7955
Jogosítvány
  • Tarajos Sül
    #1834
    Rajtam is van mindig sisak,bár nemtom minek mert nekem M-es jogsim van.
    40 km/h nem lehet vmi nagyon összetörni magam,kivéve ha bukfencezek :(

    Megvan a jogsim kb 2 honapja,a rendes jogsival vezetek 2 honapja,és eddig 1szer sem állitott meg a yard!
    Egyszer láttam öket,ott mentem el elöttük,de akkor se állitottak meg!
    Engem max.azért tudnának megbirságolni,mert nem nézek hátra,csak a visszapillantó tükörben pásztázom mögöttem a forgalmat!
  • Mhosah Myth
    #1833
    Ez se mindig így van! A zsaruk 90%-a korrupt... Ilyenkor azt mondják, hogy nem kapsz büntit meg csekket viszont nekik tejelsz. Nekünk szinte mindig így volt eddig.
  • lipovics
    #1832
    Okes, huzom lefele.
  • Zetorg
    #1831
    sisak mindig van rajtam, de általában gyorshajtok
  • Gerob
    #1830
    Nos én már kaptam egy bünti pontot, mert sisak nélkül kaptak el a zsaruk. 1 pont lett a jutalom.
    Valamint a helyszíni bírság nem azt jelenti, hogy nekik tejelsz zsebbe, hanem azt, hogy ott a helyszínen állítanak ki egy csekket, amit 30 napon belül kell kifizetned. Ennyi
  • Gerob
    #1829
    Kaphatsz persze, ha például sisak nélkül csavarogsz és rajta kapnak a zsernyákok.
  • Zetorg
    #1828
    arra gondoltam :)
    ismer it valaki olyat, aki kapott pontot?
    én még nem találkoztam elyen emberrel, általában helyszíni pénzbírság van, ami persze zsebbe megy :))
  • Zetorg
    #1827
    ööö, hát nem ez volt a kérdés :D
  • Cvd
    #1826
    Megnyugodhatsz. Feketepontot csak általános iskolában osztanak. Ellenben büntetőpontra számíthatsz ha rászolgálsz.:))) Szerintem az nem változtat a dolgon hogy nem személyautót vezet az ember éppen.
  • shad0w
    #1825
    B kattal 50 cm3-ig :)
  • Zetorg
    #1824
    lenne egy kérdésem...
    van nekem egy B kat. jogsim, de kismotorral közlekedek.
    kaphatok így is feketepontot?
  • shad0w
    #1823
    Nekem van egy elég jó Magyarország Útinfó nevű progim, a probléma csak az h majd' 400 mega, így nem tudom feltölteni, de keress rá, hátha megtalálod valahol. Még anno én is dc-ről szedtem, nézz szét ott pl.
  • lipovics
    #1822
    Tud valaki ertelmes terkep programot? Lehetoleg Magyarorszag es Budapest is legen benne.
  • lipovics
    #1821
    Ez a hiba akkor jelentkezik, ha felbehagysz egy tesztalpot es a torled.exe hozza helyre!
  • lipovics
    #1820
  • lipovics
    #1819
    Koszi, remelem sikerul elsore :)
  • shad0w
    #1818
    közben eszembejutott, hogy a wanadoos warezos verziót nekem sem sikerült működésre bírnom, viszont megkaptam cd-n a működőképes változatot... tudom, hogy ez rajtad sajnos nem segít, de azért remélem, hogy valahogy meg tudod majd oldani, hogy működjön az is :)
  • PeeTeR
    #1817
    sajna teszlap.exe nincs, tok mindegy hogy inditom mindig hibat jelez. azert koszke
  • Aquir
    #1816
    htx, te meg csak elkezded valamikor:)
  • Aquir
    #1815
    Sok szerencsét mint nekem volt
  • Brankley
    #1814
    ehhh... Grat! Én soha nemkezdem el... lassan telik az idő
  • shad0w
    #1813
    hmm nem találom, úgylátszik töröltem már...
    szal ha jól emlékszem volt egy olyan, hogy teszteles.exe, ha ezzel indítottad akkor lehetett volna véletlen tesztlapot kérni b kategóriában de ott mindig blob hibával maghalt.
    Viszont elvileg van valahol, ha jól emlékszem nem is ugyan abban a mappában egy tesztlap.exe és azzal működött nekem. Keress rá a tesztlap.exe-re és próbáld úgy.

    Ha esetleg nem ez a megoldás akkor sry, már nem emlékszem pontosan :)
  • shad0w
    #1812
    Azthiszem le is van írva valahol benne, hogy a torles.exe-t kell futtatni.
    De volt valami másik megoldás is, hogy másik parancsikonnal kellett indítani és akkor nem volt ilyen problémája. Előkeresem az enyémet, hátha megvan még valahol :)
  • PeeTeR
    #1811
    van ez a program hogy AZ UJ KRESZ VIZSGA!
    viszont annyi gond lenne vele hogy telepites utan illetve az inditas utan nem hajlando megfeleloen mukodni. mert folyamatosan azt irja mindenre hogy "BLOOB has changed" - vagy v.mi ilyesmi.

