7955
Jogosítvány
  • lipovics
    #1914
    Bekoszontott a hideg, senki nem rak mar jogositvanyt?
  • lipovics
    #1913
    Nem ide tartozik, de tud valaki Pesten hasznalt motor kereskedest, ami megbizhato? Szemelyes tapasztalatok erdekelnenek, en is ismerem a googlet :)
  • Cvd
    #1912
    Jobban ki kellett volna húznia jobbra mielőtt elkezd kanyarodni ahhoz hogy elférjen, de nem tehette meg mert ott is állnak az autók (az ezüst kismerci, meg mögötte is valami). Egy normál robbanómotoros csuklós sem tudta volna bevenni, így az áramszedő gyakolatilag már nem jelent plusz gondot. Gondolom nem merte jobban kitenni mert fordulásnál a leghátulja jócskán kimegy jobbra, amit ráadásul nem is lát a tükörben.
  • Aquir
    #1911
    #1908 <

    én láttam a képet nem kell megnéznem, de te mondtad áramszedőre hogy pont azért nem tud sokat manőverezni ;)
  • Mhosah Myth
    #1910
    Ha megnézed a túloldalon parkoló kilógó autó miatt nem fér el úgyhogy mindegy hogy van e mozgástere mert úgyse férne el... :)
  • Aquir
    #1909
    ja, de a trolinak oldalirányban simán van 1 sávnyi mozgástere
  • Mhosah Myth
    #1908
    De... Épp azért nem tud manőverezni túl sokat.
  • Punker
    #1907
    a troli mozgásterét nem befolyásolja az áramszedő?
  • Balo
    #1906
    Sherlok:)
  • Tarajos Sül
    #1905
    Ja most az a kocsi,amelyik nagyon belelóg a troliba az most parkol?
    Én asszittem,hogy beleszált a troliba,és folyik a kiszabaditás!
    Hát ha az ott parkol,akkor eggyértelmü hogy a vezetöje,egy nagy balfasz!

    A Trolinak a sofőrje eggyáltalán nem hibás,ill abban hibás,hogy azt a szük kanyart egy akkora jármüvel be akarta venni!

    De ha a kocsi nem lett volna ott,egészen a vonal szélénél el tudott volna kanyarodni a troli!
  • sferrari
    #1904
    a trolis helyében eltöltam volna az autót és többet biztos nem parkol oda :)
  • CaviaR
    #1903
    Azt írtam, h tolatással nem tud korigálni, nem azt h nem tud tolatni.

    Ebben a lakásban élek 19éve, és láttam már egyest mást. Rengeteg baleset volt itt a parkoló kocsik miatt, mert nehezen belátható az út. A trolisoknak amúgy sem könnyű itt bekanyarodni, mindig centiken múlik. Tudom mert sokat utaztam anno trolival is.

    Tehát Ti is figyeljetek az útfelfestésekre parkolásnál, mert nem viccből vannak ott! A kocsit sztem elvontatták, mert olyannak minősül mintha beállt volna a kerszeteződés közepére. :)
  • Döglött Kacsa
    #1902
    Rossz ívben fordult rá ennyi! Mi az hogy a troli nem tud tolatni?
    1. A trolival is lehet tolatni
    2. Nem az a baj hogy csuklos, hanem az emberünk gyenge a mutatványhoz
  • CaviaR
    #1901
    Esélytelen, mert így is alig volt 20 centi a kocsi orrától, a troli pedig ha tovább megy, rákanyarodik keményen.
    A troli tolatással nem tud korigálni, mert csuklós. Megsuckta. :]
  • Brankley
    #1900
    nah, ezt összehozták
  • Döglött Kacsa
    #1899
    Látom hogy trolis, nincs jelentősége, ez is Ikarus! Azt a kanyart lazán be kellett volna venni fennakadás nélkül,de egy tolatással még ez is korrigálható! :))
  • Mhosah Myth
    #1898
    Honnan veszed, hogy kezdő buszvezető? (Mivel egyébként is trolis... :))
  • Döglött Kacsa
    #1897
    Egy idióta autós, és a kezdő buszvezető találkozása!
  • CaviaR
    #1896
    Had mutassak egy példát, milyen ostoba emberek vezetnek kocsit. Ezt a képet az imént csináltam a házunk elötti kereszteződésről:


