7955
Jogosítvány
  • Scholes18
    #2074
    faxxba!!
  • Raszkolnyikov
    #2073
    Holnap 7:50-kor forgalmi vizsgám lessz. Másodszor. Ha valaki gondolna rám, az biztosan segítene...
  • Sanyix
    #2072
    ez a blob izé bugos szar :)
  • Scholes18
    #2071
    Nemtudja valaki hogy ezt az "Az_Uj_Kresz_Vizsga_Program_BLOB" hogy kell feltelepíteni mer amikor rámegyek a cd-na setupra kiírja hogy avezérlőpultba fejezzem be a telepítést de aztán hogyan???
  • Mackos
    #2070
    Sziasztok, szeretném veletek megosztani jogosítványom megszerzésének rövid történetét.

    Szóval az egész egy szép őszi napon indult, kb. október elején. Az orvosi alkalmassági vizsgával kezdtem, mivel a háziorvos-néni családi jó barát, máris spóroltam 5 ropit. :-)
    Utána az elméleti oktatás, meg a vizsga. Nem volt semmi probléma, az autósiskola adott nekünk egy tancd-t, amin ugyan olyan vizsgákat lehetett kitölteni, mint az igazin. Asszem összesen talán öt óra, ha volt, figyeltem is, meg gyakoroltam is, így vizsgán nem volt semmi para. (2hp). Nagy előny, hogy számítógépes rendszer van, így miután befejezed kb 10 perc alatt az 55 kérdéses tesztet (55p van megadva rá), egyből látod, hogy sikerült e vagy sem, nem úgy, mint régen, amikor hosszú percekig kellett várni, hogy megmondják, sikerült e.
    Aztán az oktató kiválasztása. Ez nekem autó alapján ment, nagy autót akartam, így lettem eg 2 éves Ford focus 1.8 benzines jogos használója. :-) Az autó klassz, könnyű kezelni, kényelmes meg minden. Az oktatómmal sem volt semmi gond, nem fogadnám édestestvéremmé, de viszonylagosan jó arc volt.
    Szóval rutin ment, parkolás, kanyarodás, gyorsítás-lassítás. Vizsgán a vb is jó arc volt, amikor a feladatot ki kellett húznom (4 fix feladat meg egy "választott"), és kihúztam, mondta, az lejtőröl indulás, ha akarok, húzzak másikat. Akartam, y fordulás. Szóval ez elsőre ment.
    Utána forgalom, na az már nem jött össze elsőre. Ment a vezetés, meg minden, nem is állított le a vb, de mikor visszaértünk a főfelügyeletre, mondta, nem tartottam biztosnágos oldaltávolságot a parkoló autók mellett. Hát gondoltam én minden cifrát, de nem volt mit tennem. Ez a karácsony előtti héten volt, úgyhogy minden tolódott januárra. Közben oktatóm nyaralt, miegymás, azt jött a telefon, hogy február 1.-én vizsga, előtte vezetünk. A második alkalomra akartam pínzt adni, de az oktatóm szerint a vb nem az a fajta volt, úgyhogy meg sem próbáltam. Nagyon kukacos volt az öreg, sokmindenbe belekötött, de végül is sikerült.(7hp) :-)
    Szóval ez volt szerdán, következő kedden mehettem a papírokért a Petcválba, aztán okmányiroda. Most meg várok, várok. Remélem most már lassan megérkezik.
    Szóval cirka 5 hónap alatt, 100e-ből kijöttem, egy buktával. Annyi könnyítésem volt, hogy a vöröskeresztes cuccot nem kellett letennem, mert már 2000ben elkezdtem egyszer, és eddig eljutottam, ennek pedig nem jár le az érvényessége szerencsére.
    Midenesetre az tuti, hogy óvatosan fogok vezetni, bár nem állítom, hogy mindenütt a sebességkorlátozás betartásával (Nagykőrösin 70-nél a kamionok akartak lenyomni az útról ), de azért ésszerűen, mert ahogy írtátok, annyi elmebeteg van, hogy csak na, és én nem fogom ezek táborát szaporítani.
    Mindenkinek jó szerencsét, és óvatos vezetést! :-)
  • Sekler
    #2069
    haver holnap vizsgázik tessék neki szorítani!
  • Easy Rider
    #2068
    Na én meg kihoztam a Puntót nyári gumikkal! Olyan jókat csúszkáltam, meg haverral voltunk lent dunaparton régi go-kart pályán és nyomattuk a 180-akat, csak nem ment :S Nyári gumival meg 30-al keresztbe tuttam állni :O De hússzal azért jól lehetett venni a 90-es kanyarokat nagyon állat, mindenkienk ajánlom gyakorlás végett, vészhelyzetben jól is jöhet ez a tudás... ;)
  • akyyy
    #2067
    nah remélem most nem látot rendőr, mert kicsit szétszáguldoztam magam a belvárosban:DDDDD
  • Zetorg
    #2066
    ne is mondd, szilveszter óta nem ittan semmit

