7955
Jogosítvány
  • lipovics
    #1874
    Noh, voltam elintezni a papirokat.

    A felugyelethez ezeket kell vinni:
    -szemelyi igazolvany
    -lakcim kartya
    -elsosegelyes kartya
    -vizsgalap

    Itt kiadnak pluszba:
    -egy igazolast, hogy kiraly vagy
    -egeszsegugyi igazolasodat visszakapod
    -tajekoztato

    Okmanyirodaban kerik:
    -szemelyi igazolvany
    -lakcim kartya
    -Felugyelet altal kiadott igazolas
    -elsosegely kartya
    -egeszségügyi alkalmasság
    -vizsgalap
    -szuletesi es hazassagi anyakonyvi kivonat (nem kell, csak neha szoroznek vele)

    Kapsz egy 4.000-es csekket, nagyobb okmanyirodakban helyszinen be lehet fizetni.
    Ezutan lefotoznak, es megkerdezik hova postazzanak alairsz ketszer es mehetsz.

    Kapsz egy igazolast, amivel NEM VEZETHETSZ. Az uj jogositvanyosok nem vezethetnek ezzel a papirral, viszont akiknek mar volt es most valamilyen okbol ujat kell kerniuk (plusz kategoria, lejart, bevontak, akarmi) azok igen.

    Az uj jogsival ket megkotes van:
    -1 evig nem mehetsz kulfoldre (ezt kulfoldon nem nagyon tudjak)
    -2 evig nem lehet utanfutod

    Azt meg kihagytam, hogy 2 evig sokkal nagyobbak a buntetesek mindenert.

    No, en elhagyom ezt a topicot, megvan a jogsi es minden papirmunka.
    Mindenkinek sikeres vizsgakat es balesetmentes kozlekedest kivanok!
  • Tarajos Sül
    #1873
    én sem ugy gondoltam,hogy te meggyanusitittál volna
  • BenceYCE
    #1872
    még lehet belőle...
  • lipovics
    #1871
    Letöltendő? :D
  • wander01
    #1870
    5 év 1 hónap :)
  • Gerob
    #1869
    Haha - 2 év 8 hónapja megvan
  • Gerob
    #1868
    Azért smkp-val nem mész olyan gyorsan, hogy ami kis időre hátranézel 100 méteres utakat teszel, nincs az 10 méter, hogy hátralesel. Csak annyi kell hátravágni magad, hogy 1-2 pillanatra belásd az utat mögötted.

    Ennyi!
  • [Walaki]D`Lair
    #1867
  • wander01
    #1866
    hűűha
  • Cvd
    #1865
    Én meg nem azt mondtam hogy te nem használsz, hanem pár példát mondtam, hátha megérted hogy miért kell 40-nél is sisak.
  • Zetorg
    #1864
    nekem rutinvizsgán a vizsgabiztos mesélt az oktatónak, a vesekövéről...

    gondolhatjátok milyen izgalmas volt :)
  • Aquir
    #1863
    grat:)
  • Aquir
    #1862
    Hát jah :) A vizsgabiztosom mondta miközben mentünk az úton, hogy már szinte utál oktatni. Nem a tanulók miatt, hanem a balf**-ok miatt akik inkább balesetet kockáztatnak de csakazértis bevágnak a tanuló elé
  • [Walaki]D`Lair
    #1861
    Muhaha ma 2 éves a jogsim, többet nem vagyok kezdő jogsis!!! :PPPP
  • lipovics
    #1860
    Egeszen jol ment minden, ereztem reggel a kocsit, es friss is voltam. Viszont a vegen az egyiranyu utcaban szembejott velem egy noci, de sikeresen kiekerultem balesetveszely nelkul :)
  • Tarajos Sül
    #1859
    Valoban okosabb,ha hátranézek,mert pl nekem rezeg a tükör,nem sima képet kaok hátulrol,és "elmosodik" a tükörben a kép!

    És mivan ha akkor fordulok hátranézni,ha pont,egy autó megáll elöttem????

    Inkább azokhoz szolnék akik,hanyagolják az index használatát
    Ne tegyék,mert én is majdnem belementem egy biciklisbe!

    Szal éppen megakartam elözni egy biciklist(ki akartam kerülni),mikor a hátam mögött lévö kocsi,ugy került ki engem,hogy nem rakta ki az indexét!
    De szerencsére észrevettem,hogy huzodik ki a felezövonal felé,és abbahagytam a biciklis kikerülését!
    Éppen,hogy megtudtam állni a biciklis mögött!
  • Tarajos Sül
    #1858
    Én nem azt mondtam,hogy nem használok bukosisakot!

    Igenis használok,csak az nem értettem,hogy minek 40-nél!