    A troli nem tud elmenni utasok leszálltak, sofőr ideges, az autók a járdán közlekednek, mert egy nagyokos beállta a kereszteződésbe, ráadásul így is kilóg. A mögötte álló kocsinál látható, h fel van festve meddig szabad parkolni.

    Kb 10perc múlva a helyzet változatlan...


  • Tarajos Sül
    #1895
    Gratula!

    Amugy nem lesz az két 7!Ha a okmányba lerendezed a jogsid,max 1 7-en belül ki fog érkezni a lakcimedre!

    Nekem is igy volt!
    kb 4 nap és kiérkezik,bár nekem nem volt olyan nagy postaköltség,és ut amig a levél ideér,mert én a Ceglédi okmányba rendeztem le,és Albertirsára küldték ki,mivel hogy Én Airsárol irok az Sg-be :)
  • lipovics
    #1894
    Kitartas, bar pont a vege a legnehezebb es a legidegesitobb!
  • akyyy
    #1893
    már eléggé ki vagyok! mikor is kezdtem el? július vége, augusztus elej???
    és a forgalmi vizsgám december elej körül lesz! de még csuzhat az is, meg meg is bukhatok persze ott, főleg mivel jón a fagy meg ahó!
    lehet már csak jövőre lesz jogsim:(
  • Soaringpilot
    #1892
    Köszi!
    Ahhoz képest, hogy az első KRESZ-vizsgámon 11 hp-tal megbuktam, a forgalmin 0 hp-tal átmentem (megmutattam, hogy csakazértis...:-)).
    Szerdán megyek vissza a közlekesdési felügyelethez, az azt követő hétfőn pedig az okmányirodába, úgyhogy szerintem még vagy két hétig nem lesz jogsim:-(
    Az oktatóm egyébként nagyon rendes volt, felajánlotta, hogy ha nagy hó lesz, és nem merek egyedül menni, akkor bármikor megy velem néhány gyakorlókört ingyen (ilyen a protekció:-))

    Akkor balesetmentes közlekedést minden "kollégának"!
    Soaringpilot
  • lipovics
    #1891
    Akkor nekem hetfon lesz itt :)
  • lipovics
    #1890
    Gartulalok!
  • Aquir
    #1889
    na, én múlt pénteken vizsgáztam le és szerdára jött mega Jogsi, vagyis 3 munkanap múlva =)
  • Soaringpilot
    #1888
    Sziasztok!
    Most jövök forgalmi vizsgáról, már csak a papírmunka van hátra:-)))
  • Fenjoy
    #1887
    Korrekt, erre volt szükségem, köszönöm szépen!

    :)
  • Pritchard
    #1886
    hy
    Fenjoy ITT nézd meg a autók vezetés menübe és azon belül egézségüügyi kérdések és válaszok
  • Tarajos Sül
    #1885
    Ja ugy ahogy mondod,én az m-es mocira nem szoktam azt mondani hogy segédmotorkerékpár!

    Amugyis minek mondjam?
    Az a lényeg,hogy van benne 1 motor,két kereke,és ha nincs neki rendszámtábla,akkor azon a vezetön kivül több ember nem ülhet rá!

    Amugy tényleg,amikor Te mondod ezeked a dolgokat,hogy ez igy van,rádöbbenek,hogy ez télleg igy van,és nekem is eszembe juthatott volna!
  • Fenjoy
    #1884
    Sziasztok:) Láttam itt a topicba pár linket, de olyat nem láttam, ahol minden meg lenne, nos nos a kérdés az hogy Eü-vizsgábol 75 tételsoros kérdés van, és kéne egy kidolgozott tételsor (válaszok), a tanulhatóság szempontjábol... aki tud ilyet linkelje már be, thx...