  • Sanyix
    #2065
    Nekem is szarul ment előtte, az az előtti órákon se voltam valami jó, de vizsga után viszont kva jól ment :)
    Hát én a kötelező "meg kell csinálni" dolgoknál mindíg ideges vagyok :) a legtöbb vizsgán, bármilyen vizsga legyen az nagyon ideges vagyok :) bár érettségin meg forgalmi vizsgán halál nyugodt voltam :\ furcsa, bár kábé ez a 2 az összes kivétel :).
  • akyyy
    #2064
    nekem is kurvaszarul ment a vezetés vizsga előtt :D érdekes:)
  • xyzxyzxyz
    #2063
    Sziasztok! Holnap lesz forgalmi vizsgám dél körül, ami elég érdekes lesz, mivel eddig egy percig sem vezettem havas úton, esőben is max egyszer, most meg ugyebár elég rossz idő van... Remélem valamennyit addig is javulni fog. Legutóbb pedig nagyon rosszul ment a vezetés, úgylátszik ez valami tudat alatti dolog, ugyanis mondta az oktatóm, hogy vizsga előtt valahogy mindenkinek rosszabbul megy a vezetés, pedig nem is izgultam, mégis bénáztam... Remélem holnap minden jól fog menni...
  • Punker
    #2062
    mi meg semmit, elittuk az árát :)
  • akyyy
    #2061
    én meg semmit:D
  • Sanyix
    #2060
    Én csak alapot adtam :)
  • Zetorg
    #2059
    nekem csak annyi volt, hogy 5 helyett 8k-t adtam a dokinak :)
  • Tarajos Sül
    #2058
    akkor azért nem volt olyan orvosi vizsgálat!

    Igen,csak mopedra van!
  • mabbak
    #2057
    mopedre van csak nem?
    na...ahhoz nem kell orvosi vizsgálat
  • bertino
    #2056
    hűh, ez tuti ? akkor lehet, hogy nemrég csináltak eled ilyen vizsgálatokat nemrégen ezelőtt, és ezért nem kellett külön csináltatni, ilyen lehet
  • Tarajos Sül
    #2055
    De már ittvan a kezemben a jogsi,és nem volt szemvizsgálat meg ilyenek!
  • Sanyix
    #2054
    Ha nincs orvosi alkalmasságid, valószínűleg vezetni sem engednek, de a vizsgák letételét igazoló papírt se adja ki a közlekedési felügyelet.
    Mondjuk nálam abból áll az alkalmassági papír, hogy bementem a háziorvosomhoz, megkérdezte van e valami bajom, mutatott egy ilyen színes pöttyökből számokat kiolvasós képet, azt meg kellett mondanom hányas szám van rajta, és ennyi.
  • Cvd
    #2053
    Ugyanaz elég, tehát nem fognak elküldeni külön mégegyszer. Egészen a jogsi megszerzéséig elő sem kerül a téma, aztán ha az egyik kategóriád megvan és mész a másikkal bővíteni akkor nem is fognak semmi orosi papírt kérni mert a "régi" jogosítványodban úgyis benne van az érvényessége, amit pedig addig kaptál ameddig az orvosid szól. Tehát ha van még hátra mondjuk majdnem 10 éved (a te esetedben ez lesz) az első jogsi lejártáig, akkor nyilvánvalóan az orvosi alkalmasságid is megvan, és ugyanaddig érvényes, így felesleges lenne külön kérni.

