7955
Jogosítvány
  • CaviaR
    #2114
    A személyit sem helyben adják, max a lakcímigazoló kártyát.
  • Punker
    #2113
    hát én eddig bármit csináltattam ott semmit nem adtak ki rögtön mert nem helyben nyomatják.
  • Mhosah Myth
    #2112
    Viszont a személyi az... :)
  • daf xf
    #2111
    Jaja énis ígyvoltam.:)
  • Punker
    #2110
    útlevél nem műanyag kártya.....
  • Mhosah Myth
    #2109


    (Most jut eszembe, hogy az útlevelet is helyben csinálják akkor a jogsit is szerintem... De lehet tévedek, majd meglátjuk!)
  • Raszkolnyikov
    #2108
    Lóf*szt a s*gg*dbe!! Én meg majd miatta kapjam meg később a jogsim! fakk
  • Sanyix
    #2107
    ja valami bm központi hivatal nyomja :\ ha okmányirodába csinálnák, sztem mindenki aznap megkapná, de nem így van.
  • Mhosah Myth
    #2106
    A múltkor kérdezte vater és azt mondták neki, hogy megcsinálják rögtön... A személyimet is így csinálták... Majd kiderül!
  • Punker
    #2105
    az érdekes mert nem itt nyomják a kártyát.....
  • Mhosah Myth
    #2104
    Nekem az a király, hogy ha megkapom az igazolást a közl.ügyi felügyeletnél aznap megkapom a jogsit is mert vaternak van ismerőse az okmányirodába és megcsinálják 1 óra alatt nekem a jogsit... :))
  • Tarajos Sül
    #2103
    Gratula!

    Ne feledd,ha az okány.-ban is elintézted a papirokat,max 1 hét és kezedben a jogsi!
    :DDDDDDDD
    Legalábbis nekem ennyi idő alatt érkezett meg a "mopedes" jogsim!
  • Mhosah Myth
    #2102
    Na most jutottam idáig :))
    A lényeg, hogy sikerült a vizsga! Holnap megyek a közlekedésügyi felügyelethez vinni a papírokat... :D VÉGRE!
  • Tarajos Sül
    #2101
    1. Anyámat csak azért ugráltatnám,mert ő szét tudna nézni Pesten,mert ő ott dolgozik,én meg nem tudnék felmenni Bp-re,mert Monoron vagyok kb egy fél napot(suli)

    2. én nem vagyok szeretetszolgálat,csak ha épp pont "előttem" történik baleset,akkor eltudjam látni a sérültet,még kinem érnek a mentők!
  • Raszkolnyikov
    #2100
    Én egyszer mentem motorral a saját útcánktól nem messze, tudtam hogy van ott egy elsőbség adás tábla, de akkor valahogyan kimaradt és csak egy 10 méterrel előtte vettem észre, de elég gyorsan mentem már akkor(ráadásul pont báttyám ment a felsőbrendű úton). Végülis megtudtam álni bőven, meg nem forgalmas hely, de ugyan ez, mondjuk egy nagyvárosban, autóval már gigszeres lenne (hirtelen fékezés).
  • NSTSpider
    #2099
    Az elsőbbségadás tábla elnézése az életedbe kerülhet ha pl:egy kamionnak nem adod meg én már lassan 10 éve vezetek de még sosem néztem el.Amúgy tényleg szerencse is kell a vezetéshez de főleg folytonos odafigyelés és ha kell inkább engedni a hülyé(ket) mint balesetet szenvedni.Nagyon sok embernek kiszámítható a reakciója az utakon persze vannak kivételek akik tudnak meglepetést okozni.Abban teljesen igazad van ,hogy olyan ember nincs aki nem szegett meg szabályt.
  • CaviaR
    #2098
    Elsöbbségadás táblát mindig figyelem, mert az közvetlen balesetveszélyt idézhet elő, kanyarban nem szoktam besodródni középre, mert könnyen frontális lehet belőle.
    Zebránál viszont nem nagyon szoktam lassítani, piroson számtalanszor mentem át, záróvonalat csak akkor nem lépem át, ha azzal balesetveszélyt okoznék. :)

