7955
Jogosítvány
  • Punker
    #2154
    végülis mennyi idő volt?
  • bertino
    #2153
  • Mhosah Myth
    #2152
    Ma jött meg a jogsim... :)) Végre!
  • tigeroo
    #2151
    pázz:b no mindegy, majd legközelebb
  • Tarajos Sül
    #2150
    a helyszínt elfelejtetted biztositani,pl nem raktad ki a háromszöget!
    Vagy nem állitottál oda egy szemtanut,hogy az uton "integessen"!

    Sittre veled! :DDDD
  • tigeroo
    #2149
    kicsit régebben írtátok hogy a simson simán képes menni 100km/h-val is, pedig segédmotorkerékpár (pl. #1215 )
    szazl a simsonokat anno amikor lehozták a gyárból minden tulajnak (apámnak is) első dolga volt , hogy kivette a fojtást belőle.. fojtással max. 45-el tudtál vele menni + az elején vagy 300km-el be kelett járatni a blokkját (nem volt ajánlatos vele nagyon gyorsan menni) ma már utángyártanak egy csomó simson alkatrészt, köztük 60, 70, 90ccm-es hengereket.. az más kérdés, hogy mennyire ölik meg szegény mocikat:(

    a rendőrökről meg annyit: osztálytársam ment a tesója simsonjával (70ccm-es henger, 100-at viszi) motorozik jogsi nélkül a körúton, rendőr megállítja, és csak annyit mondtott neki hogy tolja haza ...
  • tigeroo
    #2148
    igen, pont ez a baj. egy újgazdag zsíros gyereknek vesznek 600,000Ft-ért egy fullos japán robogót (a két szép szeméért)
    bemegy kismotorjogsiért, lese szarja az egészet..szerintem nem a (felelőtlen) 15 éveseknek kellene elsősegélyt tanítani.. egy meggondolatlan mozdulat , és a saját életét is elbassza..
  • CaviaR
    #2147
    Te hol élsz? Egy civil odamegy egy súlyosan sérülthöz, de hülye hozzá és megöli, akkor a rendőr még meg is dícséri? "Jólvan fiam gondatlanságból megöltél egy embert, ügyes vagy, most menj szépen haza."

    Ez nem játék, h vagy sikerül vagy nem.
  • Sanyix
    #2146
    Ha nem él akkor is kell hívni a mentőket :)
  • tigeroo
    #2145
    ja én max. megnézném hogy él-e és hívnám a mentőket..:(
  • NSTSpider
    #2144
    Mondjuk ami a legfontosabb ,hogy ne menj el a baleset mellett.Nem biztos ,hogy egy ilyen vészhelyzetben eszedbe jutnak a tanfolyamon tanultak inkább a lényeg azon van ,hogy azoonal hívd a mentőt.
  • j0nNyKa
    #2143
    mondjuk ez olyan, hogyha mondjuk lezugott vki a motorrol, es meg elt, de miutan eltorted a gerincet, nem (johat kicsit morbid), nem az lesz a rendor 1. gondolata, hogy te olted meg, hanem hogy az eses...
  • Tarajos Sül
    #2142
    na látod erre nem is gondoltam :(((((
  • Sanyix
    #2141
    Ja, de azért is lecsukhatnak, mer rossz mozdulatot csináltál...
  • Tarajos Sül
    #2140
    Az igaz,hogy egy rossz mozdulattal meg is őlhetem a balesetest,de legalább megprobálktam segiteni,és nem nézem végig,hogy haldokol!

