7955
Jogosítvány
  • Mark007
    #7435
    Szerintem tudja, igen. De hát felőlem úgy büntetitek meg magatokat, ahogy jólesik ;)
  • Pepsi Twist
    #7434
    szted a rendőr ezt tudja? :D mert nekem 1x bevált :D
  • Mark007
    #7433
    Műszaki nélkül ki sem gurulhatsz a kapun, szal nem fog meghatódni a rendőr..
  • matthias92
    #7432
    erre még nem is gondoltam.
    persze érdekes lenne a "most viszem műszakiztatni" szöveg úgy hogy a kocsi telivan földművelőeszközökkel
  • Pepsi Twist
    #7431
    "most viszem műszakizni" magyarázat jön
  • matthias92
    #7430
    mennyire kennek, ha elkapnak műszaki nélküli autóval?
  • Kiado
    #7429
    Hm köszönöm a gyors választ! :)
  • Hassan B
    #7428
    Zöldkártya megszűnt, tehát nem is kell vele foglalkozni. Ha van két év műszakid, akkor az eddig zöldkártyával járó káros-anyagkibocsátási vizsgálatokra is csak két év múlva kell elvinni, ami egyben lesz a műszaki vizsgával.
  • Kiado
    #7427
    Hali!

    Nem teljesen ide vág, de jobb témát nem találtam.
    A műszakim múlt év decemberében meg lett hosszabítva és akkor még ugye nem zöldkártyával együtt kellett csinálni, mert csak idén vezették be.
    Most márciusban pedig lejár a zöldkrátya. Felhívtam telefonon egy illetékest, akik zöldkártyahosszabítással is foglalkoznak és mondták, hogy már megszűnt ez a zöldkártyás dolog és a forgalmival együtt érvényes.
    Most akkor 2 évig jó nekem a zöldkártya is a forgalmival, vagy hogy van ez!?
  • Mark007
    #7426
    Eleve nem úgy megy senki C,D,E-re, hogy nem vezetett autót még. Tehát nem az alapoktól oktatnak tudtommal. Amúgy is, aki vezetéssel fog dolgozni, annak nem fog ártani az a B jogsi plusszban..
  • [HUN]FaTaL
    #7425
    Azért csak legyen előtte rutinja a nehézpóthoz képest egy kis borbafingóval mert a végén még rámborul egy ilyen szar rakományostul. :D
  • Morphin
    #7424
    Ez olyan mint hogy nem rakhatnál le nagy A-t ha előtte nincs A korl. meg A1-ed...faszság.Szted mi az anyjukat csinálnak a tanfolyam alatt?? És abszolút nem beszéltem hülyeséget...persze hogy jó a rutin és van összefüggés a kategóriák között ezt aláírom,de az előbb írt példám minden megmagyaráz.Egy mazsola B jogsival és nulla rutinnal ugyanolyan veszélyes,ha nem veszélyesebb mint egy nagyteher...(a nagy dögöket sokkal könnyebb vezetni...nagy tükrök etc)
    vitát nem akarok szítani,nekem ez volt a meglátásom.ennyi.

    fatal: nehézpótra és társaira nem olyan egyszerű ám megszerezni...kicsit nehezebb vizsgák vannak mind elméletben,mind gyakorlatban...ez így is van jól.
  • [HUN]FaTaL
    #7423
    Így is sok a retardált az úton, mi lenne ha egyből mehetne nehézpótra...
  • maffioso
    #7422
    azért te is érzed a rációt remélem, és hogy most hülyeséget beszéltél
    szerinted nem kell a gépjárműkezelés alapfoku ismerete hogy többtonnás monstrumokat vezényelj?továbbá a rutin a forgalomban?dehogyisnem...nem tudom miota van jogsid, de azért tudnod kéne hogy bárkinek lehet meglepetés egy adott szitu, pláne ha még 10tonna van alattad(most csak mondtam egy számot)
  • Morphin
    #7421
    Kapásból azt mondtam volna,hogy azokhoz sem kell,de utána néztem gyorsan és kell...(bár nem tudom minek)
  • [HUN]FaTaL
    #7420
    Tudom, de azt hittem mindegyikhez kell. :)
  • maffioso
    #7419
    nem mind1 h motorhoz kell személygépkocsis jogsi, vagy buszhoz meg teherautohoz:DD
  • [HUN]FaTaL
    #7418
    Csak a C,D,E-hez kell? Akkor bocsánat. :)
  • Morphin
    #7417
    Hogy lenne kötelező...A-hoz nem kell B.
  • [HUN]FaTaL
    #7416
    Hogyne lehetne. Tudtommal az A kategóriához kötelező, hogy meglegyen a B is.
  • Pepsi Twist
    #7415
    és vezetéstechnikailag is más mint a kibaszott kávédaráló :) szóval tuti csak B kategóriával engedném... viszont ha 50es és 4 kerekű és autónak néz ki akkor korlátlan motor jogsival ménem lehet vezetni mondjuk 1.3as suzukit? :D értitek mire célzok...
  • Hassan B
    #7414
    Sok zajszűrés nincs benne, de nem hangosabb egy robogónál/motornál.
    M kategória 14 évtől.
    Egyébként nem ajánlom, mert teljesítmény nulla, hely 0, 40-es korlátozás mindenhol, szvsz semmi értelme. Akkor inkább robogózz.
  • istenfegyvere
    #7413
    és belül nem zajos az moped(aixam)aútó...mert sokkan azt mondják hogy sokan megsüketültek tőle...de ez igaz???
  • istenfegyvere
    #7412
    és azt mikor lehet lerakni?
  • Lunatic83
    #7411
    Segédmotorkerékpár jogosítvánnyal vezethető.
  • istenfegyvere
    #7410
    hello!azt szeretném kérdezni hogy moped(aixam)autót milyen jogsival lehet vezetni?
  • [HUN]FaTaL
    #7409
    Így van.
  • Hassan B
    #7408
    Így van. De már rengetegszer leírva visszafele...
  • popzu
    #7407
    Hány évesen lehet jogositványra szert tenni személygépkocsira?
    "16,5 évesen iratkozhatsz be, 16 év 9 hónap betöltése után tehetsz elméleti vizsgát, 17 éves korod után járműkezelési és forgalmi vizsgát."
    Ez igy igaz ugye?
  • Hassan B
    #7406
    Ha gyanús neki, akkor lekérdezi a nyilvántartásban, ott nyugtázzák, hogy létezik, és nem tehet semmit.