    Egyébként itt van egy kiskapu, amivel ki lehet tolni az orvosi 10 évet, nekem is összejött véletlenül egy plusz év. 2003-ban járt le a 10 évem, akkor voltam is jogsit újjítani orvosival együtt, meg is kaptam még 10-re, tehát 2013-ig. Aztán 2004-ben letettem a B mellé az A-t, az új jogsit viszont onnan számítva 10 évre adták, tehát 2014-ig. Mivel orvosira csak a lejártakor kell újra menni, így 10 helyett 11 év fog eltelni a kettő között. Ez mondjuk nem is akkora szám, de valszeg könnyedén lehet így többre is kitolni.
  • Tarajos Sül
    #2052
    pedig nekem az elején nem kellet ilyen orvosi vizsgálat szemvizsgálat ilyesmi,legalábbis akkor nem kellet,amikor a kreszt tettem le!Lehet hogy amikor a jogsi érvényessége lejár (a tiz év),akkor lesz vmi ilyesmi!
  • Punker
    #2051
    10 évent ekell orvosi papír, hogy közben nem romlott e a szemed stb.
  • Tarajos Sül
    #2050
    nekem ilyen háziorvosos cucc nem volt!
    Csak ez az egészségügyi!
  • burninhell
    #2049
    www.kff.hu
  • burninhell
    #2048
    azt tudom
    az orvosi alkalmassági érdekelne ami házidoki ad...
  • HiPPoNaX
    #2047
    utanaolvasni nem tudom hol lehet, de buszos/BKV-s topicokban lattam olyan embereket akiknek ez a kerdes szakmaba vag, talan ok tobbet tudnak segiteni :]
  • cold-fire
    #2046
    a másik vicc hogy a bringája kb annyit ér mint a kocsim..:D
  • cold-fire
    #2045
    Haverom Európabajnok bringás, neki van biziklis jogsija lol...:D Bár ő megy 60-al is síma úton.
  • cold-fire
    #2044
    sok sikert!
  • Punker
    #2043
    nem megyek a városba akkor :)
  • Mhosah Myth
    #2042
    Holnap 11:20kor forgalmi vizsga...
  • akyyy
    #2041
    csuklós merci buszt vezetni
  • Tarajos Sül
    #2040
    sztem ha egyszer lerakod az egészségügyit(ha arrol van szo)akkor többet nem kell,csak a papirt kell magaddal vinned,amin igazolod,hogy leraktad az eü!
  • Sanyix
    #2039
    Mer minek neked D? :D
  • CaviaR
    #2038
    Ez engem is érintene. Nekem már megvan a B-s jogsim kb egy éve, így az orvosim is akkori. Nekem azt mondták, hogy használható az az orvosi meg az elsősegély vizsga, de a kresztől felefelé külön kell tenned!
    Ez nem 100%, de valszeg így van.
  • akyyy
    #2037
    mennyibe kerül a D és mik akövetelményei? hol lehet ennek utánaolvsni?:D
  • burninhell
    #2036
    hellósztok!

    tudja valaki hogy ha egyszerre csinálok 2 kategóriát arra elég egy orvosi alkalmassági v. 2 kell v. külön van erre a célra? (B és A korl. lenne az a 2)
  • akyyy
    #2035
    legalább marad a piálás:) meg a gépezés is...:) nekem mindeg,y bárhogy is jöttem volna ki, csak jó lett volna, minimális hátrányal, de sok előnnyel... szal igyunk:D