    Egy szó mint száz, ha senkit nem veszészelyzetek, vagy akadályoztatok, akkor gyakran előfordulhatnak ilyen "kihágások". :)
    Valóban sok szerencse kell a vezetéshez! Volt már olyan, h amikor szabályosan közlekedtem balesetveszélyt csináltam mert figyelmetlen voltam, és akkor a másik félen múlott ill. a szerencsén.
    Viszont az is előfordult, h más teremtett balesetveszélyt, és rajtam múlott h nem lett belőle semmi.
    Szerencsés sofőrök előnyben... :)
  • Raszkolnyikov
    #2097
    Nekem meg sikerült a vizsgám (autó). Azt mondta a vizsgabiztos, hogy mindent megtettem azért, hogy megbukjak, de átenged. Mostanában elég rossz paszban voltam és ez valószínűleg kihatott a vezetésre ism, mert előtte nem vezettem ennyire rosszul. Kérdeztem is az oktatómat, hogy megérdemlem én ezt a jogsit? Mondta , hogy nem, mert volt egy srác aki jobban vezetett mint én, de őt nem engedte át. Egyenlőre nem megyek nagy forgalomba. Majd lassan hozzászokok az autóhoz is, mint a segéd motorhoz.

    A balesethez meg csak annyit, hogy tegye most mindenki a szívére a kezét és mondja azt hogy még soha nem volt olyan, hogy elnézett egy elsőbségadás táblát vagy nem lassított egy zebra előtt, nem belátható útkanyarulatban bement középre, a záróvonalra stb. Ilyen mindenkivel előfordul szerintem. Sok szerencse kell azért a vezetéshez!
  • CaviaR
    #2096
    Kezdd azzal h ne anyádat ugráltasd, hanem menj el szépen és vegyél.
    Irány a legközelebbi könyvtárba, kérdezd meg h hol lehet kapni elsősegély tanfolyamon is használatos könyvet. Vagy kérd el a sulidtól a könyv címét.
    Ilyen apróságokat meg kell oldanod magadtól, ha már másoknak akarsz segíteni.
  • HiPPoNaX
    #2095
    De szerinted miert van nagyon sok mindenbol gyakorlati oktatas? Hiszen akar az autovezetes modszereit, szukseges lepeseit is le lehetne egy konyvbe irni, tenni belole egy elmeleti vizsgat es mar ulhetnel is egyedul kocsiba. Azert gondolj bele, nagyon sok minden van amit egy konyv nem tanithat meg, bizonyos mozgassorozatokat be kell gyakorolni (legyen ez a kuplung kezelese, vagy a serult megfelelo lelegeztetese), mert ha csak elmeletben tudod akkor jelentosen kisebb hatekonysaggal vegzed majd, amikor eloszor eles szituacioba kerulsz. Ha ennyire sziveden viseled (mellesleg helyesen) a serult emberek sorsat, akkor ugye nem akarod hogy egy, a mostaninal is hianyosabb (altalad felvazolt) oktatasi rendszernek koszonhetoen csokkent erteku elsosegelyt kapjon a serult?
  • Tarajos Sül
    #2094
    sztem meg amnugy nem kell tanfolyam!

    Gondolj csak abba bele,hogy ahozz se kell tanfolyam,amikor egy balesetesnek "vénás" vérzése van,a könyvbne pedig leirták hogy mennyi géz kell,és már el is tudom látni,csak abbol,hogy megtanultam a könyv tartalmát,tanfolyam nélkül!
  • Tarajos Sül
    #2093
    hát az,hogy nincsen könyv!!!

    A tanulás idejére adott az aoia(AutOIskolA)vezetöje egy ideiglenes könyvet!

    Anyám meg persze mindig elfelejt venni eggyet!
    Majd jobban sürgetem!