    Persze, ha nem hamis. De aki meg hamisít, annak van annyi esze, hogy nem hozza magát gyanúba ilyen lehetőségekkel, akkor már életkort is hamisít.
  • Mark007
    #7405
    Egy biztos, hogy tuti nem volt törvényes :) De úgy kiváncsi lennék mit szól egy rendőr ha meglátja. Van jogsi, de elvileg nem lehetne.. biztos érdekes helyzet :)
  • Hassan B
    #7404
    Akinek van hozzá pofája, pénzel mindent el lehet intézni... ez Mo., semmi sem kizárt.
  • Hassan B
    #7403
    Motorosiskola képaláírásban volt, hogy CBR 650, mondtam hogy fingom nincs róluk...
  • Zsolti9014
    #7402
    ez is teljesen véletlenszerű. több haveromat sem állították meg soha, engem egyszer -Babettával mentem- levillogtak :D
  • ZTM
    #7401
    Na ma reggel találkoztam azzal az oktatóval akihez tervezem hogy megyek tanulni, kérdeztem tőle néhány dolgot.(a szokásost)
    Aztán mikor kérdeztem hogy hogy zajlanak a vizsgák azt mondta:16,5 évesen kezdem rá 2,5-3 hónapra már a jogsi a kezemben lesz!
    Én erre a mondatsorra húztam a számat is a vállamat is, de nem szóltam, megköszöntem az infot és go suliba.
    Elmeséltem a dolgot a heveroknak, aztán jött egy 1 évvel idősebb csákó(én nemismertem nem is érdekelt de volt aki ismerte a hevrok közül), aztán egyik haverom elkérte tőle a jogosítványát, én nem néztem meg de azt mondták a kiállításkor még nem volt 17 éves az illető sőt 16 éves és 7-8 hónapos volt.Ez végképp megdöbbentett itt valami nincs rendben, de nem szóltam rá semmit mert akkor én leszek a hülye, bár mondtam mi a jogszabály de mind az oktatóra hivatkozott(persze nem mind ugyan arra):/
    Az oktató aki ezt mondta úgymond magánválalkozó, ő egymaga van az iskolában, ő tanít elméletet és gyakorlatot is.
    Namost nemtom lehet hogy vannak ilyen gyors jogsik de azért ez már durva:S
  • justin
    #7400
    Valóban nincs Honda CBR 650. A képen pedig egy Honda CBF 600 N látható.
  • 2Bálint
    #7399
    Kár, hogy ez egy CBF 600
  • Pepsi Twist
    #7398
    én se vagyok oda a 2 kerekűekért :D nyugi csak ha 1x adódik lehetőség akkor valahol ki kell próbálni :) am autózok ^^ de azt mint állat :P falun autóval is mentem már "gyorsan" :)

    am nem tom volt 50es motorom nem sokáig, az idő alatt 1x nem állított meg rendőr
  • Hassan B
    #7397
    Van, csak szerintem elég ritka, bár igazából nem értek hozzá, nem izgatják a fantáziámat a kétkerekűek.
  • maffioso
    #7396
    én ugy tudom 650es cbr nincs is