7955
Jogosítvány
  • tigeroo
    #2275
    és hány éves vagy hogy letetted a nagymotort?:) kismotor jogsid van? beszéltem apámmal a jövőről, montam neki autó helyett nagymotorjogsi kell.. jókis boxermotoros ural, (kardánhalytással) azok nagyon bejönnek nekem!! jókis veterán medvék
  • tigeroo
    #2274
    jó az:) lehet kapok majd egyet..apám munkatársa a szennyvízakna melett tartja helyhiány miatt az övét, + nuku kerekek:)
  • csm
    #2273
    hát azok lol könnyű mocik. a 8-ast simán meg lehet félpályán tekerni velük
  • Tarajos Sül
    #2272
    most babetta!
    A saját nevemre iratva,és még bajáratos!
    A vizsgára a papám robogóját használtam,mert nem akartam kirakoskadni a kezemet kanyarodáskort!

    Nem mintha most nem raknám ki forgalomban!
    kivétel,ha nem jön eggyik iránybol sem autó!
    De ki tudja,mit hoz a jövő!biztos nem életem végéig lessz babettám
  • tigeroo
    #2271
    jó, de monnyuk egy honda dio-val vagy suzuki sepiával könnyebb keringeni:)
  • csm
    #2270
    mert? a simó az faja, volt aki babettával tolta :D
  • tigeroo
    #2269
    milyen motorod van?? én nem fogok a szimómmal keringeni jobbra-balra a rutinpályán
  • csm
    #2268
    nekem is jó lenne mz, de az oktató mz-ket kerülni kell :P
  • tigeroo
    #2267
    simson s51E, kurvára megkímélte a rokon (1. tulaj, lökött bele tuning hengert amivel 95-öt ment, ment vele vagy 1400km-t és lerakta..)
    robogók nem jönnek be, egy "normális" enduró moci meg drága..kezdésnek tökéletes, német preciziás powa (és sok alkatrész van hozzá)
  • Tarajos Sül
    #2266
    de csak akkor ha lerakom nagymocira!

    csm:Mi a bajod az mz-vel?
    Ha azt a kategoriát rakom majd le,amivel már lehet vezetni mz-hez hasonló mocikat,akkor ha már van nekünk,plussz pénzt nem fogok fizetni egy mociért!
    Mert amikor leraktam M-re,a iskola vezetője,adott volna nekem + 10 rúgóért kismocit,csak én inkább saját motorral mentem!
    És nem fizettem 10-et!
    Persze a benzint bele már nem fizette ki :))))
  • csm
    #2265
    milyen mocid van?
  • tigeroo
    #2264
    ja igen, kreszből jövő héten akarok menni vizsgázni, tesztlapozunk...B-s papírt töltünk kifele, MI kismotorosok...2-en vagyunk +1 B kat. csaj.. 55pontos tesztben átlag 10-15 hibám van:D (10-et lehet hibázni) persze az ilyen technikai kérdéseken bukom be...aztmonta az oktató hogy hoz majd be M-est is...grrrr

    volt elsősegély is , 1óra 45perces volt :ð a következő máj.17-én lesz

    eddig 25K-t fizettem be (20 elmélet + 5 eü.)
  • tigeroo
    #2263
    én 125ccm-es mocival kezdenék...azért az mégiscsak feleakkora hengerűrtartalom..:l
  • tigeroo
    #2262
    nemár, nekem a kismotor 60,000péz....:l aszthittem a nagymotor annyiba kerül mint az autó (100-120K)...ehh:}
  • csm
    #2261
    hát ha van lehetőség ne válassz mz-t
  • Tarajos Sül
    #2260
    én még akkor olcsobban megusztam!