  • Gerob
    #1883
    Szevasztok!

    Beugrottam a buksimba egy olyan kérdés, hogy ha nekem már nem kezdő a jogsim, akkor az addigi kártyámmal (jogsi) kell-e valamit csinálni, mert van rajta egy szám, ami ha jól sejtem a kezdő jogsit jelenti.

    Szerintetek hogy van ez?
  • Cvd
    #1882
    A szöveg egyértelműen fogalmaz. Motorkerékpárt említ, és minden motorkerékáron lehet utast szállítani (persze ha a motor fel van készítve rá). Az "M-es moci" amit te említesz viszont nem motorkerékpár hanem segédmotorkerékpár, csak te veszed egy kalap alá a kettőt. Így tehát amikor motorkerékpárról beszélünk, akkor szó sincs SMKP-ról.
  • HiPPoNaX
    #1881
    Nem, A kategoriaval sem szallithatsz utast amig kezdo vezetoi engedelyed van (mas kerdes, hogy ha van mar pl. 2 eve B kat. jogsid, akkor az A kategoriad nem fog kezdonek szamitani es ugyanugy szallithatsz utast, mintha meglenne a 2eves rutinod egyedul motoron)
  • Tarajos Sül
    #1880
    Na áljon meg a menet...

    nem mindegy hogy milyen kategoriáju az a moci

    Ha M-es,aminek nincs rendszámtáblája,és max 40-nel téphetsz :)
    és csak alváz ill.motorszáma van na ezzel nem lehet urast száálitani

    De az A kategoriás mocival már lehet ennek már van rendszámtáblája
    meg szerintem az A1,A korlátozott-tal is lehet,de ezt pontosan nemtom

    most a potkocsikat kizárva irtam
  • Aquir
    #1879
    azért jó hogy lehet utast vinni kocsival:)
  • akyyy
    #1878
    illetve járművel nem vontathatunk pótkocsit! csak közbe van ékelve, hogy ha tankra van jogsid, azzal vontathatsz!:D
  • PeeTeR
    #1877
    A kezdő vezető motorkerékpáron nem szállíthat utast, illetve a gépjárművel <- ez mekkora faszomsag? amugy amikor meg kezdonek szamitottam papirforma szerint akkor sem kotekedtek a rendorok, pedig mindenhol kiszurtak maguknak, plussz mindig tele volt a kocsi :D
  • lipovics
    #1876
    Igazad lehet, most olvastam a magyarorszag.hu -n

    Ki számít kezdő vezetőnek, és milyen szabályok vonatkoznak rá?
    A vezetési jogosultság megszerzésének napjától számított két évig a járművezetőnek több korlátozó előírásra is tekintettel kell lennie. A kezdő vezető motorkerékpáron nem szállíthat utast, illetve a gépjárművel - a fegyveres erők kezelésében lévő járművek kivételével - nem vontathat pótkocsit . A "kezdő" minősítés két éves próbaidejének számolása a szabálysértés vagy bűncselekmény elkövetése miatt jogerősen kiszabott eltiltás, illetve a vezetői engedély ideiglenes visszavonásának letelte után nem folytatódik, hanem újrakezdődik . A kezdő minősítést harmadszorra már nem lehet meghosszabbítani - ebben az esetben a tanfolyamot és a vizsgát meg kellett ismételni.

    http://www.magyarorszag.hu/ugyintezo/ugyleirasok/okmanyelj/okmany/kozkozlokm/vezeng?mohu_location=C_Advisor#paragr4
  • akyyy
    #1875
    17 évesen nem lehet menni külföldre, 18 évesen már mehetsz, én ugy tudom!