  • Mhosah Myth
    #1857
    Grat!
  • BenceYCE
    #1856
  • lipovics
    #1855
    Salalala!

    Sikeres forgalmi vizsgat tettem ma 12:22-kor :)
    Szerdan reggel kis papirmunka, aztan penteken zsebben a jogsi :)

    Jaj, de jo a kedvem!
  • Cvd
    #1854
    Nem viccből van a sisak. Nekem mentette meg a pofámat a plasztikai sebésztől, pedig a 40 közelében sem mentem. Plusz az egy dolog hogy te mennyivel mész, ha mondjuk autó száll beléd 80-100 körül. Olyan mint a biztonsági öv. Az első helyzetig feleslegesnek érzi az ember, csak akkor jön rá hogy mennyit is ér igazán.
  • lipovics
    #1853
    Igen, kicsit felreertheto voltam :)
    Amugy en pesten vezetek, itt vannak am az igazi barmok.

    Megyek fouton, erre kifordul elottem 10 meterre, amikor 45-el jovok. Vagy sikhulye volt a pali, vagy azt hitte, egyenrangu. Vagy nemtom.
    Masik egysavos uton jon a busz, fordulok ra az utra, busz mogul kivag egy kisteheraut, satufek, nehogy frontalisan belem jojjon es visszaferjen a busz ele. Meg ilyenek.
    Aztan, macisajotm van, megvarom mig balrol-jobbrol szabad. Elindulok, erre balrol jon egy auto kb 120-al, en meg padlogaz, 1-esbe felmentem 25ig, nehogy belem szalljon. Meg ilyenek.
    Tunderorszag? Isten barmai ezek.
  • CaviaR
    #1852
    :D Ja, igaz.
    Azt írta, h autóM, így gondoltam a sajátján van kint.
    Ráadásul a "tetején" helyett "elején"-t olvastam, így nem is gondoltam h tévednék. :)


  • Mhosah Myth
    #1851
    Ja én félreértettem. Azt hittem már megvan a jogsi és azért mondtam :)))
    Mert van olyan, hogy kiragaszthatsz egy T betűt én arra gondoltam...
  • Mhosah Myth
    #1850
    De neki már megvan a jogsija csak felrakott egy T betűt, hogy tudják hogy még friss a jogsija.

    (Egyébkánt Caviarnak igaza van minél hamarabb vedd le azt a jelet mert attól csak rosszabb! Már csak azért is megelőznek,szivatnak mert tanuló vagy. Nekem mondta okatatóm távolsági vezetésen, hogy próbáljam ki a kocsit. 110el mentem és direkt mindenki lehagyott azzal a címszóval, hogy nehogy már egy tanulóvezető gyorsabb legyen...) Magyarországon nincs tolerancia. Bezzeg arra nem gondolnak, hogy anno még ők is lámáztak az utakon őket az már nem érdekli...
  • shad0w
    #1849
    Az oktatója nem biztos, hogy örülne neki ha leszerelné a T betűt :D
  • CaviaR
    #1848
    Azt a T betüt azonnal vedd le. Az nem segít, inkább felspanol mindenkit, h hú itt egy hülye kezdő hagyjuk itt, elözzük meg dudáljunk rá mert biztos lassan megy, stb.

    Ne várd el és ne is számíts rá, h majd előzékenyek lesznek veled, nem tündérországban vagyunk.
  • akyyy
    #1847
    én B kategóriára teszem még le ajogsit, és még nincs meg:)
  • lipovics
    #1846
    Gyerekek. Autoban is ki kell nezni balra, ha savot valtasz, mert ott is nagy a holtter. Nemhogy motoron, ahol meg bili is van a fejeden. Ne jatszatok az eletetekkel, en az elmult napban haromszor kerultem eletveszelybe, egyszer sem az en hibambol. Pedig ott az autom tetejen a T, de nem erdekli oket, 5 percnyi idoert kockara teszik az eletuket a barmai.
    Masok nem vigyaznak ratok az utakon, legalabb ti vigyazzatok magatokra. Otthon titeket varnak es nem egy telefont...
  • Gerob
    #1845
    Egyet értek!!
  • BenceYCE
    #1844
    Én még annyit tennék hozzá, hogy ha pont én vagyok abban az autóban amit nem veszel észre, akkor ha meghalsz mert nem sikerül elkerülnöm a karambolt nekem a kocsim törik össze. Ráadásul a szüleid évekig perelnek mert szerintük az Ő fiacskájuk tévedhetetlen. Ez minden szülő reakciója. Én meg rossz érzéssel/élménnyel gazdagodok. 1szó mint 100 ne miattam hanem magad miatt nézz szét! Régebben úgy oktatták a kétkerekűeket, hogy "mindenkit hülyének kell nézni és fel kell készülni az esetleges ökrök ökörségeire". Hiszen nekik csak a kocsijuk törik össze.
  • Gerob
    #1843
    Kedves Tarajos Sül, valamint Ákombákom!