    valaki valami okosat?!
  • lipovics
    #1810
    Na, ma hivott oktatom, hogy az oktato autom beszart, ket hetig szerviz. Viszont a fia is oktato, es annak a kocsijaval mehetek vizsgazni :D
    Van meg ket alklalom, azt mar azzal vezetem le holnap es holnaputann :)
    Ket auto eg es fold, a regi egy Renault Scenic 1,5d ez megy Citroen C3 1,4d lesz. Van a ket auto kozott vagy 300 kg kulonbseg, a C3 javara, ugyhogy elvileg az uj auto ugrani fog, a regihez kepest. No meg kisebb is, ezert konnyebb lesz vele manoverezni, parkolni es csak ugy altalanossagban haladni az uton.
    Viszont a Scenicen minden elektromos (start gomb, gombosi kezifek), ugyhogy meg kell szoknom gyorsan majd par dolgot :D Van ra ket napon, hetfon forgalom vzsga ugyanis :DD
    Izgalmas lesz.
  • Tarajos Sül
    #1809
    Gratula

    Ha az okmányirodában lerendezed a jogsival kapcsolatos dolgaidat,akkor max 1 héten belül meglesz a rendes jogsid!
  • Soaringpilot
    #1808
    Gratula!
  • Aquir
    #1807
    Megvan a vizsga. Jöhet a jogsi! :)
    aztán óvatosan vezetek továbbra is:)
  • Tarajos Sül
    #1806
    Én láttam már nálad rosszabbat is!
    Nem mintha Te rossz lennél,vagyis még kezdö vagy!

    Na szal én a Gyömröi "rutinpályán" várakoztam,mert én M-re tettem le ottan/akartam/,na és vártam,hogy a B-sek befejezzék,és a kupokat is kicseréljék a motorosoknak!
    Azt láttam,hogy ott áll az oktató verdája,megy felé egy csaj,beleül,még be se inditotta,még a lámpákat se ellenörizte,de már ki is szált egy papirral a kezében!
    És mögötte,az utastéren ott ült a vizsgabiztos!

    Én is ugy jártam mint ő,mert én is megbuktam!
    Abban a körben ahol a lassitó is van,a nagy kanyarnál nagyon bedöltem,és véletlenül letettem a lábam!
    Én már tudtam,hogy kész,mert olvastam a szabályokat!
    Meg se engedte,hogy elkezdjem a 2. "8-as kört"!
    De két hét után ujra visszavittek,most már sikerült!

    Most már itthon van az M kategoriájú jogsim!
  • Tarajos Sül
    #1805
    Mé Te szolnoki vagy?

    Amugy nemtom hogy épithettek egy olyan helyre sorompót!

    Nem sokat voltam Szolnokon,csak nyáron,amikor a standra mentünk!
  • Aquir
    #1804
    ha ez megvan akkor mindennek vége :)
  • Brankley
    #1803
    Persze, biztos sikerülni fog...
    Utána van még valami, vagy már készvagy mindennel? eü?
  • Aquir
    #1802
    htx :)
    most még fél 11 től vezetek, aztán 11:10-kor levizsgázom. Tudom hogy annyira nem stabil még a tudásom és nincs annyi rutinom, úgyhogy remélem nem lesz semmi olyan dolog (kerékpáros, stb) amit nem fogok észrevenni azért mert másra figyelek:)
  • Brankley
    #1801
    na, sok sikert hozzá, ügyesen
  • Mhosah Myth
    #1800
    Én eddig 12 órát vezettem összesen városban, távolságin és rutinon de hála Istennek eddig még egyszer sem fulladtam el :) Mondjuk az oktatóm maximalista mert ha már 1-2őt rángat a kocsi mert épphogy kicsivel tovább engedtem a kuplungot már mondja, hogy hát ez így nem lesz jó :) Mindig azzal fenyeget, hogy megyünk vissza rutinra gyakorolni az elindulást... De az a jó, hogy sohase kiabál.
  • lipovics
    #1799
    Nekem nem voltak nagyon gazos pillanataim, de en regen meg a kozepiskolai osztalytarsak autoin tanulgattam az alapokat ures parkolokban estenkent. Szoval en nem a rutin palyan tanultam meg elindulni, megallni, indexelni, ilyesmi. Osszesen ketszer voltam a rutin palyan, vegig forgalomban vezettem :)
  • lipovics
    #1798
    Amikor a rossz kulpung kezeles miatt az auto rangatozik :)
  • akyyy
    #1797
    nekem pont ellenkezőleg, első forgalmi órán olyan jól ment, hogy ihaj...:)
    viszont alegutobbin ugy érzem kissé láma voltam...de rájöttem mia hiba.
    kis melékutból jövünk ki ét sávos utra, ahol szinte rögtö nvan egy lámpás kerszteződés. ahol balra kellet fordulni... = 3-as sávváltás!
    nézem az első sávot, nem jön senkii, oktató monjda na mocorogjunk, én meg szépen elindultma volna. csak a többi sávot nem figyeltem...:)
    utána a lámpán nem tudtam átjunni mert lefuladtam az előző hatására hogy nem tudtam hog ymost mi van:D
  • CaviaR
    #1796
    Mi az a kenguru benzin? :)
  • lipovics
    #1795
    En is tapasztaltam mostanaban ilyet, telen alacsonyan van a nap es ha pont szembol suti alacsonya a lampat, nem latod, mi villog. Ezert vettem napszemuveget.