    És hogy kérje?
    Egészségügyi könyv?
  • magus
    #2092
    ha segiteni akarsz, akkor menj el egy kozepfoku elsosegely tanfolyamra, a voroskersezt szervezi es tanuld meg
  • magus
    #2091
    ne alszenteskedj mar, en amint kijottem a vizsgahelysegbol elfelejtettem mindent, neked sem marad meg semmi, egyszeruen leblokkol a legtobb ember ha balesetet lat, majd nyilvan eszedbe fog jutni barmi is abbol a szornyen alapveto tudasbol amit elmeletileg tudnod kell a vizsgara
  • daf xf
    #2090
    Hát énnekem a gumibabát kelett ellátni (eszméletlen sérült) és utánna húznikelett 1 kártyát amin azvolt hogy 1 autós villanyoszlopnak ütközött a sérült eszméletlen bal halántékábol szivárgó vérzést észlelek.Mi a teendő.
    Elkezdem neki mondani hogy hogyan veszem ki a járműböl meg ecetera-ecetera azt már nemis kelett mondani hogy hogyan látom el a vérző sebet.
    Szal nekem így dióhéjban ennyivolt.:)

  • CaviaR
    #2089
    És mi tart vissza hogy elolvasd megint a könyvet, ha ennyire elfelejted, de akarsz segíteni?
  • Vlala #2088
    Nagyon laza lett mostanában, túl sok mindent bíznak a nem létező lelkiismeretre...
  • Tarajos Sül
    #2087
    Gratula

    És megkérdezhetem milyen volt neked?

    Én is kismotorbol tettem le,és nekem kis cetlik közül kellet választanom eggyet!
    Rajta volt egy baleset leirása,és el kellet mondanom,hogy az esetleges sebesültet a közeledő veszélytöl,hogyan távolitom el!

    Elmondtam,hogy elviszem az ürgét rautek féle műfogással,és még azt se mondtam el,hogyan kell megvizsgálni,csak a rautek után annyit mondtam,hogy meg kell állapitani,hogy eszméleténél van-e!(szemöldökre rá kell fujni)
    Ezt a kettőt elmondtam nekik,és már át is engedtek!

    EZT ÉN NAGYON TREHÁNY MUNKÁNAK TARTOM!

    Ilyenkor nem az járt a fejemben,hogy csak legyen már meg,mert akarok fesziteni az uton,hanem az,ha olyan helyzetbe kerülök,hogy pl vásárolok a boltban,ne adj isten elütnek vkit,én tudjak segiteni!

    Már a felét elfelejtettem,csak a eü vizsga előtt néztem át utoljára az eü könyvet!
    Nem elevenitették fel elég alaposan a megtanultakat a vizsgáztatok!

    Nekem ez a véleményem!
  • daf xf
    #2086
    Én ma szereztem meg az egézségügyet.:)
    Kismotorbol vzsgáztam.
  • Tarajos Sül
    #2085
    jol emléxel!

    utána jöttem rá,amikor már nem lehetett visszavonni :(
  • HiPPoNaX
    #2084
    Bekescsaban vonat vs tanuloauto baleset volt ha jol emlekszem
  • Tarajos Sül
    #2083
    az nem véletlenül Békéscsabán volt????

    Ha rosszul tudom,és Szolnokon volt,akkor nem halottam rola!

    Ez nem "felnövés" kérdése,hanem kis koccanástol biztos nem hal meg senki!

    Annak az állatnak minden bizonnyal kiugrottak a sebességmérő órájának a mutatói!
  • Vlala #2082
    Hallottatok a szolnoki balesetről? Valami állat telibetalált egy tanulóautót, a tanuló súlyos sérült, az oktató meghalt. Fel kellene nőni a közlekedéshez.
  • Punker
    #2081
    addig még elállhat az eső :)
  • Mhosah Myth
    #2080
    Sok Sikert!

    Holnap 11:20kor forgalmi vizsga nekem is másodjára.
    Most meg ónos eső esett nemrég...
  • Raszkolnyikov
    #2079
    Hát itt a baj nem érzem az erőt!
  • Raszkolnyikov
    #2078
    Rendben!
  • Tarajos Sül
    #2077
    ok én drukkolok,de csak lassan!

    Mai napokban az utakon,egy kamion által keltett "útgyürődéstöl",amin persze jégréteg van,könnyen megfordulhatsz 90 fokban akaratod ellenére!

    Tapasztalat :((
  • bertino
    #2076
    meg érezd az erőt -.-
  • Vlala #2075
    Érezz, ne töprengj. Hallgass az ösztöneidre.