozhatjuk vissza,ha irkálunk itten mindent,hogy igy kellet volna,ugy kellet volna...

    DE másoknak ez "jo lecke" volt,hogy ne menjenek át a piroson,vagy ne menösködjenek,hogy én át tudtam menni!
  • Tarajos Sül
    #1780
    De azé elég gáz,hogy pont egy olyan ember halt meg,aki másoknak tanitja,hogy szét kell nézni!

    Oda meg nem épitenek átjárot ahonnan nem beláthato a vasuti pálya!
    Vagy ful extra biztonsággal!

    Megnézem én Békéscsaba térképjét!
  • Cvd
    #1779
    Nem ismerlek jobban mint te magad, ez nyilvánvaló. Azt viszont tudom hogy vagy rendesen felkészülsz, vagy nem érdemelsz jogsit. Egyikhez sem kell a vizsgaútvonalak ismerete, amiket egyébként gyakorlásként minden oktató pluszban begyakoroltat az utolsó pár órán, hogy ne őt fikázza a tanuló ha megbukik. Szokás ugyanis arra fogni hogy "dehát arra még sohasem vezettem", holott akármerre is vinné a vizsgabiztos, tudnia kell szabályosan közlekedni. Ez a kitétel amúgy is már érdekes módon nem szokott gondot jelenteni mikor 2 hetes jogsival kocsikáztatják a haverokat.
  • Balo
    #1778
    Nem tudom szoktátok-e nézni a National Geograpic-en a repülőszerencsétlenségeket és egyéb katasztrófákat bemutató sorozatot, de ott is nem egy véletlenen múlik, hogy meghalnak-e több százan, hanem sok apró dolgon, és sok ember tévedésén...
  • Soaringpilot
    #1777
    "Valszeg nap mint nap történnek hasonló hibák, csak nem mindig jön a vonat is pluszban." Pont ezt írtam néhány hsz-sal ezelőtt, hogy rengeteg apró hibának kell közrejátszania egy katasztrófához. Mondjuk ezt repülőre írtam, de az elv ugyanaz.
  • akyyy
    #1776
    oktas ki mást okostojás, én csak megnézni szerettem volna de te engem jobban ismersz Tóni, mint én magamat, ha téged zavar, akkor heló
  • Cvd
    #1775
    Szvsz. annál azért árnyaltabb a kép hogy csak simán kijelentsünk dolgokat. A TV-ben mindjuk nem láttam, csak a helyi híroldal leírása alapján tudtam tájékozódni, szóvel lehet hogy tévedek, de:
    - annyit írnak hogy a Békéscsabáról Gyulára tartó vonat elé ment ki. Az nem jelenti hogy egy 800 méter hosszú tehervonat elé mászott ki, lehet hogy 1-2 kocsiból álló "kispiros" volt csak ami nem túl nagy, nem is hangosabb mint egy teherautó pl. Járó autóban a menetzaj miatt még nehezebb kiszúrni.
    - A sorompó meg csak fénysorompó, azt nem nehéz elnézni, főleg egy tanulóvezető számára. Ráadásul nem tudni hány órát vezetett már, sokaknak az elején teljesen leköti az összes figyelmét a kormány és a pedálok kezelése is (jó eséllyel még az oktató is magyaráz közben), a környezetére még nem tud figyelni. Nem ritka hogy sokéves rutinnal is elnézik az emberek a pirosat egy rossz pillanatukban, nemhogy egy tanuló.
    - Kérdés hogy az oktató mit csinált. Lehet hogy elbambult valamin, lehet hogy nyomta a féket csak későn, vagy későn ismerte fel a helyzetet és kockáztatva hagyta hogy menjen tovább a tanuló. Lehet hogy jöttek mögöttük is, és emiatt nem mert a fékre állni. Lehet hogy a vonatot sem látta egy épülettől vagy fától időben. Elvégre a piros jelzés időtartamának csak pár másodperces része az amikor tényeg balesethez vezet a sínre hajtás.
    Szóval sokminden bejátszhatott amiről nem tudunk, hibázni meg mindenki hibázik. Most éppen a legrosszabbkor tették, ennyi. Valszeg nap mint nap történnek hasonló hibák, csak nem mindig jön a vonat is pluszban.
  • shad0w
    #1774
    pont ezt akartam mondani, hogy ez a nő soha többet nem akar majd vezetni...
  • Mhosah Myth
    #1773
    Hogy nem lehet észrevenni? meghallani? egy vonatot? és hogy nem lehet figyelni a jelzésre? ráadásul még sorompó is volt!
    Ennek a nőnek már tuti nem lesz jogsija de nem is baj...
  • Cvd
    #1772
    Nem hiszem hogy találsz ilyet, tekintve hogy városonként változik, sőt sok helyen nem útvonalak vannak hanem vizsgapontok (amiknek még a sorrendje sincs megadva), így a vizsga alatt teljesen véletlenszerű utat kell bejárni. Másrészt meg meg kell tanulni a dolgot, és nem csak azért levizsgázni mert az adott utat megtanultad. Ha megtanultad akkor felesleges ismerni az utat. ha meg nem akkor semmi keresnivalód az úton, és ezzel asszem minden normális gépjárművezető egyetért. Nem érdekel ha valaki csal az érettségin vagy nyelvvizsgát vesz, de autónak a közelébe se menjen, ott már mások életével játszik.
  • akyyy
    #1771
    forgalmi vizzgárapersze:)
  • akyyy
    #1770
    nem tudjátok hol lehet netről megnézni mik a vizsga utvonalak kocsira
  • Tarajos Sül
    #1769
    Te uristen!!!!!!!!!!