    Nekem 6 volt az eü-i!
    Igaz hogy mi kb 30 km-t mentünk kocsival,és a benzin nem ingyen van,meg mondjuk én akkor M-re raktam le,dehát annak az egészségügyihez semmi köze...
    ha majd lerakom nagymocira,egyrész irok ide :))),másrészt én MZ-vel fogok menni,mert van nekünk itthon egy 250-es
  • csm
    #2259
    hát 66200 volt a tanfolyam, 5000 az alkalmasságis és még 8 az egézségügy.
    hát a vizsga az olyan volt amilyen szokott. van egy útvonal és menni kell :) bár én csak 1 alkalmat mentem forgalomba kb. 40 percet. a motor 5 sebességes Suzuki, de volt LEAD meg MZ is :)
  • CaviaR
    #2258
    Elmesélnéd mik voltak? Menyibe kerül, milyen a vizsga, milyen mocin, ilyesmi. :)
    Én is akarok menni nyáron nagymotorra, de még nem vagyok 21szal csak A1-re.
  • tigeroo
    #2257
  • csm
    #2256
    tegnap megszereztem A1-re a jogsit, most már hivatalosan is motorozhatok
  • CLINT EASTWOOD9
    #2255
    Na nekem már szerencsére megvan ezen az éven már legalább nem kell szenvedni többet ezzel a jogosítvány dologgal hát meg azért amilíen könnyű is volt de három hónap rá ment.
  • Istencsászár
    #2254
    Leg1szerűbb dolog hogy felhívod az okmányirodát, de nemhiszem... azt akkor csináltatod meg amikor akarod.
  • Tarajos Sül
    #2253
    erről én nem tudok,hogy lenne határidő,de sztem nincs,bár ez nem biztos!!!

    Nekem Ceglédi okmányban van szerdán hosszabitott ügyfélfogadás,nekem is el kéne mennem,mert ellopták a jogsit,és bő két hét után elmegyünk csináltatni egy ujat!

    UI.:Ha nem felejtem el megkérdezem!
  • blake
    #2252
    Sziasztok !

    A vizsgaigazolás,amivel lehet menni az okmányirodába ugye nem évül el ?
    Gondolom nem, de nics valami határidő,ameddig lehet vele menni jogsit
    csináltatni ? Március végén vizsgáztam és azóta nem sikerült még elintéznem
    a jogsit, mert a 8-kor nyitó okmányirodában már 8.15-kor nem kaptam sorszámot. :( Szabit meg nem tudok akármikor kivenni. :(
    Munka után meg ha mennék,akkor már esélyem sincs az ügyintézésre,nincs sorszám.
    Időpontra meg nem lehet menni.
  • Seten
    #2251

    Ez most már úgy működik, hogy a jármű tulajdonosát büntetik meg a szabálysértésért, tökmindegy ki vezette. (azt majd rendezze el ő :)

  • Seten
    #2250

    Ez most már úgy működik, hogy a jármű tulajdonosát büntetik meg a szabálysértésért, tökmindegy ki vezette. (azt majd rendezze el ő :)

  • NSTSpider
    #2249
    Én meg úgy tudom ,hogy ezért nem vonhatják ki a kocsit a forgalomból max. ha céges.
  • Cvd
    #2248
    Félreérted. Olvasd le és értelmezd is amit írtam.:) Én is azt írtam hogy jelen pillanatban is érvényben van a kiskapu, mint ahogy te, és továbbra is meg lehet úszni vele a gyorshajtást. Ez tiszta, ugorjunk. Ha jól tudom akkor bevezették azt hogy amennyiben nem nyilatkozik az üzembentartó arról hogy ki vezetett (tehát élt a fenti jogával), akkor kivonhatják a forgalomból a járművet, amivel a tulajdonos által meg nem nevezett személy gyorshajtott.

    Tehát: valóban továbbra is meglehet úszni a gyorshajtást a szokott módon - csak épp újdonságként ekkor ugorhat a forgalmi. Vagyis már nem lehet bűntetlenül megúszni az egészet, csak választhatsz hogy a gyorshajtásért felesz vagy a forgalmi ugrik.
  • tigeroo
    #2247
    na megvolt az első KRESZ órám..vagyis nem kelett volna bemennem, műszaki alapismeretek óra volt az A,B-s jogsisoknak...:l
    mind1, jókat röhögtünk :D

    "teccikérteni?" ; mutat műszerfaljelzés-képeket, elkezdi az oktató: hát igen, ezek az ókínai jelek :D:D_AD?AD?:D

    3 kismotoros van, én, volt oszt.társam tesója, és egy vidéki csákó akinek van egy Yamaha DT-je (az apja iratta be, mert 2x vitték haza lada nivások határból hehe), egy kiscsaj, ő B-re ment, 2 kopasz kigyurt kidobóember, ők A-ra, és 3 "roma", bár őkis jófejek , moszkvics rulz (szerintük)
  • NSTSpider
    #2246
    Az 57 § -ra való hivatkozás él még.De ez csak abban az esetben használható ha nem állították meg és nem céges a kocsi de ebben az esetben megállították és valszeg alá is iratták vele ,hogy elismeri.
  • Cvd
    #2245
    Ez a módszer biztosan él még? Merthogy annyian használták kiskapunak hogy úgy tudom bevezették mellé azt hogy lekaphatják a rendszámot a szekérről ha a tulaj nem nyilatkozik a vezetőről (ami továbbra is joga). Elvégre az biztos hogy valaki szabálytalanul közlekedett vele, amit a jövőben meg kell akadályozni. És ha a gyorshajtót nem lehet utolérni hogy a büntetéssel megneveljék, akkor csak az marad hogy kiveszik alóla a járművet. Kérdés hogy mi éri meg jobban.