    plussz még le is csukhatnak segitségnyujtás elmulasztása miatt(mert 2006 juni-ban fogok 18 lenni)
  • tigeroo
    #2139
    haver 2 hónapig várt a papírokra ( kismotor jogsi)
  • tigeroo
    #2138
    Tarajos Sül sztem tök felesleges (egyébként nekem "Az elsősegély kézikönyve - Egis gyógyszertár- van meg, 450Ft volt azt olvasgatom:) ja és privi ment) az elsősegély , csak a pénzt verik le rólad, mész a mocival, látol egy balesetet...rosszul fogod meg a sérültet, eltörik a gerince és vége.. bár énis megpróbálok majd 101%-san figyelni az elsősegély órákon, stb:) majd valamikor..egyenlőre a határban nyomulok..
  • Vlala #2137
    Ja, az más... egy ismerősöm parkolás közben ment túl közel, ezért ugrott be ez.
  • Mackos
    #2136
    De hát nem is parkolnom kellett, hanem egy keskeny kis utcán kellett áthaldnom...amúgy a megfelelő oldaltávolság egy autó elhaladása mellett egy ajtónyitásnyi..én meg mondjuk félre voltam. Na bumm, lényeg, hogy azóta már vezetek!
  • Vlala #2135
    Azt, hogy ezt még a rutinon meg kellett volna tanulni :] A parkolásra nagyon kell vigyázni, mert akár a tükör, akár a lökhárító vagy kiálló alkatrészek (gallytörő ) egy érintéssel akár 100 ezer Ft-os kárt is okozhatnak.

    Bár olyat sehol nem olvastam, hogy mettől számít "túl közelnek" a két autó közti távolság...

    Scania Dáci: Az az egy centi lehetett volna egy oszlop, de akár egy járókeret is... Ha a kerék ráment, akkor a lökhárító már át is kaszált rajta.
  • Mackos
    #2134
    Engem meg azért húztak meg első forgalmi vizsgámon, mert egy hasonló szituban túl közel mentem a jobb oldalon parkoló autókhoz. (Nem tartottam megfelelő oldaltávolságot.)
    Most erre mit mondjak?
  • Scania Dáci
    #2133
    csá all!én még nem írtam ebbe a topikba most találtam meg,most hétfőn vizsgáztam le én is nem volt hibám,de a 2. vizsgám volt,az 1.-n kisebb ívben parkoltam mint kellett volna és a bal hátsó kerék kb 1 centire:) ráment a vonalra és bukta,pedig azelőtt hibám se volt na mind1 csak gondoltam leírtam,sok sikert aki mostanság vizsgázik és grat annak akinek már sikerült:)byez
  • Istencsászár
    #2132
    de persze kicsit gyorsítottam...
  • Vlala #2131
    Nem, ilyenért egyből balta van. Akár gyorsítasz, akár nem. Egy ismerősömnek ugyanez, sárga lámpa, tömött busszal a háta mögött, kommentálta is, hogy a forgalmi helyzet indokolja, hogy még átmenjek, mert ha megállok, fennáll a veszélye, hogy a busz belecsattan a tanulókocsiba (elég közel volt a busz) Simán meghúzták.
  • akyyy
    #2130
    lehet hogy mikor mentél át, nem gyorsítottál picit. nekme mondták, hogy ha ugy látom hogy nem tudok megálni már , akkor gyorsítsak hogy minnél előbb elhagyjam a kereszteződést.
  • Cvd
    #2129
    Teljesen jogosan húzta meg sajnos. Csak épp át is engedhette volna (ugyancsak jogosan), mert a dolog eldöntése szubjektív. A sárgán akkor lehet áthajtani ha a vezető úgy ítéli meg hogy biztonsággal nem tud már megállni, vagy a megállással veszélyeztetné a mögötte haladót, egyébként meg kell állni. Csakhogy ennek eldöntésére a vezetőnek sokszor egyetlen pillanat áll rendelkezésére, ezalatt kellene ellenőriznie hogy jönnek-e mögötte szorosan (vagy olyan autó jön messzebb aminek hosszabb a féktávja, így elkopik a távolság közöttük ha fékezésre kényszeríti), meg tud-e állni a kellő helyen vagy már becsúszik a kereszteződésbe, ésatöbbi. Emiatt nem is szoktak eleve fékezni hasonló helyzetben rutinos vezetők hanem kapásból átmennek a sárgán, nekik sem elég sokszor az idő arra hogy szabályosan döntsenek. Ezután jön a vizsgabiztos, akinek már tengernyi ideje van arra hogy megnézze a forgalmat a vizsgázó mögött, átgondolja hogy belefért volna-e egy erős fékezés meg ilyenek. Úgy meg már persze könnyű okosnak lenni, azt pedig sohasem veszik figyelembe hogy ugyanezt a döntést egy szemvillanás alatt kellett meghoznia a vizsgázónak. És ha úgy dönt hogy belefért volna a megállás akkor a vizsgázó már csak a jóindulatától függ. Plusz eleve nem szeretik ha ezt megcsinálja a vizsgázó, mert kívülről nem lehet eldönteni hogy mérlegelés után döntött-e úgy hogy átmegy, vagy esetleg pl. észre sem vette a sárgát. Utóbbi esetben pedig elég necces átengedni az illetőt.
  • Sanyix
    #2128
    Akkor szabálytalan, ha már nem piros a lámpa amikor éppen elhaladsz mellette, alatta. Ha még sárgánál a kereszteződésbe érsz, akkor semmi gond, leüvöltheted a köcsög vizsgabiztos hülye fejét. Amúgy ha épphogycsak pirosban értél be, akkoris köcsögség ezért megbuktatni. Van amikor kitalálnak bizonyos dolgokat, engem pl azért buktattak meg, mert a vizsgabiztos szerint nem mentem eléggé a jobb oldalon... egy olyan utcában, ahol egy kocsi fér el szélességben, mert mind2 oldalon parkoló kocsik vannak... magyarul azért buktatott meg engem, mert nem akartam kipróbálni, hogy át tudok e menni a parkoló kocsikon :D mondjuk ezekre a köcsögségekre figyelmeztettek is az ismerőseim.
  • Tarajos Sül
    #2127
    hát szerintem is nem kellet volna meghuznia téged!

