7955
Jogosítvány
  • bertino
    #2235
    mi hamarabb intézkedj ezek beszerzéséről!
  • Easy Rider
    #2234
    személyi asszem 5kHUF, jogsi meg 4,5kHUF
  • Tarajos Sül
    #2233
    Vki nem tudná megmondani PONTOSAN mennyibe kerül egy uj M jogsi?

    A pénztárcámat ellopták és benne volt az is!
    Már csak abban reménykedhetek,hogy nem tudja mire használni,mert arcképes,és visszaküldi postán,mert a tárcámban a személyi+lakcimkártya,és a Máv arcképes vonatjegye is benne volt!

    Ha vki tudja a vonatjegy árát,is megmondhatja,meg a személyinek is!
  • csm
    #2232
    lényeg hogy papyron 11 KW alatt legyen. nem nagy ügy megtuningolni 25-30 lóra.
  • Zetorg
    #2231
    hm, van benne valami :)
    a 125-ös runner-t néztem most, az is 15 lóerő állitólag...
  • Cvd
    #2230
    Nem egészen. Nézd csak meg a gyárak honlapjait, ki van ez találva rendesen.:) Az általuk Enduro kategóriás motorjaik 15 lovasak, vagy ez alatt vannak. Az általad írt teljesítménnyel a cross kategóriában lehet találkozni, ott viszont lényegtelen mindenféle jogosítvány. Elvégre azokon (döntő részben)se világítás se index se semmi, így közúti forgalomban nem vehetnek részt. Viszont jogosítvány is csak oda kell, tehát ha szabályosan használ valaki egy crossmotort (ott ahol lehet, és nem megy vele közútra), akkor nincs szüksége semmilyen jogosítványra.
  • Zetorg
    #2229
    ez viszont szar dolog, mivel a legtöbb normális 125-ös enduro 36-40 lóerő...
  • Cvd
    #2228
    Akkor f*szságot írt az a pár motorosiskola oldala. Nincs ilyen megkötés AKorl. esetében. Két dolog lehet:
    A: az iskola balfasz. Ha már egy ilyen alapvető dolgot sem tudnak, akkor szvsz kerülendő a hely.
    B: az volt odaírva hogy körülbelül 250ccm-es motorok vezethetőek vele, az meg ugye nem egyenlő a biztossal és nem válik hivatalos szabállyá
    , ahogy már te írtad ide. Ilyet n is láttam már valamelyik oldalon, a 250-esek még szinte biztosan beleférnek a kategóriába, a 400-asoknál már meg kell nézni. De ettől függetlenül a 250ccm mint határ nem létezik, sőt soha nem is létezett.
    De megköszönném ha benyomnál pár linket ahol ez szerepel, had vigyorogjak egy jót.:)
  • csm
    #2227
    de néztem pár motorosiskola oldalát és ott 250 ccm volt beírva határnak. persze vannak egyéb korlátozások pl. A1 125 ccm - 11 KW (15 LE)
  • Cvd
    #2226
    Hibás.:) Az A Korl. esetében nincs 250ccm-es határ. Max 25kW (~34LE), és 0,16kW/kg teljesítmény/tömeg arányt meg nem haladó motort lehet vele vezetni. Semmiféle ccm megkötés nincs. A többi kategória stimmel köbcenti szempontjából, persze a többi megkötés miatt így magukban nem jelentenek 100%-ot.
  • tigeroo
    #2225
    az én apám is jóó régen tette le, mondjuk ő úgy tudta, hogy 17éves kortólmár le lehet tenni 250ccm-es mocira (pár hete világosítottam fel)..mondjuk az is igaz, hogy az ő idejében sokkal-sokkal kevesebb autó volt az utakon >> kevesebb baleset, kevesebb felelősség.. (falun élt... jó ha egy utcában volt 3 autó)
  • BenceYCE
    #2224
    És a korhatárt mostanság akarják feltolni 24 évre a nagy "A" esetében...
  • HiPPoNaX
    #2223
    A mostani rendszer hulyesege valahol pont az, hogy nem kell sorban letenni a kategoriakat egymas utan, hanem ha elmultal 21 eves es vegig tudod tolni a motort a palyan (ezt talaltak ki PAV helyett a nagy A eseteben) akkor 0 motoros tapasztalattal megszerezheted kapasbol a nagy A-t. Azt meg talan nem kell mondani milyen kovetkezmenyei lehetnek annak ha vki elozetes tapasztalat es rutin nelkul ul fel egy 600-1000ccm-es motorra. Tehat nem szukseges semelyik A-hoz elozetes motoros tapasztalat vagy jogositvany, ha megutod a korhatart barmikor barmelyiket leteheted.
  • Tarajos Sül
    #2222
    Köszi

    akkor a faterom,nemtudom,hogy honnan szedte!

    Ő már régen ragta le,sztem akkor,mikor még én gondolat sem voltam,mert már akkor is motoroztak,de szerinte régebben nem voltak A1,és Akorl. jogsik,csak simán A,és akkor már azzal lehetett menni-e a 250-es MZ-vel!
  • csm
    #2221
    nincs 150köbcentis jogsi.
    m-50 A1-125 Akorl.-250 A-nagymotor
  • Tarajos Sül
    #2220
    Köszi mindenkinek az MZ mocival kapcsolatos válaszokat!