    Én úgy gondolom, hogy nketek még elég friss a jogsitok, ezért inkább még tartsátok be az olyan szabályt mint például hátranézés, mert szerintem még EGYÁLTALÁN nincs akkora rutinotok, hogy az ilyen dolgok elmulasztásából kialakult akadályozásokat-veszélyhelyzeteket meg tudjátok oldani!!

    Nekem személy szerint lassan már 3 éve van B-s jogsim, azóta is tolom neki a Simsonommal szorgalmassan, és pont ez az a kategória, ahol a leginkább hátra kell sasolni sávváltáskor-balra kanyarodáskor!! Mert mikor már nem látod a tükörben a mögötted jövő kocsit, az tuti, hogy tőled még 10 méterre van, és ha akkor elévágsz....amúgy meg gondolj bele Tarajos Sül, hogy arra hagyatkozol, hogy hallod a mögötted jövő kocsi hangját. Tegyük fel, hogy így cselekszel, és jön mögötted egy zsír-új valamilyen kocsi, amelynek majdnem hogy csak a gumi suhogását lehet hallani, ezt hogy veszed észre? Bátran besorolnál elé??

    Nah ennyi, nem osztom tovább az észt, a szabályokat tessék BETARTANI!!!!!
  • Zetorg
    #1842
    erre gondoltam én is.
  • Tarajos Sül
    #1841
    Én pont motorral megyek,mivel M jogsim van!
    Azért elég kicsi az esélye,hogy pont melettem van egy jármű,és a sisaktol,vagy a tükör látoszöge hiányában,nem veszem észre!
    Azért a melettem elhaldó jármű menetzaját is hallom,még akkor is,ha bukosisak van rajtam!

    Mármint mondtam 2 honapos jogsim van és egyszer sem okoztam vészhelyzetet ill.nem dudáltak rám!

    Viszont ha egy Bp uton közlekednék,nem igazodnék ki olyan jol,mint egy kisebb városban!
    Bár van könyvem,de azért élesben elégé bátortalan lennék Bp-en,föleg egy rendör irányitotta útkeresztezödésben! :((((

    A szenyó oktató csak Albertirsa utcáin tesztelt engem,de Bp-en is kellett volna!
  • Mhosah Myth
    #1840
    Talán azért kell hátranézni mert a tükörnek van egy olyan része amit holttérnek neveznek. Ugye ezt a részt nem látod be, és ha nem nézel hátra és esetleg ott egy motoros vagy biciklis leszorítod az útról vagy nekimész... Motorosnál ugyanez. Mivel a bukósisak eléggé gátol a periférikus látásban lehet, hogy épp melletted van egy kisebb autó ami a tükör látóköréből eltűnt viszont még te sem látod mivel a sisak takar. Fogod magad szépen kimész jobbra egyenesen neki az autónak és ott a bukfenc és ha szerencséd van akkor nem kerülsz egy kocsi alá se...
  • Tarajos Sül
    #1839
    vki itten mondta hogy a holttér miatt!

    Persze,néha :( azért én is hátranézek,mikor az eggyik paraszt nem képes bekapcsolni a fényszoróit,és ráadásul még a tükör is rezeg,meg ott van a kék égbolt,abba meg beleolvad egy hasonló szinű jármű!
  • Mhosah Myth
    #1838
    Ja. Tökmind1 sőt még jobban is jársz már kevesebb az esélye hogy bevonják a jogsid :))
  • akyyy
    #1837
    nálatok van közelető aforgalomban? nálünk két kocsi közé beállás, és egy megfordulás.
    csak szerencsére itt egybe lehet kolbinálni a kettőt. beálunk két kocsi közé szépen, onnan meg egyből fordulunk meg a villamos sineken.
  • akyyy
    #1836
    amugyén se értem miért kell hátra nézni mikor atükörből sokkal biztonságossaban hátra tudok ézni. hátra nézek, kezemmel véletlenül huzom a kormányt, és már ott is vagoyk a szembejövő sávban.
    ha olyan a kocsi, akkor, hajön mögöttem valaki, mg azt hihetem hogy csak kanyarodik, és nem én megyek ...
  • Tarajos Sül
    #1835
    Marha jó!

    Azért,hogy ne köpjenek be a korrupt zsaruk,mert vmi szabálytalanságot követtem el,azért nekik kell fizetni,és akkor nem lesz csekk,meg pont,meg ilyesmi!
    Jol értem?
    Ha meg nem korrupt akkor is kell fizetni,ugyhogy akkor most nem tök 8?