    Hát ennyire szerencsétlen oktatot!
    Azt hittem rosszul látok,mikor néztem a hiradot,tegnap!

    Ez hihetetlen,de mégis sajnos megtörtént!
  • Tarajos Sül
    #1768
    Csakhogyha repülni akarsz,a vitorlázo repcsit válaszd :)

    abban 90% hogy nem halsz meg!
  • Tarajos Sül
    #1767
    #1751:

    Ha nincsenek meleg áramlatok a vitorlázó repülögép fennmaradásához,akkor leoldás után csak néhány percet tud fennmaradni a gép, ezalatt ki sem tud repülni a repülőtér légteréből.
    Ezeket a gépeket többszörös biztonsági ráhagyással tervezik, így ahhoz, hogy lezuhanjon, sok szerencsétlen eseménynek egyszerre kell fennállnia. Ha pl. elakad valamelyik kormánylap, mindig van egy másik, amivel ha nem is teljesen, de valamennyire helyettesíthető. Ha ez is elakad, akkor van baj, de mondom, sokmindennek egyszerre kell történnie ahhoz, hogy ilyen előforduljon.
  • Soaringpilot
    #1766
    "Nyilván ő sem azért repül, hogy legyen otthon tej, hanem mert ez a hobbija, szenvedélye." Ráéreztél a lényegre:-)
  • Balo
    #1765
    Akkor természetesen nem repülővel megy.
  • CaviaR
    #1764
    Jó igazad van, túlzásba vittem.. :P

    Amúgy pont azt mondtam, h ha nem faluba mész ahol szántőföld van, hanem olyan helyre ahol nincs a közelben sík föld, akkor mit csinál.
  • Balo
    #1763
    Ezt nagyon elbagatelizáltad.
    Ki akarna boltba, moziba vagy akár edzésre vitorlázóval vagy motoros repülőgéppel menni? Soaring annyit mondott, hogy ez a legbiztonságosabb közlekedési forma, valamint a leggyorsabb is, de nem pár kilométerre. Nyilván ő sem azért repül, hogy legyen otthon tej, hanem mert ez a hobbija, szenvedélye.
    Valamint mutass nekem olyan falut, ahol 10 km-es körzetben nincs szántóföld!
  • CaviaR
    #1762
    Hát ez akkor sem oké. És ha le akarsz menni edzésre, akkor leszállási engedélyt kérsz a váci útra? Vagy mész Tescoba bevásárolni, akkor a parkolóban elkülönítenek neked 4*500m sík terepet? :D Lol.
    Ha megérkeztél, beparkolod vmelyik ház mellé a sorba? Esetleg ha elmész csajoddal moziba, akkor a parkolóban a repülőknek is jár 3óra parkolás, vagy annak más a díjszabása?
    Vagy ha mondjuk nem vmi falura mész ahol 10 km-es körzetben nincs szántóföld, akkor gyalogolsz?
    Ha minden elindulásért 400Ft-ot kéne fizetnem, már régen az utcán lennék, nembeszélve a 30Ft/perc költségről.
    Áh viccnek is rossz.
  • Brankley
    #1761
    jah, és pisztolyhoz hány tárat kérsz egy 200 férőhelyes gépen?
  • mabbak
    #1760
    LOL :-D
  • BenceYCE
    #1759
    Télleg ennyire nem logikus?
    Szerinted hány jelentkező lenne az ejtőernyőre ha zuhan a verda?
  • Brankley
    #1758
    csatlakozom....
    ha nem nyilik ki az ejtőernyő, fejbelövöd magad? Bárm, úgy nemkell remegni, hogy hogy csapodsz a földbe
  • BenceYCE
    #1757
    Én ha a cég fizetné se szállnék fel. Talán akkor ha 2 dolgot magammal vihetek:
    1: ejtőernyő
    2: élestölténnyel megrakott pisztoly
  • sferrari
    #1756
    én meg egy lila daewoo Tico- n tanultam vezetni :) a kis porszívó motorjával :) király egy járgány volt 90-nél már szét akart esni
  • Brankley
    #1755
    hát, miért?
    Mert kevesebb a baleset?
    Inkább azt nézd meg, hogy míg ha lezuhansz repülővel, szinte biztos, hogy meghalsz, ha autoval karambolozol meg azért marad esély túlélésre