    Akkor ezek szerint,nem elég csak nagymocira lerakni,és akkor már minden olyan motorral mehetek,ami nem segédmotor,hanem egyenként kell letenni 125 köBcentire(köszi Balo)utána 150-re,és csak ezután mehetek a 250-es MZ-vel
  • akyyy
    #2219
    én is csak azt láttam, az Atinál ment fel azon a szaron:D legalábbis csak ahangját halottam meg a kerítésen hogy néha fordul...
  • tigeroo
    #2218
    jaja, énis csak ifákat látok a városban :c
  • bertino
    #2217
    dejolmegy... itt Miskolcon is csak Ifa meg STAR van...
  • mabbak
    #2216
    vadiúj iveco-val tanulnak :)
  • akyyy
    #2215
    elmerme képzelni, ahogy a tanulós ifa megy a városba
  • mabbak
    #2214
    az egyik gyerek aki a 'csoportomba' jár uezt kérdezte, és azt monta neki az oktató, h ha 18ik életévét betöltötte , akkor minden további nélkül, csak kap egy kiegészítő 'tesztsort', de ez csak a kresz.
    rut+forg -hoz külön kell járni mindkét járműtípusra
  • Sanyix
    #2213
    Sztem nem.
  • daf xf
    #2212
    Sziasztok!Valaki megtudja mondani hogy a személyautó jogosítvánnyal 1ütt a teherautó jogosítványt is meglehet csinálni?
    Mert azt tudom hogy nehézpóthoz kell 2 év rutin.
  • Cvd
    #2211
    Kivéve ha betöltöd a 21-et még mielőtt letelne a két év. Ha a kettőből valamelyik bekövetkezik akkor lehet menni különbözeti vizsgát tenni A-ra. Ez a tervezett szigorítás mondjuk jócskán megtolja, de teljes mértékben támogatom, főleg hogy nem érint.:)
  • bertino
    #2210
  • Yulcsa
    #2209
    Heló megint!:)

    Köszi a segítséget mindenkinek, sikerült az egészségügyi vizsgám!:)
  • Cat #2208
    A nagyobb teljesítményű (35 kilowatt feletti) motorkerékpárokra jogosítványt szerezni csak 24 éves kortól lehet majd, és a kisebb motorkerékpár vezetésének két éves tapasztalata is szükséges lesz hozzá.
  • mabbak
    #2207
    motorral járkálok (honda dj), és félreértetted nem én vagyok 12-14 éves hanem akik simóval járkálnak, nyugi én annyi vagyok amennyinek mondom magam :)
  • tigeroo
    #2206
    életkor : 18-25év

    autóval vagy motorral járkálsz?


    lehet azzal endurózni, csak 12"-os kerékkel menne nehezen
  • mabbak
    #2205
    így van én is jogsi nélkül járok...errefelé divat a 12-14 éves gyerek a simpsonon a susnyásba...
    másik kérdés h segédmocival h akarsz endurózni?
  • tigeroo
    #2204
    ismerősöm faluban él, 2x ment ki a főútra robogóval és 2x ellenőriztették a zsernyákok.. nekem a földút előtt a fél városon kéne átvergődnöm :S

    meg lenyomnák pár segg robogóst, gumiszíjra, meg sportdobra veri magát az összes
  • csm
    #2203
    határba minek jogsi?
  • tigeroo
    #2202
    hát azzal az MZ-vel még sokáig nem fogsz furikázni:D

    mostmár nekem is lassan el kellene kezdeni a smkp-s jogsit..nyárra meglenne, és enduróznánk a határban:D!
  • csm
    #2201
    ha lerakod az A1 jogsit akkor az 2 évig gyakorlójogsi, utánna teheted nagy A-ra
  • HiPPoNaX
    #2200
    16 evesen A1-et tehetsz le (125ccm-ig + van vmi teljesitmeny/suly korlatozas), 18 evesen A korl. (250ccm-ig + ugyanugy teljesitmeny/suly korlatozas) es 21 evesen teheted le a nagy A-t. Oszd be neked mi kell.
  • BenceYCE
    #2199
    Valamint a 21. életév betöltésével páv különbözeti vizsgával akár egyből le teheted a nagy A-t. De az eu-s szabályok miatt mintha könnyítettek volna a szabályon és a páv helyett elég a pályán végigtolni a kétkerekűt. Ne vedd 100 %-ra de nekem ez a legutóbbi érteslésem. Valamint ha "túl korán" kapsz A-s jogsit és meghalsz vagy más ember halálát okozod akkor nem vállalok semmiféle felelőséget azért mert tájékoztattalak. És ezt vedd komolyan! Nem véletlenül volt régebben többlépcsős ez a rendszer!
  • Balo
    #2198
    figyelj, az köbcenti, tudod köbméter...
  • Tarajos Sül
    #2197
    Nekünk van egy MZ moci,(250m3,köpcenti :)),és mondtam a fateromnak,hogy majd én is lerakom rá a jogsit,mert most M-re van nekem!

    Állitólag,nem lehet simán csak letenni nagy motorra,és már mehetek is 250-essel!

    A faterom szerint először 125 köpcentire,utána 150-re,és csak utána lehet 250 köpcentire letennem a jogsit!

    Ez igy van?
    (végülis igaza van,mert ha van A-s jogsim,akkor nem mehetek 250 essel egyből,mert nagymotor,és végülis nagymotorra is van meg a jogsim csak kisseb motorra!
  • csm
    #2196
    sziasztok. én holnap megyek vezetni A1 jogsira. vkinek van ilyen? mik a tapasztalatai?