    A sárga lámpa csak arra figyelmeztet,hogy piros jön!

    Még jo,hogy ahol nekem volt a forgalmim,nem voltak lámpák :D
  • Istencsászár
    #2126
    Ma volt a forgalmi vizsgám, kb 30 perc hibátlan vezetés után amikor egy lámpához értem váltott... volt 2 lehetőségem: vagy beletaposok a fékbe és talán megtudok állni vagy a sárgán átmegyek... hát átmentem és meg is buktam... oktatóm is csodálkozott hogy miért kellett ez miatt... Esztergom powa... ( fószer 4szer elmondta hogy nagyon jól vezetek stb... amit énis tudok:D de megb@sztt:) ) no majd következőre..

    de azér elég idegesítő...
  • Tarajos Sül
    #2125
    ja ugy csinálunk mint a felügyelök,csak a jelvény helyett a jogsit mutassuk fel... :D
  • Balo
    #2124
    Mondjuk nem jó helyre jött, mert a topik 70%-ának megvan a jogosítványa...
  • Tarajos Sül
    #2123
    ok

    csak azon vagyok kiakadva,hogy tökre nyugis a hangulat itten,ő meg idejön nagyképűsködni!
  • bertino
    #2122
    10 hibaponttal ? ...
    aki így áll hozzá a jogsihoz nem sűrűn becsüli meg, ha valaha jogosítványa lesz
  • Sanyix
    #2121
    És még semmin sem vagy túl gyökérke
  • NSTSpider
    #2120
    Mondjuk ezzel a szinttel a gumiban a helye.
  • Punker
    #2119
    sajna azért mert primitív nem lehet büntit adni neki, ő ilyen értelmi szinvonalon van el kell fogadni.
  • Tarajos Sül
    #2118
    sztem is,inkább kérj meg egy moderátort,hogy adjon "Saját kérésre" :DDDDDDDDD 3 büntit,mert nem vaok kulturált!
    Ilyeneket itten ne irj!
    Ez nem az én fanclubbom :DDDDDDDDDD
  • Balo
    #2117
    Menjél vissza játszani...
  • Scholes18
    #2116
    meglett a Kresszem gyökerek!
  • pihi
    #2115
    jelentkeztem EU re..bazeg kell mostmar a szivmasszas?