    Egyébkét a 60 helyett 107-ért lazán elvehetik a jogsit (el is szokták általában). Nem sok időre, csak pár (3-4) hónapra, amiből pár hetet úgyis le lehet faragni. Plusz jár vele általában pártízezres büntetés, ha nem visszaeső az illető. Meg ha nem tanulójogsival játszotta meg, akkor jóval hosszabb időre bukta a jogsit.
  • Sekler
    #2244
    megállították, egyébként meg nem felelőtlen vezető, főuton vezetett nem városba csak a rossz út miatt volt kirakva a 60-as tábla
  • BenceYCE
    #2243
    Megállították? Mert ha nem akkor vagy van fényképük vagy nem. Ha van azt közlik. És ha a papíron az is szerepel, hogy: "amennyiben az autót nem ön vezette hanem valamely rokona akkor kérem nyilatkozzon"

    És máris élsz a lehetőséggel. Mivel nem vagy köteles közeli hozzátartozódról terhelő információkat szolgáltatni így még csak meg sem kell nevezd, hogy ki vezette a járművet. Amolyan kölcsönadtam valakimnek de nem mondom meg kinek. Talán bűncselekménynél veszik komolyabban de ha baleset nem volt belőle akkor elteszik a dolgot jó mélyre. Ez a mai jogállás, SAJNOS!! A nővérednek meg üzenem, hogy ha az egy szem gyerekén áthajtanak megközelítőleg 107 km/h-s sebességgel akkor kéretik nem felháborodni hanem fájdalommentesen gyászolni. És habár nem kell fejjel lefele a volánhoz ülnie, de inkább az eszével nyomja a gázt, ne a lábizmával.

    Üdv: egy bkv buszfosőr
    :)
  • Tarajos Sül
    #2242
    #2234: Köszi!Ha jol értem a személyi 4000 Ft,a jogsi meg 4500 Ft!

    #2235:A jogsi,nekem nem olyan fontos,a személyi annál inkább,és a vonatjegy is,de már feljelentést tettünk ismeretlen tettes ellen,ill személyleirást adtam a feltételezett kleptomániásrol!
    Másrészt várunk max 2 hetet,hátha eldobja az uton(mert arcképes igazolványt,elég nehéz másnak használni-a)és hátha postán visszakapjuk a lakcimkártya alapján!

    #2236:MÁV (éves) arcképes igazolvány volt!
    Amit csak azok kaphatnak,akiknek a családjukban vki a MÁV-nak dolgozik!
    /vagy a MÁV-nál dolgozik/
  • tigeroo
    #2241
    na beiratkoztam..:) május 11-én lesz a KRESZ vizsga
  • tigeroo
    #2240
    max. feljelentés, nyugi .. de a kenyér árát jobb ha félreteszitek

    a jogsit csak akkor veszik el ha többszörösen sért szabályokat, kreszt

    az összes jogsi nélkül robogón barmuló ismerősömet kapták már el..szóbeli figyelmeztetés "úgy pofánvernélek ha nem lennék rendőr, anyád apád ilyenkor holvan, meg ne lássalak mégegyszer " meg ilyenek..:l
  • Sekler
    #2239
    és akkor most növérem milyen lehetőségekre számithat?
  • tigeroo
    #2238
    hát..apám 5000-et adott a rendőrnek amikor bemérték :c

    egyik ismerősömet csak feljelentették, bírság stbstb..
    uncsitesóm pedig ismert olyan csávót akitől 9 hónapra elvették a jogsit, vagyis elvették volna, de nemvolt neki..vele járt együtt KRESZ-re...de természetesen az ő "tanéve" eltolódott emiatt
  • Sekler
    #2237
    hi, abban tud valaki segíteni hogy nagyjából milyen büntetés várható ugy ha egy hatvanas táblánál 107-et mérnek be? növérem igy járt és most lehet várni a papirt. ha bevonják a jogsit egy időre akkor mennyi az az idő amin belül még nem kell ujra végig csinálni az egész jogositvány szerzést (kresztől kezdve)
  • HiPPoNaX
    #2236
    off: Gondolom tanulok havijegyere gondolsz, annak meg itt tudsz utananezni